Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 17 Rgs 2011 13:17

Rojaus sodų forumas turi Antaną :) - http://www.gladiolus.lt/" onclick="window.open(this.href);return false;. Tiesa, jis ne verslininkas, o selekcininkas, bet turi ką pasiūlyti. Forumiečiams dažnai pasiūlo ir mixų -"popigiai" :D Be to, forume jo dėka galima pasigrožėti naujausiomis veislėmis ir ne tik.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė RožėDD » 19 Rgs 2011 16:26

Apsilankiau abejose paminėtose svetainėse. Pas Antaną niekad nebuvau užklydus, o štai pas E.Dambrauską netyčia patekau prieš gerų pora metų. Asortimentas žymiai pasipildęs. Tuo metu pamaniau, kad jis tik eksportuoja, o pasirodo ir saviems parduoda :D
Radau mano išsvajotąsias juodąsias (aukštas) margutes, o kokios įdomios ir nematytos baltais žiedais kaip lelijos. Gaila, kad jų kvapas nosį riečia, bet grožis viską atperka <3 (sun)
Labai labai dėkoju už info (cake)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 28 Lap 2011 18:40

Šiemet ir vėl pamoka, kad netingėt ir iškasinėt svogūnines gėles.
Lovelius vasarą tik sunešiau į sausą patalpą, žemė atrodė išdžiūvus, planavau žiemai juos įkasti/apkasti. Bet narcizų laiškai jau didesni nei sprindis, krokai ir tulpės žaliuoja. Matyt giliau buvo drėgmės. Visžalius narciziukus nekilo ranka žaliuojančius iškasinėti, dar tik metus auginu, tai nežinau kas jiems bus.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė vilmis » 28 Lap 2011 19:38

Narcizai ir nepasodinti mėgsta sudygti. Aš tik neseniai baigiau paskutinius "svogūnus" sodinti, net nusibodo (drunk) Vis susigundydavau nusipirkti tai visai nemažai ir prisipirkau.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė RožėDD » 29 Lap 2011 14:54

tikra tiesa Vilmi. Bet pas mane jie dygo, kol nesukišau į vazonėlius. Kadangi kaimynė užfundijo, tai turėjau kažkur priglausti - dalis žemėje, o kiti vazonėliuose. Kažkaip keistai - kol buvo neįsodinti - dygo, tik įkėliau į vazonėlius - nustojo. Pirmą kartą nusprendžiau pavasario šventėm susidaiginti, o jie liovėsi augę |( Kaži kodėl ? :?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 24 Kov 2012 12:41

Niekaip negaliu atsigrožėti latvių selekcininko augaliukų nuotraukomis:
https://picasaweb.google.com/1040936607 ... ification#
Atrodo toliau į šiaurę nuo mūsų, o jau taip gausiai žydi krokai.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 13 Bir 2012 10:26

Blogai žaliuoti žiemą Lietuvoj. Nesusikalbu su miniatiūriniais tazetta tipo narciziukais. Tiksliau su 'Canaliculatus'. Po praeitos žiemos gražiai žydėjo, nors ir lauke pasodinti, o po šios ištraukiau puvėkus. Kol buvo šilta, jie žaliavo, o speigas matyt pribaigė. Vienur juos priskiria 4a zonai, kitur - 6. Dabar jau pati patikrinau, kad nereikia tikėti Davesgarden skirstymais.
Greta pasodinti miniatiūriniai 'Hawera' šiemet žydėjo ir prisiaugino svogūnų, gal todėl, kad triandrus.
Čia nuoroda apie mažųjų narcizų auginimą:
http://www.broadleighbulbs.co.uk/months ... fodils.htm

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė vilmis » 15 Bir 2012 12:05

Rožė “Balsgårds Balder” beveik ir nesimato :D tik kad raudonuoja, nes užstoja česnakas (Allium albopilosum), katžolė "Six Hills Giant", Centranthus "Albus":


Paveikslėlis

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Pušaitė » 28 Bir 2012 07:27

Patarkite, kaip elgtis su dekoratyviniais česnakais, jie tuoj baigs žydėti, ar juos reikia iškasinėti?
Ir dar kaip dauginti dekoratyvinius česnakus? Esu auginusi tik maisitnius česnakus, o su dekoratyviniais neturiu patirites. Toks įspūdis kad jų galvos nesidalina skiltelėmis... Esu sėjusi iš surinktų sėklų bet tie sėti antrų metų česnakiukai vis dar labai smulkučiai, nežydi...

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 28 Bir 2012 17:26

Priklauso nuo to, kokie česnakai. Dekoratyviniai neužaugina tiek skiltelių, kaip maistiniai. Dažniausiai galima spręsti pagal kainą, kuo brangesnis, tuo sunkiau dauginasi. Leidžiant auginti sėklas, labai susmulkėja svogūnas. Karataviniai pas mane dažniausiai pasidvigubina. Kiti nelabai dauginasi.
Aš savo stengiuosi iškasinėti, nes sunki užmirkstanti dirva, tai lietingomis vasaromis visai nepradžiūna. O smulkiasvogūniai gali visai išnykti.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Arijana » 29 Lie 2012 10:26

Praeitą vasarą pasodinau česnakų, man gražu, kai jų daug-tokie melsvi debesėliai šviečia iš toli
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Arijana » 29 Lie 2012 10:37

Labai tinka prie angliškų rožių šios lelijos-sakau prie angliškų, nes brinkstant rožių pumpurams, lelijų pats žydėjimas, šioms baigiant-prasideda rožių fiesta, tokiu būdu ilgai gėlynas būna ryškus, žydintis.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė RožėDD » 29 Lie 2012 12:18

Čia martagon lelijos. Arijana, kur įsigyjot baltų? Aišku, jei ne paslaptis ;)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 29 Lie 2012 16:02

Tos česnakų galvos - visada labai gražu!

