Kuriame naują rožyną

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 13 Sau 2012 13:04

Jei galiu ir aš patarti,tai 100 procentų pritariu Koalai,neturiu,ką geriau ir pasakyti,viskas čia pasakyta teisingai :) ,labai teisingai (like)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 13 Sau 2012 13:13

Dievinu šitą forumą ir forumo narius (yes)
hm situacija įdomi, aš pati tai, kaip matot - pripainiočiau viską visur...
Dėl tų geltonų tujų aš net nežinau ką daryt, kad geriau įsivaizduotumėt, pabandyčiau nupasakot situaciją - prie vienos sklypo kraštinės pernai rudenį pasodinom 12 tokių tujų, prie priešais esančios - 3 (ten auga kt. augalai-vaiskrūmiai), dabar jums suku galvą apie krašinę, kuri jungia tas abi ir man kaip tai norėtųsi, kad tokios tujos lyg vėl truputį pasikartotų, lyg būtų kažkoks bendras apjungimas... Visa ta sklypo kraštinė yra ~45-50 m (nepamenu tiksliai), šį pavasarį reikia pusę jos sutvarkyt (kita pusė kol kas neaktuali). Gal tų tujų visai ten nereikia kartot? Maniškiui tai labiausiai patiktų, kad augalai duotų kažkokią praktinę naudą, net tik kad būtų gražūs. Tokių augių, kad kokie 2 m į aukštį, dekoratyvių ir pvz su valgomom uogom aš kažkaip neįsivaizduoju.... Ir kita bėda, kad visko norisi, o vietos yra ribotai, pievoj sodint, t.y. maniškis sako - gadint, negaliu, lieka tik sklypo pakraščiai...
Būtinai noriu pasodint R. Glauca, o toliau.........?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 13 Sau 2012 13:27

Fotkę arba geriausia kelias įmesk - mes tau tuoj suprojektuosim :D
Nesodink R.Glauca prie pat geltonų tujų, padaryk kokį tamsiai žalią intarpą. Dabar staiga nesugalvoju kokio tamsiai žalio krūmo, kurio figūra būtų skirtinga ir nuo tujos ir nuo Rosos Glaucos. Ką nors iš nelepiu, gal kokį putiną :? Puslenis labai greitai auga, bet jo lygiai tokia pati fontano forma kaip RG. Gerai būtų, kad Vilmis atsišauktų - auuuuu ... :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė mamaviete » 13 Sau 2012 14:32

o-o kokia aktuali diskusija! Klausom- klausom :) (like)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 13 Sau 2012 14:39

Aš čia :D
Sumanymas labai spalvingas, bet ko gero akiai nebūtų smagu žiūrėti, nes (kaip minėta) trūksta žalios spalvos ir spygliuočių-lapuočių derinimas sudėtingas reikalas. Siūlau atsisakyti sedulos "Sibirica variegata" ir raugerškio. Taigi lieka geltonos tujos, raudonlapis erškškėtis, raudonlapis šeivamedis ir gelsvai žalia sedula. Bus rožės. Kokios? Kad vaizdas žiemą būtų malonus norėtųsi nedengiamų.
Tamsiai žalias augalas tarp tujų ir erškėčio.. hm.. Medlieva (Amelanchier) gražus stačiašakis krūmas (ir naudingas - jei spėji uogas pirmiau nei paukščiai nuvalgyti). Rytinis tujenis (Thujopsis dolobrata) ko gero pats žaliausas (nebrangiai nemažų visada galima gauti KBS http://botanika.vdu.lt/?page_id=55), žirniavaisis puskiparisis "Filifera"..

