Angliškosios rožės

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Gema » 21 Rgs 2016 08:28

St. Cecilia - mano rožyne viena iš kvapniausių, beveik nepriklausomai nuo oro.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 21 Rgs 2016 08:56

Nežinau, kaip St.Cecilia, bet St.Swithun ypatingai bijo drėgmės.
William Morris aš nesiūlau - ji tikrai labai didelė, o žydi negausiai. Be to, kaip jau esu sakiusi, šiemet pirmą kartą išsiskleidė žiedai, o šiaip visada liūdnai nuleidusi apipuvusias galveles.
Strawberry Hill nuostabūs žiedai, bet ji irgi labai didelė, labai lanksti, liauna - būtinai reikia rišti arba įsprausti tarp tvirtų rožių (kaip pas mane), bet tada žiedai pasislepia tarp lapų. Ir žydi nelabai gausiai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Gema » 21 Rgs 2016 09:10

St.Cecilia nebijo nė kiek. St.Swithino pernai tikrai tik puvėkai kabojo, šiemet jau normaliau, lietinguoju laikotarpiu kaip tik ilsėjosi. Žiedų buvo nemažai, pavasarį gerokai apgenėjau - pas mane ji tikra milžinė siaubūnė!
Paskutinį kartą redagavo Gema 21 Rgs 2016 13:22, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 09:14

O kaip, Jūsų nuomone, 'Princess Alexandra of Kent' – ar čia tiktų derinyje su 'Mme Isaac Pereire' ir 'Crocus Rose'? Likusi gėlyno dalis būtų daugiamečiai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 21 Rgs 2016 09:31

Nežinau, kaip pas kitas auga Princesė, bet pas mane ji tikrai nedidelė. Šiemet iš po jurgino beveik neišlindo. Mano jurginas gal kokių 110-120 aukščio, tai rožė pusė to. Apie krūmo bendrą vaizdą jau net nekalbu - kelios pusplikės į šonus styrinčios šakos. Žiedai, aišku, nuostabūs, bet labai dažnai tiesiog nulūžta žiedstiebiai, neišlaikę jų svorio. Su Crocus tai net neįmanoma lyginti - Princesė gal koks dešimtadalis Crocuso. Bet gal tik pas mane taip :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 09:35

Ačiū, Regina! O ką tokio panašaus į šią princesę galėtum patarti, kad būtų spalva panaši, tik krūmas geras ir gausiai žydėtų? Pati galvojau apie 'Gertrude Jekyl', bet ji į antrą vasaros pusę tokias šakas išsiaugina... Nepavadintum tvarkingu krūmu. Švedijos karalienės ir aš nesiūliau dėl kūdumo, o kitos mano auginamos gal neturi taip trokštamo ilgo žydėjimo.

O kaip pas kitus Kento princesė?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Gema » 21 Rgs 2016 09:49

Mano Kento princesė dar jauna, kol kas atrodo panašiai, kaip aprašė Regina. Gal "riebumu" kiek panašūs, bet labai įdomaus atspalvio yra Young Lycidas, tik mano krūmas irgi jaunas, nedaug ką galiu pasakyti.

P.S. Nepatingėjau nueiti iki krūmų. Young Lycidas žiedas gana panašus į Pereiros, tik turi daugiau mėlynumo, tad gal ir netiks į kompaniją |(
Paskutinį kartą redagavo Gema 22 Rgs 2016 09:24, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Jūratė » 21 Rgs 2016 11:26

Švedijos karalienės pas mane trys vienoje vietoje - sudaro puikų bendrą krūmą. Kažkada pasodinau dvi, bet palikau tarpą tarp jų, pvz. Šekspyras 2000 užpildė tą tarpą puikiai, o karalienės ne, tad įsodinau trečia karalenę. dabar viskas puiku, ypatingai sveika rožė, labai lengvai prisilenkia, puikiai žiemoja, du kart ilgai ir gana gausiai žydi, be žiedų praktiškai nebūna. Jos auga šalia Mortimer Sackler, tai pastaroji savo augumu pilnai dera su karalienėm, žodžiu, jos aukštos didelės (M.S. ir į plotį gražiai šakojasi), ypač sveikos rožės. Sodinčiau gėlyno kraštuose pvz. vienoj pusėj vieną M.S., kitoje pusėje dvi ar tris karalienes. Augumą planuoju reguliuoti pavasarį genėdama.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 21 Rgs 2016 11:47

