Angliškosios rožės

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė RožėDD » 08 Gru 2011 19:38

'Princess Alexandra of Kent' šį rudenį pasisodinau daug krūmų <3 Labai ji mane sužavėjo.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Gulbe » 08 Gru 2011 22:31

Labai visiems ačiū už atsakymus (flower) Va, prašiau sužinoti apie vieną rožę, o gavau visą rožyną :D (like) Užsienio forumų bei puslapių apie rožes skaitymas man - geriausias antidepresantas. Tik va su vieta bėda - galiu sodinti tik 10 - ąją dalį tiek, kiek norėtųsi. Sharifa Asma man dar labai priimtina buvo, kad Austinas rašė, jog ji - tik vidutinio ūgio, iki 90cm, o va pas Nijolę - visa pėda aukštesnė; ir kad dalinį pavėsį toleruoja, stengiuosi rasti rožę konkrečiai vietai. Na, iki pavasario apsispręsiu :)

Nijola

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Nijola » 09 Gru 2011 11:46

Su rožių ūgiu visada sudėtinga, labai dažnai paskiekvieną augintoją ji skirtingo aukščio užauga, pas mane beveik visos biski padidinto ūgio užauga |(
pvz. šiais metais kelios turimos AH rožės mostelėjo apie du metrus gal net truputį daugiau. O angliškos pas mane visos didesnės negu pats D.Austinas reglamentuoja.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 09 Gru 2011 17:32

O pas mane vienos užauga didesnės, o kitos mažesnės,nei priklauso, nuspėti neįmanoma. Štai Jubilee Celebration pas mane dvi iš skirtingų rožynų -tiesiog miniatiūrinės :( Ir ką su jomis daryti :?


PaveikslėlisPaveikslėlis
Sharifa Asma, Kathreen Morley, abi labai švelnios.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Paukštukas » 15 Rgp 2012 17:50

Šiais metais labai skiriasi Lady of Megginch žiedai birželį ir rugpjūtį, ko pernai nebuvo:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Rugpjūtį išstypusi iki metro ir daugiau, jau gerokai sirguliuojanti, netekusi dalies lapų ir blankesniais, susuktais į kamuolius žiedais, kurie dažnai iki galo net neišsiskleižia: Paveikslėlis
upload picture
Čia trys krūmai Lady of Megginch, auga antra vasara.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Gema » 17 Rgp 2012 11:36

D.Austino aprašymuose radau, kad auginant Falstafą ir Gertrude Jekyll kaip vijoklius, reikia lenkti šakas (daryti vėduokles), tada būna daugiau žiedų (kitų DA vijokl rožių aprašymusoe tokios passtabos nebuvo).

Vad tą patį galimadaryti ir su krūmais? Bus daugiau žiedų?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė LoretaA » 17 Rgp 2012 11:55

Be abejo. Aš niekad nugenėjusi rožes jų nerišu prie atramų. Keliu jas tik tada, kai šakos per visą ilgį apsipumpuruoja, nebent jos iš prigimties stačios - tada nedarau nieko ir turių žiedus viršūnėse. Kadangi žiedų trūkumu nesiskunžiu, kelios yra ir tokios :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 17 Rgp 2012 12:04

Jei krūmas aukštas neauga ar neaugina pavienių ilgų šakų, tai nėra ką ir lankstyt.
Praėjusią žiemą mano rožės nenušalo, buvo nemažai ilgų šakų, tai visas lenkiau, viršūnę pririšau prie į žemę įsmeigto vielos kablio. Taip priraišiojau Falstaf, Gertrude Jekyll, B.Britten, Crocus R., Golden Celebration šakas. Iš pažastų visos prileido daugybę ūglių su žiedais. Išskyrus Falstaff - šitas leido tik aklus ūglius. Ypač gerai taip lankstyt tas rožes, kurių krūmai nėra tankūs, kurios mėgsta leist labai ilgas pavienes šakas. Kuplių, tvarkingų, tankių, augančių maždaug iki 130 cm rožių nėra reikalo taip lankstyt, jos ir taip žydi gražiai aplink visą krūmą.
Antram žydėjimui ir kitos rožės išaugino ilgas pavienes šakas, žiedai tik virūnėj. Būtų įdomu pabandyt ir dabar jas palenkt, bet aplink nelabai yra vietos :D
Čia kalbėjau tik apie angliškas. Dauguma mano turimų senovinių pačios natūraliai linksta lanku ir augina šoninius žydinčius ūglius, aš jų neparišinėju.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Ignas » 02 Kov 2013 22:41

Gal kas auginate Janet (AUSpishus), įdomu būtų išgirsti ar nelepi ir ar nelabai serga.
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.132216" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

