Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė kukushka » 04 Vas 2012 19:00

Kol už lango poška nuo šalčio tvoros, vienas malonumas rinktis rožes. Prašau patarimo dėl šio derinuko: Robert la Diable (Centifolia), Vierge de Cléry (Damask) ir Yolande d'Aragon arba Baroness Rothschild (abi Hybrid Perpetual). Spalvos man patinka ir tinka, tik abejoju dėl žiedų formos ir dydžių, nerandu krūmų formos nuotraukų. Ir dar visur randu pagyrimus Baronessei, bet arba nuotraukos neperduoda to žiedų švytėjimo, arba aš kažko neįžvelgiu (stupid) Žemai lenkiuosi ir prašau papeikti arba pagirti (rožes) (sun) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 04 Vas 2012 20:03

Robert la Diable mano skoniui nuostabi, Yolande d'Aragon (tiek kiek mačiau, nes po vieno sezono nebeliko) taip pat nepakartojama, Baroness Rothschild taip pat graži, gal kiek mažesni susižavėjimo šūksniai, nes panašių žiedų yra ir daugiau. O štai pirmųjų dviejų, bent jau aš, panašių nemačiau. Vierge de Cléry dar tik rudenį pasodinau. Apie ją P.Bealas rašo (kažkaip panašiai) "jeigu jums pavyks pamatyti tik vieną kartą per 10 metų šios rožės žiedus visame gražume, tikrai yra verta laukti". Šios rožės žiedlapiai yra plonyčiai tarytum šilkas ir esant net nedideliai drėgmei jie nesiskleidžia. Taip pat jis rašo, kad šios rožės žiedai ko gero patys gražiausi iš visų baltų rožių žiedų :)
Neparašiau dėl suderinamumo |( Robert la Diable man atrodo būtų gražu su Yolande d'Aragon. Krūmų formos skirtingos: Yolande d'Aragon status, RlD šakos, kaip ir priklauso centifolijoms, išlinkstančios arba galima sakyti ir gulinčios.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė kukushka » 06 Vas 2012 17:48

Ačiū, Koala (flower) Kažkaip Vierge de Clery aprašymą praleidau Beal'o knygoje, iš tiesų, žiedų grožis nuotraukose užburia <3

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Sigita19 » 08 Vas 2012 07:55

Labukas.Rašau pirmą kartą,nors jūsų temas įvairiuose forumuose perskaičius visas.Rožes auginu nuo praeito rudens.Tad dar nelabai turiu kuom pasigirti.Visos mano rožės iš Sibirkos.Plota spas mus didelis,tad jos pamėtytos visur ,nederintos.Jau pas mane auga provanso rožė,mme isaac pereire,francofurtana,aicha,nevada,apricola,darts defender,grootendorst supreme,hansa,double white,hurdalsrosen,prolifera de reduote,rosa pimpinelifolia repens,red rugostar,shneekoppe,roza zwerg,rosa sancta.Šiemet turi parkeliauti naujos iš Sibirkos.
Alexander MacKenzie 21,49 Lt 1 21,49 Lt
Amulett 2vnt
Angela
Ballerina
Celsiana
Cyclamen 2vnt
Mary rose 2vnt
Gloire de Guilan
Hanza
Jacques Cartier
John Davis
Levander Friendship
New Century
Pomponella 2vnt
Portland Rose
Raubritter
Rosa alba Maxima
Rosa glauca
Rose de Rescht 2vnt
Sidonie
Snowdon
Sweet Haze
Therese Bugnet
Šiemet norėčiau pasisodinti dalį arčiau namų,nes seniau statybiniai darbai neleido.Nutariau vienoje vietoje sodinti dvi Mary rose.Bet sakau gal ką nors dar iš to paskutinio sąrašo pasodinti šalia,kad būtų gražiau.Kitame namo kampe celsiana.Galvoju gal dar vieną nusipirkti,ar kažką kitą jau iš esamų paderinti.Portlando rožės visos atkeliauja ,ar galiu jas sodinti kartu?Iš anksto dėkoju ,jeigu kas turėsite kokių patarimų (sun) .

