Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 13:25

Netgi ją turiu (xixi) . Ir skaičiau - godžiai, nes tuomet dar nebuvo tiek daug visko internete. Be to knyga yra knyga :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 13:28

Visiems taip būna :D :D :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 13:50

Esmiralda rašė:Pas mane sodyboj kai nupirkom buvo senovinių narcizų, turbūt tų poetinių. Aš juos išrankiojau pievose, susodinau į gėlynėlius, bet tų žiedų visada taip skūpiai būdavo, tik lapų miškas. Juos gal dažnai reikia skaidyt ar kokios kitos gali būti bėdos ? Kartais net galvodavau, kad čia turbūt kažkokia nežydinti veislė (xixi)
Ne skaidyti reikia poetinius, o pamaitinti! Jei nežydi ar prastai žydi, rekomenduoja patręšt kalio karbonatu ar kalio salietra. Be to pirmais metais gal norėjo sutvirtėti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rita » 03 Vas 2016 14:34

Aš tai pastebėjau,kad pas mane narcizai ,kaip ir lelijos labiau mėgsta augti vakarinėje,o ne pietinėje pusėje.Niekada neretinu,nepersodinėju,specialiai netręšiu,nors tikriausiai visada gauna trąšų,kai tręšiu rožes.Pirmą sykį po pernykštės žiemos išnyko dauguma narcizų,nors visi buvo uždengti su rožėmis,nesuprantu,kas jiems atsitiko |(

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 14:37

Gal svogūnėliai gavo per daug drėgmės ir supuvo? Dar apdengti buvo...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 03 Vas 2016 14:43

Gema rašė:
Jūratė rašė:Tai kuriuos planuojate užsakinėti?
Kuriuos ar kurios?

Aš užsisakysiu nemažai, "patvoriams, pakelėms ir pakrūmėms":) Vieną kitą jautresnę. Man užtektų ir bulbi.nl asortimento. Jei kas norėsite įvairiau, galima iš clare-bulbs - čia užklausiau apie siuntimo išlaidas ir ar turi Paypal, nes nenurodyta.
Kuriuos :) čia kaip špargalkė būtų man, kurie lietuviškom sąlygom gyventų :) O kai rinksitės užsakymo krepšelį, galima bus prisijungti, ar bendro užsakymo nedarysite? :$

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 17:41

Būtinai bendrai užsakinėsim! Tik norėjau pasakyti, kad jei niekas neparodys didelio entuziazmo, užsisakysiu pati viena.

Jūrate, man atrodo, kad pirmiausia reikia apgalvoti, kam tau reikia narcizų: kokią misiją jie atliks sode, tuomet bus aiškiau, kokio atsparumo reikia, kokiais kiekiais.

Paskui sąrašus suderinsim, "subalansuosim". Kiekiai ir sumos nurodytos abiejose svetainėse. Anglai kol kas neatsako, kiek kainuos siunta virš 30 kg. Olandai siunčia pigiai, bet pasirinkimas daug mažesnis, nors gal ir užtektų.

Laiko dar turim!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 03 Vas 2016 23:41

Kai formuosite užsakymą - praneškite, ir aš prisijungsiu. Ačiū labai Gemai už šitiek informacijos :*

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 06:24

Kaip teisingai MULČIUOTI NARCIZUS:

Mulčo storis - apie 5 cm, geriausia šiaudai, nendrės, ąžuolo lapai.
Mulčiuoti kai šaltis sukausto žemę, nes esmė ne šilumoj, o šaltyje - mulčas neleidžia žemei atšilti, išsaugo drėgmę, saugo nuo pavojingų temperatūros pokyčių. Prieš išlendant daigeliams mulčą praskirstyti, kad daigeliai nesideformuotų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 07:32

KAIP TRĘŠTI NARCIZUS

Nors narcizus gaunate pritręštus, rekomenduojama sodinant dar kartą patręšti ir per metus tręšti tris kartus: rudenį - geresniam įsišaknijimui, pavasarį vos išlindus daigeliams - žiedpumpurio formavimuisi, tik nužydėjus - svogūnėliui atsigauti. Jei buvo sausi orai, tręšiant būtinai palaistyti.

