Claire Austin

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rūta » 22 Spa 2011 20:09

Kas auginat 'Claire Austin' prašyčiau pakomentuoti :) Kaip auga, žiemoja, ar tanki, kaip žydi pakarotinai. Būčiau dėkinga (yes)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 22 Spa 2011 21:24

Paveikslėlis
Clair Austin spalio pradžioje. Man net susidarė įspūdis, kad rudeniop žydėjo gausiau. Gal būt didžiojo žydėjimo metu nelabai atkreipiau į ją dėmesį. Krūmas gana gražus ir pakankamai tankus. Auga nuo 2009 m. rudens, dar nėra aukšta.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rūta » 23 Spa 2011 00:22

Ačiū, antose. O kokio aukščio ji dabar pas Jus? Ar neserga? Ir dar - ar žiedai nelabai nukenčia nuo lietaus?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 23 Spa 2011 14:29

Aukštis apie 0,8 m, šakos svyrančios. Sveika nepavadinsi, bet jau bent su lapais :) Dėl lietaus nieko negaliu pasakyti, neatkreipiau dėmesio.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Rūta » 24 Spa 2011 20:14

Regina, kiek žinau, nesi labai geros nuomonės apie šią rožę :) Kaip ji šiemet pas Tave augo?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Regina » 24 Spa 2011 20:32

Pernai peikiau? Neprisimenu :) Labai peikiau tik "Glamis Castle". Šiemet "Claire Austin" pas mane jau "antrokė" ir aš ja visai patenkinta. Žydėjo gausiai, antrasis žydėjimas gerokai gausesnis už pirmąjį (kaip ir pas antosę). Gal dėl to kaltos pelės, nežinau ;) Jei pastatytume šakas vertikaliai, tai būtų 80-90 cm, bet tos šakos labai liaunos ir gula į visus šonus, reikia parišinėt. Gal tai laikina ir su amžium praeis :) Pas mane nesirgo. Lietaus nebijo. Rožė elegantiška ir kartu romantiška (flower)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Gulbe » 25 Spa 2011 11:26

Atsakysiu ir aš, nors patirtimi dar girtis negaliu.
Turiu vieną krūmelį (antrą nusipirkau dabar), sodintas pernai rudenį, bet pavasarį persodintas :$ Nepaaisant šio nepatogumo, atrodo, augo ir klestėjo. Dėl žydėjimo - tas pats pastebėjimas - daug gausesnis antrasis, tačiau pirmasis gražesnis - žiedai ilgiau laikėsi, buvo didelesni. Apskritai manosios žiedeliai dideli nebuvo, sakyčiau vidutiniai, į mažesnę pusę. Iš angliškų galiu palyginti su AD ir Shropshiru - už abu mažesni tikrai (kaip ir už kaimynės Alnwick bei Sheakspeare :) ), labai pilnaviduriai, labai trapūs, labai linkstantys apačion. Žiedas po to, kai pilnai prasiskleidžia, laikosi kokias 2 - 3 dienas, tada lengviausias prisilietimas ir žiedlapiai nubyra žemyn. Krūmelis irgi liaunom šakelėm, buvo parišta, ilgiausia šaka susiraitė į raidę S :)Dar buvo labai daug pumpurų, bet jie tarytum nustojo brinkti, vystytis, neteko gyvybės, tad nukirpau, ir vazoje nesiskleidžia irgi. Pumpurai jos gelsvi, o išsiskleidę išbąla, tačiau ne iki sniego, o iki grietinėlės baltumo :) Šiek tiek sirgo - bet tai atsitiko tik rugpjūčio pabaigoje ir tik ant keleto apatinių lapų, nes labai suspausta tarp dviejų katpėdžių buvo. Manyčiau, tam, kad ši rožė darytų didesnį įspūdį, reikia min 2 - 3 krūmelių, ir kažkur skaičiau, kad ji visą laiką bus linkusi augti labiau kaip žemas vijoklis, ne krūmas, t.y. šakelės bus liaunos. Man ji labai romantiška rožė, labai (flower) , todėl puikai dera prie daugiamečių, angliško, laisvo, truputį "apleisto ar sulaukėjusio" stiliaus rožyne. Turėtų gana stipriai kvepėti, bet aš lauksiu kitų metų, tikiu, kad tada jos kvapas atsiskleis :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Rūta » 25 Spa 2011 12:07