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 13 Sau 2012 14:47

savaitgalį dienos šviesoj pabandysiu pafotkint.
Rožės, kurias turiu šiai dienai ( 21 vnt.) visos nuo baltos iki tamsiai purpurinės - nei vienos geltonos ar oranžinės :(
jaučiu, kad tos tujos (dėl to, kad jos geltonos) čia viską maišo...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Sau 2012 07:58

po vakarykščio pasikalbėjimo su Džilda supratau, kad labai svarbu klausiant patarimų ir juos duodant žinot, apie kokį aplinkos stilių kalbam. Pradžioj ji man sako, kaip turi būt, sodinimo taisykles, o aš galvoju, nesąmonė, man tai visai nepriimtina, negražu ir taip nedarysiu, nors ir tokios taisyklės... Atsiprašau, Džilda :* Kol paskui bevartant knygas ir rodant nuotraukas "kas patinka" išssiaiškinom, kad mes apie visai skirtingus stilius kalbam :D man patinka toks sukultūrintas kaimas, kai augalų daug, jie suaugę nepalieka tuštumos, viskas persipina... čia visur viskas žalia (pagrindas), man labai pats stilius arti dūšios http://agardendiary.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
na dabar visai nusišnekėsiu, bet nemuškit :D
ar galima daryti "teminius" patvorius? t.y. jei vienas sklypo kraštas turi pagrindą geltoną - ten sodinu rožes ir kt. augalus, kas tinka tokiam fonui, o kitą kraštinę darau su žaliu pagrindu (žalios tujos, jei pavyks įkalbėti vyrą jas sodint, mat nemėgsta jis žalių tujų) arba tamsiai rudą - dažytą medinę tvorą ir ten jau sodinu, tas savo baltai rožines rožes ir visą kitą?

P.S. Nuotraukos nepavyksta, visos nuo sniego baltumo gavosi mėlynos mėlynos..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 14 Sau 2012 14:02

Taip, Jūrate, šis tavo nuorodoje įdėtas stilius man labai patinka. Nepraleidžiu nei vienos savaitės - vis atsiverčiu pasigėrėti, pažiūrėti ką naujo įdėjo ir parašė. Ar pastebėjai - vejos tai jame nėra iš viso :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Sau 2012 14:51

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
nežinau, ar čia bus kas aiškiau su tokiom nuotraukom...

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Tadas » 14 Sau 2012 14:53

Tai gražu tame blogspote, pavydžiu baltai tiems kurie moka suderint ,sudeliot..... viską :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 14 Sau 2012 14:56

O tas geltonas rožynas, tai kaip ir trečia augalų linija ? Dabar lyg matau, kad išorinėje pusėje geltonos tujos pasodintos, vidurinė juosta - įvairūs jau esantys augalai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Sau 2012 16:26

ten prie tų tujų kur augalai auga, tai jei daryt tokius du spalvinius rožynus-gėlynus, daug kas išsikeltų į kitą, rožinį, rožyną. Reikėtų tą juostą apsodint irgi iš dalies kitokiais augalais, kas tiktų pagal spalvas....
Bet pradžioj klausimas būtų - ar apskritai tokie du skirtingi sklypo pakraščiai, kurie sueina kampu, gali būti iš esmės ar ne? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 14 Sau 2012 17:33

Tadas rašė:Tai gražu tame blogspote, pavydžiu baltai tiems kurie moka suderint ,sudėliot..... viską :)
Tadai, nepavydėkit - ne taip paprastai ten viskas susidėliojo į lentynėles, kiek darbo įdėta, kiek vandens nutekėjo. Šiam sodui penkiolika metų ir kiekvienais metais yra perkeliama, persodinama, tobulinama ir tai ne pabaiga. Aš skaitau, žaviuosi, bet nepavydžiu :)
Jūrate, aš taip griežtai tų dviejų linijų nesukirsčiau: vienas geltonas, kitas baltai - purpurinis. Kampe (į kiekvieną pusę po gerus 3 - 4 metrus) daryčiau perėjimą iš geltono į baltai purpurinį ir atvirkščiai, kad šie rožynai - augalynai susilietų. Ir nedaryčiau stataus kampo, kampą gražiai suapvalinčiau - gamtoje nėra tiesių linijų :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė RožėDD » 14 Sau 2012 20:10