Niekada nedėkite sv.į dupbutę tiesiai ant trąšų - nudegins šaknis, geriau sumaišyti su žemėm ir tada dėti sv. Taip pat neberkit ant lapų.

Nerekomenduojama tręšti kaulamilčiais ar žuvų miltais - privilios graužikus, be to šiose trąšose nėra visų reikalingų medžiagų. Nepatariama tręšti jokiu mėšlu ar pelenais, nes per daug parūgštinsit arba pašarminsit. Geriausia granulėm 4-10-6 (azotas-fosforas-kalis). Vienam svogūnėliui skaičiuojama 1 arbat.š.

Auginant pievoj tręšti reikia kitaip, nes azotas paskatins ir žolių augimą. Jei rasiu kur išsamiau, parašysiu.

Auginant lauko vazone viena ekspertė rekomenduoja tręšti 2 kartus pomidorų trąšom. Žiemą vazoną su miegančiais svogūnėliais reikia laikyti šaltai - kažkur mačiau tempetatūras (apie tai vėliau), nes svogūnėliams reikia vėsos, bet tokios, kad nesušaltų.

P.S. Loreta, atsiprašau, toj karališkoj enciklopedijoj apie tręšimą neradau
Paskutinį kartą redagavo Gema 04 Vas 2016 08:21, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 04 Vas 2016 08:07

Ačiū, Gema! :*
Narcizų misija mano sode elementari - kad žydėtų baltais žiedais kasmet, jei dar ir kvepėtų - būtų tobula. Daugiau jokių jiems reikalavimų nekeliu ir man visiškai nesvarbi veislė :$
Gavusios tiek informacijos apie jų auginimą tikrai žinosime, kad narcizus bent jau tręšti reikia (yes) Dar kartą ačiū!

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 08:18

Kaip teisingai PASODINTI narcizų svog.

Bendra taisyklė didiesiems narcizams - 15-20 cm gylyje, 15 cm atstumu, užpilant 7-10 cm žemių sluoksniu. Mažesniems svog. - atitinkamai. Atstumo reikia laikytis, nes reikia palikti vietos "vaikiukams".

KODĖL NEŽYDI
-per tankiai suaugo prisidauginę svog. (atsargiai iškelkit ir palikit vėl 15 cm atstumu)
-per rūgšti ar per daug šarminė žemė
- žiemą per šilta
- permaininga temp.žiemą
- per sekliai pasodinta (tik dauginsis smulkiais svog.)
- per anksti nukirpti lapai po žydėjimo arba buvo supinti į kasas (šito niekad nedarykit)
- skynėt žydinčius
- per arti prisodinta kt.augalų.

Jei NEIŠLINDO NET LAPELIAI
- per rūgšti ar per daug šarminė žemė
- per daug drėgmės (pridėkit pirštą prie žemės - turi būti drėgna, bet ne šlapia).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 08:27

Jūrate: Vadinasi bus sodinami arčiau tako, suolelio, terasos, durų ir pan.

Veislės rinkimosi visvien neišvengsi, nes savo narcizams iškėlei jau trid sąlygas: kad kvepėtų, kad daugintųsi, kad būtų balti. Tai būtų iš poetinių grupės, kurie vėlai žydi, kai jau daug ir kitų žiedų. Yra ir kitų kvapnių narcizų, bet šitie kvepia stipriausiai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 04 Vas 2016 08:30

Man nėra gražesnių už poetinius - jokių daugiau nenoriu, nors ir turiu keletą kitokių, kurių beveik nepastebiu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 04 Vas 2016 08:39

Turbūt visų svogūninių bėda - po žydėjimo pasilikę džiūstantys lapai. Tulpes iškasu, o narcizai neatrodo gerai, ypač jei jų daug vienoje vietoje. Poetiniai priaugina ypač daug lapų. Gal tik pas mane taip?
O man gražūs visoki. Žinoma, pageidautina, kad kvepėtų :)

Gema, esi neišsenkantis informacijos šaltinis :) Labai ačiū :*

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 08:55

Neišsenkantis šaltinis yra internetas, mano - tik meilė narcizams ir noras ir jus užkrėsti narcizomanija.