Taip, jei karalienes sodinti tris - tai būtų gražus krūmas. Gal tada atrodytų, kad žydi gausiai. Gi dabar jos už tai pagirti negaliu.
Augumo reguliavimas genėjimu labai ginčytinas. Sutinku, pavasarį viskas gerai - pernykštes šakas nugenėjai, kiek nori, jos išsišakojo, žydi, gražu (flower) O paskui pradeda augti naujos šakos ir auga jos tiek, kiek nori. Gal reikėtų ir jas nukirpti, tuomet procesas vyktų kaip pavasarį. Aš netrumpinu, po pertraukos norisi ant tos šakos kuo greičiau žiedų sulaukti :)

Young Lycidas jau penkti metai ir panašu, kad tvirtų šakų jis taip ir neturės. Jos tokios gležnos, kad praktiškai visi žiedai guli nosis įrėmę į žemę. O jei dar palyja... Kiekvienos gležnutės šakelės juk neparamstysi. Jei būtų aukštesnė, tai ir tie žiedai geriau matytųsi, bet maniškė tik kokio pusmetrio.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Jūratė » 21 Rgs 2016 12:09

Regina, o tai ką darysi pavasarį su visom tom angliškų išvarytom ilgiausiom šakom - jei peržiemos, paliksi tokį ilgį? Turbūt trumpinsi. Tai ir aš nesiruošiu palikti tokio ūgio karalienių (nors jos tikrai gerai žiemoja), bet kirpsiu per pusę ar net daugiau. O tinkamoje vietoje pasodintai jos stotas gali būti privalumas, ne trūkumas. ...kažkodėl dabar pagalvojau, kad ji labai tiktų tarp visokių miskantų ir smilgų...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 21 Rgs 2016 12:38

Tai aš ir sakau, kad pavasarį galima nukirpti tiek, kiek nori, tą ir padarau :) O kaip dabar? Na, Queen nėra labai aukšta, maždaug man iki ausų, žiedai ir yra tame aukštyje - tik viršūnėse, o tas pusantro metro - tai tik lapai, tiesa, jie labai gražūs :)
Bet kitos rožės užaugo 2 m ir daugiau, didžiausios pumpurų kekės ten aukštai. Tai va ir klausimas - kaip reguliuoti antrojo žydėjimo aukštį?

P.S. čia nukrypimas nuo Rūtos temos. Šitą gabaliuką reikėtų gal prie genėjimo perkelti :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rūta » 21 Rgs 2016 12:40

Švedijos karalienes auginam tris vienoj krūvioj, bet tas stačiaaugis jų būdas man vis tiek labai krinta į akis. Jos man gražiai atrodytų užstotos kitų rožių, kad matytųsi žiedai. Pavasarį ilgų jos šakų nepaliekam, trumpinam.
O štai 'Gertrude Jekyl' ilgas šakas paliekam ir paskui eksperimentuojam – lankstom.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 21 Rgs 2016 12:59

Gertrūdės šakos lanksčios, jas galima visaip vynioti, su Queen to niekaip nepavyktų padaryti.
O ką daryti, pavyzdžiui, su James Galway, kurio šakos apačioj vos ne riešo storio, o viršuje irgi tikrai storos? Dabar jų nenukirpsi - juk pumpurai. Nufotografuoti reikia brautis per brūzgynus, o pauostyti lenkiu šaką :D Bet žydi gražiai :)

Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Gema » 21 Rgs 2016 13:06

Pernai nusvėriau vieną Queen of Sweden šaką, išleido daug ūglių ir l.gražiai žydėjo. Šiemet tuo užsiimti nebuvo kada, bet kitąmet vėl taip darysiu. Scepter'd Isle jau kelinti metai tik taip ir auga, l.gausiai žydi. Angliškame sodelyje l.aukštų rožių man ir nereikia.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Esmiralda » 21 Rgs 2016 20:54

