Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 07 Kov 2012 11:42

O as jau nebesvajoju - konkreciai veikiu :D Si ryta jau i puodelius pasisejau keleta geliuku,papriku.Nors sejos pradzia tai Norvegijoj padariau :D - dukrai zemuoges pasejau Ir dar viena poksta iskreciau, ten budama - nusipirkau LINU seklu :D Brangokai jie man kastavo (xixi) , bet kad as apie juos taip svajojau...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2012 11:46

Kukushkos rozmariną perkėliau prie vaistažolių ar prieskonių - labai gražus <3
Mamaviete, pirkot tikrų linų sėklas ar dekoratyvinių. Auginu dekoratyvinius, labai gražūs. Žydi praktiškai visą vasarą - kiekvieną dieną iki geros popietės, kitą dieną vėl viskas iš pradžių. Juos tik reikia karts nuo karto atsėti, bet aš tuo neužsiimu, jie patys tai padaro, tik senus kelmus išraunu.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 11:49

O kas per linai, kad reikėjo Norvegijoj pirkti? O tai parduotuvėje ar turguj pardavinėjamos sėmenys netinka? Aš tai kaip tik galvojau sėti, nes turiu visą maišą :)

Aš irgi jau pradėjau rankioti dėžutes ir indelius, tuoj pikuosiu pipirus ir pomidorus, dar kleomes.
O dekoratyviniai linai pas mane niekada nepasisėjo :( , bet linams auginti turbūt reikia geros žemės.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 07 Kov 2012 12:10

Linai dvieju rusiu - Linum usitatissimum, manyciau , kad paprastas, aukstis 70 cm, o kitas Linum grandiflorum- aukstis 40 cm, ziedukai 3 cm. Blue Dress vadinasi. Taigi sakau, kad kvailyste padariau :D Pirkau su ta mintim, kad jie man sesis :) O kaip bus - laikas parodys.Dar del vieno augaliuko tai Rasa gal pagrumos, bet bais graziai anas atrodo - salavijas Purple Vulcano, tamsiai bordiniais lapukais, violetiniais ziedukais. Siandien jau ji pasejau, ziuresiu ar isdygs , grazu butu ji rozyne turet :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Kov 2012 12:10

o geras, niekad nepagalvojau, kad tas sėmenis galima pasėt :$ :$
Mes jas kilogramais perkam (į duoną daug dedu), visada namie jų yra. Kažin kaip skirtusi nuo tokių, kuriuos Loreta augina? |(

kol parašiau, Mamaviete jau ir atsakė :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 07 Kov 2012 12:16

mamaviete rašė:Dar del vieno augaliuko tai Rasa gal pagrumos, bet bais graziai anas atrodo - salavijas Purple Vulcano, tamsiai bordiniais lapukais, violetiniais ziedukais. Siandien jau ji pasejau, ziuresiu ar isdygs , grazu butu ji rozyne turet :)
:D nu ir ko gi čia man grūmoti? (xixi) esu kažkada jį auginus, nesupratau aš jo gražumo :$ bet skonis skonio reikalas :) man patinka venas iš jo angliškų pavadinimų, 'cancer weed', vėžio piktžolė :D įdomu kodėl tokį pavadinimą gavo, gal kokia vaistažolė?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 07 Kov 2012 12:25

O - geras ! Piktzole :D :D :D Na tai gal gyvybingas bus, jei nebus ypatingo grozio, tai gal siaip tarp geliu ikurdinsiu, tegul tik jis man pasirodo :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 12:36

Jūratė rašė:o geras, niekad nepagalvojau, kad tas sėmenis galima pasėt :$ :$
Mes jas kilogramais perkam (į duoną daug dedu), visada namie jų yra.
Tai ir aš todėl maišą turiu, kad dedu į duoną. Tačiau neseniai išsiaiškinau, kad duonoje iš jų jokios naudos, nes jos tokiam pavidale tiesiog nesuvirškinamos. Tai dabar kartais įmetu saujelę, bet tik dėl vaizdo :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2012 13:50

antosė rašė:
Jūratė rašė:o geras, niekad nepagalvojau, kad tas sėmenis galima pasėt :$ :$
Mes jas kilogramais perkam (į duoną daug dedu), visada namie jų yra.
Tai ir aš todėl maišą turiu, kad dedu į duoną. Tačiau neseniai išsiaiškinau, kad duonoje iš jų jokios naudos, nes jos tokiam pavidale tiesiog nesuvirškinamos. Tai dabar kartais įmetu saujelę, bet tik dėl vaizdo :)
Jūrate, kodėl galvojai, kad sėklų sėt negalima? :D Tai juk paprasčiausios linų sėklos :)

