Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 01 Vas 2015 10:11

Tikrai, rožės pas jus kaip ant mielių auga :) Labai gražiai pakėlėt Raubriter , kokią atramą jai darėt?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 01 Vas 2015 16:19

Labai jau primityvi man ta atrama gavosi, bet atlaikė visai neblogai. Vyras žadėjo metalinę sukonstruoti, gal jau laikas priminti :? ?
Va čia:Paveikslėlis
O taip raganę pakabinau:Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 01 Vas 2015 18:08

Gerai , kad turit kam priminti :) Galvojau apie panašią atramą , tik iš armatūros ir apačioj platesnę. Mūsiškė Raubriter irgi ūgtelėjo, gulasi ant visų kaimynų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Gema » 01 Vas 2015 20:10

Kokia išradinga raganės atrama. Kuo tas kuolas apraišiotas? Nuotraukoj nelabai įžiūriu.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 03 Vas 2015 12:32

Platelių rože, atramos rožėms kaip tik buvo žadėtos iš armatūros suvirinti, bet dabar galvoju, kad man reikia išardomų, kad rudenį laisvai galėčiau išrauti , kad netrukdytų dengimui, o suvirintoms sukrauti reikia daug vietos. Tai va ir vėl kyla mintis, kad gera buvo mano konstrukcija( :D ), tik tikrai reikėtų metalinės, platesnės apačioj, nes vis bijojau, kad vėjas nenupūstų. Šiaip tai plonų, ilgų šakelių raizgalynė pati save laikė, be to ir nesimatė kas viduj apaugę. Turit nemažai vijoklinių prie namų, kaip jas pritvirtinat?
Gema, raganei lipti ištiesiau paprastą ploną špagatą, galus pririšau prie pagaliukų ir įbedžiau į žemę. Bet tai tinka neaugiai raganei. Apatinėj dalyje apvyniojau pernykščius stiebelius, ten ir žydėjo, paskui leido naujus, lipo ir žydėjo visą vasarą po kelis žiedus.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Regina » 03 Vas 2015 13:06

Dar kartą pasigėrėjau ir skubu pagirti <3 <3 <3
Labai graži Arabia (jau noriu (xixi) ), o Raubritter - tai kaip minkštais zefyriukais apmėtyta :) , labai įspūdinga (like)
O raganes tai ir aš dažnai ant sintetinių virvelių pakabinu - labai patogu rudenį pagudyti, kiek reikia nukerpi ir išmeti. Labai augioms tvirtinau stacionarius tinklus, bet paskui daug darbo, kol visas apsiraizgiusias šakas nudraskai.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 04 Vas 2015 21:10

Vijoklines rožes augančias šalia terasos prie jos konstrukcijų ir tvirtinam. Tik Himalajaus dalį papildomai atrėmėm į metalinę arką. Golden gate auga prie namo kampo, šiokioj tokioj užuovėjoj, tai pati save išlaiko :) Rimtesnių atramų reikėtų vidury kiemo augančiom dičkėm, nes bambukiniai lankeliai jau negelbėja.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Gema » 05 Vas 2015 07:04

Savo sode norėčiau, kad atramų arba nesimatytų, kaip pas Rudenėlį, arba, jeigu matytųsi, kad jos būtų dailios, kaip architektūrinė sodo detalė.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė LoretaA » 05 Vas 2015 07:14

Originalus noras (xixi) Ir aš taip norėčiau, bet yra kaip yra :) Kartais džiaugiuosi ir tuo, kad rožės nesivolioja ant žemės, o yra kažkaip pakeltos. Kalbant aplamai apie pakėlimą, ar pastebėjote, kad pas Petrovičių kiekvienos rožės viduryje yra kuolas (ar kažkas) ir rožės kažkaip apie tą kuolą pritvirtintos?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Gema » 05 Vas 2015 11:53

Loreta, sakyčiau kad ne originalus (tai sodo dizaino abc), bet brangus! :D Tai yra, jeigu neturi gero savo meistro ir išmonės, kaip tas architektūrines dalis nebrangiai pasidaryti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė LoretaA » 05 Vas 2015 12:31