Dovilė ir Mindaugas irgi tą patį sakė - sezono pradžioje augina daug plonų šakelių, kurie sveria žiedus žemyn. Žodžiu, tai daugiau dėmesio reikalaujanti rožė. Nors buvau labai ja susižavėjusi (iš nuotraukų :$ ), vis dėlto paklausiusi atsiliepimų ir paskaičiusi, ką užsienio augintojau rašo, linkusi centriniam akcentui rinktis 'Winchester Catedral'.

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Aleksandra » 04 Sau 2012 22:06

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Rūta » 04 Sau 2012 22:21

Aleksandra, papasakokit, prašau, kaip auga Jūsų 'Claire Austin'. Ar neserga? Kokį aukštį buvo pasiekusi? Ir kaip jos kvapas? Sako, miros natos, būdingos šiai rožei, kai kuriems nelabai...

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Gulbe » 02 Rgs 2012 19:36

Sveikos,
kaip laikosi jūsiškės Claire'ės? :) Šiemet aš nuotraukų neturiu, bet pastebėjimai būtų šie : nepaisant labai gražių žiedų - spalva ir forma - ir dailaus krūmo, mano akimis ši rožė kažkokia nepastebima. Pumpurų daug, bet skleidžiasi ne visi kartu, o paeiliui, ant krūmo būna geriausiu atveju penki šeši visai prasiskleidę žiedai. Spalva labai subtili, o tuo pačiu - slepiamoji, žiedai tarytum nusisukę į krūmo vidų ar kažkur pasislėpę, na nešviečia ji iš tolo, kaip kad centrinė rožynėlio rožė turėtų. Manau, ji puikiai tiktų baltajame sode, tik ne kaip akcentas, o daugiau kaip fonas. Tai va tiek :)
Turiu du krūmelius, pirmametį ir antrametį, pastarasis daugiausia iš visų mano rožių auginosi akluosius ūglius. Dėmėtumas beveik nepalietęs, nors šalia labai sirgo Baronas, kuris atsigauna palengva. Tarpas tarp žydėjimų ilgokas, pirmąjį kartą pradeda žydėti vėliau už visas.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Platelių rožė » 03 Rgs 2012 14:21

Claire galėčiau pagirti už puikią sveikatą . Iki šiol nėra anei vieno dėmėto ar miltuoto lapelio. Šalia taip pat auga Baronas, kuris serga ir dėmėtlige, ir miltlige, todėl iš kitų rožių būrio bus perkeltas atokiau ir galės karaliauti vienas pats.Gulbe , labai taikliai aprašėt šios rožės elgesį . Mūsiškė taip pat pražydo vėliau už kitas, šakelės plonos ir lanksčios , žiedeliai žiūri į visas puses. Dėl trapaus žiedų grožio Claire vadinam porcelianine rože . Dabar stovi pilna pumpurų ir laukia saulėtų dienų.

Paveikslėlis

Pasodinti du krūmeliai kartu , dabar ilgiausios šakos siekia 1,50 m.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Claire Austin'

Standartinė Gulbe » 03 Rgs 2012 18:32

(like) <3
Platelių rože, jei manoji Claire atrodytų taip, kaip jūsiškė, būčiau devintame danguje :) jau apsisprendžiau - kitais metais trūks plyš, bet visos mano rožės gaus arklio "aukso".

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Claire Austin'

Standartinė klevo lapas » 17 Vas 2013 14:56

Norėčiau šią rožę pirkti. Jei kas sumąstytų atlaisvinti rožyne vietelę kokiai naujai rožei, praneškite :B

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Claire Austin

Standartinė Regina » 02 Vas 2016 21:48

Krūmas gana aukštas ir platus, liaunos šakos svyra į visas puses, todėl pageidautinas šioks toks paramstymas. Nepasakyčiau, kad labai gausiai žydi, dažniausiai nespėju nufotografuoti. Žiedai kekėse, labai greitai nubyra, bijo lietaus. Bet tas jos porcelianinis trapumas, švelniai kreminis baltumas pavergia.

PaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į