Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Nijola » 22 Vas 2017 10:19

kas turi laiko ir noro pažiūrėkit gražus filmukas

https://www.youtube.com/watch?v=9g-UJDy ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 22 Vas 2017 14:20

„Kiekvieną kartą tarsi norisi pradėti nuo to, kad ilgalaikės prognozės nėra labai patikimos, pasitvirtinimas truputį virš 50 procentų. Tiesa, tai, kas buvo prognozuota žiemai, tvirtinasi gana neblogai. Jeigu apie pavasarį, kol kas prognozuojama, kad kovas bus 1-2 laipsniais šiltesnis nei yra įprastai. O tas įprastai yra 0,4 laipsnio, o balandis taip pat iki pusės laipsnio šiltesnis“, - kalbėjo D. Valiukas.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=73831020" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 28 Vas 2017 14:53

Ar matėt? https://www.gismeteo.lt/month/4230/" onclick="window.open(this.href);return false;
visai neblogai :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 28 Vas 2017 16:31

Neblogai? Baisu, kaip staigiai viskas vyksta!!! :O

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 28 Vas 2017 16:40

:D tai kad čia jau nieko neįprasto paskutinį kokį dešimtmetį... Gal kas prisimins kuriais metais vasaris buvo labai šiltas (ne taip jau seniai), tada jau buvau nusiravėjus gerą dalį gėlynų (o šįmet tai vėluoju :D ). Paskui trumpam lyg buvo užsnigę, bet labai ant juoko.
Labai tikiu, kad ir šįmet visko bus, bet šiluma man patinka :)
Dabar jau turbūt reiktų pravėdint užklotas rožes.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Vas 2017 18:23

Tai kad Gismeteo labai su orais nepataiko. Nelabai aš jais pasitikiu, kitos orų svetainės nerodo tokios šilumos.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 28 Vas 2017 19:10

Oi Dalia Raimonda, negriauk tos trapios iliuzijos apie atėjusį pavasarį (xixi) . Čepulis jau žibutės žiedą nufotografavo, jau bunda (flower)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Vas 2017 19:42

Jūrate, aš griaunu tuos +15- +19C (xixi) Žinoma saulės atokaitoje, mėnesio gale, gal tiek ir rodys, bet juk sinoptikai matuoja pavėsio temperatūrą. Aš niekada nežiūriu tos gismeteo prognozės, o pasikliauju kažkada Rūtos nurodyta orų svetaine:
http://www.accuweather.com/en/lt/kaunas ... r=3/1/2017, kažkaip visada pataiko :)
Šiandiena nuo kai kurių rožių nuėmiau polietileno sluoksnį, buvo labai smagu darbuotis, tik gaila, kad laiko tam per daug neturėjau. Planuoju visą polietileną sekmadienį nuimti. Lyg ir gerą orą žada :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 28 Vas 2017 20:16

Aš tai kelintą dieną vis noriu ravėti,bet gailiu manikiūro,kitą savaitę važiuojam į kurortus,tai bijau kokį nagą nulaužti :D |( Gražu žiūrėti į tulpes,jau sudygę,visai nemažos,jei tik bus šilumos,bematant viskas sužaliuos <3

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 28 Vas 2017 21:10

Pas mane dar visur ledas, net juokas ima skaitant apie ravėjimą. Dar kai kur sniego yra. :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 28 Vas 2017 21:51

O pas mus labai šlapia... nors šiandien sausai saulė švietė, tai šiek tiek susigėrė. Sniego jau nematyt, aplink pliurzė...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Kov 2017 07:55

ne apie rožes :)
ar jau pasėjote paprikas (šitas tai jau seniai turbūt reikėjo sėti), pomidorus, gėles? taip susivėlinau su šiais darbais, tiesiog rankos nekyla... o gal jau ir per vėlu ką nors daryt?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2017 08:35

Pomidorus aš sėjų kovo viduryje, šiemet tai bus kovo 20 d. Paprikas pamerkiau prieš savaitę, kol kas nerodo jokių gyvybės ženklų. Jei iki savaitės galo neatgis, tai daugiau nesėsiu. Gėlių jau seniai nesėju - atsibodo krapštytis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2017 09:10

Jūratė rašė:ne apie rožes :)
ar jau pasėjote paprikas (šitas tai jau seniai turbūt reikėjo sėti), pomidorus, gėles? taip susivėlinau su šiais darbais, tiesiog rankos nekyla... o gal jau ir per vėlu ką nors daryt?
Paprikos jau pradėjo leisti tikruosius lapelius, o pomidorus sėju panašiai kaip Regina. Nors šiemet bandysiu kai kuriuos paaugusius nukirpti ir kišti į puodelį be šaknų, vadinasi tuos reikia jau dabar sėti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2017 09:16

O ką reiškia "paaugusius nukirpti ir kišti į puodelį be šaknų"? Kame čia gerumas? Aš atsilikus su technologijom (xixi) , paaiškink, Loreta :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2017 09:27

Nežinau, niekad nebandžiau :D - jeigu spėsiu šiemet pirmą kartą bandysiu, žinoma, tik mažą dalį. Mačiau filmuką rusišką, (NilkaPa įdėjo facebook-e) kuriame jau paaugusius pomidorus, su dviem porom tikrųjų lapelių, nukirpo ir sukišo į vazonėlį be šaknų. Po tokio streso (sutik), tarytum pomidorai labai skuba žydėti ir megzti vaisius ir iki pirmos kekės būna žymiai mažesnis atstumas, nei iprastai augintų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2017 09:32

