Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 21 Bal 2011 10:51

Super, aciu, beje dar lauksiu anksciau pas Jus uzsakytu gelyciu ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rasa » 21 Bal 2011 13:10

Taip, augaliukai sparčiais tempais keliasi į vazonus :B , po savaitės kitos pradės važiuoti į naujus namus (yes)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

masha
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Bir 2011 08:57
Miestas: Panevėžio apskritis

Re: Rožės, augančios Tado sode (Utenos raj.)

Standartinė masha » 07 Lie 2011 10:12

koala rašė:Labai gera rožė 'Souvenir du Dr. Jamaim', tinkanti paradiniam įėjimui - ypač, jeigu jis yra iš rytinės pusės (pietinėje ir vakarinėje žiedai apdegs). Žiedai laikosi labai ilgai ir netgi kai baigia žydėti, neatrodo blogai. Formuoja puikų, didelį vėduoklės pavidalo krūmą, gražūs lapai :) Be abejonės viena iš geriausių senovinių rožių. Tiesa, gausaus žydėjimo reikės palaukti. T.y. jeigu pasodinote šiemet, tai tikrai gausiai žydės 2013 metais, jeigu per žiemą išsaugosite šakas :)
Smagu skaityti tokį puikų šios rožės įvertinimą :) Aš todėl iki šiol ir vengiau rinktis tamsias senovines, nes bijau to žiedų nudegimo saulėje. Bet pamačiusi pas Tadą visiškai atviroje vietoje pasodintą ir nuostabiai atrodančią (ir kaip ji nenukepė per karščius, nesuprantu), apsisprendžiau pirkti.
Tik ji dabar dar pas mane vazone. Kartu parsivežiau Orpheline de Julliet. Žodžiu, įsidrąsinau :) Susidėjau dabar penkis vazonus - 2 Celeste's, Maiden's Blush, Souvenir du Dr.Jamain ir Orpheline de Julliet ir galvoju, kaip jas susodinti...Vienoje sodybos pusėje jau yra Celeste ir Maiden's Blush. Ir dėl atstumų abejoju, ir dėl to, kokios šalia viena kitos geriau žiūrėtųsi.
Spėju, kad ne vietoje rašinėju apie planavimą, jei negalima pas Tadą sode plepėti, perkelkite, prašau, į kitą temą :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 28 Rgp 2011 16:29

2010 m. rudenį pasodinau rožę Angela, Kordes. Šią vasarą per rožių dienas Sibirkoje susigundžiau ir įisigijau Ballerina, Bentall. Ballerina pasodinau greta Angelos, labiau iš priekio. Dabar kasdien matau šį derinį ir jis mane erzina, mano galva gavosi nevykęs, kažkokia ružava košė... :? Toliau į šoną nuo šių rožių auga kitos rausvų atspalvių rožės, daugiamečiai. Dabar suku galvą kaip prigesinti Angelos "šviesoforišką" ryškumą :) Galvoju, kad sodrios tamsesnės spalvos turėtų kiek "sugerti" tą šviečiančią rausvą. Galimas variantas parinkti aukštesnių daugiamečių, arba kitas: Sibirkos kataloge nusižiūrėjau Grootendorst Supreme, Grootendorst. Atrodo žiedynų forma derėtų prie Angelos, nors pat žiedas visai kitos formos. Žiedo spalva, atsparumas šalčiams ir ligoms mane labai tenkina. Ką manote apie šį erškėčio hibrido ir krūminės floribundinės rožės derinį? Sodinčiau šias rožes atokiau nuo esamo rožyno.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Virginija » 28 Rgp 2011 17:11

Paukštukas rašė: Sibirkos kataloge nusižiūrėjau Grootendorst Supreme, Grootendorst.
Man atrodo, tai visiškai netinkamas derinys visais aspektais :). Angelą "prigesinti" būtų galima Eulalia Beridge. Bet man neatrodo, kad ir Ballerina netinka, juk ji šviesi. Visgi spalvų derinimas individualus dalykas :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 28 Rgp 2011 17:34