Dėl lapų - reikia patyrinėti, kurie daugiamečiai besilapodami tuos džiūstančius lapus paslėptų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 04 Vas 2016 09:28

Nereikia sodinti labai daug vienoje vietoje, nors, kai žydi, taip atrodo gražiausiai, ir bet kokie daugiamečiai tuos lapus paslėps. Arba sodinti pievoje ir jos nepjauti kol nenudžius narcizų lapai.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Vas 2016 09:38

Ačiū už neįkainuojamą informaciją Gema :) Prie narcizų užsakymo ir aš jungiuosi (handshake)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 11:47

Dar turiu sulaukti patvirtinimo iš olandų ar tikrai už siuntimą reikės mokėti tik €20 nesvarbu koks svoris. Gal jie pamanė, kad užsisakysim po kelis vieno kito.

Anglų svogūnėlių kaina labai panaši kaip bulbi.nl, bet brangus siuntimas - už kiekvieną 30 kg dėžę po £24. Dėžėj būtų apie 350-360 didžiųjų narcizų svogūnėlių ir kaina išauga iki €0.27 ( LTL0.95) už svogūnėlį - už siuntimą prie kiekvieno prisideda po €0,06 (LtL0.23).

Olandiškas toks pat svogūnėlis kainuotų €0.17 (LtL0.6) plius visai nežymus siuntimo mokestis. Olandai 2016 m derliaus katalogą įdės vasario pab.- kovo pradžioj, tad dabar geriausias laikas internete ieškoti gražių sodų nuotraukų su narcizais ir planuoti.

Skaičiuodama lyginu to paties pavadinimo narcizo kainą. Smulkesnių svogūnėlių kainos kitokios, čia rašau tik bendrai orientacijai.

Beje, sodinant tankiai didžiuosius svog. į 1m2 skaičiuojama 100 vnt. Tulpių - 60.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Platelių rožė » 04 Vas 2016 11:53

Aš taip pat kaupiu drąsą , kad pasakyčiau TAIP siunčiuosi.. Gema, dabar Jūs tarsi enciklopedija :) Kažin kokie narcizai būtų patys nereikliausi?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 12:23

Rašo, kad narcizas apskritai nereiklus augalas, JEIGU tinkamai pasodintas :D , išskyrus tuos 5 zonos gražuolius. Mano žinios teorinės - ką randu ar girdėjau iš profų, tą rašau jums. Būtų labai gerai, kad pasirodytų praktikės - Dausa su Lelijėle - ir pakomentuotų. Gal dar atsilieptų kad nors iš užsislaptinusių forumo skaitytojų? Gal koks "svečias", kurių vis matosi psl. apačioje, neištvėręs užsiregistruotų ir pagaliau prabiltų! ;)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Platelių rožė » 04 Vas 2016 12:42

Tas tinkamas pasodinimas mane labiausiai neramina, kai pagalvoju kiek duobių iškasti reikės :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 13:13

Duobių ar duobučių? Atskiras duobutes daryti reikia tik sodinant pavienius tarp daugiamečių. Jei grupėm ar grupelėm, geriau išsirinktam plotelyje nuimti žemės sluoksnį iki reikiamo gylio arba nuimti velėną, išdėlioti svogūnėlius, pabarstyti trąšų ir vėl užpilti žemėm arba uždėti velėną. Taip patarė sodinti viena sodininkė, kuri padarė klaidą, pirmąkart sodindama į žolę: kiekvienam sv. darė duobutes!

Štai kaip žmonės sodina! (žr. psl. vidury) -
http://www.fluwel-professional.com/planting-bulbs" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Platelių rožė » 04 Vas 2016 13:42

Kai po velėna nieko gero nėra, tenka kasti duobe, pakeisti žemę ir tik tuomet sodinti :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Vas 2016 13:53

Taip elgiasi visi rimti sodininkai! Anądien skaičiau apie garsią anglų sodininkę Penelopę Hobhouse: nusipirko namą su molinga šlapia žeme ir jai būtinai prireikė Viduržemio stiliaus sodo - sauso, žvyruoto, neva tokį lengviau prižiūrėti. Na ir ką, pavertė tą šlapią molyne sausa, žvyruota vietove su išsvajoto stiliaus sodu. Tad nieko naujo nepasakėt, Platelių Rože!

Skelbti atsakymą

Grįžti į