Aš į duoną dedu ne dėl vaizdo, o dėl skonio :) Man labai jos patinka duonoj, o kad nesuvirškina - tai naujiena. Ko tokio jose yra, kad nevirškinamos?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 07 Kov 2012 13:55

Aš tai manau, kad natūraliam būvyje sėmenys daugiausia duoda naudos žarnyno peristaltikai. Jos gi slidžios ir kieta luobele, tad skrandis jų nevirškina kaip ir kokių obuolių kauliukų ar aviečių sėklyčių. Tiesiog slysta ir praslysta :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 07 Kov 2012 14:05

Rasa, radau, kad cencer weed vadinama viena plačiai paplitusi daržinė karpažolė. Jos sudėtyje yra medžiaga, kuri gydo vėžį

angl - http://en.wikipedia.org/wiki/Euphorbia_peplus" onclick="window.open(this.href);return false;
rus - http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 1%8B%D0%B9" onclick="window.open(this.href);return false;

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 14:10

Taigi, kad linų sėmenis reikėtų vartoti maltas ar gerai sukramtyti (tik kaip ant sėklos pataikyt :D ) , arba šaltai spaustą aliejų), tik tada bus nauda, o čia dar aukštoj temperatūroj kaitinam. Duonoje aš jų skonio nejaučiu, nes dedu ir kitų sėklų, ir kmynų, kurie irgi taip pat praslysta, bet kvepia. Dar dedu maltos kalendros, man labai patinka.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 07 Kov 2012 14:23

Salvia lyrata:
http://davesgarden.com/guides/pf/go/104456/

Čia gali būti vienas iš tų atvejų, kad skirtingose pasaulio dalyse skirtingi augalai turi tą pati liaudišką pavadinimą (vienas iš argumentų, kodėl reiktų naudoti lotyniškus pavadinimus). Pvz. 'Rose of Sharon' vienur vadinama jonažolė Hypericum calycinum, o kitur - Hibiscus syriacus. Yra ir daugiau tokių pavyzdžių
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 07 Kov 2012 14:33

Rasos nuorodoj tas mano salavijas- kaip rugstyne :D Daugiau pagooglinus, radau grazesniu vaizdu :) Slidus dalykas tos seklos- niekada nezinai, kas isdygs, jei isvis isdygs |(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 14:37

Atėjau iš lauko pikta - viena Conica jau spėjo sudegti, vėjas nunešė agrodangą :( Jau galvoju, ar nereikės visas išmesti (gal vistik persodinsiu pavėsin :D ), atsibodo kasmet "caskintis". Tas pats su visais "naujamadiškais"spygliuočiais.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 07 Kov 2012 15:00

mamaviete rašė:Rasos nuorodoj tas mano salavijas- kaip rugstyne :D Daugiau pagooglinus, radau grazesniu vaizdu :) Slidus dalykas tos seklos- niekada nezinai, kas isdygs, jei isvis isdygs |(
Man tai jis primena raudonlapį gyslotį, o šitą pamačius kur nors svečiuose, kyla nesuvaldomas noras rauti (xixi) Matyt, todėl kad esu aptekus paprastais gysločiais
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2012 15:14

antosė rašė:Atėjau iš lauko pikta - viena Conica jau spėjo sudegti, vėjas nunešė agrodangą :( Jau galvoju, ar nereikės visas išmesti (gal vistik persodinsiu pavėsin :D ), atsibodo kasmet "caskintis". Tas pats su visais "naujamadiškais"spygliuočiais.
Paparastai ir man nuneša agrodangą. O nebandėt daryti kaip Kleckas patarė - rudenį sukalt kuolus, o atėjus laikui tarp jų sustatyti skydus? Aš kitais metais taip darysiu. Įkalsiu suporuotas tarpines, o tarp jų įsprausiu OSB plokštę kai pradės svilinti. Savaitgalį, dar pusiau su bėda puskiparisiai atrodė, kukmedžiams, deja, nekas. Nors ir ne geltoni, bet šakelės susiraukšlėjusios - teks genėti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 07 Kov 2012 15:19