Na šiek tiek aiškiau, bet kyla labai daug klausimų:
1. Zonavimas. Kodėl tu rožyną, tokį prabangų, reprezentacinį reikalą nori nukišti į patį sklypo galą? Gaunasi šiltnamis ir daržas prie namo kieme, o visas grožis gale.
2. Kampas. Palei susikirtimo kampą kažkodėl įsodintas vienišas medelis ir dar, matyt, vaismedis. Jų primėtyta visur. (:|
3. Tvora. Minėjai, jog purpurinio rožyno fone bus tamsiai ruda tvora. Dabar jau laukti nėra kur, bet niekada nereikia skubėti kol nėra pagrindo - kai pasistatys tvora visai kitaip viskas matysis ir kils dar ir dar vis naujų ir kitokių minčių.
4. Teminiai sodeliai. Labai puikus noras, bet vėlgi reikia turėti omenyje, jog kurti sodą reikia pradėti nuo pagrindinių elementų, pvz. medžių. Panašiai kaip Loreta siūlė, kampe susikertančios dvi skirtingos spalvos, nesižiūrės ir pamiršk apie tai. Atsispaudink tą pirmą ar antrą foto ir pabandyk pripiešti prie to vienišo medelio dar tris (kokie maždaug bus po 10 metų), kad visi jie sudarytų kvadratą. Tuomet pamatysi kaip iš karto pasikeičia sodo struktūra ir ilgainiui rožių net neįsivaizduosi ten. Matysi, kad jau vienas didelis galvos skausmas, kaip nepadaryti, kad rožių susodinimas būtų nykioje vienoje eilėje. O tame kampe susikurs jaukus poilsio kampelis vasarai, plius kas labai svarbu - užstos tiesioginius kaimynų žvilgsnius, o jums neišvaizdžią laukymę ir statinius. ten pat grūsk šiltnamį, atsvarai obelaitėms pasodink slyvaičių ar vyšnaičių sodelį, priešais juos kurk daržo vagas ar kvadratus - nuo to labai priklauso sodo įdomumas, naudingumas ir grožis. Oi, tuoj aš tau čia visą projektą virtualiai sukursiu :D Prieskonių sodelis gali būti arčiau rožyno ar virtuvės langų.

Aišku, rašyčiau ir rašyčiau, bet pasakysiu vieną labai svarbų ir pagrindinį dalyką - reikia projektuoti ne sklypo fragmentą (jei sodas aplamai dar nėra sutvarkytas ar senas), o visą sklypą. Jeigu ryžtumeisi tokiai avantiūrai savo nemažame sklype, tai laisvai galėtum skelti žaliąja siena pusė sklypo kur už jo būtų ūkinė zona, o rožyną perkelti ir formuoti arčiau namo - poilsio zona. Atmink, kad tos geltonos tujos bus labai neišvaizdžios, be to labai retai susodintos gyvatvorei. Šiai dienai tai tik teritorijos žymenys ir įsivaizduojamo tvarkingai karpomo fono rožėms nesudarys.

Nieko nereikia norėti iš karto. Sodas kuriamas palaipsniui ir net kelis metus (dažniausiai visą gyvenimą), nes su kiekviena mintim jis vis tobulėja, augalai auga, atsiranda naujų minčių, naujų derinių... Žodžiu, aš jau transe :D neduok valgyt - duok kurti (xixi)
Turi gražaus laiko iki pavasario sėdėk ir piešk, vartyk knygas ir įsidėmėk planavimo subtilybes - kitaip bus chaosas. (makeup)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 14 Sau 2012 20:37

RožeDD, Jūratės sode šiltnamis yra kur yra ir nemanau, kad kas nors lups pamatus ir jį kur nors kels, obelys, taip pat jau pasodintos, taigi reikia visą tai apjungti. Beje šiltnamis visai ir ne prie namo, tiesiog nuotraukoje taip atrodo. Už tos neišvaizdžios pievos, nuostabus reginys į tolumoje esantį mišką ir pamiškėje vasarą besiganančius žirgus. Negalvoju, kad reikia ją reikia kuo nors uždengti. Į tą vienintelę pusę ir atsiveria visas gamtos grožis, nes iš kitų trijų pusių, išties statiniai.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Virginija » 14 Sau 2012 21:40

Na, Jūrate, nešk pažymių knygelę - gausi dvejetuką :D

Beje, patarimai- tai ne nurodymai. Patarimų dažniausiai reikia tam, kad padarytume savaip. Grožėkimės kitų sodais ir kurkime savus savo sklypuose pagal savus projektus ir taisykles.
Tikrai nenorėčiau, kad sodą man suprojektuotų kraštovaizdžio architektas. Ir neįdomu būtų pas kitas rožininkes apsilankyti. Sodinam ir persodinam, planuojam vienaip, padarom kitaip, darom klaidas, taisom ir vėl darom, ribojam savo norus ir vistiek norim - ir turim savo sodą, kuris mums teikia džiaugsmą. :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė RožėDD » 14 Sau 2012 21:47

