Reinos rožės

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Reinos rožės

Standartinė Reina » 10 Kov 2016 11:36

Sveiki visi,
Sulaukusi Gemos padrąsinimo :) ačiū už šiltą priėmimą <3
nusprendžiau ir aš parašyti apie savo svajonių rožyną. Startuosiu (jau užsisakiau)su šiomis rožėmis:
Rosa Polereis (Polar Ice, Ritausma) GR
Rosa (H) Martin Frobisher GR7
Rosa Edenrose85 (Meiviolin) neskiepyta GR
Rosa Morden Blush GR
CORAL DAWN - Rosa CORAL DAWN skiepyta GR
Rosa New Dawn P11/C1 SBC. Užsisakiau jas todėl, kadkai kurios pasirodė pačios ištvermingiausios,o kai kurios tiesiog labai patiko.Jas užsisakiau Lietuvoje.
Kadangi, dabar madinga važiuoti į Suvalkus, tai OBI prekybos centre pamačiau daug rožių sodinukų, pirkti dar neišdrįsau, gal mūsų žiemos netinka? Gal kas turite patirtį šiuo klausimu? :) Ar vistik geriausia pirkti iš mūsų sodininkų? |( Labai lauksiu Jūsų nuomonių.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 10 Kov 2016 11:52

Ką tik pamačiau Jūratės ir Esmiraldos žinutes :) esu iš Vilniaus r.,arčiau Sudervės-Dūkštų. Pas mus ten pasirodo dideli molynai.Turbūt kaip ir daugelis, labai susižavėjau DavidAustin, angliškomis rožėmis. Dabar grožiuosi Jūsų rožynais ir bandau susidėlioti nuo ko čia pradėti...tiesiog akys raibsta nuo Jūsų sukurtų įvairiausių derinių bei įdėjų. <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reinos rožės

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2016 12:23

Smagu, kad rašot (handshake) (flower)
Sunku pasakyti ką apie prekybos centre matytas rožes, nemačiau, nežinau, nei kas jas užaugino, nei kokios jos ten yra. Džiaugiasi čia moterys (gal ir vyrai (xixi) ) iš kokios Maximos nusipirkusios, tik labai dažnai būna, kad ant paveiksliuko vienas, o išauga visai kitas augalas. Kartais tai, kas išauga visai džiugina, bet kartais ir nelabai..
Rožes perkam iš labai įvairių vietų, aš pati asmeniškai labai vertinu Sibirkos sodinukus ir visą tai, kaip jie būna supakuoti, kaip siunčiami, garantiją, patarimus, konsultacijas ir pan., labai nemažai esu iš jų įsigijusi. Esu pirkusi keletą krūmelių ir iš Senukų (5 vnt, jau vazonuose), bet kažkodėl nei vienas iš jų po kelerių metų neišgyveno (konkrečiai - man taip nepasisekė su Iceberg'ais, vis sirgo, sunkiau ir sunkiau, ir palaipsniui nebeliko; o Joseph Guy tiesiog neaugo ir kažkada nebeišprogo...).
Man geriausiai pirkti rožes yra iš augintojų, o ne iš prekyviečių (nors gal realiai jokios racijos tame ir nėra, tiesiog tokia mano patirtis...) ir, aišku, prieš tai gerai padarius "namų darbus" (xixi)
O šias rožes turbūt iš Vitafloros užsakėt?

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 10 Kov 2016 12:32

Taip, iš Vitafloros, nes Sibirka jau užsakymų nepriima. Nebent balandžio pabaigoje į gėlyną važiuosiu. (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reinos rožės

Standartinė Regina » 10 Kov 2016 14:00

Šaunuolė, kad prisijungėt (handshake)
Bus įdomu stebėti, kaip pildosi svajonės :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Reinos rožės

Standartinė Rudenelis » 10 Kov 2016 18:56

Sveika, Reina (handshake) . Gerai, kad prakalbai. Prisimenu, kaip nedrąsu buvo pirmąkart kreiptis į tikras rožininkes :) .
Aš pernai siunčiausi iš Vifloros truputį sodinukų ir likau patenkinta. Tik dėl Coral Dawn truputėlį abejoju, žydėjo rausvu žiedeliu, bet aš ne tokio tikėjausi. Lauksiu šiemet kq parodys - gal per jauna buvo, pasikeis. Sėkmės!