Aš ir juokiuosi :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Gema » 05 Vas 2015 12:44

Geriau pagalvojus, ne tiek brangus, kiek dailiau padarytas/sukonstruotas, dekoratyvus (liet. puošnus?)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 06 Vas 2015 09:52

Vakar paskaičiau jūsų pokalbį apie gražius, puošnius, brangius sodo elementus, ir prieš akis iškilo viename Rosebook sode matytas vaizdelis: juodo metalo dama su skrybėlaite(gal ir su skėčiu, nepamenu gerai),tokia gracinga, metalinių kaspinėlių ažūras, na ne kalvio darbas, tiesiog juvelyro ar auksakalio. Nelabai žaviuosi paukščiais, žvėreliais grubiai išlankstytais kaldiniuose, bet ten tobula. Naršiau pusę dienos, bet niekaip neatradau, bet gal ir pačios esat matę, gal čia tik mane taip sužavėjo :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rūta » 06 Vas 2015 10:19

Gal ir truputį ne į temą įsiterpsiu, bet manyčiau, čia du skirtingi dalykai – dekoratyvios atramos kaip sodo elementas (dailios medinės, kaltinės ar pan. Ir, žinoma, jos brangios) ir funkcinės atramos augalams prilaikyti. Tai štai tų dailiųjų, jeigu jos sode tinka pagal stilistiką, gali būti kažkiek, bet tikrai ne kiekvienai rožei pritvirtinti, nes tai sode sukeltų tikrą chaosą. O funkcinės atramos, kurias paprastai naudojame savo soduose (Loretos atramos – puikiausias pavyzdys), sode gali būti be skaičiaus – tiek, kiek reikia.

Beje, anglų sodininkavimo tradicijoje šių funkcinių atramų naudojimas, o tiksliau būtų sakyti – augalų paramstymas – naudojami labai išmoningai, tam skiriama labai daug dėmesio. Kaip jus manote, jie išlaiko tokias fantastiškai stačias, neišgulusias savo trimetrines daugiamečių lysves. Be kitų priemonių, kaip sodinti šalia augalus, kurie gali paremti kaimynus, naudojamas būtent paramstymas visokio plauko pagaliukais, šakelėm, net tiesiami specialūs tinklai, kurių, augalams paaugus, nebesimato. Jei įsižiūrėtume gerai į puošniąsias anglų sodininkų lysves, pamatytume ten milijoną sausų šakelių, visokių atramėlių, parišimų. Negana to, jie tam dar ir specialiai augina tuos pagaliukus, prie kiekvieno didesnio sodo dažnai būna ir lazdynų giraitės – ten jie ir augina paramstymo medžiagą. Ir tai pasakytina ne tik apie daugiamečius, pvz., Sissinghursto garsiajame sode labai daug lazdynų vytelių naudojama rožėms parišti ir formuoti. Ten, Anglijoje, parišinėjimas ir visokių atramų naudojimas – beveik religija.

O dėl ko visa tai sakau – nebijokime ir mes tų atramų, net jeigu jos ne tobulos, svarbu, kad darytų savo darbą :)

Bet jau vėl labai ne į temą čia prikalbėjom Rudenėlio sode :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 06 Vas 2015 11:21

Ačiū, Rūta, kad prikalbėjai :) .Aš vis pagalvoju apie tuos kuolus, kur įlaipinti climberiai ir rambleriai. Patogu, įkali vinutę, pririši šaką, pavynioji aplink spirale, vėl prikabini, gaunasi horizontali padėtis, o tai įtakoja žydėjimą. Tie kuolai jau turėtų storoki būti, tai įkasti reikėtų toliau nuo šaknų, kad nenukirsti, ir žiemai turbūt palikti rymančius, nuvyniojus ir paguldžius šakas?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Jūratė » 06 Vas 2015 11:29