Mat, kaip įdomu :? Prisigalvoja žmonės visaip augalus kankinti... Pabandyk, paskui papasakosi, ar buvo verta :)
Pomidorai labai lengvai šaknijasi, bet stresas tai tikrai labai žiaurus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 07 Kov 2017 11:02

Mano paprikos jau leidžia tikruosius lapelius, ir keletas pomidorų kartu su paprikom pasėti jau su lapeliais. Labai smagu matyti tuos besistiebiančius daigelius, tikinčius ateisiančiu pavasariu (sun) Likusius pomidorus sėsiu netrukus, kovo 9 dieną. Taip pat susidaiginau ašuotę ir levandas. Dar sėsiu bazilikus, citrinžoles, šalavijus. Daugiau neturiu palangių ką nors daigintis...
O Loretos metodas labai įdomus ir žiaurokas. Aš taip nedarysiu. Loreta, mums bus labai įdomi Tavo patirtis.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 07 Kov 2017 11:02

Bandžiau, tiksliau nulūžo daigas,didesnis . Buvo įkištas į žemę ir prigijo greitai. Pasodintas į šiltnamį vienu laiku su kitais nestresavusiais pomidorais. Nepastebėjau kad pražystu anksčiau ar atstumas būtu mažesnis . Tik pastebėjau kad derlius mažesnis palyginus su kitais :) Gal čia veislė tokia buvo :) Norit didesnio derliaus ,guldykit pomidorus 45 kampu sodinant ir mulčiuokit nupjauta žole kokiais 5-10cm. tikrai neturėsit kur dėti. Tai buvo pomidorai Uragan (profi) . Bandykite gal jums pavyks. :)

Drąsiai sodinkite paprikas ir pomidorus 9-10d, pomidorai 28d. :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Kov 2017 11:38

Ačiū! reikia susikaupt, pasiruošt ir sėt (handshake)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 07 Kov 2017 12:08

Regina rašė:Pomidorus aš sėjų kovo viduryje, šiemet tai bus kovo 20 d. Paprikas pamerkiau prieš savaitę, kol kas nerodo jokių gyvybės ženklų. Jei iki savaitės galo neatgis, tai daugiau nesėsiu. Gėlių jau seniai nesėju - atsibodo krapštytis.
Čia tai bent! "Važiavau" šiąnakt būtent pro Reginos daržą, kelias toks platus, šone tokia vešli žaluma, taip viskas net gurgžda, mačiau kažkokias daržoves, plačiausiais lapais, žemės nesimato. Ir pagalvojau kokia aš apsileidusi, dar tik sėt ruošiuos, o pas žmones jau viskas žaliuoja. O tarp tos bekraštės žalumos mėlyniausių žiedų kupstai - gal levandų, gal katžolių, šalavijų. Nežinau ką toks sapnas reiškia, bet norėčiau tokių vaizdų dažniau :D (flower) :D .
Ir še tau - Regina rašo gėlių nesės... |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Kov 2017 12:25

:D :D :D
Juokiaus balsu :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2017 12:28

Rudenelis rašė:Čia tai bent! "Važiavau" šiąnakt būtent pro Reginos daržą, kelias toks platus, šone tokia vešli žaluma, taip viskas net gurgžda, mačiau kažkokias daržoves, plačiausiais lapais, žemės nesimato. Ir pagalvojau kokia aš apsileidusi, dar tik sėt ruošiuos, o pas žmones jau viskas žaliuoja. O tarp tos bekraštės žalumos mėlyniausių žiedų kupstai - gal levandų, gal katžolių, šalavijų. Nežinau ką toks sapnas reiškia, bet norėčiau tokių vaizdų dažniau :D (flower) :D .
Ir še tau - Regina rašo gėlių nesės... |(
Belieka tikėtis, kad šis sapnas tik į gera, kad iš šiltų kraštų grįšiu gyva ir sveika (sun)
Rudenėli, ar aš gyva vaikšiojau po tuos savo vešinčius daržus? Gal tai buvo Rojus :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2017 13:19

Tadas rašė:Bandžiau, tiksliau nulūžo daigas,didesnis . Buvo įkištas į žemę ir prigijo greitai. Pasodintas į šiltnamį vienu laiku su kitais nestresavusiais pomidorais. Nepastebėjau kad pražystu anksčiau ar atstumas būtu mažesnis . Tik pastebėjau kad derlius mažesnis palyginus su kitais :) Gal čia veislė tokia buvo :) Norit didesnio derliaus ,guldykit pomidorus 45 kampu sodinant ir mulčiuokit nupjauta žole kokiais 5-10cm. tikrai neturėsit kur dėti. Tai buvo pomidorai Uragan (profi) . Bandykite gal jums pavyks. :)

Drąsiai sodinkite paprikas ir pomidorus 9-10d, pomidorai 28d. :)
Jei perauga daigai, tai aš visada pomidorus sodinu gulsčiai, gal tai 45 laipsnai ar dar gulsčiau. Mažų nėra ką guldyti. Ne kartą ir man teko nulūžusius pasodinti - puikiai auga, derlingumui jokios įtakos nepastebėjau. Kuo mažesni daigai būna pasodinti, tuo geriau auga. Mano mama agronomė sakydavo, kad pomidorus reikia sėti du mėnesius iki sodinimo, kitaip peraugs ir nieko gero nebus. Aš į šiltnamį ar į daržą sodinu tik antroj gegužės pusėj, tai kovo pabaiga sėjai - pats tas.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 07 Kov 2017 13:33

...
Paskutinį kartą redagavo Rudenelis 07 Kov 2017 13:46, redaguota 1 kartą(us).

Skelbti atsakymą

Grįžti į