Puslapis 11

'Mary Rose'

Parašytas: 15 Rgs 2010 14:32
Regina
„Mary Rose“ (AUSmary) - graži ir iki šiol labai populiari 1983 m. David Austin išvesta rožė. Galima sakyti, kad nuo jos pasirodymo prasidėjo angliškų rožių triumfas.
Pas mane auga nuo 2006 rudens, iš Sibirkos. Pirmais metais nelabai ji mane sužavėjo. Labai prastai augo, šakelės buvo plonos, gležnos. Ir žydėjo labai silpnai, o patys žiedai buvo nei šiokie, nei tokie. Labai anksti susirgo dėmėtumu ir praktiškai visą vasarą buvo be lapų.
Bet antrąją vasarą tai jau parodė visą savo grožį. Pražydo pati pirmoji iš visų "anglių" - birželio viduryje. Pirmasis žydėjimas nuostabus, nepakartojamas, žavingas - visas krūmas apsipylęs daugybe didelių rožinių romantiškų žiedų. Iš tolo atrodo kaip koks rausvas debesėlis. Nors daug kur rašo, kad žiedai netvarkingi, bet man taip neatrodo. Jie tokie purūs kamuoliukai, išoriniai žiedlapiai grakščiai, koketiškai atlinksta atgal. Visada išsiskleidžia, neišblunka. Gal todėl, kad nespėja išblukti - nubyra pakankamai greitai. Pirmoji žydėjimo banga tęsėsi 2, gal 3 savaites. Paskui kurį laiką nebuvo nei vieno žiedelio. Antrasis žydėjimas ne toks gausus, bet trunka ilgiau, iki rudens vis po truputį žydi. Nors šaltiniai rašo, kad žydi beveik nesustodama, bet pas mane tarp žydėjimų daro gana ilgą pertrauką. Tas jos bruožas man nelabai patinka. Po šios žiemos žydėjo gerokai vėliau ir negausiai. Gal todėl ir pertrauka tarp žydėjimų buvo trumpesnė, o antras žydėjimas gausesnis už pirmąjį. Pumpurų ir dabar dar daug.
Pernai sirgo dėmėtlige. Ne taip smarkiai, kaip pirmais metais, bet į vasaros pabaigą lapų gerokai sumažėjo. Šiemet irgi serga, bet mažiau ir susirgo gerokai vėliau. Skirtumas tas, kad pernai buvo kelis kartus purkšta, o šiemet tik kartą.
Krūmas gražios formos, gana platus, sakyčiau - apvalus, apie 80-90 aukščio ir 50-60 pločio. Priskiriama 5 zonai. Pirmas dvi žiemas žiemojo prilenkta po eglišakiais, neapšalo visai. Šią žiemą smarkiai apšalo, nors atidengus iš pirmo žvilgsnio atrodė lyg ir neblogai (buvo užberta durpėmis ir apsukta agrodanga).
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: "Mary Rose"

Parašytas: 22 Rgs 2010 07:28
opera
Mano Mary Rose 2009-aisais ir 2010-aisiais
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 12 Kov 2011 08:57
Arijana
Graži, sveika, geriausiai iš visų mano turimų angliškų rožių peržiemojanti rožė. Tik žiedai trumpaamžiai ( o gal tik taip pasirodė?).
PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paskutinėje nuotraukoje "Mary Rose" kairėje, dešinėje "Bredon".

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 20 Bal 2011 22:01
Rūta
2010/2011 m. žiemojimo rezultatai.

Žiemojo bendrame tuneliuke. Bendras vaizdas labai geras, išliko iki galų, nušalo keli ilgi stiebai. Pastebėta truputis degligės.
Paveikslėlis

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 04 Sau 2012 22:34
Aleksandra
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 13 Sau 2012 11:27
Reda
PaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 07:54
opera
Dar viena angliška rožė mano rožyne Mary Rose. Pasodinta 2008m. rudenį.
Iki pastarosios vasaros man ji ne ypač patiko, tiksliau, per daug jausmų nekeldavo, nei teigiamų, nei neigiamų. Spalva - nieko ypatingo, rožinė ir tiek, žiedo forma nei šiokia nei tokia, padrika, netvarkinga, žiedo dydis - vidutinis, kvapas - malonus. Šiek tiek sirgdavo dėmėtlige , bet tik vasaros pabaigoje, žiemodavo gerai.
Tačiau šią vasarą mano Mary Rose atsiskleidė ir jau galiu teigti, kad man ji tikrai labai patinka. Pirmiausia, žiemoja ji pas mane tikrai gerai, visiškai be praradimų (tfu, tfu, tfu). Pradeda žydėti pati pirmoji iš visų angliškų rožių, žydėjimas ypatingai gausus ir ilgas. Čia visiškai priešingai nei su Eglantyne, kurios atskiras žiedas labai gražus, tačiau bendras krūmo vaizdas ne koks. Mary Rose atskiras žiedas gal ir nėra kažkoks išskirtinis, bet bendras krūmo vaizdas tiesiog nuostabus. Krūmas auga proporcingai ir į plotį, ir į aukštį.
Kai kitų rožių žydėjimas įsibėgėja, ši rožė jau ruošiasi pertraukai. Bet antrą, ne tokį gausų žydėjimą ji ir vėl pradeda pirmoji. Antrą kartą žydi mažesniais žiedais.
Labai džiaugiuosi, kad turiu šią rožę.

Antrasis žydėjiimas

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Pirmasis žydėjimas

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 08:10
LoretaA
Labai gražu :) Įtariu, norint matyti stambesnius žiedus, po pirmojo žydėjimo reikia gerokai pagenėti, nes dabar matau tokią gausybę šakų, kad rožė nepajėgi užauginti didesnių žiedų.