Na taip, spalvų derinimas individualu. Įprastai aš taip pat nederinu tokių ryškių spalvų tarpusavyje. Bet mintis apie aukščiau minėto derinio galimybę kažkaip "ilgai groti" pradėjo, tai ir užklausiau :) Ačiū, Antose, už atsakymą!

masha
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Bir 2011 08:57
Miestas: Panevėžio apskritis

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė masha » 28 Rgp 2011 17:43

Paukštukas rašė:2010 m. rudenį pasodinau rožę Angela, Kordes. Šią vasarą per rožių dienas Sibirkoje susigundžiau ir įisigijau Ballerina, Bentall. Ballerina pasodinau greta Angelos, labiau iš priekio. Dabar kasdien matau šį derinį ir jis mane erzina, mano galva gavosi nevykęs, kažkokia ružava košė... :? Toliau į šoną nuo šių rožių auga kitos rausvų atspalvių rožės, daugiamečiai. Dabar suku galvą kaip prigesinti Angelos "šviesoforišką" ryškumą :) Galvoju, kad sodrios tamsesnės spalvos turėtų kiek "sugerti" tą šviečiančią rausvą. Galimas variantas parinkti aukštesnių daugiamečių, arba kitas: Sibirkos kataloge nusižiūrėjau Grootendorst Supreme, Grootendorst. Atrodo žiedynų forma derėtų prie Angelos, nors pat žiedas visai kitos formos. Žiedo spalva, atsparumas šalčiams ir ligoms mane labai tenkina. Ką manote apie šį erškėčio hibrido ir krūminės floribundinės rožės derinį? Sodinčiau šias rožes atokiau nuo esamo rožyno.
Angela ir mano galvos skausmas. Man praėjusiais metais reikėjo užsodinti 2,2 metrų pločio ir apie 30 metrų ilgio juostą prie įvažiavimo. Angela išsiskyrė iš kitų savo neįprastos formos žiedų kekėmis, iš tolo šviečiančia spalva, todėl nusipirkau jas net 6. Jei būčiau turėjusi daugiau patyrimo, būčiau susodinusi grupėmis. Pasodinau jas po vieną kas keli metrai. Kol buvo mažesnės praėjusiais metais, dar buvo pakenčiamas vaizdas. O šiemet jos suaugo, subujojo, žydi nepertraukiamai, vaizdas nėra labai malonus akiai, pernelyg daug ryškios rožinės spalvos. Vienoje grupėje šalia jos auga Rhapsody in Blue - man netinka jos viena šalia kitos. Įsigijau baltų ir mėlynų liatrių, pasidauginau, bandysiu gesinti vaizdą šiais augalais. Dar galvojau galbūt Lavender Friendship derėtų, šiemet jis yra Sibirkoje. Netgi norėjau padovanoti kam nors kelias Angelas, ir sodinti rožių grupes kitaip. Bet šiemet dar palauksiu, gal ateis kokia mintis, arba kas nors pasufleruos idėją.
Grootendorst'ą, tik tiksliai neprisimenu kurį, nes jie yra trys skirtingi, užsisakiau, bet man šios rožės paskirtis visai kita ir augs kitoje vietoje - prie tvoros. Angela šalia jos ir mano požiūriu visiškai netinka.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 28 Rgp 2011 18:23

Kol kas vazonuose auga Golden Wings, Shepherd. Buvau pastačiusi juos prie Angelos - mano manymu neblogai dera.

masha
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Bir 2011 08:57
Miestas: Panevėžio apskritis

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė masha » 28 Rgp 2011 18:25

Prisiminiau kai Dovilės paklausiau kas derėtų prie Angelos, ji sakė kad galbūt Prairie Joy. Bet man netinka šis variantas, nes Prairie Joy per metus su trupučiu suaugo į galingą krūmą, tikrai labai skirtingi krūmai. Ir dar tik 2,2 metro pločio gėlyne nenoriu pasodinti Prairie Joy.

masha
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Bir 2011 08:57
Miestas: Panevėžio apskritis

