Igno rožės

Moderatorius: Jūratė

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Igno rožės

Standartinė Rūta » 05 Gru 2017 08:34

Taip, Artūrai, jau anksčiau buvau aptikus Igno nuotraukų galeriją ir ją apžiūrėjau tikrai ne be susižavėjimo :) – ir nuotraukų gražumas, ir gėlių gausybė bei įvairovė, ir akiračio platumas (like)

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Igno rožės

Standartinė Virginija » 06 Gru 2017 21:49

Labai gražu, nuostabios rožės ir nuotraukos, dideli užmojai <3 . Puiku, kad yra tokia gausybė rožių veislių, nors kiek ir liūdna, kad visų negali pasisodinti :) . Bet labai džiugu, kad atsiranda tokių šaunių naujų entuziastų. Ir kaip gera prisiminti apie šį grožį gruodžio pradžioje :)

RasaV
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: 03 Rgp 2017 22:13

Re: Igno rožės

Standartinė RasaV » 06 Gru 2017 23:02

Sudomino ir mane, tai ikisau nosi pasidairyti nuotrauku. WOW!!! Nuostabus sodas, tikras rojaus kampelis <3

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Ignas » 07 Vas 2018 20:21

Ačiū už gražius žodžius. Tikra tiesa, kad nieko nėra geriau kai gali pasigrožėti savo auginamais augalais sode :)
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Ignas » 17 Geg 2018 23:38

Įdomu kaip kiekvienais metais vis kita pirma rožė prasiskleidžia. Dažniausiai pirmoji būdavo 'Ritausma', bet pernai aš ją stipriai nugenėjau tai nors ir pilna pumpurų neskuba skleistis. Šiemet gegužės 15d pirmoji prasiskleidė 'Susanne', gal ir anksčiau būtų prasiskleidusi bet buvo labai sausa.
Paveikslėlis

Ir dar kelios pavasario foto darytos telefonu :$ prabėgomis nes nėra laiko fotoaparatui išsitraukti:

Tulpės 'Brooklyn' ir 'KLM'
Paveikslėlis

Tulpės 'Brooklyn'
Paveikslėlis

'Rococo'
Paveikslėlis

'Mysterious' (Parrot)
Paveikslėlis

Paveikslėlis

'Silver Cloud'
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Tulpės ‘Grace Kelly’ ir Narcizai 'Sir Winston Churchill'
Paveikslėlis

Narcizai ‘Mary Poppins’
Paveikslėlis

Purissima ‘Blonde’
Paveikslėlis

'Exotic Emperor'
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Narcizai 'Rip van Winkle'
Paveikslėlis

Narcizai 'Trepolo'
Paveikslėlis Paveikslėlis

Narcizai 'Ice Follies'
Prasiskleidė tokie
Paveikslėlis
ir pasikeitė į tokius :)
Paveikslėlis

Muscari latifolium 'Grape Ice' ir Muscari latifolium
Paveikslėlis Paveikslėlis

Daugiau foto iš šio pavasario čia: https://www.flickr.com/photos/_anubis_/ ... 5762038855" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Igno rožės

Standartinė Regina » 18 Geg 2018 06:32

Labai gražus, romantiškas pirmasis rožės žiedas <3 O tulpių ir narcizų grožis <3 <3 <3 (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Igno rožės

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2018 06:41

Narcizai "Mary Popins" nerealūs ir tulpės 'Exotic Emperor' - fantastiškos. Visos kitos ir tulpės, ir narcizai puikūs, bet pastarieji man ypač išskirtiniai <3 .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Igno rožės

Standartinė Regina » 18 Geg 2018 06:57

Jei nebūtų parašyta, tai net nesuprasčiau, kad "Mary popins' yra narcizai (xixi) Jie tikrai nerealūs <3 Ignai, o kokio jie aukščio? Atrodo labai mažučiai.
Mane nustebino 'Exotic Emperor' dar neišsiskleidęs žiedas - jei žemiau nebūtų jau išsiskleidusio, tai manyčiau, kad turiu kitą veislę :) Tikriausiai pražiopsojau tą skleidimosi stadiją, nebuvau tuo metu kaime.
Man labai patinka papūginės tulpės - jos tokios prabangios, barokinės. Ypač įspūdingai atrodo Igno pasodintos gausiomis grupėmis.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Igno rožės