LIR
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 25 Rgs 2013 09:24

Re: Angliškosios rožės

Standartinė LIR » 11 Spa 2013 13:32

Laba diena, noriu pasiteirauti, gal kas auginate šias rožes: ANNE BOLEYN, LICHFIELD ANGEL, ST. SWITHUN ar GEOFF HAMILTON? Gal kas galėtų apie jas papasakoti iš patirties? Ačiū

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 11 Spa 2013 19:12

Turiu tik Litchfied Angel. Pas mane ji pasodinta kartu su Lion's rose , kai žydi, žiedai mažai skiriasi, gerai įsižiūrėjus vieni turi rausvo atspalvio, kiti gelsvesnio (dabar nepasakysiu, kuri kokio :) ). O krūmai skiriasi, be abejo, LItchfied Angel , kaip ir dauguma angliškų, yra svyrančiom šakom, krūmas vistiek apie 1,3 m aukščio. be abejo, dengiama, žiemoja gerai. Manau, kad yra geresnių šiuo metu.

LIR
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 25 Rgs 2013 09:24

Re: Angliškosios rožės

Standartinė LIR » 12 Spa 2013 13:06

Antose, ačiū už atsakymą. Pasidarė smalsu ką turėjote galvoje sakydama, kad yra geresnių. Norėčiau sužinoti kokios būtų tos rekomenduojamos geresnės iš angliškų, atsižvelgiant į tai, kad žiedų spalva balta ar rausva. Ačiū už atsakymą.
Aš kažkaip sumaniau Lichfield angel sodinti šalia Clare Austin ir The Generous gardener ir Strawberry hill, bus matyt kas gausis.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 12 Spa 2013 21:06

The Generous Gardener - puiki rožė, švelnios pastelinės spalvos, aš prie jos baltų nesodinčiau (ko gero, atrodys murzinokos). Strawberry Hill visai kitas atspalvis.
Man labai patinka rausvos - Gentle Hermione ir nuostabioji Hermitage (labai kvapni, bespyglė), prie baltų priskirčiau tą pačią išgirtąją Crocus Rose ), dar nemačiau žiedų, bet labai giriama dėl kvapo - Wollerton Old Hall, jos nėra švariai baltos.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rita » 14 Spa 2013 07:31

Na negaliu atsilaikyti nerašius,gal dar kam nors pasitarnaus mano mintys.
Žiūrėdama Sibirkos rožių katalogą negaliu atsistebėti matydama,kad dar neišpirktos kelios nuostabios angliškos rožės,gal dauguma mūsų jas turi,bet gal kokiam naujokui pasitarnausiu :)
Golden Celebration/atsimenu,kaip aš vis nespėdavau jos nusipirkti,nes nupirkdavo vieną iš pirmųjų,nuostabi,nieko daugiau nerašysiu,nes apie kiekvieną yra parašyta atskirose jų temose,
Jubillee Celebration/mano nuostabioji/,
Princess Aleksandra of Kent/žiedų didumas,gražumas viską atperka,nors krūmas nelabai įdealus/,
The Pilgrim/tokia ji man graži viskuom:ir spalva,ir žiedų forma,ir begaliniu žydėjimu/,
Winchester Cathedral/viena iš gražiausių baltų rožių,nei ji daugiau serga kaip kitos,nei jos žiedlapiai taip greit krenta,kaip Mary Rose,turiu keturias,nei kiek nenusivylus/.
Tai va,nežinau,gal čia palaikysit reklama,tada atsiprašau,bet aš manau visai kitaip :)Taip pat atsiprašau už klaidas,neturiu laiko sutikrinti pavadinimus :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2013 07:49

'Princess Alexandra of Kent' - nesodinčiau visai. Na, nepatinka man tos šakės su žiedais ant smaigalių galų, kokie jie gražūs bebūtų :$ . Man jau geriau šakos be jokių žiedų, kaip pavyzdžiui prancūzinių rožių. O ypač dabar - jos taip nuostabiai atrodo :) .
Kitos čia paminėtos rožės, tikrai nenusipelno būti neišpirktos :) .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rita » 14 Spa 2013 08:00

:) :) :)
Jei turėčiau kokį hektarą žemės išpirkčiau visas senovines rožes,iš tiesų jų grožis tikras/kitaip nemoku išsireikšti/ <3

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 14 Spa 2013 08:05

Visiškai sutinku su Rita. Ir dar - stebiuosi, kodėl vis dar neišpirkta "Lady of Shalott", kuri tikrai labiau už "Pat Austin" verta dėmesio.
'Princess Alexandra of Kent' man labai patinka, nežiūrint į jos klaikios (xixi) formos krūmą. Juk galima šalia pasodint kokių katilėlių, kad nesimatytų tų bjaurių šakų.