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė masha » 28 Rgp 2011 18:31

Paukštukas rašė:Kol kas vazonuose auga Golden Wings, Shepherd. Buvau pastačiusi juos prie Angelos - mano manymu neblogai dera.
Golden Wings ir aš turiu dvi vazonuose, nusivešiu ir pažiūrėsiu kaip atrodo. Bet esu forume skaičiusi anksčiau, kad Golden Wings geriausiai dera prie geltonų pilnavidurių rožių, tokių kaip Golden Celebration. Tiesą sakant aš taip ir ruošiuosi sodinti, iki šiol savo eilės laukia keli krūmeliai Golden Celebration ir Golden Wings, kol baigsim ruošti žemę angliškajam rožynėliui.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė RožėDD » 29 Rgp 2011 09:27

Paukštukas rašė:Kol kas vazonuose auga Golden Wings, Shepherd. Buvau pastačiusi juos prie Angelos - mano manymu neblogai dera.
Paukštuk,
Ar galėtumėte įmesti foto su Angelo'mis, kad matytųsi kaip jos šiuo metu išsidėsčiusios, kokio dydžio, kokioje vietoje prisiglaudusios (koks fonas), kokios formos krūmai ir pan.?
Ačiū,
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 29 Rgp 2011 09:31

O man regis prie Angelos labai tiktu rasakila. Pas mane keliu metru juosta palei terasa pasodinta iš Levander Dream ir rasakilu.
Angela ryskesne, bet galima pabandyti. O Ballerina sodinciau kur kitur, tarp daugiameciu ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 29 Rgp 2011 10:13

Paskaitykit,kaip Koala džiaugiasi ir visiems mums rodo,kaip gražiai dera Balerina su President Duhem poliantine rože.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 29 Rgp 2011 14:38

RožėDD rašė:
Paukštukas rašė:Kol kas vazonuose auga Golden Wings, Shepherd. Buvau pastačiusi juos prie Angelos - mano manymu neblogai dera.
Paukštuk,
Ar galėtumėte įmesti foto su Angelo'mis, kad matytųsi kaip jos šiuo metu išsidėsčiusios, kokio dydžio, kokioje vietoje prisiglaudusios (koks fonas), kokios formos krūmai ir pan.?
Ačiū,
Angela auga viena, prie 1,2 m tvoros, juosiančios sklypą. Nuo terasos, per langus mišrus gėlynas puikiai matosi. Dabar jau suprantu, kad jam trūksta fono :$. Rožes rinkausi tokias, kad užaugtų sulig tvora, ar dar aukščiau. Už tvoros niponinės lanksvos bus aukštesnės su laiku, už lanksvų per gerą atstumą beržai pernai pasodinti (ne visi prigijo, tai šiemet ko gero liepomis visus pakeisiu, tankiau užstos nuo kelio). Prie Angelos sąmonigai palikta vietos daugiamečiams (galvojau gal kemerą ar pan. aukščio kažką pasodinti). Šalia pasodinta turguje įsigyta šluotsmilgė, kuri neužaugino varpų, skirtingai nei kita, matoma trečioje nuotraukoje. Vaistiniai šalavijai baigia užkariauti Ballerinos teritoriją, jie trys buvo pasodinti kaip atlikę nuo daržo. Planuoju gėlyną plėsti į šonus, vietos yra tik tas molis... (devil) Taigi, Angelos vieta ir kompanjonai gali pasikeisti, viskas vyksta bandymo keliu :) . Atsiprašau už nuotraukų kokybę :$
Trečia nuotrauka norėjau parodyti, kaip išaugo pavasarį iš Rasos įsigytas snaputis :) Šalia jo šiuo metu serganti Eglantyne, pirkta per rožių dienas vazone. Apskritai kiek gailiuosi, kad įsigijau papildomai rožių, kurios nepasižymi atsparumu dėmėtligei, t.y. Eglantyne,Ballerina, Charlotte, Golden Wings - visos šiuo metu serga, skirtingai nuo atsparių.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Virginija » 29 Rgp 2011 15:02

