Kuriame mišrų rožyną

Moderatorius: Rasa

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 17 Sau 2012 11:09

Lysvės viduriui siūlyčiau snapučius: mėlyną 'Brookside' arba meslvai violetišką 'Nimbus'. Žydėdami jie nemaži, 60-80 cm. Jų ilgi žiedstiebiai susipintų aplink rožes, gražiai viską apjungtų. Kad žydėjimas būtų ilgesnis, galima sodinti anksčiau žydinčių snapučių, pvz. 'Rosemoor' - jis žydi gegužės pabaigoje/vasaros pradžioje, o po to lieka gražūs lapai, kurie sudarytų žalią foną. Kiečiai spalviškai tiktų, tačiau su jais reikia dirbti :) jie greitai sensta (ypač drėgnesnėse dirvose), taigi kasmet ar kas porą metų reikia juos atnaujinti.
Pakraščiui tiktų rasakilos, vilnotoji notra, katžolės (pvz. 'Walker's Low'), kas nors iš mažesnių snapučių, pvz. Geranium oxonianum, su lašišų atspalvio žiedais ('Wargrave Pink' ar 'Wageningen')
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė opera » 17 Sau 2012 19:21

Rasa rašė:Lysvės viduriui siūlyčiau snapučius: mėlyną 'Brookside' arba meslvai violetišką 'Nimbus'. Žydėdami jie nemaži, 60-80 cm. Jų ilgi žiedstiebiai susipintų aplink rožes, gražiai viską apjungtų. Kad žydėjimas būtų ilgesnis, galima sodinti anksčiau žydinčių snapučių, pvz. 'Rosemoor' - jis žydi gegužės pabaigoje/vasaros pradžioje, o po to lieka gražūs lapai, kurie sudarytų žalią foną. Kiečiai spalviškai tiktų, tačiau su jais reikia dirbti :) jie greitai sensta (ypač drėgnesnėse dirvose), taigi kasmet ar kas porą metų reikia juos atnaujinti.
Pakraščiui tiktų rasakilos, vilnotoji notra, katžolės (pvz. 'Walker's Low'), kas nors iš mažesnių snapučių, pvz. Geranium oxonianum, su lašišų atspalvio žiedais ('Wargrave Pink' ar 'Wageningen')
Ačiū, rytoj, turėdama laiko, pasinagrinėsiu. O irisai prie rožių, turbūt, nelabai, nes dideli žiedai, per daug išraiškingi? Nors man jų visai norėtųsi.
Kiečiai atkrenta. Galvoju, gal dar tujos apvalios tiktų žalumai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 17 Sau 2012 19:36

sibirinių irisų nestambūs labai gražūs įvairaus mėlynumo žiedai būna, o ir nužydėję gražiai lapai atrodo. Aš juos tarp savo angliškų rožių pasodinus, labai patiko.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Regina » 17 Sau 2012 19:53

Bet tie sibiriniai labai greitai plečiasi. O augdami prie rožių, kurios vis pamaitinamos, tai visai išsikerotų. Aš kiekvienais metais po pusę krūmo į kompostyną išmetu. Nedrįsčiau prie rožių sodint. Bet gal ne visi tokie, nežinau

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 17 Sau 2012 19:57

aš kaip pasodinu, taip ir po kelių metų randų... |( pas mane visai nesiplečia, stovi vietoj. Mano priemolis, matyt, jiems nelabai patinka :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 17 Sau 2012 20:07

Sibiriniams irisams patinka drėgnesnė žemė, o va barzdotiesiems - skurdi ir saulėta. Drėgnoje ir trąšioje jie baisiai serga (sausoje irgi serga, tik gal mažiau ligų (xixi) ). TAčiau pabandyti visvien galima , kodėl gi ne, jei baisiai patinka ;) Gal bandyti rinktis iš ne pačių naujausių barzdotųjų veislių, kurios labai jau stambios ir garbanotos ? senesnių veislių žiedai gal mažesni, tačiau dažnai patys augalai būna labai atsparūs ir vislūs.
Dar, Opera, tiktų veronikos, mėlynos ar rožinės, reiktų kažkokio vertikalaus augalėlio, kad atsvertų rožių apvalius žiedus ir kitas apvalainas (pvz. rasakilos) ar truputį padrikas (pvz. snapučiai) formas
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 18 Sau 2012 08:29

Dar truputį apie sibirinius vilkdalgius.Man asmeniškai jie nuostabūs,gaila ,kad trumpokai žydi,o tai nusodinčiau visą patvorį gatvėje,bet jų lapai-nepakartojami,išlieka labai vešlūs ir žali iki pat šalnų.Tačiau,kaip Regina rašo,reikia su jais atsargiai nes tikrai išauga į tokius galingus augalus,kad gali sudarkyti visą aplinką.
Aš sodinau apvadą apie rožes iš levandų ,rasakilų ir vietomis pamėčiau sibirinių vilkdalgių,tai jau nuo vasaros vidurio dominavo vilkdalgiai,kurie mane varė iš proto.Laukiu,nesulaukiu pavasario,kad greičiau juos iš ten iškasti ir persodinti prie rožių pagal takelį,kur jie būtų vos ne fonas rožėms.Tik dar nežinau,ar mano norai bus įgyvendinti,nes viskas ten ne mano,kiemas tai marčios,o ji sako,kad jai tas šamšalinas ir ypatingai vilkdalgiai,tai pats grožis :).Tai va,tikriausiai nieko neišdegs (xixi) .Aišku,dar reiks gerai išsiaiškinti,nes labai dažnai kalba iš mandagumo :) Rodžiau Dalei Raimondai,ji man taip pat pritaria.
Kaip Rasa pataria tikrai patys seniausi sibiriniai vilkdalgiai patys gražiausi,man jų ir žiedeliai labai gražūs,o jau apie lapus tai nėra ir ką kalbėti,patys gražiausi.Aš pirkau sibirinius vilkdalgius pas Darių tik žiūrėjau aukštį,kad nebūtų aukštesni,negu 50-60cm,pirkau baltus ir mėlynus,tai visi tokie gražūs,tiesiog nuostabūs.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rūta » 18 Sau 2012 09:46

DaliaRaimonda rašė:Iš tikro geroje, trąšioje žemėje sidabriniai vilkdalgiai puikiai tinka neaukštų rožių fonui sudaryti :) . Vešlūs jie tikrai, bet gražūs ir nežydintys :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Sau 2012 22:00

Rūta, Rita vilkdalgius pasodinusi tarp rožių. Jie bent jau praeitą vasarą tiesiog užgožė rožes. Persodinus iš krašto palei taką, jie sudarytų visai tvarkingą gražų foną :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rūta » 19 Sau 2012 22:11

DaliaRaimonda rašė:Rūta, Rita vilkdalgius pasodinusi tarp rožių. Jie bent jau praeitą vasarą tiesiog užgožė rožes. Persodinus iš krašto palei taką, jie sudarytų visai tvarkingą gražų foną :)
Dalia R., aš čia niekuo dėta :D Aš juk tavo žinutę čia iš kitos temos įkopinau.

Skelbti atsakymą

Grįžti į