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Virginija » 08 Vas 2012 13:56

Pas Jus bus įvairiausių rožių, turbūt iš visų grupių. Matau daug rugosa hibridų, šiuos visgi sodinčiau atskirai, o ir šiaip stengčiaus derinti pagal grupes, be abejo, atsižvelgiant į krūmo formą ir dydį. Prie namo nesodinčiau vieną kartą žydinčių rožių. Prie Mary Rose geriausia būtų dar angliškų :) O galbūt iš sąrašo Ballerina geriausiai tiktų ar Sweet Haze, bet gyvai šios nemačiau.
Vargiai pavyks pasodinti vienu kartu tiek rožių, kad nieko nereikėtų persodinti. Tik tas persodinimas nieko baisaus :)

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Sigita19 » 08 Vas 2012 14:13

Taip ir galvojau,kad reiktų sodinti du kartus žydinčias.Pas man rožės ir bus pamėtytos visur,tad abejoju ar persodinsiu,greičiau nusipirksiu ką nauja.Skaičiau ,kad rosa glauca su angela tinka,reikės kartu pasodinti.Ačiū ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 08 Vas 2012 14:49

Spalviniai jos lyg tinka, bet Rosa Glauca bent 3 kartus didesnė. Gal ir Angela būtų didelė, bet ji labai nušąla žiemą. Gal kokio intarpo tarp jų reikėtų, nes po žiemos liks menkas kupstelis prie Rosos Glaucos kojų.

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Sigita19 » 08 Vas 2012 15:08

Aišku,žinosiu.O kas iš geltonų,oranžinių rožių labiausiai vertos dėmesio http://www.davidaustinroses.com/english/searchlist.asp" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Virginija » 08 Vas 2012 19:34

http://www.davidaustinroses.com/english ... showr=2935" onclick="window.open(this.href);return false; ir ne vien.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 08 Vas 2012 21:05

Sigita19 rašė:O kas iš geltonų,oranžinių rožių labiausiai vertos dėmesio
Žiūrint kokių geltonų ir kokių oranžinių Jums norisi ;) Ryškiai geltonų ar švelniai, aukso geltonumo ar citrininio. Tas pats ir dėl oranžinių.
Bet kuriuo atveju "Golden Celebration" būtina tuėti :) Man tai pati gražiausia geltona rožė <3 niekada neatsisakyčiau Teasing Georgia, The Pilgrim, Charles Darwin, Charlote.
Tikrai oranžinių ryškių nėra daug. Lady Emma Hamilton, Pat Austin. Švelnesnės Crown Princess Margareta, Grace, Port Sunliht, Tea Clipper. Nepaprastai puiki švelnioji Pegasus
Pirmiausia apsispręskit, kokio ryškumo norit, tada jau galima rinktis. Visos jos gražios :) (flower)

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Sigita19 » 09 Vas 2012 10:56

Dėl geltonumo,tai vsios man patinka ir tinka .Tiek šviesiai ,tiek ryškiai geltonos,ar oranžinės.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 04 Kov 2012 08:28

Gal galit patarti?Kokia rožė tiktų prie Lilli Marlene? Jos trys pasodintos tokiame svarbiame kampe su raudonlapėmis alūnėmis ,kažkaip ten man tų rožių per mažai,galvojau dar pora pasodinti,bet,jei niekur negausiu,reikia kažką sugalvoti.Gal kokios besidriekiančios tiktų?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 04 Kov 2012 09:35

Rita rašė:Gal galit patarti?Kokia rožė tiktų prie Lilli Marlene? Jos trys pasodintos tokiame svarbiame kampe su raudonlapėmis alūnėmis ,kažkaip ten man tų rožių per mažai,galvojau dar pora pasodinti,bet,jei niekur negausiu,reikia kažką sugalvoti.Gal kokios besidriekiančios tiktų?
Jei galvojate apie mažesnes, gal poliantinė 'Red Triumph' tiktų? kadangi neauginu nei vienos, negaliu pasakyti, ar spalvos visiškai atitinka. Bet man labai elegantiškai atrodo beveik vienspalviai stambesnių ir smulkesnių žiedų deriniai, pvz. 'Eglantyne' ir 'Perle Angevine', 'William Shakespeare' ir 'President Duhem'
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 04 Kov 2012 09:54

Taip,Rasa,aš būtent taip ir galvoju,man tik svarbiausia ,kad spalva tiktų,"Red Triumph"kažkada ir Dovilė girė,kai kalbėjome apie raudonas rožes,tik man ji atrodo ryškiai skaisčiai raudona,o L.M.tokia labai graži tamsiai ryški.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 04 Kov 2012 10:31

Čia gal Dovilė galėtų tiksliau pasakyti, kiek 'RT' ir 'LM' spalvos atitinka. Žinau, kad 'RT' su 'Piano' gerai dera :)
O šiaip teorija apie raudonų spalvų derinimą yra tokia: yra dvejopa raudona - mėlynos spalvos pagrindu (tokia tiršta raudona) bei geltonos spalvos pagrindu (vėliavos spalvos, į oranžiškumą). Pirmu atveju, kadangi raudona turi mėlyno pigmento, tokie žiedai tinka deriniuose su mėlyna, bordo spalva. Antru varijantu, tokiį raudonį reikia derinti su geltonais bei oranžiniais atspalviai. Pagal klasikinius standartus, teoriškai jos tarpusavyje neturėtų būti sodinamos kartu. Tačiau praktiškai, į tarpą pasodinus melsvai žydinčių augalų ar augalų pilka lapija, manau, kad įmanoma jas suderinti.
Kadangi tiek 'LM', tiek 'RT' raudonumas yra mėlyno pigmento pagrindu, manau, kad spalviškai jos turėtų atrodyti kartu gerai :(
Čia 'Grand Hotel' ir 'Red Triumph'
Paveikslėlis
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 04 Kov 2012 10:56

