Kuriame mišrų rožyną

Diskutuokime, aptarkime straipsnius.
Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rita » 04 Kov 2011 12:00

Atsiprašau,Rasa,dar labai noriu paklausti.Skaičiuoju dabar augalus,kiek man jų dar reikia ir pagalvojau,kad dar reikia pasitikslinti,kad nesusodinčiau labai tankiai,koks gerai augančių rasakilos ir šalavijo "Mainacht" plotis? /ar panašiai kaip aukštis?/.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 04 Kov 2011 12:34

Gerai suaugęs rasakilos keras gali būti kokių 40 cm skersmens, o šalavijas - apie 30 cm. Jei juos sodinti šalia, sakyčiau, kokius 30-35 cm tarpą palikti reikėtų
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rita » 04 Kov 2011 18:29

Gerai,labai ačiū ,Rasa. :*

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė vilmis » 05 Kov 2011 12:41

Bandau mintyse dėlioti Ritos rožyną. Man atrodo, kad jame trūksta (po metų pasimatytų tikrai, kad kažko iki galo nėra) - siauralapių žolynų,t.y. varpinių ar kitų. Galimi du variantai - aukšti tarp rožių (melvenė, lendrūnas "Stricta") arba vidutinio aukščio tarp daugiamečių gėlių (man rodos Jums šitas variantas labiau tiktų - aukštesnės viksvos žaliais lapais, ašuotės arba sorulės). Tiesa, vietoj varpinių galima sodinti sibirinius vilkdalgius (jų lapai siauri, auga gražiais kupsteliais).
Kitam patarti lengviau, tad kas man galvon šovė tą ir pasakiau :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rita » 05 Kov 2011 16:29

Ačiū,Vilmi,labai,būtinai peržiūrėsiu visus paminėtus augalus,reiks įsigylinti.Labai malonu,kai kas pataria.Vilkdalgiai yra mano patys mylimiausi augalai,aš jų turiu daugiamečių gėlių gėlyne,gaila,kad trumpai žydi,dar labai mėgstu heichereles,astilbes,levandas,kraujažoles o šiaip nelabai ką nusimanau...Šianakt tarp rožių/aukštesnių/,prirašiau veronikų,veronikūrų,katilėlių ,nerimstu...,man taip pat vaidenasi,kad kažko trūksta,dabar dėliosiu pagal Jūsų patarimą (bravo)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė vilmis » 08 Kov 2011 11:38

Tik nepadauginkit augalų ;) Iš patirties žinau, kad norisi ir to ir ano, bet po to gaunasi mišrainė.. Dar siūlau pagalvoti ir apie svogūnines gėles tarp daugiamečių - jos puoštų tuomet kai rožės dar tik sprogsta, o daugiametės pradeda želti. Pvz. krokai, sylės, žydrės, puškinijos, nedideli narcizai, žemaūgės tulpės, leukojos.. Džiūstančius svogūninių lapus uždengtų daugiametės.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rita » 09 Kov 2011 13:42

Ačiū,Vilmi,labai už patarimus,tikrai, svarbiausia mišrainės nepridaryti,visur reikalingas saikas,labai stengsiuos,nors azartas ima :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 19 Bal 2011 10:13

Labai gražus Rasos straipsnis įdėtas. Sakau gražus, nes neturiu visai laiko skaityti - gal po darbo.
Reikėtų pataisyti Mme Hardy po nuotrauką pavadinimas ne visai tikslai parašytas :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 19 Bal 2011 10:17

|( visai jau pamečiau skaičių, o straipsnis apie ką? (xixi) Lyg ir apie rožines gėles turėjo būti - prie ko čia Mme Hardy :? kai kepu juos kaip bulkas, tai pati nebeatsirenku :)
O dėl pavadinimų tai tiesa, visko būna pas juos. Lyg ir sutikrinu maketus, ale vis kas nors išlenda
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė LoretaA » 19 Bal 2011 10:47

Straipsnis feisbuke apie senovines rožes ir jų istoriją. Rasos Nr.3 - taip parašyta pabaigoje :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame mišrų rožyną

Standartinė Rasa » 19 Bal 2011 11:05

Visai jau baigiu nukvakt :D aišku dabar viskas (xixi)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į