Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 07 Sau 2015 10:35

DaliaRaimonda rašė:Tie temperatūrų pokyčiai ir man nepatinka. Dar gerai, kad rožės agrodanga uždengtos, o ne durpėmis. Tai tie lietūs ir šaltis, mažai pavojingi.
Kaune (tiksliau pas mane Raudondvaryje) temperatūra šį rytą buvo apie -15C. ir sniego labai nedaug. Mano vyras vis karksėjo, kad kam šiemet rožes dengiau, juk šilta, žiemos nėra...bet šį rytą jau tylėjo (xixi) . Pasitvirtino mano žodžiai, kad kartais dengti reikia vien dėl vienos labai šaltos nakties. Uždengi ir gali į prognozes ramiai žvelgti :)
lelijele, sveikinu su miela Trijų Karalių "dovana" :)
Ačiū už sveikinimus. :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 07 Sau 2015 14:10

LoretaA rašė:Jeigu Gemos vienkiemis ant kalniuko - neturėtų būti šalčiau.
Gerai būtų! Mano pasviety visada šalčiau, gal kad atvira vieta. Saulei tekant buvo -23°C.

Paskutinį ketvirtadalį senov. rožių apdengiau tik prieš šį atšalimą. Visos atrodė gražios, tik kur arčiau ganyklos, stirnų būta, tad vien dėl jų turėčiau dengti.

Gal sukritikuosite, bet šįmet dengiau tik pušų šakom (neskaitant storo mulčo). Laužiau smulkesnėm ir kompaktiškai apkamšiau. Angliškas storiau, senovines visaip. Reikėjo apvalyti ganyklas, tai šakų į valias. Rusų žurnale perskaičiau apie vynuogės dengimą Rusijos vidurio juostoj: paguldo ant žemės, susuka ir paspaudžia plyta, tada storai apkloja eglių šakom. 20-30 cm eglių šakų sluoksnis apsaugo ir esant -42°C speigui. Na, aš patikėjau ir taip ir padariau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2015 14:59

Aš nepatikėčiau, nes Rusijoje, paprastai ir sniego būna, o pas mus - kaip kada.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Sau 2015 15:20

Daug metų dengiau tik eglių šakomis ir viskas buvo gerai. Pušų šakos gal dar geriau, negu eglių, nes jos puresnės. Tik ar vėjas jų nenuneš, jei smulkiom šakelėm dengėt? Gema, pabandėt - ir gerai, pavasarį mums papasakosit, koks rezultatas. Va tik dėl mulčo tai aš abejoju. Seniai jo atsisakiau. Ypač, jei dengiat tik šakomis. Bet vėl gi - dabar jau yra, kaip yra, o pavasarį bus matyt :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 07 Sau 2015 16:40

Sakos vietoj. Apmulčiuota sienu, bet toliau nuo kamienų, tai gal bus gerai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Sau 2015 16:49

Žiūrėkit, kad pelės neapsigyventų

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 07 Sau 2015 17:08

Dar nieko blogo nėra padariusios. Va Lelijėlę tai jos terorizuoja, ir rožes apgraužia, ir tulpių svogūnėlius. Gal todėl, kad gyvenvietė, žmonės tankiau gyvena.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 08 Sau 2015 12:20

Puikius mūsų miestuko želdinius merginos papildė rožėmis. Viena eile susodinta nemažai Ballerinų(atrodo), kitoje rausvų nemažais žiedais,nepažinau. Užtikau tą darželį rudeniop, žydėjo paskutiniai žiedai. Tai va, nors man visai nepakeliui, vis užsukdavau pažiūrėt kuo jas žiemai apdengs. Sulaukiau: storu eglišakių sluoksniu, apkrovė gana vėlai, bijau ir suklyst, bet jau gal po pirmojo šaltuko paspaudimo ir sniego. Lauksim pavasario.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 08 Sau 2015 13:30

Įdomu ,kokia rožė Sibirkos rožyno tituliniame puslapyje ? Pradžioje net pagalvojau,kad tai sidabrakrūmis (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2015 13:36

Manau, kad tai Rosa Foetida
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.5314.11" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 09 Sau 2015 10:22

Rudenėliui,manau,kad Jūsų miesto rožės peržiemos puikiai :) Turiu kaimynę,kuri visada taip ir dengia eglyšakėmis,kai pabijo manes-kartais užmeta plėvelės gabalą :D Vasarą viskas žydi nei kiek ne prasčiau,negu pas mane. :) Gaila,kad eglišakės tapo deficitu,kai turėdavau jų uždengdavau rožes ir užtraukdavom juoda agro plėvele,dabar kai kuriuos plotus,kur nėra galimybės dengti šiltnamiukais,dengiam keliais sluoksniais plonos baltos agro plėvelės ir viršų juoda agroplėvele,kol kas viskas pasiteisino :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 09 Sau 2015 11:09

Labai tikiuosi ir laukiu, kad miesto naujokės pavasario sulauks sveikos gyvos. Yra ir rododendrų pulkai pušyne prie ežero, juos taip pat apstato spygliuočių šakomis, o pernai ir agroplėvele per plikus šalčius buvo apgobti. Nuostabiausias vaizdas, kai sužydi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 09 Sau 2015 12:07

Jo, Utenoj matyti, kad želdynai labai gerose rankose, kiek projektavimas, tiek priežiūra. Akys ilsisi, kai vaikštinėji žaliaisiais plotais.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 09 Sau 2015 17:12

