Kuriame naują rožyną

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 08:16

Nagi jau taip nutiko, kad gavau įpareigojimą sukurti rožynėlį vienai giminaitei. O buvo taip... :lol: Pasivaikščiojus tarp rožių tiek užsigeidė rožyno, kad čia pat mane į savo sklypelį nusivežė vietos apžiūrėti, išmatuoti... Žodžiu, vieta, kur ji planuoja rožyną nedidelis – 6,5 m ilgio ir pločio, o ilgio nuo 4,3 m dešinėje, iki 2,6 m kairėje pusėje - vadinasi, nusiaurėja. Iš priekio ir abiejų šonų vielinė tvora. dabar ten daugiamečių gėlynas, bet planuoja pasėti veją, o vejoje augtų rožės. Spalvų noriu rausvos su vyno spalvos rožėmis, pirmenybę teikčiau angliškoms. Tai štai galvoju, kad tame plačiajame kampe pasodinti laipiojančią ar krūminę rožę. Nesugalvojau nieko geriau kaip tik 'New Dawn', bet abejoju, ar nebus per augi... Šalia jos labiau į priekį sodinčiau du krūmus 'Gruss an Aachen', per vidurį - du krūmus 'Willam Shakespeare', o siaurajame kampe - du 'Eglantyne'. Man Šekspyras ir Eglantina šalia labai labai gražu... Spalvos jų gerai dera. Bet gal reikėtų ir kitokios formos žiedų? Gal kažkur 'Lavender Dream' pasodinti? O gal kažkam visai kitokių minčių kils? Dar turiu pasakyti, kad moteriškė rožių niekada neturėjus, apie priežiūrą nežino nieko, bet užsidegusi sužinoti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 15 Rgs 2010 10:23

Rūta rašė: 6,5 m ilgio ir pločio, o ilgio nuo 4,3 m dešinėje, iki 2,6 m kairėje pusėje - vadinasi, nusiaurėja.
jei tikslas užpildyti tą erdvę, kad rožės persipintų, tai gal per mažai rožių :roll: man atrodo, kad ne toks jau ir mažas tas plotas. Bet aš čia tik teoriškai mąstau

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 10:54

...truputį nesupratau, būsimo rožyno forma kokia gaunasi - netaisiklingas trikampis ???
ir kaip sodinsi rožes nuo plačiausioje vietoje aukščiausios tai yra Eglantyne' paskui 'Gruss an Aachen o paskiausiai 'Willam Shakespeare' o kur bus 'New Dawn'?
siauesnėje rožyno dalyje ar platesnėje???
butinai apsidairyk palinkui nuo kurios vietos ateini, gal per langus namo kažkur matysis gėlynas, gal nuo poilsio vietos gėrėsiesi rožėmis?? tai svarku :idea:
neturėtų aukščiausia rožė užstoti žvilgsiu mažesnių - kai žiūri turi eiti nuo mažesni į aukštesį, arba jei užstoja vaizdinį plotą aukšta rožė turi takučiu ateiti iki jos ir tada tikiesi kad atsivertų veiksmas vaizdas už aukštos rožės turi pasibaigti paslaptis ;)
arba aš viską ne taip supratau :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 15 Rgs 2010 10:58

man atrodo, kad , Nijole, ne taip supratai :D
rožynas gausis netaisyklingos trapecijos formos. ar ne , Rūta? o storiausioj daly kampe bus New Dawn, prieš ją 'Gruss an Aachen . Tarkim, jei stovėt priešais rožyną, tai pvz kairiam kampe plačiausia, ten tos rožės, toliau žiūrint link dešinės W.Sh. , o pačioj dešinėj Eglantyne

ASš tai taip supratau :roll:

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 11:13

tai gaunasi per vidurį žemiausios rožės, kraštuose aukštesnės, o kaip žiūrėsis per atstumą ???

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 15 Rgs 2010 11:14

'Gruss an Aachen' aš nesodinčiau priešais 'New Dawn'. Bent jau pas mane kaip bedengčiau, ji kiekvienais metais nušąla ir niekaip nepakyla aukščiau 0,5 - 0,6 metro. O ir žiedai prie ND man nelabai. Fantastiškai (čia man) atrodo 'New Dawn' ir 'Eugène E. Marlitt' , bet kol kas nieko apie pastarąją nežinau. Kadangi turi China rožės kraujo gali ir iššalti.