Nepriimkit to atsparumo taip tiesiogiai :) Gali būti, kad tos atsparios kitais metais sirgs, o šios bus sveikos, jei paskaitysit forumuose, pamatysit, kaip vienur tvirtinama, kad niekada nesirgo, o kitur - ruošiamasi išmesti dėl ligotumo. Jūsų pirktos rožės puikios. Bet aš Golden Wings prie Angelos tikrai nesodinčiau. Mano nuomone, viskas gerai su ta Angela, tiesiog reikia laiko Ballerinai įsigalėti, o iš kitos pusės galima panašią pasodinti. Pas mane šalia auga Prairy Joy, bet Angela turi būti priekyje. O daugiamečių per daug nereikėtų prisodinti, labai jau jie veši prie rožių.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 29 Rgp 2011 15:12

Na taip, daugiamečiai labai išvešėjo, rasakilas kiti užgriuvo, pavasarį visus persodinsiu kitaip.
Ačiū už komentarą!

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Gulbe » 29 Rgp 2011 15:43

Sveiki,

kaip manote, ar tiktų Baroness Rotschild prie Baron Girod de l'Ain? (pastarąją turiu). Norėjau pasodinti šalia aiškiai baltą senovinę (pvz. Boule de Neige), bet , deja, nėra.
Iš kitos pusės Baronui auga Reine des Violettes.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rasa » 29 Rgp 2011 15:52

Paukštukas rašė:Trečia nuotrauka norėjau parodyti, kaip išaugo pavasarį iš Rasos įsigytas snaputis :)
Paveikslėlis
|( prie nuotraukos parašyta, kad čia himalajinis snaputis, toks pas mane buvo tik 'Baby Blue'. O iš tikro čia 'Nimbus' (jei čia mano klaida, priminkite kitą pavasarį, pakeisiu) ;)
O 'Nimbus' labai nemenkas užauga, ir man bene gražiausias iš visų snapučių <3 Labai dailūs karpyti lapai, ir žiedų spalva tinka prie visko
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 29 Rgp 2011 19:19

Viskas gerai, Rasa! Reiškia, kad himalajinis auga kitur, aš pati suklydau :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 29 Rgp 2011 20:17

Gulbe rašė:Sveiki,

kaip manote, ar tiktų Baroness Rothschild prie Baron Girod de l'Ain? (pastarąją turiu). Norėjau pasodinti šalia aiškiai baltą senovinę (pvz. Boule de Neige), bet, deja, nėra.
Aplamai, dabar aš priėjau tokios nuomonės, kad 80 procentų rožių žiedai puikiai dera net ir nesistengiant jų derinti. Gal tik kokių išskirtinių spalvų, gali tekti pagalvoti kaip sodinti. Daugiau dėmesio vertėtų atkreipti į krūmo formą, dydį. Šiuo atveju, žiedai, mano manymu, labai dera. O apie krūmus, bijau ką ir rašyti, kol rožė neaugo pas mane bent 3 - 4 metus nenušalusi ar paliegusi. Tokia yra, Baron Girod de l'Ain. Šiuo metu jos ūgis apie 1,8 m ir tokio aukščio šakos, be abejo, išlinksta. Baroness Rothschild tik antra vasara ir šakos kaip virbai, bet ūgis tik apie 1 metrą. Jeigu jos augtų kartu dabar, būtų kaip vėduoklė su šluota, kuri iki pusės "Barono", o kaip bus po kokių dviejų metų, sunku pasakyti. Kitą vertus, nelanksčiomis šakomis buvo Mrs. John Laing, dabar jau taip nėra. Bet ši rožė gali ir 2 metrus pasiekti, Baroness R., rašo iki 1,8. Jeigu ji pasiektų panašų aukštį, šakos nuo žiedų svorio tikrai palinks.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 30 Rgp 2011 08:09

Rasa rašė:
Paukštukas rašė:Trečia nuotrauka norėjau parodyti, kaip išaugo pavasarį iš Rasos įsigytas snaputis :)
Paveikslėlis
|( prie nuotraukos parašyta, kad čia himalajinis snaputis, toks pas mane buvo tik 'Baby Blue'. O iš tikro čia 'Nimbus' (jei čia mano klaida, priminkite kitą pavasarį, pakeisiu) ;)
O 'Nimbus' labai nemenkas užauga, ir man bene gražiausias iš visų snapučių <3 Labai dailūs karpyti lapai, ir žiedų spalva tinka prie visko
Laba, o nuotrauka su snapuciu daryta dabar ar anksciau? Gal jo lapus taip pat reikia nukirpti, kad graziai atzeltu ir vel zydetu? :)
Man ziauriai patinka snapuciai, bet atrodo kad jiems pas mane nepatinka :B :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė RožėDD » 30 Rgp 2011 08:13