Tame ir esmė, kad nieko negalima konkretaus pasakyti, kai nematai natūroje. Patarimai gaunasi bergždi ir beprasmiai. Reikia arba turėti bent sklypo planą arba būti aiškiaregiu |(
Išsakiau esminius dalykus, o kiekvienas kuria kaip kas išmano, tai individualu. Nori naudojasi patarimais, nori - ne.

Dėl laukų ar pievų grožio taip pat mūsų visų skonis skirtingas. Kai yra suformuoti ir apleisti sklypai, tai nepasakyčiau, kad tai didelis pievų grožis.
Kadangi Lietuvoje nėra sodų kultūros, todėl ir matome labai siaurai, tačiau labai norime, kad būtų taip kaip knygose ir žurnaluose.
Nesutinku su tuo, kad negalime ar nebūtina turėti privataus kampo nuo kaimynų, tiesiog stokojame fantazijos ir žinių kaip tai padaryti.
Kai turi konkrečią viziją kaip susikurti jaukų sodą, tai nei šiltnamio lieti pamatai, nei įsodintas bet kur jaunas medis nebus kliūtis įgyvendinti rimtus užmanymus. (coffe)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Virginija » 14 Sau 2012 21:54

RožėDD rašė:
Kadangi Lietuvoje nėra sodų kultūros, todėl ir matome labai siaurai, tačiau labai norime, kad būtų taip kaip knygose ir žurnaluose.
Nesutinku su tuo, kad negalime ar nebūtina turėti privataus kampo nuo kaimynų, tiesiog stokojame fantazijos ir žinių kaip tai padaryti.
Kai turi konkrečią viziją kaip susikurti jaukų sodą, tai nei šiltnamio lieti pamatai, nei įsodintas bet kur jaunas medis nebus kliūtis įgyvendinti rimtus užmanymus.
Na, ir apie ką Jūs čia? :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė RožėDD » 14 Sau 2012 22:07

Toks įspūdis, kad kai bandai patarti, nes žmogus to prašo, tai vėliau dar ir į galvą gauni. Juk visą širdį įdedi žmogus, daliniesi žiniomis, patirtimi...
Manau kiekvienas gali prisidėti tuo kaip kas mano, o ne kritikuoti ar kibti į atlapus - tas teisingai sako, o tas ne. Juk kaip minėjau, kiekvienas esame individualus, kiekvieno sklypas , mintys, nuomonės, požiūriai, supratimas...yra skirtingi. Jokių griežtų taisyklių nėra - yra tik bendri principai. Visų sodai bus absoliučiai skirtingi, kaip žmogaus parašai, nes priklauso nuo įvairių kriterijų pradedant pačio žmogaus asmenybe, baigiant sklypo reljefo ar saulės padėtimi.
Daugiau nepatarinėsiu. (smoke)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Sau 2012 22:08