Kai lankiau sveikos gyvensenos paskaitas,tai apie linų sėmenis aiškino,kad ,norint organizmui naudos vitaminų prasme-reikia jas malti,o jei nori valyti žarnyną-nesmulkinti ir naudoti kaip žarnyno valymo "šluoteles".
Dar sėmenys naudojami medicinoje,labai gerai gydo skrandžio opas/iš vakaro užpilti karštu vandeniu termose,vieną šaukštą sėmenų viena stikline vandens, ryte gerti po stiklinę ant tuščio skrandžio tą skystį/,man keistai atrodydavo tas vanduo-tiesiog nieko ten nesijausdavo,atrodydavo grynas vanduo,tai aš dažniausiai pavirdavau puode ir naudodavom jau tokį skystą kisieliuką,labai skanų,nežinau,kas padėjo,ar tas vanduo,ar kisieliukas,bet labai gerai užgijo opos.
Duonoje aš dedu pusę maltų sėmenų,pusę sveikų,kaip ir visoms jos labai skanios,taip pat dedu daug kmynų ir kalendros,man duonoje pastaroji labai tinka,anksčiau dėdavau tik kmynus :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 08 Kov 2012 05:27

Na ir įžūlumas! - Kieme -19C (mad)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Kov 2012 07:42

Na, tikrai pas jus žiema labai pikta (hit) Kauno priemiestyje -4C., bet šaltis kažkoks gilyn į kūną lendantis, net šuo namo parėjo. Ko jis per didžiausius šalčius nedarydavo :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 08 Kov 2012 07:54

Nuo Kauno Vakarų link temperatūra didėja - klimatas šiltėja. Tarp Kauno ir Vilniaus, jei neklystu, 5 C skirtumas (kalbant apie klimatą apskritai). Tad su mano "sibiru" ir lyginti nėra ko!!! Žioma, kartais "sibiras būna Telšiuose arba Varėnoj, ne visada pas mus taip. Vasarą pas mus sausiau, lietūs labai lenkia dėl kažkokių tai reljefo ypatybių: kai vasarą visur lyja, lietus sustoja kažkur pusiaukelėj tarp mūsų ir Utenos - kartais tai gerai, o kartais ir nelabai |(

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 08 Kov 2012 08:02

antosė rašė: Aš irgi jau pradėjau rankioti dėžutes ir indelius, tuoj pikuosiu pipirus ir pomidorus, dar kleomes.
Oho, kleomės tokios sparčios? Aš tik prieš pora dienų pasėjau...
Bet mano kobėjos toookios, kad neturi kur kabintis, reikia kokių ilgesnių pagaliukų prikaišioti |(
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Kov 2012 08:16

Kobėjoms reikia skabyti viršūnes, kad šakotusi. Kai perskaičiau, kad vasarį pasėjot, iš karto pagalvojau, kad užaugs iki lubų ir dar daugiau :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 08 Kov 2012 08:29

Kalbant apie temperatūrų skirtumus. Vilniaus užmiestyje, netoli nuo Vilniaus, Nemenčinės plente vakar ryte 7h buvo -16, kai tuo pačiu metu Justiniškėse buvo tik -6 |( Pas mane irgi Sibiras :D

Kobėjas aš pasėjau vasario gale, pakolkas iš 6 išdygo tik viena |( niekados man su jomis nesiseka, pavasario pabaigoje dievagojuosi, kad daugiau nebandysiu, bet kiekvienais metais darau tą patį, sėju iš naujo :D Šiemet paskutinis bandymas (yes)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 08 Kov 2012 09:58

Pas mane iš trijų kobėjų sėklų nesudygo nė viena, dar pora sėklų liko, gal reiks įkišt. Bet irgi turbūt bus paskutinis bandymas :D
Kleomės šiemet stebėtinai greit sudygo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į