Paukštuk,

Žinoma vienos taisyklės visiems nėra,tai kūrybinis momentas, todėl tiek skoniai ir matymas yra skirtingi, bet...
Matau pas Jus pievų (prerijų) gėlyno stilius. Didžiausia patarėja šiuo klausimu Rasa (makeup)
Yra daug variantų vaizdą padaryti neerzinančiu:
Pirmiausia perkelti Angel'ą kitur (jei tai tik spalvos klausimas). Plius, ji dar stipriai augs, tiktų ir kaip soliteras.
Antra, jei erzina pats derinys, tai labai jau prašosi vertikalių, elegantiškų linijų, pvz.: pentinius; priekyje ką nors iš mėlynų veronikinių. Galėtų būti ir karpatinis katilėlis, bet ir taip jau visi Jūsų augalai rutuliškos formos. Balerina visai į temą, gali būti dar viena.
Trečia, kad nebūtų skirtingų augalų košelienos - galite įvesti ritmiškumo. T.y. tą patį vaistinį šalaviją atkartoti kas 2-3 metrus, priklausomai nuo gėlyno proporcijų. Tik žinoma reiktų turėti omenyje, jog yra galimybė, kad jis iššals.
Kitas variantas, būtų dailiau ir kardinaliai pasikeistų vaizdas, jei foniniai krūmynai už tvoros būtų formuojami kaip genima gyvatvorė. Jei fonas bus lygus, tai ir laisvo stiliaus gėlynas neatrodys toks netvarkingas ir erzinantis.
Dar vienas iš svarbiausių niuansų gėlynui tas, kad prieš kuriant jį, reikia numatyti ar rožės bus vedantysis augalas ar tik kaip papildantysis. Kita situacija su rožių kolekcijomis. Jūsų atveju rožės yra kaip papildantysis. Beje, jei gėlynas rožiniai-mėlynas labai ilgas ir monotoniškas , tai puikiai galima įterpti apelsinų oranžinės, kaip akcentinės, spalvos. Bet vėlgi, jei labai daug rūšių augalų, tai geriau skirtingų spalvų nemaišyti. Pabandykite įterpti baltos - ji dažniausiai viską praskiedžia.
Aplamai, geriausia būtų nenaudoti daug skirtingų augalų, geriau turėti keletą (vėl gi tai priklauso nuo proporcijų teritorijos ir pačio gėlyno) ir po kelis bei su atsikartojančia kompozicija, ištiso sezono žydėjimu. Na, nebent Jūs norite turėti augalų kolekciją. Turiu vieną priežodį - "Visų pasaulio augalų neįmanoma turėti". Kita vertus - nepabandęs nesužinosi (sun)
Tačiau, jei jau labai labai norisi visko, tai idealiausias variantas kurti skirtingų kompozicijų "salas".
Gero laiko ir šiltų paskutiniųjų vasaros dienų... <3
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Gulbe » 30 Rgp 2011 09:03

Ačiū, Koala,
o Jūs parišinėjate rožių šakas, ar leidžiate kristi? Aš skaičiau apie tą hormoną, skatinantį žydėjimą, jei šakos horizontaliai, bet ar tai visoms rožėms tinka? Mano Felicite užaugo toks gražus vazos formos krūmas, iki pirmo rimto vėjo - vieną šaką išlaužė, kitas išguldė, kelios liko stačios, ir Rene panašiai, vat ir svarstau, gal rišti jas kokia laisva forma?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 30 Rgp 2011 09:27

