Tess of the d'Urbervilles

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė Regina » 30 Rgp 2011 12:35

Austin, 1998
Įdomi, graži, vešli rožė – puikus pasirinkimas mėgstantiems didelius, ryškius žiedus. Manau, gražiai atrodytų reprezentacinėj vietoj, prie namo įėjimo ar kaip rožyno akcentas.
Šiai rožei reikės skirti nemažai vietos – krūmas aukštas (mūsų klimato sąlygomis gal ir nepasieks dviejų metrų, bet pusantro – tai tikrai) ir platus. Galima sakyti kiek į aukštį – tiek į plotį, nes šakos plačiai svyra į šonus. Tanki, augina daug gausiai lapuotų, spygliuotų šakų. Lapai stambūs, tankūs, tamsiai žali. Labai atspari ligoms. Šalia auga visai pasiligojusios rožės, o ant šios lapų nėra nė taškelio.
Nežinau, kodėl rašoma, kad žiedai purpuriniai. Man jie atrodo ryškiai raudoni, turi avietinio, fuksijos atspalvio. Su amžium to avietiškumo daugėja, bet žiedas išlieka ryškus. Pumpuras skleidžiasi kaip AH rožių, o pilnai išsiskleidęs kartais tampa beveik tobulu rutuliu. Ne tik išoriniai, bet ir vidiniai žiedlapiai yra stambūs. Žiedai labai pilnaviduriai, bet nėra sausakimšai prikimšti žiedlapių. Pilnai išsiskleidus žiedui kelios eilės išorinių žiedlapių atlinksta atgal iki žiedkočio, išsigaubia ir kartais atrodo, kad net glaudžiai prilimpa vienas prie kito. Žiedai didžiuliai, tikrai 10-12 cm skersmens, o gal ir didesni, primena bijūnus. Šakų galuose žiedai pavieniai arba po 3-5, bet dažniausiai kekėse žydi paeiliui po vieną, o ne visi iš karto. Žiedkočiai gana tvirti – ant jų žiedai tik elegantiškai palinksta, bet nosies į žemę visai nenunarina. Lietus žiedų negadina. Kvepia silpnai. Apsikaišęs tokiais žiedais krūmas atrodo labai puošniai.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Tess of the d'Urbervilles (AUSmove)

Standartinė Rita » 30 Rgp 2011 13:08

Kaip man smagu,šiandien Regina rašo gražiai apie visas mano sveikas rožes ,dar belieka parašyti teigiamai apie "L.D Braithwaite"nes ji taip pat labai sveika ir gražiai žydi ir bus dar smagiau <3 .
Praktiškai,kai aš ten tokia žinovė,tai man jos labai panašios,apsipylę žiedais didžiūlais,man jų žiedai atrodo skaisčiai avietiniai,rėmina vienos eilės galus/po dvi rožes/,tai nuo jų skaistumo šviečia visas kiemas.Tess of the d'Urbervilles gavau iš Dovilės 2rožes dovanų,kai jų dar nebuvo pardavime/čia aš taip giriuosi/,tai už tai jas dar labiau myliu,puikios rožės (flower)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė Rūta » 24 Rgs 2012 19:27

Regina 2012 m. rugsėjo 10 d. 18:12 rašė:
Regina rašė:Antrą kartą pradeda žydėt Tess of the Urbervilles
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė LoretaA » 02 Vas 2013 15:42

Labai gausiai ir ilgai žydinti rožė, žiedai ilgai nenubyra, pakankamai sveika - gal trūksta trupučio kuklumo (xixi) .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Vas 2013 22:29

Loreta pas jus labai gražus 'Tess of the d'Urbervilles' rožės krūmas. Kelinti metai ji pas jus auga? Aš šia rože esu ne visiškai patenkinta. Pirmus metus pasodintas antrametis šios rožės krūmas šakas su žiedais augino tik pažeme. Tiksliau plonos šakos niekaip negalėjo pasikelti su begalės didelių žiedų. Kiti metai jau buvo geresni, nes visas šakas pati kėliau ir rišau kiekvieną individualiai. Kad tik matytusi žiedai ir nereikėtų jų kažkur apačioje ieškoti (xixi) Bet vistiek kažkokia betvarkė vis būdavo. Šiemet jau stipriai genėsiu šią rožę (nes jau yra ką genėti) ir žiūrėsiu, gal jau bus tokia, kaip pas jus.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2013 07:08

Praėjusi vasara buvo antroji. Nepasakyčiau, kad krūmas labai gražus, jis asimetriškas. Tą "išbėgusią" dalį teko paremti, tik ne kiekvieną šaką, o apjuosiau aplink viela ir pastačiau "kojas". Tokia atrama nelabai matoma, ypač jei krūmas turi pakankamai šakų. Kadangi aplink nieko nebuvo, tai žiedai matėsi gal net per daug gerai (xixi).