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Arijana » 29 Lie 2012 20:11

RožėDD rašė:Čia martagon lelijos. Arijana, kur įsigyjot baltų? Aišku, jei ne paslaptis ;)


Pas p.Antaną (iš RSF, parašyti jam galite per http://www.gladiolus.lt" onclick="window.open(this.href);return false;)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė RožėDD » 29 Lie 2012 21:50

Dėkoju, Arijana <3
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2013 08:14

Neapsisprendžiu, iš kur ieškoti tulpių (noriu baltų). Specializuotų augintojų brangios, iš prekybcentrių gal nepatikimos... |( Eugenijaus Dambrausko svetainėj baltų vos kelios, dar paprašiau katalogo, gal ten bus daugiau. Iš kur jūs įsigyjat tulpių? :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 27 Rgs 2013 08:25

Visada perku prekybos centruose, pasirinkimas tikrai nemažas, baltų taip pat yra. Kodėl PC nepatikimos? Jei svarbu pavadinimai, tai gal ir pasitaiko sumaišytų, bet kad neatitiktų nuotrauka ir pražydus tulpė - taip man nepasitaikė (no)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2013 09:11

Tai va gal ir teks apsistoti ties prekybos centrais, nes ten pasirinkimas, kaip sakai, tikrai didelis. Nepatikimos, kad gal svogūnėliai ne tokie kokybiški, gali būti ligoti, sumaišytos veislės (tenka apie tai girdėti). Bet, kita vertus, užtat iš auginojų ir tokie brangūs tie svogūnėliai. O jei nori didesnio kiekio...

Tiesa, mane sudomino svogūninių gėlių sodinimas į plastikinius krepšelius (tokie su angom, panašiai kaip vandeniniams augalams), pasodini geroj žemėj, paskui užkasi reikiamoj vietoj gėlių lysvėj, auga kompaktiškai, o kai nužydi, išimi su tuo krepšeliu ir padedi kur pavėsy, kad pusę vasaros džiūvantys lapai vaizdo nebjaurotų. O kai nudžiūva, lengva išimti ir sutvarkyti iki kito sodinimo, nereikia žemėj ieškoti. Kaip manot, gal būtų patogu? O gal kažkas taip ir daro, tik aš, tundra, dabar taip sugalvojau... (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rasa » 27 Rgs 2013 09:15

Aš svogūnus perku iš Dambrausko. Didelis pasirinkimas, puiki kokybė, niekada niekas nesumaišyta. Be to, reikia palaikyti lietuviškus augintojus :)
Baltų tulpių pasirinkimas pas jį šiemet tikrai nemažas ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 27 Rgs 2013 09:16

Kad subręstų iškasti su tais krepšeliais - utopija. Jis negilus - apie 10 cm aukščio. Svogūnelius juk ant dugno sudedi, iškasus dalis šaknų nusiplėšia. Kad nesusimaišytų veislės - labai patogu. Bet vėlgi, priklauso kiek svogūnėlių pasodinta. Jeigu iki 200 nieko, daugiau - jau darosi įdomų, o jeigu tūkstančiai (:|

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2013 09:17

Ačiū, Rasa :) Žiūrėsiu, kai sulauksiu jo katalogo :)
Loreta, šiais metais gal bandysiu taip pasodinti, žiūrėsiu, kas bus :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 27 Rgs 2013 09:34

Jau daug metų tik taip ir sodinu :) Po to, kai vieną pavasarį iš kokių 200 pasodintų tulpių išdygo tik kokios 5, daugiau nerizikuoju. Iš pradžių sodindavau į iš vielinio tinklo išlankstytus krepšius. Buvo nepatogu nei sodint, nei iškast. Be to, pelės įsigudrino tas vielas pragraužt (devil) Matyt tulpės ypatingai skanios (xixi) Paskui atradau tuos krepšelius ir labai džiaugiuosi :) Tvarkingam žmogui tos veislės nesusimaišys, o man susimaišo, nes niekad nežinau, kur ką pasodinu. Bet man tas visai nesvarbu :P Iškasu, kai jau pradeda lapai gelst ir surikiuoju po kokia obelim :) Ir subręsta, ir vaikų priaugina :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2013 09:43

Ačiū, Regina, padrasinai :) Gal galima iškast su žemių gumulu, kad nenusitrauktų šaknys, kaip Loreta rašė, ir perkelt po obelim ar įkast kur darže, kad baigtų bręsti.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 27 Rgs 2013 10:00

Rasa rašė:Aš svogūnus perku iš Dambrausko. Didelis pasirinkimas, puiki kokybė, niekada niekas nesumaišyta. Be to, reikia palaikyti lietuviškus augintojus :)
Baltų tulpių pasirinkimas pas jį šiemet tikrai nemažas ;)
Na, o man atrodo, kad jis visai nelaukia pirkėjų iš Lietuvos, nes jau keletą metų lietuviškai neprabyla :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į