Standartinė Esmiralda » 18 Geg 2018 07:24

Tikrai labai gražūs pavasariniai žiedai <3 <3 <3 Ir ypač Mary Poppins (sun) Jau radau, kad jų galėsime užsakyti iš Fluwel ;)
Ir man labai gražu kad didelėmis grupėmis susodinta (like)
Ignai, ar iškasinėjate vasarą tulpes ?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Gema » 18 Geg 2018 08:08

Labai graži pavasarinė kolekcija! Labai patiko aukšta tamsi raktažolė. O narciziukus, Ignai, užsiauginote iš sėklos, ar iš svogūnėlių? Prisižiūrėjau jų feisbuke narcizų grupėje, kur karaliauja ispanai - ten deda laukinių narcizų nuotraukas. Ir šitų bulbodocium daug būna, baltų arba geltonų.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Ignas » 18 Geg 2018 10:07

Ačiū merginos ;)
Mary Poppins narcizai iš pernai matų fluwel užsakymo, ir esu jais labai patenkintas. Bijojau kad neperžiemos bet puikiai sužėlė pavasarį ir jų sudygo daug daugiau nei pasodinau, tiesiog kupsteliais iš vieno svogūno. Pradžioje jie gelsvi, gal labiau kreminiai kaip fluwel tinklalapyje, vėliau pabaltuoja. Aukštis apie 15 cm ir truputi mažiau, nevienodo jie aukščio pas mane. Lapai kaip siūlai lyginant su kitais narcizais :)

Esmiralda, kai kurias reikia iškasinėti kai kurių ne. Pvz Brooklin tulpės pauikiai auga neiškasamos, Mount Tacoma tulpės jau daug metų gražiai žydi kiekvieną pavasarį, bet tarkim Queen of the night 3 metai ir pradeda prastėti. Gavota irgi neiškasinėju jos pas mane puikiai žydi kiekvienais metais. Blue Aimable irgi žydi gerai ir neiškasinėjamos, tik jos visai ne mėlynos kaip interneto foto rodo, bet vis tiek labai gražios :) Šiose foto dauguma tulpių pernai sodintos tai dalį tikrai iškasinėsiu. kitas mesiu lauk nes nepatiko.
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Igno rožės

Standartinė Esmiralda » 18 Geg 2018 11:07

Ačiū, Ignai, už rekomendacijas ir pasidalinimą. Kažin ar Mary Poppins tiktų augti pievelėje ?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Gema » 18 Geg 2018 11:52

Manau, kad reikia eksperimentuoti, bet sodinti ten, kur skurdesnė žolė arba užsėta žemos žolės mišiniu. Narciziukai maži ir, kaip suprantu, vėlyvi, tokiu metu jau žolė daug kur būna poaukštė. Mano Pipit tik dabar pradeda žydėti, o Hawera dar net nebando, tik vazone. Ignai, kada pražydo Jūsų bulbocodium? Turėtų ir dabar dar žydėti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Igno rožės

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2018 12:43

Kadangi narcizus rekomenduojama tręšti, žolė iš skurdžios tampa visai ir nieko :D Kaišiojau į samanas, o turiu poaukštėje žolėje :) .

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Ignas » 18 Geg 2018 15:47

Šie narcizai nėra vėlyvi labai. Pradėjo skleistis pirmieji žiedai balandžio gale ir šią sav. paskutiniai žiedai nužydėjo. Foto darytos anksčiau. Žolėje jie turėtų gražiai atrodyti, nes lapai kaip žolės, atrodys tikrai, kad pati žolė žydi :D
O ar tinka taip auginti kaip Gema sako reikia bandyti.
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Igno rožės

Standartinė Ieva » 18 Geg 2018 20:18

Labai labai gražios gėlės. Tulpės ypatingai nuostabios. Mano manymu, mėlynos tulpės keičia spalvą dėl dirvos ph. Pas mane labai rūgšti žemė, tai jos rausvėja. Bet gražu ir taip. Pagalvojau, gal rudenį reikėtų pabarstyti pelenais žemę, bet dar nebandžiau.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Gema » 19 Geg 2018 03:54

Ieva, galima barstyti dolomitmilčius, man rodos jie efektyvesni už pelenus. Yra pirkti Senukuose ir pan. prie trąšų. Berti reikia kas 4-5 penkis metus.

