Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 03 Spa 2013 20:37

"Grožio" ledukų turiu pusė šaldiklio stalčiaus. Nesugalvojau rožių užsipilti, turiu agurklių, mėtų, šalavijų. Labai veiksmingos agurklės veidui, kitus ištirpdau ir maišau su šampūnu. Vyras kartą visą maišelį paėmė baltam vynui termo inde vėsinti, sakė "kažkokie rudi, su žolėm ledukai" :) Labai nustebo, kad jie dėl grožio, klausė ar aš juos valgau? :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 04 Spa 2013 07:41

Tikrai, dviguba nauda – ir žolelių poveikis, ir ledas :) Geras dalykas tie žolelių ledukai, kitais metais reikės pasidaryti. :)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė klevo lapas » 04 Spa 2013 11:09

Rūta rašė:Vienam distiliavimui reikia maždaug kibiro žiedų. Ir ne bet kokių, o pačių kvapniausių ir šviežiausių, ką tik išsiskleidusių.
na ne, tuomet 7 krūmeliai 'Trigintipetala' ir 5 'Mme Isaac Pereire' tikrai ne per daug (dance)

kažkada buvau užsidegusi trilitrį alembiką įsigyt, bet gerai, kad to nepadariau... Buvau ir
tebesu tam nepribrendusi – chemijos žiniomis ir kantrybe :B
Nuoširdžiai sveikinu pradėjus tokią veiklą ir labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje plinta
natūralūs gamtos produktai ir senosios, tikros technologijos! <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 04 Spa 2013 12:04

Ant vieno Mme .Isaac Pereire krūmo daugiau nei kibiras žiedlapių :B . Matuoju pagal tai, kiek nurenku peržydėjusių. Rūta maudysis distiliuotame rožių žiedlapių vandenyje <3 - jeigu netingės distiliuoti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 04 Spa 2013 13:01

Na, bet kas norėtų nuskint nuo krūmo visus iki vieno vos prasiskleidusius žiedus vien tam, kad kartą išsimaudytų rožių vandeny :? |( (xixi) (stupid)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 04 Spa 2013 14:14

Regina rašė:Na, bet kas norėtų nuskint nuo krūmo visus iki vieno vos prasiskleidusius žiedus vien tam, kad kartą išsimaudytų rožių vandeny :? |( (xixi) (stupid)
Pritariu :D (handshake)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė klevo lapas » 04 Spa 2013 15:35

Regina rašė:Na, bet kas norėtų nuskint nuo krūmo visus iki vieno vos prasiskleidusius žiedus vien tam, kad kartą išsimaudytų rožių vandeny :? |( (xixi) (stupid)
Aš irgi taip pasvarsčiau, tik minties nepavyko aiškiai suformuluot :D Ačiū, Regina!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Spa 2013 18:24

Nereikia juk tame vandenyje maudytis :D , užtenka tik veidą ir kūną suvilgyti (dance)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 04 Spa 2013 18:27

Na matysim, kaip čia su tuo maudymusi rožių vandeny bus :) Bet kuriuo atveju tokių gražių rožių kaip 'Trigintipetala' ir 'Mme Isaac Pereire' (nors pirmosios neturiu ir dar nemačiau) ir jau vien dėl žiedų ir kvapo nebus per daug. Na dar planuoju, kad žiedlapių ir uogienei, ir gal dar kam turėtų pakakti :)

Klevo lape, gerai, kad nepirkot 3 litrų alembiko (yes) Išeiga būtų tokia maža, kad nė neapsimokėtų darbas. Net ir tas 10 litrų atrodo visai nedidelis – parsinešus namo išsigandau, ar tik man neįdavė 5 litrų, sunku buvo patikėti, kad jame kibiras telpa. Bet išmatavau – tikrai telpa :) Su 10 litrų išeiga yra apie 2 litrus rožių vandens. Levandų išeina daugiau – 3 litrai ir daugiau. Bent jau kol kas buvo tokio išeigos. O kitą sezoną bus galima eksperimentuoti :) Apskritai neįtikėtinai gera, kad pas mus galima įsigyti tokių dalykų. Kai dar "Rojaus sodų" forume susižavėjusi rašiau apie rožių distiliavimą ir aliejus, nė neįsivaizdavau, kad galėsiu pati taip realiai prie to prisiliesti <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Spa 2013 09:51