Kiek esu mačiusi pas kitas, labai gražiai atrodo Wildeve. Tik aš kažkodėl jos vis neįsigyju.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rūta » 22 Rgs 2016 06:37

Aha, ir man ji graži, tik irgi neturiu :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 07:03

Taip, labai graži <3 Nebūna taip, kad per žiedus lapų nesimato, sveika ir tankiai lapuota. Šakos auga į šonus. Pas mane maža ir stora :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rudenelis » 22 Rgs 2016 07:37

Regina, turit begalę angliškų rožių, apie kurią pakalbam, vis turit. Žaviuosi (flower) (flower) (flower) . Rudeniniam sodinimui užsisakiau James Galway, seniai norėjau, bet vis kažkaip neturiu, atidėdavau, žinojau apie jos dydį. Wollerton Old Hall taip pat prie didžiųjų, bet šiemet, kai pamačiau gyvai, turėsiu :) . Dar lauksiu atvykstant The Albrighton Rambler, Tranquility, Princess Anne, The Lady Gardener. Ar auginat kuri ką nors iš paskutiniųjų mano išvardintų?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Esmiralda » 22 Rgs 2016 08:59

Ir aš laukiu The Lady Gardener, Tranquility. The Albrighton rambler kol galvojau ar noriu - neliko. Pažiūrėsiu pas Jus, tada kitiems metams apsispręsiu.
Šį pavasarį pirkau iš Dailos naujieną Carolyn Knight. Vamzdelinė, bet labai gerai ūgtelėjo, užsiaugino po kelias šakas net virš metro, visai miela šilta gintaro spalva, kvapas panašus į Golden Celebration
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Esmiralda » 22 Rgs 2016 09:15

O Wollerton Old Hall verta obelisko ;)
Šiemet laikinai jai pastatėm aukštą trikojį kaip Regina pernai statė savo prancūzaitėms, kitiems metams reikės galvoti kažką mandresnio. Niekur nebuvo parašyta kad ji auga aukšta, tad vis stebėjausi jos augumu, tik šiemet iš Sibirkos puslapio tai sužinojau. Tai ir gerai, gražios rožės turi būti daug :) Kad tik sėkmingai visa peržiemotų!
Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Rudenelis » 22 Rgs 2016 11:28

Tikrai labai miela Carolyn Knight spalva. Wollerton Old Hall gerai išbujojus ir sveikutėlė (flower) (flower) (flower) . Labai laukiu. The Albrighton Rambler truputėlį neramina viena snaigelė, bet matysim.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 12:38

Oho, kokia dičkė Wollerton Old Hall! Koks jos aukštis pas tave ir koks amžius?

Rudenėli, turiu Princess Anne - latviška vamzdelinė, antrametė. Kol kas nedidelė, kompaktiška, sveika. Spalva ypatingai ryški žydi didelėmis, tankiomis kekėmis, žiedai taip stipriai susiglaudę, kad iš tolo galima pamanyti, jog žydi vienas milžiniškas žiedas (flower) Nenulinksta, žiūri tiesiai į dangų :) SIAUBINGAI dygliuota!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Esmiralda » 22 Rgs 2016 12:57

Maniškei Wollerton Old Hall trečia vasara, aukštis apie 2,5m. Visą vasarą nebūna taip, kad būtų visai be žiedų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Regina » 22 Rgs 2016 13:03

Aukštis ir pas mane toks, bet šakos tai gal tik kokios penkios. Gal dar pastorės :D
O ar gerai išsiskleidžia?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Angliškosios rožės

Standartinė Esmiralda » 22 Rgs 2016 15:50

Žiedai niekada pilnai neišsiskečia, visada laikosi gražiai prasiskleidusiame bumbuliuke, bet niekada nemačiau nuo lietaus užklijuoto apipuvusio žiedo

Skelbti atsakymą

Grįžti į