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: Reinos rožės

Standartinė ZanetaGa » 10 Kov 2016 19:08

Esam beveik kaimynės ;) Sudervės ir Dūkštų kraštas man labai gražus <3
Aš lauksiu vaizdelių ;)
Aš gundžiausi vienai rožei iš Vitafloros, bet ten kažkaip kitiem metam tik užsakymus priima - ar aš klystu? :?
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Reinos rožės

Standartinė Gema » 10 Kov 2016 19:12

Latvė dailasrozes.lv užsakymus dar priima. Bendrauti su ja geriau rusų k., pinigus pervesti iš SEB, nes jos irgi seb, kainuoja kaip vietinis pavedimas. Jos sodinukai - metinukai, praktika rodo, kad geriau juos sodinti pavasarį (užsisakant žiemą-pavasarį).

Lauksim įspūdžių ;)

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 10 Kov 2016 19:54

Ačiū visiems, kad palaikote :) Vitafloroj užsisakiau nesenai ir iš karto gavau atsakymą,kad pristatys pavasarį apie balandžio vidurį.Na, o NewDawn užsisakiau net 4. tai net nežinau, gal daugoka...bet labai jau pasirodė jos man įspūdingos. (flower)Žinau, kad dar pavasarį užsisakysiu ne vieną krūmą,pabandysiu pakalbinti ir latvę (xixi) , iš Jūsų forumo sužinojau, kad latviškos pačios ištvermingiausios, tai man kaip pradedančiai manau, tai labai svarbus kriterijus :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Reinos rožės

Standartinė Esmiralda » 10 Kov 2016 20:42

Ką tik naršydama vieną augalų svetainę aptikau puikų devizą:
"Jei nori momentą pabūti laimingu - išgerk, jei nori būti laimingu ilgai - įsimylėk, o jei amžinai - pradėk kurti savo sodą ! "
Sveikinam prisijungus prie mūsų forumo (handshake) , o dar labiau - pradedant kurti savo sodą, savo naują, jaukų ir gražų pasaulį (flower) (flower) (flower)

Aš daugumą rožių pirkausi internetu, kai kurias pagal rožininkių rekomendacijas, kai kurias tiesiog iš aprašymo ir paveiksliuko. Taip pat galima įsigyti jau žydinčių rožių vazonėliuose mugėje "Lietuvos Žiedai" Kairėnuose gegužės mėnesį, Sibirkos rožyne ir Olisevičiaus augalų prekybos aikštelėse Vilniuje keliose vietose. Neabejoju, kad galimybių yra ir daugiau, bet pati ten pirkau.
Sėkmės (sun)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reinos rožės

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2016 21:10

Nežinau kitų latviškų, bet iš Dailos ne visos išgyvena (mano patirtis). Jos vamzdelinės, metinukės. Jų kaina vilioja, bet reikia nepamiršti, kad iki didesnio krūmelio reikės daugiau metų palaukt. Kaip ir minėjau, man Sibirkos rožės yra etalonas, tikrai rekomenduoju kurį nors rudenį iš jų užsisakyt, turėsit su kuo palygint :)