Rudenelis rašė:Puikius mūsų miestuko želdinius merginos papildė rožėmis. Viena eile susodinta nemažai Ballerinų(atrodo), kitoje rausvų nemažais žiedais,nepažinau. Užtikau tą darželį rudeniop, žydėjo paskutiniai žiedai. Tai va, nors man visai nepakeliui, vis užsukdavau pažiūrėt kuo jas žiemai apdengs. Sulaukiau: storu eglišakių sluoksniu, apkrovė gana vėlai, bijau ir suklyst, bet jau gal po pirmojo šaltuko paspaudimo ir sniego. Lauksim pavasario.
Kurioj vietoj tas rožynas įsikųrė. vasarą nusigaučiau ir aš pažiūrėt.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rudenelis » 10 Sau 2015 09:07

Maždaug taip: autobusų stotis,"Senukai", universalinė parduotuvė, šalia parkelis, vadinamas jaunimo sodu, kurio viduriu teka upė. Kitoj jos pusėj, link senųjų kultūros namų ir stačiatikų bažnyčios ir yra rožynėlis. Mašina galima įvažiuoti iš Basanavičiaus gatvės, tikriausiai žinai didelę aikštelę (kažkada buvusi pieninė), lieka keli žingsniai paeit.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 10 Sau 2015 13:01

Kiek važinėjau pro šalį ,vasarą,nepastebėjau :( Reikės atidžiau apsidairyti :)
Tik prie naujujų kultūros namų erškėtrožių "plantacija" kai žydi ,gražu būna.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 10 Sau 2015 13:39

Tadai, reikia pėstute kilti terasomis už Senukų Miškinių bibliotekos link. Važiuotas nebent kaklą labai toli ištiestumėt (xixi)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 11 Sau 2015 07:12

Vasarą reiks pasidairyt.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 11 Sau 2015 07:36

Na ir orelio baisumėlis šiandien. Vėjas plėšosi kaip išprotėjąs. Bet nors nereikia sukt galvos dėl dangų. Jas patikimai laiko sniegas :) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 11 Sau 2015 09:34

Mano kelias dangas vėjas sudraskė į išsprūdusias šakas ir spyglius, apačios daug maž laiko, o viršuj lutrasilis skylėtas :( Kelios rožės jau vandeny mirksta, dar šiek tiek pliuso ir daugiau rožių plauks (bet tai kiekvienais metais būna).

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Platelių rožė » 11 Sau 2015 15:44

Mes su mama likom šiąnakt nemiegojusios. Vėjas kaukė, švilpė, baladojos , buvo baisu , kad ko nors nenuplėštų nuo namo. Apdengimai nukentėjo minimaliai , tik kai kurias pavienes rožes teko papildomai perrišti. Po paskutinės audros jau buvom papildomai tuneliukus sutvirtinusios :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 12 Sau 2015 13:33

Jūratė rašė:Mano kelias dangas vėjas sudraskė į išsprūdusias šakas ir spyglius, apačios daug maž laiko, o viršuj lutrasilis skylėtas :(
Aišku, būtų papildomos išlaidos, kad nedrąskytų agroplėvelės galima ant šakų dėti pergamino. Kur nededu tvoros tinklo, nes per platus, dedu pergaminą. Saugo ir nuo perlyjimo ir agroplėvelė išlieka sveika. Pergaminą naudoju daug metų, net jeigu ir paplyšta, vis tiek jį užmetus ant šakų, visai kitaip agroplėvelė išsisaugo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 12 Sau 2015 15:55

Daugumai rožių dengiau kupras visokiom plėvelėm (ką radau ūkyje: maišai nuo anglių ir pan.) ir tada ant viršaus klojau apdangalą. Ypač toms, kurios turi didelius spyglius (pvz., Laguna) ar buvo kažkokios trumpesnės stačios šakos, bet kai kurioms tokioms tų maišų ir neliko. Kitos šiaip iš pažiūros tvarkingos rožės (pvz. Tour de Malakoff, Reines de Volettes) buvo paliktos be maišo ant kupros ir tik su vienu Lutrasilio sluoksniu. Kažkodėl T.d.M. ėmė ir susidraskė, kartu padarydama ir ventiliaciją kaimynėms R.d.V. ... New Dawn išlindo kelios stačios šakos (pas mane ši rožė gana trumpom kietom šakom, ilgų vijoklinių niekad nepavyksta išsaugot), kažkiek apsaugos nuo susidraskymo dėjau, bet per tas vėtras buvo viskas iškedenta ir Lutrasilis gerai padraskytas... Jei būčiau dėjus ką nors platesnio ir didesnio, tikrai tokių bėdų neturėčiau |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 12 Sau 2015 18:46

Geriausiai nuo sudraskymo saugo tvoros tinklas: neleidžia išsprūsti šakoms ir kartu dangą saugo. Jeigu kokia styranti šaka ir yra, prieš uždengiant agroplėvele, ją nukerpu ir tiek tos bėdos. Bet, tai jau tikrai labai brangu. Kol susipirkau visoms rožėms (devil) .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Sau 2015 19:10

Loreta, o koks tas tvoros tinklas pas jus? Juk tų tinklų labai jau įvairių yra.

Skelbti atsakymą

Grįžti į