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 08:20
Nijola
koala rašė:Labai gražu :) Įtariu, norint matyti stambesnius žiedus, po pirmojo žydėjimo reikia gerokai pagenėti, nes dabar matau tokią gausybę šakų, kad rožė nepajėgi užauginti didesnių žiedų.
pritariu Loretai, ir dar manau pavasarį ši rožė nebuvo genima ? visgi reiktų formuoti krūmą, retinti į vidų augančias šakas, ir kraštines krūmo šakas trumpinti tam kad krūmas neliktų žemai be žiedų.

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 09:18
opera
Nijole rašė:
koala rašė:Labai gražu :) Įtariu, norint matyti stambesnius žiedus, po pirmojo žydėjimo reikia gerokai pagenėti, nes dabar matau tokią gausybę šakų, kad rožė nepajėgi užauginti didesnių žiedų.
pritariu Loretai, ir dar manau pavasarį ši rožė nebuvo genima ? visgi reiktų formuoti krūmą, retinti į vidų augančias šakas, ir kraštines krūmo šakas trumpinti tam kad krūmas neliktų žemai be žiedų.
Su genėjimu man sudėtinga, nesuprantu gerai, kiek ir kur tas šakas genėti. Aš geniu ir man atrodo, kad nemažai aš tų šakų išmetu, bet, pasirodo, nepakankamai. Ir nuotraukose esančios rožės pavasarį buvo genėtos. O po pirmo žydėjimo irgi reikia genėti? Žodžiu, reik eik skaityt literatūros.

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 09:41
LoretaA
Galima ir neskaityti, daugiau reikia žiūrėti kaip tas krūmas atrodo. Pavasarį išgenėtas krūmas kol dar be lapų turi būti labai retas - nereikia gailėti, nes kai apsilapoja - pasidaro tankus :) ir dar be to pradeda augintis begalę šakų. Praeitą pavasarį, genėdama rožes pašalinau nemažiau pusės šakų, bet įpusėjus vasarai, pamačiau, kad vis tik turėjau pašalinti dar daugiau :) Dar kokie 5 metai ir išmoksiu (xixi)

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 10:01
opera
koala rašė:Galima ir neskaityti, daugiau reikia žiūrėti kaip tas krūmas atrodo. Pavasarį išgenėtas krūmas kol dar be lapų turi būti labai retas - nereikia gailėti, nes kai apsilapoja - pasidaro tankūs :) ir dar be to pradeda augintis begalę šakų. Praeitą pavasarį, genėdama rožes pašalinau nemažiau pusės šakų, bet įpusėjus vasarai, pamačiau, kad vis tik turėjau pašalinti dar daugiau :) Dar kokie 5 metai ir išmoksiu (xixi)
Na, jei jums dar penki metai, tai man ramiau. Reiškia procesas lėtas. Laiko turiu.

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 10:19
Rūta
Opera, pernai genėjau po pirmo žydėjimo, retinau krūmus - rožėms nepatiko. Prie angliškų, dėkui Dievui nepriėjau, tai jos buvo gražios iki rudens, o kitos (nugenėtos) atrodė susilpnėjusios. Gal tai ir suprantama, juk lapai gamina maisto medžiagas.

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 19 Sau 2012 14:00
mamaviete
Del sios rozes turejau dvejoniu- tai noriu, tai gal susilaikysiu |( Dabar matau, ner ka laikytis :D

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 22 Vas 2013 21:52
kukushka
Negaliu nepagirti šios rožės. Na taip, ji tiesiog rožinė, stipraus ne visiems patinkančio kvapo (kai kam primenu bijūnus), paprasta, bet tikrai ne prasta, viena pirmųjų (iš angliškų rožių) apsilapuoja ir sukrauna žiedus, beveik neapšąla, graži, tolygiai auganti krūmo forma, auga tiek į aukštį, tiek į plotį, žiedai greitai peržydi (ypač jei karšta žydėjimo metu), žiedlapiai patys nubyra. Na, ir šią vasarą ji žydėjo nuostabiai.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 22 Vas 2013 21:58
LoretaA
Jūsų nuotraukose visos rožės labai gražios, ne išimtis ir ši. Negaliu sakyti, kad ji negraži, bet dabar aš jos nesirinkčiau, dėl labai greito peržydėjimo.

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 22 Vas 2013 22:05
Regina
Taip, labai graži rožė ir nuotraukos - taip pat :)

Teisybė - greitai peržydi, bet kaip Kukushka teisingai sako, pražįsta viena pirmųjų, o tai labai svarbu, kai taip nekantriai laukiam tų pirmųjų žiedų (flower)

Re: 'Mary Rose'

Parašytas: 22 Vas 2013 22:25
DaliaRaimonda
Man su šios rožės sodinuku nepasisekė. Atrodo po pasodinimo lyg ir ūgtelėjo kartu su visomis tuo metu sodintomis, pradėjo pumpurus auginti ir staiga pradėjo džiūti. Na, toks džiuvimas apie kurį ir Loreta, ir kitos esate minėję. Tik viena šaka atrodė žalia. tad ją vieną palikau, o viską išpjoviau. Tai tais metais tokia ir liko. Nei augo, nei mirė. O aš ir nejudinau jos. Praeitą vasarą pradėjo po truputį augti ir net bandė žydėti keliais nedideliais žiedais. Žiūrėsiu, kaip bus šiemet. Tikriausiai reikėjo ją kasti ir mesti lauk. O toje vietoje naują Mary Rose pasodinti, žiedų ir didesnio krūmo jau tikrai greičiau būčiau sulaukusi.