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 23 Kov 2016 13:26

Sveiki visi,na,jau atrodo po Šv.Velykų prasidės tikrasis pavasaris, gal šį kartą sinoptikai atspėjo (sun) Kokie vis tik ilgi tie šaltieji mėnesiai,nes iš to ilgo laukimo užpraeitą savaitgalį nugrėbiau kiemo lapus, ir jau taikiausi sekantį šeštadienį pradėti sukasti žemę savo išsvajotam rožynui :) Bet kur tau, kad pasnigo, tai tik dūsauti beliko žiūrint pro langą :( Nežinau, gal ir nelabai protingai pasielgiau, bet užsisakiau 24 krūmus(angliškų) iš,, Dailas rožes'',na labai jau jos man patiko <3 <3 <3 .Na, o Sibirką nusprendžiau šturmuoti rudeniop, jeigu neištversiu anksčiau. (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Reinos rožės

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2016 14:21

Šaunuolė, Reina (like) Sveikinu su pirmu užsakymu (flower) (flower) (flower) Prisimenu tą begalinį entuziazmą ir malonų jaudulį sodinant pirmąsias rožes <3 Kadangi gausi iš Dailos pirmamečius šviežučius paskiepytus daigelius - pasistenk atsispirti pagundai ir neleisk joms žydėti, nebent rudeniop pasilik po vieną žiedelį kad pasidžiaugti ir įsitikinti ar tikrai ta veislė. Pamenu kaip Lelijėlė rašė - taip širdį sopa, bet užsimerkiu ir nugnybiu besiformuojantį pumpurėlį ;( Tada rožytė geriau įsitvirtins, suformuos gražesnį krūmelį kitiems metams.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 23 Kov 2016 15:04

Taip, jau supratau, kad norint gražaus krūmo ateityje, reikia jį stiprinti nukerpant ūglius dabar. :( Sąžiningai laikysiuosi šių rekomendacijų, nors žinau, kad kerpant ir man skaudės) :( bet, kaip sakoma tikslas pateisina priemones :)

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 24 Geg 2016 09:28

sveiki visi,pagaliau atsiuntė Vita floros rožes, tai pasodinau, o dėl Dailos iš Latvijos tai net nežinau, gavau 22 vnt., bet dabar galvoju, jeigu jos pirmametės, tai gal dar galima jas vieniems metams pasodinti į vazonus, kad sustiprėtų. Gal galite patarti? :) Nes vyras sugalvojo dar sklypą palyginti ir aš jam su savo rožėm labai jau rimta kliūtis įgyvendinti šį sumanymą tai va... (yes)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reinos rožės

Standartinė Regina » 24 Geg 2016 09:48

Žemėje joms labiau patiktų, bet žinoma, kad galima sodinti į vazonus, jei nėra kitos išeities. Aišku, priežiūra bus sudėtingesnė, negu dirvoje, nes reikės dažnai laistyti. Bet rudenį tai tikrai reikėtų pasodinti į nuolatinę vietą.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 24 Geg 2016 12:27

labai ačiū už atsakymą.Taip ir padarysiu (handshake)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Reinos rožės

Standartinė Gema » 24 Geg 2016 19:39

Aš irgi Dailos rožes iki rudens laikau vazonuose, apmulčiavai avių pakratais ir dar nė karto nereikėjo laistyti - žemė drėgna.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 25 Geg 2016 10:51

labai pradžiuginot mane, nes buvau jau gerokai sunerimusi dėl tų sodinukų.Dabar eisiu avių ieškoti, manau kad rajone sunku nebus rasti... :) ačiū už patarimus, labai smagu su Jumis bendrauti <3

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 12 Lie 2016 17:58


Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Reinos rožės

Standartinė Reina » 21 Lie 2016 09:28

Sveiki,
Niekaip nepavyksta įkelti savo pirmųjų rožių žiedų,žinoma, dar neturiu kuo labai pasigirti, bet kai pražydo pirmasis Eden Rose žiedelis, tai tupinėjau aplink kelias valandas, gražiai žydi ir New Dawn. Nuo to nesibaigiančio lietaus(turbūt) pradėjo vienmečių (latviškų) rožių lapeliai skylutėmis apeiti, ir šiaip varganai atrodo, gal dėl to, kad vazonuose ir lauke, kai taip lyja, gal jas sunešti į namus?

Skelbti atsakymą

Grįžti į