Savaitgalis buvo nerealus darbams, šiluma, saulutė (tiesa, vakar jos mažiau buvo, bet nors buvo ne šalta) (sun) . Nukasiau su dukros pagalba jurginus, kanas. Keletą rožynų sutvarkiau žiemai - nuroviau visokias negražias žoles, nusiravėjau palikau tik žydinčius augaliukus. Surinkau nukritusius lapus, keletą persodinau rožių, nusipjoviau žolę - gražu! <3
Kokius darbus jūs per savaitgalį nudirbot? (coffe)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Spa 2013 10:07

Sugrėbiau lapus, tuomet vyras nupjovė beveik visą žolę (xixi) , aš beveik baigiau kasti savo galiorką, iškasiau tai, ką kam buvau pažadėjusi ir ... tingėjau |) . Jurginų nekasiau specialiai - paskaičiau literatūrą, kad jie būtinai turi subręsti - taigi tegul bręsta.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2013 08:27

Taip, savaitgalis buvo puikus (sun) Toks ruduo net ir man patinka <3 , jei nekreipsim dėmesio į tai, kad lietaus žiauriai trūksta :( Prūdas nuseko apie metrą :(
Nieko negrėbiau ir nieko neravėjau. Persodinau keturias rožes. Kaip jau sakiau - iškasti jas buvo laaaaaabai sunku (:| Ne todėl, kad šaknys labai didelės, bet todėl, kad tos šaknys baisiai giliai (dance) Dar reikia vieną iš vazono perkelt į žemę, bet nesugebėjau duobės iškast - molis kaip akmuo (hit) Lauksiu lietaus.
Ir sodinau, sodinau, sodinau tulpes :D Dar nebaigiau, bet pusę gal ir pasodinau :D
Ir nušalusios brugmansijos dar neiškasiau :( ...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2013 08:57

Tai kiek gi tulpių turi :? Jau ko tai visai pasimečiau. Jeigu tik 15 bliudelių, tai nelabai yra kas sodinti. Ant durniaus maždaug primečiau kiek turėčiau pačių didžiausių bliudelių užkasti - 100 kaip nieko susidarytų.
Buvo man kvaila mintis atėjusi persodinti dvi ar net tris rožes, nes mat ratas niekaip nesigavo. Paskui padariau bangą ir likau visai patenkinta :) . Žemė, bent jau per kastuvą - minkšta. Tiesa, praeitą savaitgalį sodinau Jūratės dovanotas gėles su gan ilgomis šaknimis - be problemų iškasiau beveik per du kastuvus. Darau išvada, kad drėgmės, bent jau dabar, užtenka. Nors spygliuočius dar tikrai laistysiu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2013 09:14

Matai, kaip įdomu :? Tau visada drėgmės trūkumas, o pas mane dažnai net perteklius būna, o dabar - atvirkščiai. Ten, kur molis, sugebėjau per pusę kastuvo įkirst :(
Tų bliūdų pas mane gal arti šimto ir bus. Niekad neskaičiavau, vis naujų dar nuperku ;) Bet tulpių tiek, kad į juos visos niekaip netilps (no) Likusioms iškasiu kokią duobę ir supilsiu (xixi) Jei pelės nesuės, tai pavasarį gražu bus (flower) Tulpės turi tokią savybę, kad kasmet jų gerokai padaugėja :D Be to, aš niekaip negaliu iškęst dar naujų nenusipirkus (xixi)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 08 Spa 2013 10:50

Regina, ką darot su iškasta brugmansija ? Į vazoną , į rūsį? Šaknų gumulas didžiausias, ar daug trumpinat? Aš anksčiau augindavau didžiuliame vazone, paskui tempdavau namo, tai dar pažydėdavo kvapniausiais varpais(ypač geltona),paskui numeta lapus, auginasi naujus , ir vietos namuose nebelieka...Dabar kiekvienąkart žiemai nešuosi tik "vaiką" , bet kitais metais žydėt pradeda daug vėliau, ne tokia didelė. Pasilikau tik su rausvažiede, dabar būtų pats žydėjimas, tik šviesos nebėr, žiedai nenuspalvinti(pas mane nenušalusi).Gal yra kokia gudrybė, apie kurią nepagalvojau,kaip ją išlaikyti per žiemą ?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2013 11:47

Neseniai kažkam (gal Jums ;) ) jau rašiau, kaip elgiuosi su brugmansija :)
Sodinu į tikrai nemažą plastikinį vazoną. Nukarpau apšalusias šakas. Šaknis trumpinu tiek, kiek natūraliai apsikapoja iškasant. Kurį laiką pastovės kaime gryčioj, o paskui važiuos į daugiabučio rūsį. Maždaug vasario mėnesį nešu namo. Kai ateina laikas sodint lauke, būna jau gražiai atžėlus :) Jei atsinešu anksčiau - tai ir su pumpurais, bet tas nėra gerai, nes persodinant ji smarkai apsilaužo, pumpurai nukrinta. Visus nešiojimo darbus atlieka vyras, aš tik komanduoju :)
O kokių spalvų be rausvažiedės dar turit?