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 11:26

pirma staigi mintis buvo tokia 'New Dawn' ir Henri Martin paskui dar 'William Lobb' :)
o su pakartotinai žydinčiomis tai gal 'Gertrude Jekyll' kad ir Mary rose

o kodėl N.D. O kodėl ne 'Marguerite Hilling' 8-) pvz su pakojyje Angela 8-) 8-) 8-)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 11:43

Taip taip, Jūrate, būtent taip supratai. 'Gruss an Aachen' gal ir atsisakyčiau, tai iš panašumo į angliškas pasirinkau. 'Eugène E. Marlitt' reiktų užsakinėt, Sibirka lyg neturi, o norėtųsi apsiriboti Sibirkos asortimentu. Šiaip tikrai graži rožė. O gal ten į kampą 'John Cabot' ar 'Hanza' tupdyt? Norėtųsi, kad žydėtų kone visą sezoną, nes kai rožių nedaug, tai darosi svarbu. Rožės ir neturi viso ploto uždengti, o būti tokiom salelėm.
Dėl vietos. Paliai ilgąją pusę eina siaurutis (gal 50 cm) betoninis takelis - iš kitos takelio pusės - namo siena su langu. Labai ten siaura. Grožėtis galima: 1) iš lango; 2) nuo takelio; 3) per tvorą iš ilgosios pusės, nes vienam tvoros šone kaimynų sklypo pakraštys, kitame – įvažiavimas. Na suprantat, gyvenvietė, ten labai mažai vietos, ir grožio didelio nėra... tai ir manau, kad aukštesnės rožės iš šonų suteiktų daugiau jaukumo, intymumo.
Dėl 'Marguerite Hilling' ir 'Angela' - abi nuostabios :!: tik, kaip supratau, moteriškei labiausiai patiko pilnavidurės ir kvepiančios rožės... Ech užduotėlė... :|

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 11:57

dar noriu pasakyti apie N.D. ir pas mane ir Sibirkoje auginame ne kaip vijoklį, o aip krūma, tai krūmas tikrai nėra aukštas jis labai platus nes rožės šakos išlinksta ir labiau plojasi prie žemės. Ar jūs N. D. darysit atramą ?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 12:06

Tas platumas tiktų... Atramos kaip vijoklinei tai tikrai nebus, o kaip krūmui, jei kokios reiks, tai padarys, manau. Nijole, o kokio aukščio ir paltumo ji pas tave ir Sibirkoje. Maždaug...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 15 Rgs 2010 13:40

O Englantyne taip stipriai skiriasi tas aukštis nuo Willam Shakespeare? Sibirkos kataloge jų aukštis skiriasi tik 20 cm, ar tas taip stipriai jaučiasi? dar neaišku, kaip jos pas savo naują šeimininkę augs :lol:
O dėl N.D. tai aš irgi suabejočiau... gal geriau kad ir vieną kart žydinčią Alchymist? Man jos žiedai labiau prie kitų Rūtos išvardytų rožių derintųsi...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 13:44

Dėl 'Alchymist' mintis gera, reiks paskambint būsimai šeimininkei, paklausti... Pas mane 'Eglantinos' ir Šekspyro aukščiai labai skiriasi - Eglantinos puikiai peržiemojo, nenušalo, todėl krūmai aukšti, o Šekspyrėliai tik rudenį sodinti, dar žemučiai. Kaip bus, kai suaugs, nežinau...

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 16:04

einu išmatuosiu N.D. kai pareisiu parašysiu į šį pranešimą :D
šakų ilgis į plotį 1,5m aqukštis daba lyja viso labo 70cm :roll: ji auga prie atraminės sienelės tai į vieną pusę aš pakėlusi šakas tai tada aukštis toks koks šakų ilgis.
Bet čia ji tokia ataugo nuo pavasario, nes žiemą buvo nušalusi iki žemės, nebuvo dengta .
Pas mane labai gražus aukštas krūmas Louise Odier žydi pakartotinai kvepiantis, o kol nesirenki Mme Isaac Pereire na jis lepokas dengti stropiau reikia bet tikrai verta :roll:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 17:18

Kad būčiau tokia gudri, tamstų neklausčiau :lol: 'Mme Isaac Pereire', manau, labai tinka. O dėl dengimo, tai jei jau nori džiaugtis rožių žiedais, turi ir vargo nebijoti. O prie jos gal anglišką 'Evelyn' imti ar kokią kitą švelnios spalvos?

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 17:42

Rūta rašė:Kad būčiau tokia gudri, tamstų neklausčiau :lol: 'Mme Isaac Pereire', manau, labai tinka. O dėl dengimo, tai jei jau nori džiaugtis rožių žiedais, turi ir vargo nebijoti. O prie jos gal anglišką 'Evelyn' imti ar kokią kitą švelnios spalvos?
Ooooo 'Mme Isaac Pereire su 'Strawberry Hill' (aš jos neturiu bet ji man labai graži ), Evelyn sodinčiau kartu su Eglantina gal jau labai švelnus derinys???

