'Gertrude Jekyll'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė Gema » 11 Sau 2015 13:07

Gal pamėginkit šalia pastatyti kokį stulpelį ar mini sienelę, ant kurių galėtumėt horizontaliai pritvirtinti jos šakas, eksperimento dėlei, ir pažiūrėti kas bus. Aš ją auginu prie pergolės, efekto lauksiu vasarą.

Kas turit Ostino katalogiuką, pažiūrėkit 40 ar 41 psl., čia labai gerai matosi, kaip išlankstytos jos ir Šropširo bernelio šakos. Nesvarbu, kad nuotraukoj šios rožės skiepytos vijokliais, bet, kaip minėjau, Ostinas rašo, kad jas ir šiaip galima auginti kaip nedidelius vijoklius. Gal tiesiog į ją reikia žiūrėti ne visai kaip į krūmą?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė Rita » 11 Sau 2015 14:38

Mano viena"Gertrude Jekyll"šįmet išaugino 12 dvimetrinių ar dar aukštesnių šakų,nieko nedariau,norėjau pažiūrėti,kas čia bus.Šakos linko į šonus siaubingai,teko parišti,nes gožė viską aplinkui/priekyje augusios dvi "Princess Alexandra of Kent" visai pasislėpė,na ,bet kai pražydo vaizdas buvo nuostabus <3 išlinkusios šakos priaugino šakelių su žiedais galuose,nors jie ir netokie dideli,bet labai gražūs.Rudeniop pradėjo geltonuoti ir kristi lapai,pasidarė labai netvarkingas krūmas,išpjoviau daug šakų ir patrumpinau trečdaliu,kaip beje ir kitas rožes.Kita rožė augo truputi ramiau,bet žiedų buvo begalė,man tai labai graži rožė <3

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė Platelių rožė » 11 Sau 2015 15:38

Myliu šią rožę <3 Pasodinta tiesiai prieš namo duris, pasitinka maloniu kvapu vos jas pravėrus. Visada žydi pakartotinai, tikra darbštuolė :) Pavasarį reikia gerai išgenėti krūmo vidurį ,nes būna labai tankiai šakų priauginus. Pirkčiau antrą krūmelį, deja šiemet nebuvo Sibirkos kataloge.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė Jūratė » 11 Sau 2015 18:51

Nu nieko sau! Smagu skaityt, kad kitur ji klesti (like)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Sau 2015 19:59

Tikrai, jei ši rožė auga, tai ji auga kaip tikras vijoklis. Aš ją geniu, trumpinu, o ji žydi ir vis auginasi begalę naujų šakų. Jei ji ar kita rožė neauga, manau reikėtų ją iškasti ir sodinti kitoje vietoje. Turiu ir aš keletą angliškų rožių, kurios ir po keturių metų atrodo, kaip silpnos antrametės. Na, neprisiruošiu vis jų iškasti ir persodinti kitur. Tai Mary Rose, Jubilee Celebration. Per metus sulaukiu gal 2-3 žiedų, o jų ūgis tik man iki kelių (mad)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė Gema » 15 Kov 2015 18:52

Šiandien ją genėjau ir apsukau apie pergolės vieną stulpą. Pabandysiu pervynioti, gal iš antro karto pasiduos palenkiamos gulsčiau.

Labai apgaulinga stiebų spalva: tokie tamsūs, kad, jeigu ne gausūs ryškiai rožiniai pumpuriukai, pamanytum, kad jos mirusios. Ar ir pas jus taip?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Gertrude Jekyll'

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Kov 2015 19:54

Ji dėmėta, bet tai tarsi normalu :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į