Rožės ir lelijos

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Rudenelis » 12 Vas 2017 19:16

Man buvo kilusi mintis palaistyti Previkuru kai tik pradės dygti. Reikės ir nupurkšti. Ačiū :) .

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Virginija » 12 Vas 2017 21:15

Svogūnų ši liga paprastai nepaliečia. Svarbiausia sunaikinti stiebo liekanas ir dirvos paviršių dezinfekuoti.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Esmiralda » 13 Vas 2017 06:10

Virginija rašė:Svogūnų ši liga paprastai nepaliečia. Svarbiausia sunaikinti stiebo liekanas ir dirvos paviršių dezinfekuoti.
Mat kaip! O aš jau pagalvojau, kad turbūt svogūnus iškasčiau, pamirkyčiau švelniam kalio permanganato tirpale arba pelenuose ir persodinčiau į kitą vietą.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Esmiralda » 13 Vas 2017 06:18

Rudenėli, o tik šitos lelijos sirgo? Ar jos šalia auga? Nesu tokių dalykų mačiusi, tai įdomu iš kur tokia liga? Tfu tfu tfu, ir nesinorėtų pamatyti ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Regina » 13 Vas 2017 07:39

Buvo ir pas mane tai, bet kažkaip nesureikšminau. Sirgo tik kai kurios baltosios kai labai lijo ir buvo šalta. Ar tikėtis, kad jei bus gera vasara, tai nesirgs, ar reikėtų profilaktiškai purkšti?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Rudenelis » 13 Vas 2017 07:40

Tikrai ne visos taip dėmėjosi, gal kokios 4, iš jų beveik visos šviesiažiedės, tik viena tamsi Black Beauty. Tiesa, jos visos naujokės, sodintos pavasarį. Ant kai kurių gumbelių buvo žalsvo pelėsio, tai nukrapščiau viršutinius žvynelius, pamirkiau kalio permanganate prieš sodindama. Negaliu sakyti, kad sirgo būtent tos, nes tiesiog neprisimenu kurių gumbai buvo negražūs. Visai šalia anksčiau parodytos baltosios augusi mano antrametė lelija niekuo nesiskundė. Viena ligonė už jos. Vis tik manau, kad silpnesnėms įtakojo besaikė drėgmė.


Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Regina » 13 Vas 2017 07:49

Na bet kokios jos gražuolės <3 <3 <3
Turiu vieną, kuri žydi rugsėjo mėnesį. Tai jos žiedai, galima sakyti, beveik neišsiskleidė, žiedlapiai negalėjo vienas nuo kito atšokti, o išsiskleidusieji tikrai nebuvo gražūs - kažkokie susiraukšlėję, deformuoti ir apipuvę.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Jūratė » 13 Vas 2017 08:18

Mano pernai iš prsiųstų turėjo būti pati gražiausia Tatsjana, pasodinau į pačią matomiausią vietą, o gavosi nelabai kas... Čia irgi ta pati liga?
20160813_164324.jpg
(fotografuota 08.13)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Gema » 13 Vas 2017 08:29

Rytines aš sodinau į vazonus - buvo švarut švarutėlės. L. regale sodinau į dirvą ir buvo gana menkos, bet dėmių neprisimenu kad būtų. Bet menkumą paaiškinau, kad pirmi metai, nes taip buvo paaiškinta toje svetainėje.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Vas 2017 09:02

Susiradau tarp nuotraukų savo tas baisias lelijas, tai pas mane lapai tikrai kirmėlių apgriaužti.

Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Virginija » 13 Vas 2017 10:47

Esmiralda rašė:
Virginija rašė:Svogūnų ši liga paprastai nepaliečia. Svarbiausia sunaikinti stiebo liekanas ir dirvos paviršių dezinfekuoti.
Mat kaip! O aš jau pagalvojau, kad turbūt svogūnus iškasčiau, pamirkyčiau švelniam kalio permanganato tirpale arba pelenuose ir persodinčiau į kitą vietą.
Deja, yra ir kita liga - fuzariozė, svogūnų puvinys. Pradeda pūti svogūnai, o tada ir lapai pasidaro dėmėti, bet šįkart dėmės dryžių pavidalo.