Kalbant apie savaitgalinius darbus užmiršau paminėt, kad persodinau veronikūnus. Galvojau, kad bus lengviau. Nesitikėjau, kad jų toks didžiulis, tankus šaknų gumulas - vos išlupau (dance) O dar reikėjo labai saugotis, kad rožių neišlaužyčiau ir joms šaknų nenukapočiau...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Spa 2013 12:06

Regina, o tai per kiek metų veronikūnai taip suaugo?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2013 12:08

Jei neklystu, tai šiemet jiems buvo antra vasara. Ne, tikriausiai jau trečia :? Baisiai greitai laikas bėga...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Spa 2013 12:20

oho! tai per dvi vasaras jie suauga į didelį kupstą? teisingai supratau?
radau tokią pernykštę nuotrauką Paveikslėlis , ten, kur stovi vazonas su Complicata noriu pasodinti kažką vertikalaus ir žydinčio. Rasa apie veronikūnus rašo, kad jie su metais tik gražėja ir gražėja, man to ir reikia, kad pasodinai - ir ilgam :) Žiūriu labai išpirkti pas Rasą, bet keletas dar yra. Gal "Lavendelturm" sodint?..

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2013 12:43

Tai aišku, kad gražėja ir gražėja (flower) :) Man rodos, kad jis gana sparčiai gražėja ;) Ateinančią vasarą rožėms nelabai būtų likę vietos, nes ir šiemet jos jau turėjo susispaust (xixi) Pas mane veronikūnai augo tokiuose rombuose, kurių kampuose po rožę, o vidury veronikūnas. Mėlynas buvo apie 2 m aukščio, rožinis kiek mažesnis. Prie didelių senovinių turėtų gražiai atrodyt arba nugara įsirėmęs į sieną ar tvorą, o iš priekio ar šonų - rožės :) Mažesnių gabaritų augalai kažin ar šalia jo išgyventų :?
Jūrate, nuotrauka neatsiverčia

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2013 12:47

Nuotraukos nesiverčia, nes matomai post image (ar kaip jis ten) laikinai neveikia.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 08 Spa 2013 13:35

Iš 3-ų brugmansijų liko viena, rausvoji, kaip ir pas Jus , Regina. Turėjau geltoną, ji labiausiai kvepia, bet truputėlį šviesesni lapai , o žiedai taip pat šviesiai geltoni. Baltoji puiki, labai gausiai žydinti, žiedai šiek tiek mažesni, gal dėl to , kad jų daugiau. Taigi, favoritė buvo rausvoji , su ja ir pasilikau. Tiesiog negalėjau jų taip tampyti iš sodo į miesto rūsį, o mano vyras vazonus nešė , bet kiekvieną kartą turėdavau atlaikyti priekaištų tiradą ...O pliancavoti tik vėliau sugalvojau. Dabar į miesto rūsį nereikia tempti, bet joms nepatinka ir drėgnas rūsys, kuriame bandžiau įkurdint : arba supelyja( gal dėl to, kad buvo pašalę stiebai? ) , arba jau gruody pradeda sprogti nauji lapeliai. Tada -namo, o gegužę ir pro duris netelpa. Na bet dabar, kai perskaičiau Reginos žinutę, vėl tempsiu namo. Kodėl aš negaliu, kai kiti tempia ir net negalvoja, kad nereikia, net sarmata-juk tas augalas man patinka.
Tiesa, Jūsų visų žinučių prisiskaičius ir daug ką, labai daug ką išmokusi,-AČIŪ!!!!!!- jau prisitempiau 50 rožių krūmų. Seniausioms 3 metai ,neskaitant kelių, kurias auginau sode.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2013 19:06

Jūratė rašė:radau tokią pernykštę nuotrauką...
Fantastiškas vazdas! Ieškok greičiau šių metų nuotraukas ir trauk į dienos šviesą, o tai bus (hit)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2013 19:58

O kaip aš tą fantastišką vaizdą galėčiau pamatyt :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2013 20:14

Prašau nekilnoti antakių, o pasikelti keliomis žinutėmis aukščiau ir pažiūrėti ;) .
P.S. Neturiu mados kartoti nuotraukų :P .

Skelbti atsakymą

Grįžti į