Loreta teisi, ir obelų, ir kriaušių su slyvom ten jau yra ir ne po vieną ar dvi.. Vaismedžiai neišmėtyti, o pasodinti eilėmis. Nuotraukose tiesiog nesimato (prastos tos nuotraukos). Mes iš tikrųjų esam sklype suskirstę gana patogiai daržo, poilsio, šiltnamio zonas, likusi ta dalis už namo. Čia planuojamas ir baseinėlis (nedekoratyvinis, jis bus viai netoli namo). Daržas ir šiltnamis tikrai niekur nekeliaus, nes tik ten yra truputį natūraliai normalios žemės, visur kitur arba žvyras su akmenim, arba užvežtinis kietas molis. Be to, daržo vieta strategiškai patogi virtuvės šeimininkei (xixi)
1. Tokių mišrių rožynų, kaip kad planuoju kurt, pas mane yra visur aplink namus. Taip, kad visai jis neatrodytų nukištas, kaip tik, jei nebūtų ten rožių, daug kas pagalvotų, kas man atsitiko, kodėl rožių ten nesodinu :D Dar vienas dalykas, nuotraukose matosi ne paradinė, reprezentacinė sklypo pusė, o tai, kas yra už namo. Paradinė poilsinė skirta svečiam (su pavėsine) jau apsodinta rožėm ir ji labai džiugina.
Nuo medelių iki būsimos tvoros ten gal bus geri 4 metrai ar daugiau, taip, kad tikiuosi viskas tilps ;) Be to, planuoju gėlynų formą, t.y. kraštą apvalint, banguot (dideliais mąsteliais). Taip yra padaryta prie geltonų tujų sienos, žiūrisi gražiai. Tiesių griežtų linijų nelabai mėgstam, jei leidžia situacija, kraštines daug kur sklype švelniai palenkiam.
Tvoros pagrindas(atraminė sienelė) ir supiltos, sutvarkytos žemės turėtų būt šį pavasarį (aš tą patarlę "nori prajuokint Dievą, papasakok jam savo planus - puikiai žinau :( ),bet kada bus pati tvora - neaišku. Žinau, tik, kad ji kada nors bus, į tai ir orientuojuos. Apskritai, jei būčiau laukus kažkokių pagrindų ar dar kažko, nieko nebūčiau kieme turėjus. Dabar dėl daug ko gailiuos, kad neįsigijau anksčiau, nes būčiau perkėlus į nuolatinę vietą jau gerokai paaugusius augalus... |( Kaip tu ir sakai, pradėjom viską kurti nuo pagrindinių elementų - medžių. Ir net savo ūkinę zoną stengiuos padaryt gražią ir patrauklią. Va metalinio šiltnamio su kaldintais raitytais elementais nepavyko susiveikt (o toks mano galvoj buvo yra ir bus :D), tačiau yra žalias jaukus medinukas :)
Taip išeina gyvenime, kad projektuoju po atskirą sklypo gabaliuką (atvirkščiai tavo taisyklėm :D), bet kadangi tiksliai žinau, kas man patinka ir ką norėčiau matyt, tai kol kas nieks iš konteksto neiškrito - visur "sukultūrintas kaimas" (xixi)
Nežinau, kodėl sakai, kad tos tujos bus neišvaizdžios, mūsų matytos (motininės mūsiškių) jau turi 22 metus, atrodo fantastiškai. Ir pasodinom jas ne per retai, o greičiau per tankiai. Jų plotis siekė 2 ir daugiau metrų, bet norėdami jas greičiau sujungt tarpusavį, sodinom kas 1,2 ar 1,3m. Nelabai įsivaizduoju, kam man jas reiktų karpyt, pradžioj tankinant šakas taip, bet griežtai sienos formai palaikyt - tikrai ne...
Spalvinius perėjimus nuo vienos sienos prie kitos būtinai būčiau darius (yes) ir avantiūrom suskaldyt pievą augalais aš pasirašau visada, tik yra šeimos narių, kas pasakė - dar nors vieną krūmą ar rožę į pievą - visas rožes kasu "kčiortu" (swearing) (stupid)
Ir, Džilda, tu gi vakar jau supratai, kad chaoso aš nebijau, tik reikia jį protingai suvaldyt. :D Gertruda Jekyll, Tasha Tudor - jų sodai nuostabūs <3
Užtat jus čia ir kamuoju, galva pilna klausimų, minčių ir reikia viską sudėliot, o pasitarus visada gyvenime lengviau būna (flower)
Ačiū :*

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Sau 2012 22:09

jezau, kol aš čia dvi valandas pyragą bekepdama rašiau, jūs mane stipriai visos aplenktėt :D puolu skaityt viską ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Sau 2012 22:31

