Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 11 Sau 2015 18:38

Jūratė rašė:
LoretaA rašė:Na čia dabar, man tai žiemos sezonas labai trumpas ;) Nespėju kaip reikiant net atsikvėpti, nudirbti "naminių" suplanuotų darbų, žiūrėk ir vėl prasidėjo 9 mėnesių vasara (makeup) .
(like) (like) (like) Aš jau pagalvojau, kad laikas pradėt rinktis pomidorų veisles, jau dairaus į augalų katalogus :)
Jūrate, ką įdomaus radot kataloguose, pasidalinkit prašau. Pomidoras buvo mėgstamiausia mano daržovė, kai auginau mamos šiltnamyje. Dabar truputėlį (tiksliau labai) nervina baltasparniai, kurių niekaip neatsikratysi. Vasaros pradžioj vienas kitas įskrenda, o paskui dauginasi geometrine progresija ir tikrąja to žodžio prasme apkakoja(veisiasi grybas) lapus, stiebus ir pomidorus (devil) . Net mylimų fuksijų atsisakiau, kad neparsinešt žiemai į namus šitų kenkėjų, bet jų pilna visur aplinkoj, o labiausiai mėgsta ugniažolę.Jei nėra jos, tinka labai daug kitų augalų, žiemot eina prilipę net prie rožių lapų.
Pomidorų kažkada augo virš 20 pavadinimų. Šiemet gal apsiribosiu keliomis išbandytomis veislėmis ir hibridais. Ir daug džiovinsiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Jūratė » 11 Sau 2015 19:03

Baltasparniai ir pas mane pernai šiltnamy atsirado, anksčiau nebuvo. Skaičiau, kad reikia sieros šaškes degint, bet mano šiltnamis nėra sandarus, tai kažin ar šis būdas tinka.. Nežinau, ką reikia daryt |(
O pomidorus išsirinkau iš mydobro.com

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Sau 2015 19:37

Nuo baltasparnių šiltnamiuose lyg ir serenčiai apsaugo.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė lelijele » 11 Sau 2015 20:15

Jūratė rašė:Baltasparniai ir pas mane pernai šiltnamy atsirado, anksčiau nebuvo. Skaičiau, kad reikia sieros šaškes degint, bet mano šiltnamis nėra sandarus, tai kažin ar šis būdas tinka.. Nežinau, ką reikia daryt |(
O pomidorus išsirinkau iš mydobro.com
Kiek supratau čia iš Rusijos? Gal Jūs ne pirmą kartą perkat iš ten? Kažin kiek išauga kaina su siuntimu ir kitais mokesčiais? Įdomių ten dalykėlių yra :D .
O baltasparnį, sako, su visagale coca cola galima išnaikint. Nesu pati bandžius ir neišsivaizduoju kokia turi būt koncentracija. Kad paskui pomidorai nuo tokio gėrymėlio nenudžiūtų. Dar baltasparnius gaudo geltonom lipniom juostom (čia moksliškai pagrįstas būdas). Mačiau norfoj yra,turėtų būt ir sodo reikmenų krautvėse.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Jūratė » 11 Sau 2015 20:46

Pirmą kartą iš jų perku, jie siunčia iš Lietuvos. Kadangi suma mano pirkinio vrš 50 lt tai atsiuntimas nemokamai. Aš dar sėklų negavau, nes užsakiau tik šį savaitgalį. Sužinojau apie juos feisbukėj sodo-daržo grupėj, ten gyrė tai nutariau išbandyt ir aš :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 25 Sau 2015 13:25

Dar keli žiedai iš buvusios vasaros.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 25 Sau 2015 14:39

Žiedai, žiedai <3 O jau drugelis kaip gerai užsimaskavęs :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Alinda » 25 Sau 2015 18:07

Oho ,kad čia jau visi rožynai,žolynai ir gėlynai!!!! Gražu gražu (flower) (flower) (flower) Pagal tai kas matosi antrame plane ,tai lauksime daugiau nuotraukų :) . Ar baltai žydinti gražuolė tai kraujažolė ?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 25 Sau 2015 18:49

Tikriausiai drugelis Elfo žiedą sumaišė su kopūstu :D .
Alinda, tai kraujažolė, sėjau mišinį, turiu tik baltą ir alyvinę. Gaila, neišdygo geltonos, oranžinės.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė klevo lapas » 25 Sau 2015 19:20

Rudenėli, na kaip gražu..! Greta rožių – nuostabios lelijos. O 5 nuotraukoj tiek rožių antram plane, kad
net pastačiau ausis iš smalsumo. Lauksim daugiau (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Regina » 26 Sau 2015 15:00

Puikios rožės ir ne rožės (flower) <3
Būtų įdomu pamatyti 5 nuotraukos vaizdą po kokių dviejų savaičių - įsivaizduoju įspūdingą žydėjimą (flower) (flower) (flower) Kokia rožė ten taip apsipumpuravusi?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 26 Sau 2015 20:48

Man tai penktoj nuotraukoj antram plane labiausiai matosi nešiojama šašlykinė ir rūkstantis dūmelis, net kvapą jaučiu kai keps... :D Kalbant apie rožes, ta apsipumpuravusi - Arabia. Dar toliau, jei taip akylai žiūrėti, Mme Isaac Pereire 3 krūmai. Čia suaugėlės, trečiametės, kitos mažylės, jaunutės, na jų beveik nesimato. Dar aš matau ir bulvių kelias vageles :D .Jūs nematykit :) . Šias rožes esu rodžiusi kitoj temoj, bet įkelsiu ir čia, tik truputėlį vėliau. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2015 08:03

Bulvės nemaišo, dūmelis taip pat, o sunkias žiedų galvas Mme Isac Pereire iš karto pastebėjau <3 <3 <3 . Vat tas žalias vabalas ant kraujažolės, man žymiai labiau nepatinka - nors ir gražus ;) .