Tai turbūt ne pro šalį ir nupurkšti, ir palaistyti. Prieš sodinimą svogūnus gerai mirkyti Humdezbio tirpale, yra toks pirkti, gal dar ir kitokių yra, o kalio permanganto tirpalas, manau, turėtų būti ne toks švelnus :) . Pelenai irgi visada gerai ir laidi dirva.
Yra dar ir virusinių ligų, bet tikėkim, kad jų nebus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Esmiralda » 13 Bal 2017 06:31

Naujokė aš ne tik rožių, bet ir lelijų auginime :$
Paveikslėlis
Ar galite pasakyti toks sudygęs lelijų būrelis - tai rausvi daigeliai motininių svogūnų, kurie žydės, o tie smulkesni žali - vaikučiai, ir jie nežydės? Ir kada juos geriausia išskaidyti?
Ir numatomos šalnos nemenkos Velykoms, ar nereikėtų uždengti?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Bal 2017 07:15

Esmiralda, tikrai taip, tos didesnės violetinės spalvos yra motininės lelijos :) . Aš skirstau kai suauga vaikučiai ir pradeda po kelių metų žydėti. Bet man gražu didesnis jų kupstas. Dėl atsparumo šalnoms nieko nežinau, reikėtų Dausos klausti, ji tikrai super pasikausčiusi tuose reikaluose, bet čia nebesilanko. Gal kitos gali ką patarti? :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Gema » 14 Bal 2017 19:21

HWHyde svetainėje rekomenduoja uždengti, ypač L.regale, L.candidum, kitos jautruolės. Bet pas mane lelijos dar neskuba.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Esmiralda » 14 Bal 2017 20:46

Išvažiuodama iš sodybos lepesnes truputį apkapsčiau žemėmis. Vaje dabar net -6 prognozuoja (mad)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Regina » 21 Lie 2020 13:59

Pas mane rožės kasmet žydi vis mažiau, tai diugina lelijos :)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Arijana » 21 Lie 2020 20:33

Oho kiek gražuolių! Labai spalvingos, ryškios, tiesiog puikios! O vienos tai kaip papūgėlės ryškios(geltona su ryškia rožine), tokių reiks man paieškoti- tokios tinka kaimo sodybai, tarsi tikras vasaros fejerverkas👍.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Rudenelis » 22 Lie 2020 07:39

Labai spalvingas lelijų šėlsmas (flower) (sun) (flower) . Šiaip tai graužikai ir jas mėgsta, ne tik rožes. Man po žiemos vis prapuola, pakasus kai kur randu svogūnų liekanų, o kai kur tik urvus. Šiemet Pretty Women švariai suvalgė, taip gaila, jau gerai nuaugusi buvo. Nuo Jūsų, Regina, nusižiūrėjau tą sodinimą kartu rožes ir lelijas. Kol rožės buvo mažos, lelijos gerai jautėsi, o dabar jau daug kurias užspaudė išaugę krūmai, o gal ir šaknys, tai daug lelijų skursta. Žydi, bet kažkaip prapuola jos. Reikės išlikusias kažkur iškomandiruoti, nors nelabai jau yra vietos, kur joms tiktų ar patiktų.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė Nijola » 22 Lie 2020 09:47

regina jau gaunasi lelyjų kolekcija ? pas mane lelijas labai valgo sraigės, tiesiog taip nuryja kad net žiedus :(

Vartotojo avataras
bisonas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 29 Bir 2020 08:42

Re: Rožės ir lelijos

Standartinė bisonas » 25 Spa 2023 10:06

Rudenelis rašė:
22 Lie 2020 07:39
iškabos Labai spalvingas lelijų šėlsmas (flower) (sun) (flower) . Šiaip tai graužikai ir jas mėgsta, ne tik rožes. Man po žiemos vis prapuola, pakasus kai kur randu svogūnų liekanų, o kai kur tik urvus. Šiemet Pretty Women švariai suvalgė, taip gaila, jau gerai nuaugusi buvo. Nuo Jūsų, Regina, nusižiūrėjau tą sodinimą kartu rožes ir lelijas. Kol rožės buvo mažos, lelijos gerai jautėsi, o dabar jau daug kurias užspaudė išaugę krūmai, o gal ir šaknys, tai daug lelijų skursta. Žydi, bet kažkaip prapuola jos. Reikės išlikusias kažkur iškomandiruoti, nors nelabai jau yra vietos, kur joms tiktų ar patiktų.
O kaip saugote nuo graužikų? Yra kažkas, ką papildomai darot?

Skelbti atsakymą

Grįžti į