leiskit ir aš pasisakysiu :D
sklypo projektuot nieko ir neprašiau, buvau uždavus keletą konkrečių klausimų, gavau atsakymus. O Džildos patarimai jei nebus vertingi man, tai dar nereiškia, kad kokiai nors Onutei, Marytei ar Kazytei neatvers akių (handshake) Aš, pavyzdžiui, niekam negalėčiau patart, jei kažkas norėtų modernizmo, konkretumo ir saiko savo kieme... (drunk) Jūs neįsivaizduojat, kaip rankos niežtėjo įmaišyt keletą kitokių spalvų į 20 Hanzų gyvatvorę.... (swearing) Bet turėjau atsižvelgt ir į kitų namiškių norus (stupid)
O Džilda teisi, aš tikrai manau, kad apželdinant sklypus žiūrima labai siaurai ir neišradingai. Tokio "kaimo" kaip pas mane, aplinkui nelabai kur yra, visur vejos (pas mane pievelė (xixi) ), keletas augaliukų, dažnai dar jiems suteiktos kokios nors formos, ir, kas baisiausia, dažnėja atvejai, kai vietoj normalios obels sodinama dekoratyvinė.... :?
Laisvo stiliaus gėlynų su ramunėm, pentiniais, bijūnais ir kt. kaimiškom tradicinėm grožybėm mažai kur yra...
Mano viena šauni kaimynė sako - dėl skonio nesiginčijama, o nušamasi :D Ir vis tik manau, kad čia, forume, visi sodų stiliai ras savo vietą ir savo šeimininkus (flower)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Virginija » 14 Sau 2012 22:50

RožėDD rašė:... dar ir į galvą gauni.
:) Na, jei jau taip nuskriaudžiau- atsiprašau :* Net ir " dėl skonio" muštis nesiruošiu :D
Tačiau neprošal būtų prisiminti, kad lietuvių kalboje yra ir tariamoji nuosaka (ne tik liepiamoji :) ). O nuomonė- tiek Jūsų, tiek mano - asmeninė, o ne - privaloma ar visuotinė.

Sodų kultūra ir privačių namų sklypai nedaug ką bendro turi. Taip ir yra, kad dažniausiai jie visi panašūs, apželdinti pagal taisykles (gal net ir suprojektuoti), tad ir rožių daug ten nerasi. Tai ir sveikinu Jūratę, kad neseka tokiu pavyzdžiu. Grožiuosi išpuoselėtais ir laukiniais sodais iš žurnalų ar interneto platybių, bet man svarbu, kad savo aplinką kuriu pati pagal savo galimybes ir norus, nesvarbu, kokio dydžio žemės plotas bebūtų. Ir svarbiausia, kad man ten gerai ir gražu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 15 Sau 2012 08:29

Gal man Jūratė atleis, o gal ir ne, bet negaliu kitaip. Čia Jūratės sodo tęsinys. Pasakykit man, ar reikia tokį reginį dengti tik todėl, kad jo nesukūrė žmogus, o deja tik gamta :? Man Jūratės sodas, tai gamtos kūrybos tęsinys :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 15 Sau 2012 09:48

Noriu ir aš truputį pasakyti savo nuomonę,
Visi žinome,kad į mūsų vidų niekas neįlis ir nepakeis mūsų tiesos,skonio ir norų...Tačiau,jei yra galimybė,visada pravartu pasitarti su kraštovaizdžio specialistu,kad paskui nereikėtu visko perdirbinėti,juk nesame"visų galų meistrai",iš kur mums tos žinios,mums tik nuojauta,norai,o kaip padaryti,kad paskui nebūtų chaosas?Juk niekas nesako,kad reikia daryti taip,kaip siūlo,bet suprasti pagrindus būtina,todėl aš labai vertinčiau Rožės DD patarimus ir pasistengčiau ,ką įmanoma pritaikyti pas save.Žinau iš patirties,kad labai svarbu ne tik zonavimas,bet ir spalvinė gama,turi be sodriai žalios dominuoti kuri nors viena spalva ,kuri ir sujungia vizualiai visą aplinką/ji turi pasikartoti visose sklypo pusėse/ .
Man pasirodė,kad mes net pykstam,kai žmogus pataria,gal aš klystu? |(
Po Koalos įdėtų nuotraukų apie Jūratės namų aplinkos gamtovaizdį nebesinori nieko,tik žiūrėti į tokį reginį ir džiaugtis,kad tai turi.Šaunuolė,darbštuolė Jūratė,manau,turėsi viską,ką širdelė norės ,labai smagu,kai jauni žmones įdeda tiek darbo ir širdies,kūriant savo namus <3 <3 <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į