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Vas 2013 08:53

Tai pas mus jos to pačio amžiaus. Antroje vasaros pusėje jau ir pas mane ši rožė turėjo kelias padorias šakas, kurias buvo galima apjuosti. Tai šiemet pjausiu tas plonąsias lauk :) Žiūrėsim koks krūmo vaizdelis bus šią vasarą. O taip tai tikrai gausiai, ištisai ir ilgai žydinti rožė.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė Nijola » 03 Vas 2013 12:12

Man labai gražus derinys - raudona balta, <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Tess of the d'Urbervilles'

Standartinė LoretaA » 27 Rgp 2013 19:26

Čia birželio nuotrauka. Pasirodo, kad ji beveik vienintelė, nebent kur netyčia į kadrą tolumoje ir kamputyje šmėsteli |( .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Regina » 02 Vas 2016 21:56

Paveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Rita » 03 Vas 2016 14:45

Mano gražuolė (flower) ,neįsivaizduoju atsparesnės,darbštesnės ir sveikesnės rožės :) Auga dvi greta ,daugybė spygliuotų vos ne trimetrinių šakų aplipusių daugybe gražuolių didžiulių žiedų.Visos mano maikės,treningai,sudraskyti,rankos kruvinos nuo jų,o aš nepykstu |( ,vyras sako,kad man jau visai pasimaišę,tikriausiai...,bet aš stoviu ir grožiuosi :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 14:53

Pas mane nėra ji 100 procentinai atspari šalčiui ir ligoms. Dengiu kartu su kitomis rožėmis ir ji bene labiausiai nušąla - maždaug 1/3 ar net pusė visų šakų, kurias reikia iškirpti visai. Kai kurias dėl bakterinio nudegimo. Praėjusį rudenį, taip pat, labai nukentėjo nuo bakterinio nudegimo. Taip, ji labai darbšti, nes atsiaugina šakas ir labai gausiai žydi. Kitos rožės, jeigu tiek iškarpyti, nei pusiau taip nežydėtų. Be to ir žiedai laikosi netrumpai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 18:12

Pasklidusi ant kampo :)
PaveikslėlisPaveikslėlis
... ir tarpe kitų :)
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 18:53

Jau nuotraukų gražumas!!! Žinoma, ir objekto!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Regina » 03 Vas 2016 20:18

Loreta, tavo Tesė nuostabi <3
Pati stebiuosi, bet niekur neradau bendro krūmo vaizdo, o atrodė tikrai gražiai.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 20:40

Ačiū už pagyras - reikės rožei perduoti (sun)
Su nuotraukomis man irgi taip būna. Matau taip gražu, taip gražu, nufotografuoju - grožio nėra. Išmetu, galvoju, ai, dar bus proga, o ji, kaip tyčia, praeina pro šalį |(

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Platelių rožė » 03 Vas 2016 22:01

Šiai rožei priekaištų ir aš neturiu.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Esmiralda » 03 Vas 2016 23:25

Vaje kokia ji graži Jūsų nuotraukose <3 <3 <3 Mano dar visai jaunutė, apkaišyta daugiametėm, galvą vos iškėlus virš bijūno :)
Paveikslėlis
Ir kaip dabar atsimenu jos išskirtinį kvapą - man ji kvepia vyšniom, ir mano vyrui ji kvepia vyšniom, o kiti tų vyšnių neužuodžia (xixi)
Knygos tai nesu apie Tesę iš d'Urbervilio skaičiusi, bet filmą pažiūrėjusi ( tiksliau praverkusi ) dar labiau tą rožę pamilau, ir suprantu kodėl ji tokia dygliuota, ir jai tai atleidžiu...

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Tess of the d'Urbervilles

Standartinė Rudenelis » 04 Vas 2016 09:48

Pribloškiančiai graži rožė <3 <3 <3 . Visų Jūsų nuotraukose. O vyšnių kvapas...kažkur girdėta. Maniau tai psichologinis dalykas vien dėl žiedo spalvos. Mano vyras visai nesidomi rožėmis arba taip vaizduoja, kad jam tik žolę pjaut trukdo. Pagal jį yra tik viena, "tikra rožė". Aišku, tai tamsiai raudona - vyšninė spalva, o kvapą - sakė vyšnių (yes) - užuodė tik kai krūmas žiedą iškėlė iki jo nosies aukščio :D :D :D.

Skelbti atsakymą

Grįžti į