Rudenėli, ar matėt šią temą http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... f=54&t=415" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 06 Vas 2015 12:52

Ačiū už nuorodą, atrodo viską skaičiau, einu dar, tikriausiai rasiu daug primirštų dalykų :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Gema » 06 Vas 2015 21:07

Gal Rudenėlis nesupyks, kad jos sode paplepėjom apie atramas. Kitą kartą ir termosą kavos atsinešime (coffe)

Labai ačiū, Rūta, kad taip iš esmės. Aš ir toliau esu įsitikinusi, kad judvi su Lina išlandžiojot Anglijos sodus, nors man dievažijotės, kad net arti nebuvot!

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rūta » 06 Vas 2015 22:37

Gema rašė:Labai ačiū, Rūta, kad taip iš esmės. Aš ir toliau esu įsitikinusi, kad judvi su Lina išlandžiojot Anglijos sodus, nors man dievažijotės, kad net arti nebuvot!
Kaip norėčiau, kad Jūsų žodžiai būtų tiesa! Deja, kai lankėmės Škotijoje tuose keliuose kukliuose soduose, mūsų žvilgsnis buvo labai paviršutiniškas, nė nekvepėjo „landžiojimu“. Tiesą sakant, gerai nė nesupratom, ką matom, ir kaip tai padaryta. Visas „landžiojimas“ vyksta iš knygų – žiūri žiūri nuotraukas, tyrinėji kiekvieną kampelį ir pamatai ką netyčia :) O šiaip iš mūsų turimų knygų apie paramstymus rašo Tony Lord knygoje „Best Borders“ (Rasos paskolinta, dėkui jai, o paskui ir savą egzempliorių atsisiuntėm). Bet nereikia ir parašymo – pakanka atidžiai įsižiūrėti į bet kurios knygos apie angliškus sodus nuotraukas. Knygos - baisiai geras dalykas! :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 09 Vas 2015 10:05

Džiaugiuosi, kad užbėgat pas mane paplepėt! Viena ausim paklausau, kita akim pažiūriu ir aš :) .Termuso nesineškit, kava, ir prie kavos pavaišinsiu aš, na ožkos sūrio neatsisakyčiau :D , to baltutėlio... Bėgu kaist vandenuko, o laukti paliksiu prie šito krūmo. Prašau neužsigauti, pavadinimo nežinau, bet ji man kaip tas priklydęs šuo, nežinomos veislės, bet mylimas. O kad šiek tiek derintųsi prie kalbos, įdėsiu pagalių nuotrauką, ant kurių šakas apsukau:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
O čia jau kadencija baigiasi:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Štai ir kava. Visoms užsukusioms : (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) (coffe) ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Regina » 09 Vas 2015 10:16

Koks grožis <3 <3 <3
Nereikia jokios kavos, jaučiu rožės aromatą (neabejoju, kad kvepia, turi kvepėti :) ), tuo aromatu ir vaizdu mėgaujuosi (flower) (sun)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Jūratė » 09 Vas 2015 10:39

ojėj <3 <3 <3 <3
ačiū, bet ir man kavos nereikia... prie tokios rožės viską užmiršti galima... <3

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rita » 09 Vas 2015 10:43

Per tokį grožį neįmanoma dirbti <3 Galvoju įsijungsiu forumą,na ir neapsigavau,dabar dešimt kartų vis grįžiu :) Grožis neišpasakytas <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rūta » 09 Vas 2015 11:03

O kaip smagu - ir rožės, ir kava! :) (flower) (coffe)
Nuostabi bevardė rožė! <3 <3 <3
Ir pagalių nuotrauka įspūdinga – ar tai pagaliai, ar metalinė konstrukcija?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Virginija » 09 Vas 2015 11:47

Jūsų rožių vešlumas tiesiog stulbina, tikras rožių rojus <3 <3 <3 Nežinoma rožė fantastiška (flower) (flower) (flower) . Akivaizdu, kad tikrai esate Žaliapirštė (bravo)

Skelbti atsakymą

Grįžti į