Ačiū,Rasa,labai ,labai :)
Pasidariau gudresnė ir,jei šiame paveikslėlyje yra 'Red Triumph"tokia spalva,tai spalviškai ji tikrai tiks su L.M.Toliau kankinsiu,Rasyte,koks iš Jūsų turimų pilkų augalų čia tiktų? :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 04 Kov 2012 11:39

Ačiū,Rasa už visus patarimus,dabar vakare daug žiūrėsiu ir "įsivaizduosiu" (xixi)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Gulbe » 04 Kov 2012 13:47

Ar derėtų tarpusavyje Mariatheresia ir Pastella? Pastarosios neturiu, bet supratau, kad ji turi SdlM kraujo, todėl norėčiau įsigyti. Ar verta dėmesio ir ar derėtų kartu? mano Mariatheresia dabar auga priešais Felicite, džiaugiuosi, kad kartu nežydi, nes spalvos pjautųsi, bet po Felicites žydėjimo Mariatheresia gražiai dengia jos apačią, ir žiedai man gražūs. Atrodo, Dalia Raimonda jas abi augina, ar aš maišau? Pastella tai tikrai žinau, kad augina :)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė nijea » 11 Kov 2012 13:26

norėjau paklausti, kas auginat John Davis, kaip jos ružavumas - daugiau šaltas ar šiltas? kiek peržiūrėjau nuotraukų, vienose atrodo vienaip, kitose kitaip... ir ar spalviškai nelabai pjautųsi su Hansalandu? reikia nedengiamų ir ne tik kartą žydinčių rožių derinuko...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Kov 2012 13:59

Gulbe rašė:Ar derėtų tarpusavyje Mariatheresia ir Pastella? Atrodo, Dalia Raimonda jas abi augina, ar aš maišau? Pastella tai tikrai žinau, kad augina :)
Abi auginu, tik skirtingose vietose. Bet abi tikrai susodintos viena šalia kitos tiks :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Gulbe » 11 Kov 2012 14:44

Ačiū, nusprendžiau palaukti rudens ir nusipirkti Pastella Sibirkoje :)
Gal galėtumėte patarti, kokia rožė tiktų Gruss an Aachen į kompaniją? Nekontrastingam deriniui. Ir iš esančių Sibirkoje :) Gal Marie Pavic?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 11 Kov 2012 15:10

Iš to kas liko, ko gero rinkčiausi "Sommersonne". Abi floribundinės, abiejų žiedų spalva turi persikiniai - oranžinio atspalvio. Aišku pastaroji žymiai ryškesnė. "Marie Pavic" nesodinčiau, nes prie jos daug darbo, kad išlaikyti tvarkingą ir gražiai atrodantį krūmą - man tas neįkandama. Žiedų daug, jie smulkūs, reikia pastoviai tupinėti aplinkui. Tiesa, ūgis abiejų vienodas - bent jau kol kas. Gruss an Aachen - viena iš pirmųjų mano rožių, ūgis ne daugiau 80 cm, Marie Pavic tik antra vasarą - ūgis netoli 90 cm, bet tai jau turbūt maksimumas. Kažkada prie "Gruss an Aachen" augo "Aprikola" - visai neblogai atrodė, bet ji labai nederėjo prie "Gletcher", tai dabar vietoje jos auga "Indigo" - neblogai atrodo ir prie vienos ir kitos.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Gulbe » 11 Kov 2012 17:40

Ir man atrodo, kad su Apricola arba Sommersomme būtų gražu, tačiau šalia mano numatyto rožių "ratelio" auga Louisas, tad visai "iškris" spalviškai. Apskritai manau, kad apsistosiu tik ties vienais Gruss'ais :$ Reikia įnešti nors truputį ramybės ir elegancijos į mano chaosą (xixi) Kokiu atstumu reikėtų sodinti vieną nuo kito? Ar 50cm šioms mažesnėms rožėms nebus per didelis? Gal užteks (ar net pageidautina) 40cm?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 11 Kov 2012 20:37

Jeigu netoliese Louise, sodink Sidonie - labai graži rožė, bus perėjimas nuo Gruss prie Louise. Ir ūgis gražiai aukštės: nuo mažytės link didelės ir šiaip turėtų neblogai atrodyti. Tiesą sakant, aš ją iš karto norėjau pasiūlyti :) .

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Gulbe » 12 Kov 2012 08:56

Ačiū, sužavėjote ta Sidonie <3 <3 <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į