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 18:10

Galvojau ir apie 'Strawberry Hill'. Va kaip gerai, kai yra su kuo pasitart! 8-)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė opera » 15 Rgs 2010 19:35

Rūta rašė:Kad būčiau tokia gudri, tamstų neklausčiau :lol: 'Mme Isaac Pereire', manau, labai tinka. O dėl dengimo, tai jei jau nori džiaugtis rožių žiedais, turi ir vargo nebijoti. O prie jos gal anglišką 'Evelyn' imti ar kokią kitą švelnios spalvos?
O aš manau, jei jau "užsakovė" neauginusi rožių, lepių rožių rinktis nereikėtų. Jei po žiemos apšals neblogai, gali ir ūpas rožėms dingti.
Ir dar patariu neskubėti. Parinkti šį rudenį kelias rožes kaip akcentus, kurios bus pačios svarbiausios ir prie kurių kitas derinsite, o jau kitais metais ir ji pati, ir jūs geriau matysite, ko trūksta. Be to, juk toks malonumas yra rinktis rožes, planuoti rožyną. Bet čia tik mano nuomonė.
Aš pati niekur neskubu, niekada nedirbu dėl to, kad reikia, o tik tada, kai noriu. Man rožės - ne tik gėlė,kuria galima grožėtis, o taip pat ir malonus laisvalaikis. Mano rožynas kuriamas jau trečius metus ir dar pabaigos nesimato. Tiesa, jau dabar pas mane du rožynai....Abu nepabaigti. :lol: :lol:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 15 Rgs 2010 20:14

Rytoj paskambinsiu „užsakovei“ :lol:, kaip tu sakai, ir išsiaiškinsiu kokia situacija - gal jai jau noras auginti rožes išvėso ir aš čia be reikalo varginuos ir jus visus varginu :lol:

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 16 Rgs 2010 10:40

Patarkit, prašau.
Ruošiuosi sodint į vieną vietą (su atitinkamais atstumais):
Golden Gate
Aloha
Rugelda
Moonlight
Pirmosios dvi aukščiausios, tai bus antram plane, o paskutinės dvi į priekį. Šitas mini rožynas bus atviram plote, į šonus galės šakos svirt kiek nori, gal tik G.G. ir A., jei labai norės į viršų augt, galėsiu padaryt atramas.
Gal turit kokių pastabų...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 16 Rgs 2010 11:36

Alohai, kaip ir rašai, turėsi padaryti atramas, nes kitaip jos šakos išlūš. Man ji nepatinka, nes žydi tik viršūnėje (ir ne tik dėl to). Šiaip labai sveika rožė, lapai blizgantys. Gal galima būtų jos šakas prismeiginėti, gal tada ji žydėtų kitaip, bet su su tuo prismeigimu yra problemėlė. Reikėtų prismeiginėti sumedėjusias šakas, bet jeigu bus tokios žiemos kaip pernai, nebus iš kur tokių paimti.
Gal aš čia truputį į lankas :roll:

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 16 Rgs 2010 11:48

O kaip dėl krūmo tankumo - ar tanki-plati Aloha?
kas dar nepatinka šioje rožėje apart žiedų viršūnėje?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 16 Rgs 2010 12:27

Dėl jos tankumo reikėtų Antosės klausti - ji augina ir jai labai patinka ši rožė. Pas mane ji tik praeitą rudenį pasodinta, o man AH nepatinka, ar ant ilgo koto, ar ant trumpo, žiedo forma dažniausiai tai tą pati.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 16 Rgs 2010 12:42

Nagi paskambinau savo moteriškei – noras nepraėjęs, sunkumų nesibijo :lol: Čia kaip prie altoriaus reik klaust :) Sako norėtų vienu kartu viską apsodinti, nes kitąmet dukters vestuvės, tai kad rugpjūčio mėnesį būtų gražu. Taigi neišsisuksiu... O 'Mme Isaac Pereire' jau rezervuota... :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 16 Rgs 2010 12:46

Alchymistas laisvas :lol: ai bet, rugpjtį jis nebežydės.... bet bus šiaip gražus aukštas tankus krūmas :)
Jei ten nėra tiesioginės karštos saulės vidurdienį, gal verta sodint - 'Souvenir du Dr. Jamain' , Ji juk tikrai gražuolė !!!

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė vilmis » 16 Rgs 2010 12:47

Nijole rašė: Kažkokio noriu vientisumo - arba daug rožių žiedų, arba, kad jų visai nebūtų :lol: žalias sodas :P arba tegu visai rožės nežydi tik daugiamečiai žydi ...
Man kaip beplanuojančiam nemažą rožyną šis pastebėjimas atrodo vertingas. Ir dabar susimąsčiau kaip padaryti, kad vienoje dalyje pasodintos vieną kartą žydinčios ir kitoje kartojančios rožės sietųsi :roll:

Skelbti atsakymą

Grįžti į