Gulbe rašė:O Jūs parišinėjate rožių šakas, ar leidžiate kristi?
Tai labai individualu. Pvz. praeitais metais Louise Odier buvau apjuosusi, šiais metais to jau nedariau, nes nebuvo reikalo. Jeigu mačiau, kad yra naujai išaugusių galingų šakų, kurias gali išlaužti, tiesiog tą šaką ir paremdavau - turiu prisilanksčiusi iš vielos "kojų". Lygiai tas pats ir su "Baronu" - šiemet jis be jokios atramos laikosi, nors ūgis, kaip jau rašiau apie 1,8 m. Felicite P. neišlaikytų žiedų, tai galvoju, kad ją teks laikyti apjuosus kol žydės. Rene d'Anjoy, visada parišta. Angliška "Tea Clipper" nerišau kol vėjas vienos šakos neišlaužė - dabar jau yra apjuosta. Šakų aukštis virš 1,5 metrų, nors Sibirkos Rožynas ją priskiria prie augančių iki 1,2 m. Dar žiūriu kaip tos šviežios šakos užaugę, jeigu tarp kitų šakų - vėjas jų paprastai neišlaužia, jeigu tai kraštinės šakos, jau reikia ką nors daryti. Soldier Boy šiuo metų yra užauginusi ir 3 metrų šakas, jų nerišu, nes matau kad pačios ramstosi tarp jau tvirtų senų šakų. Dar viena galinga rožė, kurios šakų nerišu, tai Souvenir du Dr. Jamain, tik kai žydėjo, kai kurioms šakoms stačiau "kojas", kad žiedai nesivoliotų ant žemės. Galbūt kitais metais rišiu, ar statysiu atramą, jeigu matysiu, kad reikės remti daug šakų. Jeigu rožės auga kokiu trijų eilių rožyne, vėl gi viskas bus kitaip. Čia jau vėjas šakų nelaužys, bet gal jas teks rišti, kad galėtume pamatyti žiedus.
Taigi reikia nuolat stebėti ir rasti tinkamiausią sprendimą kiekvienai rožei individualiai.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 30 Rgp 2011 10:32

Ačiū labai visoms už "garsiai" išsakytą nuomonę! (like)
Kai pirkau rožes, per mažai dar žinojau apie įvairius želdinimo stilius, rožių derinimą tarpusavyje... Atrodė, kad įvairių rausvų atspalvių rožės augs galinėje eilėje, atskiras jų rūšis atskirs pasikartojantis aukštesnis daugiametis, priekyje - žemesni daugiamečiai, viena kita rožė. Dabar LRD seminarų, Rasos straipsnių dėka man atrodo, kad prie modernaus namo, netoliese plytinčių pievų, vyraujančių stiprių vėjų geriausiai tiktų kažkas panašaus į prerijas... bet ką daryti, jeigu rožių norisi turėti? Ypač kai Lietuvoje jų galima įsigyti pačių įvairiausių, forume jas taip gražiai pateikiate ir aprašote, visų norisi :D Taigi, ir reikia paskui suktis iš padėties, kai pasodini kelias senovines, angliškų ir modernių, jas vienija rausva spalva ir panašus numatomas krūmo aukštis. Beje, gal ir visai netinkama, bet Angela buvo pasodinta šalia angliškų Lady of Megginch, kaip rožė, turėjusi būti perėjimu tarp romantiško tipo rožių ir kitos sklypo dalies, ateityje regimos kaip rudeninis kampas. Ir turiu pasakyti, kad kol nebuvo Ballerinos jų spalvų derinys man patiko, tokia ryški kvepianti salelė buvo.
Ši vasara eksperimentinė, iš nevykusių derinių, straipsnių, patarimų per žiemą tikiu, kad išsirutulios kažkas labiau patinkančio ;)
Beje, snapučio nuotrauka vakarykštė. Aš nukerpu tik peržydėjusius žiedynus, tai jis pastoviai daugiau ar mažiau žydi. Taip pat ir su katžolėmis, šalavijais elgiuosi. Ypatingai katžolės visą vasarą ir dabar džiugina savo žydėjimu. Katilėliai susirgo, labai nurudo (kaip ir flioksas Miss Pepper), nupjoviau neapsikentus iki žemės. |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į