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 27 Sau 2015 21:28

Jis tikrai gražus, nors negražius darbelius daro. Nepasakyčiau, kad jų pas mane labai daug, gal kokią dieną, kitą užlekia daugiau, paskui pavieniai. Tai labai ir nepykstu. Kai suės (devil) tiek žiedų kaip pas Jus, jaučiu, praeis noras fotografuoti :D .

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 30 Sau 2015 11:13

Vykdau pažadą: čia mano Arabia, Mme Isaac Pereire, Raubritter, vyresnėlės, 2014 m. vasara joms buvo trečia.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Jūratė » 30 Sau 2015 11:22

tiesiog galva susvaigo bežiūrint <3 <3 <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė LoretaA » 30 Sau 2015 12:25

Na taip ..., Raubritter, madam Isaac Pereire -s atrodo įspūdingai <3 <3 <3

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Paukštukas » 30 Sau 2015 13:00

Labai vešlios, gražiai nuaugusios rožės (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Sau 2015 17:25

Jetau, kaip gražu <3 Jau pasiilgau rožių :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rita » 30 Sau 2015 20:27

Rudenėli,pasidalykit prašau,kaip Jums pavyksta taip gražiai auginti rožes?Gal tręšiat kažkaip ypatingai,kur čia paslaptis?Nuostabios rožės pas jus.Iki Jūsų nuotraukų jaučiau kaltės jausmą,kad patariau kaimynei pirkti Raubritten,aš neturėjau vietos sodinti tokią vešlią rožę,o pas ją buvo,bet visiškai neauga,kokią pirko prieš tris metus,tokia beveik ir stovi,nors kitos rožės auga puikiai.Gal Jūsų žemė ypatinga ar ranka gera |( Labai,labai gražu pas JUS <3 <3 <3

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė lelijele » 30 Sau 2015 22:04

Rudenėlį galima vadint žaliapiršte. (pasauly taip vadina žmones pas kuriuos augalai klesti) O pas ją ypatingai klesti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 31 Sau 2015 09:55

Ačiū! <3 Labai būčiau apsidžiaugusi, jei nors viena rožė, nors vienai būtų patikusi, o čia Jūs taip liaupsinat :$ . Pas visas mačiau daug gražesnių ir vešlesnių. Tiesiog noriu pasidalinti tuo ką turiu, ką visos padėjot užauginti :). O prie rožių aš daugiau sėdžiu, negu jomis rūpinuosi :D . Jos auga pačios. Pavalgyt duodu pora kartų mineralinių trąšų, pavasarį gauna pelenų, vasarą mulčiuoju žole. Tiesa, laisčiau dilgėlių-žolių užpilu, ne tuo, kur supūna, bet vos pradėjusiu rūgti, 1-2 dienų išlaikymo, tiesiog kvepiančiu. Kažkur buvau skaičiusi, kad taip prisidaugina mikroorganizmai ir dirvoje daro labai gerus darbus :). Tas mokslininkas aiškino, kad tokiam tręšimui tinka bet kokios žolės, nebūtinai dilgėlės. Išbandžiau, tikrai nepakenkė.Tąsymosi nemažai ir kliuvo ne visoms.
Rita,jei kaimynės Raubritter neauga, yra kažkokia nežinoma priežastis. Turiu rožę First Lady, sėdi ir nejuda. Sodinukas buvo puikus, galvoju, gal per giliai pasodinau.|(

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė klevo lapas » 31 Sau 2015 11:30

Jūratė rašė:tiesiog galva susvaigo bežiūrint <3 <3 <3
tai jau tikrai, pritariu (flower)
kad jau pas jus viskas taip žalia ir vešlu, išbandysiu ir aš receptą su dilgėlėm <3
nes visokie tokie stiprinimo būdai labai domina. Tiesa, pernai, rožes apsodindama
kai kuriais vabalus klaidinančiais ir „saugančiais“ augalais, su atstumais persistengiau... (xixi)

beveik pradėjau džiaugtis žiema – tiek nuotraukų naujų šiom savaitėm į forumą įdėta (like)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rita » 31 Sau 2015 11:44

Ačiū,Rudenėli, už viską kuo pasidalinot :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Gema » 31 Sau 2015 21:19

Klevo Lape, ar galite pasidalinti apie tuos klaidinančius augalus ir atstumus, tik tinkamesnėje temoje? O gal apie tai jau buvo kur nors kalbėta?

Skelbti atsakymą

Grįžti į