'Winchester Cathedral'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'Winchester Cathedral'

Standartinė Regina » 06 Spa 2010 10:09

Winchester Cathedral (AUScat), 1988 m.
Tai mums visiems gerai pažįstamos Mary Rose sportas.
Man asmeniškai – tai viena gražiausių baltų Angliškų rožių (dar turiu Claire Austin ir Glamis Castle). Apie pastarąją mano nuomonė apskritai prasta, o Claire Austin auginu dar labai trumpai, kad galėčiau daryti kažkokias išvadas.
Visur nurodoma, kad W.Cathedral ir Mary Rose – absoliučiai identiškos rožės, išskyrus žiedų spalvą. Norėčiau šiek tiek paprieštarauti. Visų pirma, Mary Rose labiau linkusi sirgti (šaltiniai taip pat nurodo didesnį W.Cathedral atsparumą ligoms). Jų abiejų krūmo forma panaši, bet pas mane W. Cathedral gerokai tankesnė, šakotesnė, tvirtesnė, siauresnė ir tikrai aukštesnė už savo rausvąją sesutę. Per šią vasarą šoktelėjo iki 130, o gal net ir iki 140 cm. Vidutinio dydžio, gražiai žalios spalvos, matiniai lapai tankiai apaugę šakas, apatinė krūmo dalis nenuplinka. Tvirtos šakos viršuj šakojasi ir formuoja nedidelius žiedynus, dažniausiai po 3 žiedus. Gana daug pavienių žiedų. Žiedai mažesni už Mary Rose žiedus (apie 8-10 cm skersmens), truputėlį išsidraikę, bet nėra tokie netvarkingi, kaip M.R. Žiedų forma taip pat skiriasi - W.Cathedral žiedai plokštesni, taip vadinamos rozetės formos, daugiau smulkesnių žiedlapių. Ypatinga šios rožės savybė ta, kad iš jos rožinių pumpurų gali išsiskleisti balti žiedai (taip ir turi būti), gali būti baltame žiede keli rožiniai žiedlapiai ar tik keletas rausvų brūkštelėjimų. Bet gali ant to pačio krūmo ir net tame pačiame žiedyne išsiskleisti balti ir rožiniai žiedai. Ši žavi Winchester Cathedral savybė gali būti laikoma rožės privalumu ar trūkumu –priklausomai nuo augintojo požiūrio. Maniškė rožinių žiedų neparodė, buvo tik keletas žaismingai patepliotų žiedlapių. Bet man patiktų dvispalvis krūmas. Kvapas nestiprus, bet labai malonus.
Pasodinta 2008 rudenį, iš Zimbelarijos.
Keista, bet pas save suradau labai mažai jos nuotraukų. Šiemet daugiau augo, negu žydėjo :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė RožėDD » 21 Rgs 2011 15:22

Regina, kaip šiemet Winchester"is?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Regina » 21 Rgs 2011 19:21

RožėDD rašė:Regina, kaip šiemet Winchester"is?
Šiemet Winchester'is jaučiasi puikiai :) Peržiemojo po agrodanga, nenušalo nė šakelė, pelės taip pat nepalietė (dance) . Tarp kitko, pelės negraužė ir Mary Rose, tai tikriausiai negraužtų ir Redoute :D Taigi, taip puikiai peržiemojus pražydo labai anksti, žydėjo labai gausiai. Paskui darė pertrauką, augo ir vėl žydėjo. Dabar dar yra keletas žiedelių, bet tai jau paskutiniai jos žiedai. Atrodo, kad nelabai sirgo, bet jau numetė daugumą lapų, apatinė krūmo dalis plika.

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Aleksandra » 15 Sau 2012 11:32

Regina,rudeni nusipirkau 'Winchester Cathedral' ir dar nezinau kokia ji bus pas mane :) Noriu paklaust ar buvo kitos spalvos demeliu pas Jus? :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Regina » 15 Sau 2012 16:36

Taip, Aleksandra, ant kai kurių pavienių žiedų buvo nedidelių rausvų potėpių - lyg dailininkas teptuku kur ne kur būtų netyčia brūkštelėjęs :)

Nijola

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Nijola » 16 Sau 2012 08:32

Aš Winchester Cathedral turiu du krūmus, vienas gražiai baltas kartais turi lengvų rožinės spalvos potepių ant žiedlapių, antras krūmas žydi per pus rožinis ir baltas, viename krūme dvi rožės Mary rose ir W.C. :) įdomiai atrodo.
Winchester Cathedral yra sportas Mary Rose, taip kartais nutinka, sportams prisimeta savo motiną :D

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Aleksandra » 16 Sau 2012 08:45

:) na,lauksiu vasaros ir tada parasysiu kokios spalvos pas mane bus :) o apskritai -man ir balta spalva labai grazu turi but-ne daug turiu baltu roziu-ju panasu is vis ne daug yra :) ir kaip greiciau sulaukt nors pavasario ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Rūta » 24 Rgs 2012 20:05

Regina 2012 m. rugpjūčio 21 d. rašė:
Regina rašė:Winchester cathedral gana santūriai žydi, bet žiedai labai gražūs. Krūmas didelis, dvigubai didesnis už sesės Mary Rose :) Nesmarkiai serga

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė LoretaA » 02 Rgp 2013 21:16

Praeitais metais užaugo susirgo ir nukrito dvi "vados" šios rožės lapų. Šiemet atrodo palyginus sveikuolė. Žinoma yra keletas taškelių, bet jų tiesiog nematau. Taip ji atrodė šiandien - antrasis žydėjimas.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė LoretaA » 12 Rgp 2014 19:54

Karštyje greitai nubyra, bet žydi netingėdama.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Regina » 13 Rgp 2014 06:51

Tikrai netingėdama (like) Labai graži <3
Maniškė šiemet stovi leisgyvė - prastai žiemojo, beveik viską nupjoviau, naujų šakų beveik neleidžia. Neserga, bet seni stiebai pliki, žiedų mažai ir jie nelabai gražūs :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė LoretaA » 13 Rgp 2014 07:06

Ir aš sutinku - graži. Beje, tai antrasis žydėjimas - pirmojo nepavyko užfiksuoti. Tiesa, bijodama, kad vakare neliks ką fotografuoti, nulėkiau ir padariau nuotrauką vidudienį, pažiūrėjau vakare, o ji dar labiau apsipylusi žiedais - tai čia jau tokia link vakaro nuotrauka.
Visos dabar sudėtos nuotraukos yra "šviežios" - rugpjūčio mėnesio.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Ignas » 21 Sau 2020 21:03

Auga puikiai be didesnių bėdų, 2019 metais buvo pirmoji moderni rožė pražydusi sode.
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Winchester Cathedral'

Standartinė Gema » 29 Sau 2020 11:00

Turiu dvi. Jei oras jai patinka, išskleidžia nuostabaus grožio žiedus, jei nepatinka - nieko gero, ir krūmų formos prastos.

Skelbti atsakymą

Grįžti į