P.S. pas mane hektaras, bet man jau gana tų rožių :D :D :D

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Paukštukas » 14 Spa 2013 09:59

Labai puiki rožė Alan Titchmarsh - sveika, derinyje su violetiniais, alyvinio atspalvio turinčiais rožiniais ar oranžiniais žiedais atrodo puikiai (like) Keista, kad neišpirkta ;)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 15 Spa 2013 19:48

Po šalnų vėl pražydo Litchfield Angel -

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Angliškosios rožės

Standartinė klevo lapas » 15 Spa 2013 20:13

Rita rašė:Na negaliu atsilaikyti nerašius,gal dar kam nors pasitarnaus mano mintys.
Žiūrėdama Sibirkos rožių katalogą negaliu atsistebėti matydama,kad dar neišpirktos kelios nuostabios angliškos rožės
„Pilgrim“ jau nebėra... Vadinas, Jūsiškė reklaminė akcija sėkminga (xixi)

o gal kas galit vizualiai parodyti, kokia baisi ta „Princess Alexandra of Kent“
krūmo forma? Man, vis dar (ir ilgai dar...) naujokei, labai neaišku |(
pvz., man gražu aukštoki (apie 1.40cm) ir koloniški (jei galima taip pasakyti)
rožių krūmai, kaip kad piešiama rusų puslapyje http://www.rosebook.ru/roses/damask/mme-hardy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ar rožininkų žargonu tai reiškai, kad man patinka „rožės-šluotos“? (xixi)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 15 Spa 2013 20:30

Kaip tik šiandien Mme Hardy "čiupinėjau", tikrai ji taip neatrodo, bent jau pas mane :) Kaip suprantu, Jums patiktų Queen of Sweeden, tai jau tikra šluota :)
Šiandien dar pasižiūrėjau į Princess Alexandra of Kent, nėra jau taip klaiku, o žiedai tai nuostabūs. Beje, pas mane šią vasarą labai gražiai ir absoliučiai be pertraukos žydėjo Sir John Betjeman (flower)
Keisčiausia, kad mano angliškam rožyne dabar turbūt pati aukščiausia - Gentle Hermione- rudeniop išmetė per 2m aukščio šaką.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 15 Spa 2013 20:41

"Rožės-šluotos", mano supratimu, maždaug būtų tokios http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... of-sweden/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; :D :D :D Kalbu būtent apie šią rožę - daug tvirtų, tiesių, visai nešakotų šakų, augančių beveik statmenai ir besibaigiančių žiedu (žiedais) viršūnėje :)
Tokia, kaip papiešta "Mme Hardy" - tai pati gražiausia krūmo forma (čia aš kalbu apie piešinuką, nes šios rožės neauginu, nežinau, kaip jos krūmas gyvai atrodo). Ir nors tokį patį jie pateikia ir prie Princess Alexandra of Kent, tai toli gražu neatitinka realybės. Nežinau, kaip parodyti vizualiai - tai kokios 5-6 šakos, išsiskėtusios į šonus maždaug 45 laipsnių kampu, truputį išsišakojusios ir milžiniški žiedai <3 Baisiausia, kad tos šakos beveik be lapų, tiksliau - tie lapai labai reti ir nepaslepia bjaurių šakų (bent jau pas mane taip būna)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Virginija » 15 Spa 2013 20:51

Na, nežinau, smarkiai perdedat - tai klaiku, tai baisiausia :D Aš tą Princess Alexandra of Kent trūkumą labiau pastebiu tada, kai reikia tas šakas prilenkti :) Beje, Lady of Meginch panaši, visgi abi labai gražios rožės :)
Be abejo, lanksčios šakos maloniau (yes)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 15 Spa 2013 20:59

Gal ir perdedu, gal pas kitus ši rožė auga visai gražiai. Turiu du krūmus, abu negražūs, bet mano gal nelabai subtiliam skoniui nekliudo :D Tiesiog jų nepastebiu, o matau nuostabius žiedus (flower) <3
Tikra tiesa - prilenkt misija beveik neįmanoma, kasmet bent vieną šaką išlaužiu :(

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Angliškosios rožės

Standartinė klevo lapas » 15 Spa 2013 21:18

Dėkoju už pamintyjimus, rodos, būsiu supratusi pagrindines „negrožio“ prielaidas ;)
o šis krūmas – normaliai ar mažai lapuotas http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.236043" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Tikra tiesa, Antose, – man laaabai gražus krūmas. Tik rožė, deja, nekvepia... :P

Skelbti atsakymą

Grįžti į