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Igno rožės

Standartinė Ieva » 23 Geg 2018 22:02

Gema rašė:Ieva, galima barstyti dolomitmilčius, man rodos jie efektyvesni už pelenus. Yra pirkti Senukuose ir pan. prie trąšų. Berti reikia kas 4-5 penkis metus.
O berti i duobutę sodinant ar ant žemes paviršiaus?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Gema » 26 Geg 2018 07:30

Ieva rašė:
Gema rašė:Ieva, galima barstyti dolomitmilčius, man rodos jie efektyvesni už pelenus. Yra pirkti Senukuose ir pan. prie trąšų. Berti reikia kas 4-5 penkis metus.
O berti i duobutę sodinant ar ant žemes paviršiaus?
Aš išbarstau po obelimis ir slyvomis, nes netoli visur rožės. O pati - pagal poreikį, tik nepadaugink!!!!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Igno rožės

Standartinė Esmiralda » 27 Geg 2018 05:49

Atsiprašau, kad tai Igno sodo temoje, perkelkit kur nors. O kodėl nepadauginti dolomitmilčių? Aš beriu kas met į daržą, o asiūkliai kaip auga, taip auga.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Gema » 27 Geg 2018 09:57

Esmiralda rašė:Atsiprašau, kad tai Igno sodo temoje, perkelkit kur nors. O kodėl nepadauginti dolomitmilčių? Aš beriu kas met į daržą, o asiūkliai kaip auga, taip auga.
Kaip aiškina užmiršau, reikėtų pasižiūrėti internete. O asiūkliams, matyt, dar kokia tai sąlyga tinka :)

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Ignas » 21 Sau 2020 23:02

Kelios foto iš 2019 metų sezono:

Pavasaris:
Irisas 'Gatvinukas'
Paveikslėlis

Švieži, žali rožių ūgliai pavasarį puikiai dera su tulpėmis.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vasara:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ruduo:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Pirma šalna rugsėjo 24 truputi nustebino, bet žalos nepadarė
Paveikslėlis

Nors sezonas buvo sausas ir karštas, rožės pasirodė puikiai :) Laisčiau tik šviežiai pasodintus krūmus, aišku ir lietaus buvo daugiau šiek tiek nei 2018 metais.


Daugiau foto šiame albume:
https://flickr.com/photos/_anubis_/albu ... 3267/page1
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Igno rožės

Standartinė Esmiralda » 23 Sau 2020 05:44

Kaip gaivu, gražu, tvarkinga ir skoninga <3 <3 <3 (flower) (flower) (flower) Ačiū labai už tokią atgaivą :*
Labai gausūs tulpių pulkeliai (like) Ar juos kasmet persodinate?

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Igno rožės

Standartinė Ignas » 23 Sau 2020 16:50

Esmiralda rašė:
23 Sau 2020 05:44
Kaip gaivu, gražu, tvarkinga ir skoninga <3 <3 <3 (flower) (flower) (flower) Ačiū labai už tokią atgaivą :*
Labai gausūs tulpių pulkeliai (like) Ar juos kasmet persodinate?
Ačiū, seniau stengiausi iškasti, paskui pasirodė per daug darbo ir neturiu kur normaliai laikyti svogūnėlių, stengiuosi auginti tik tokias kurios metai iš metų nedingsta ir nesusmulkėja. Vis tiek kas kažkokį laiką reikia pakeisti vietą. O tos kurios suprastėja po pirmo sezono arba išvis dingsta taip ir neįsitvirtina sode, tokių veislių tulpių stengiuosi daugiau nesodinti.
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Igno rožės

Standartinė Egidija » 31 Sau 2020 20:43

Akis ganau su malonumu...įdomus klausimas šovė galvon...ar kas iš šeimos narių prisideda prie sodo grožio kurimo?

Skelbti atsakymą

Grįžti į