Kuriame naują rožyną

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 16 Rgs 2010 12:58

Vieta ten atvira, saulė plieskia visą dieną, 'Souvenir du Dr. Jamain', vadinasi, netinka, bet 'Alchymistas' ten visai tiktų :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 16 Rgs 2010 16:31

Turiu klausimą (ko gero Nijolei, bet gal kas nors irgi žino) - kaip su stiebinės New Dawn ir kitų gana atsparių šalčiui veislių žiemojimu? Jei auginama kaip vijoklis/krūmas apšalo, tai ar įmanoma išsaugoti apvyniojus tik skiepo vietą? Nes įsivaizduoju, kad po kelių metų būtų nelabai įmanoma prilenkti prie žemės arba visą vainiką apvynioti :roll: ar klystu?
Ir kokio pločio vainiko tikėtis? Nes jei pasodinsiu prie tako tai nesinori, kad po kelių metų šakos "užkabinėtų" praeinant.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Tadas » 16 Rgs 2010 18:26

Jūratė rašė:Patarkit, prašau.
Ruošiuosi sodint į vieną vietą (su atitinkamais atstumais):
Golden Gate
Aloha
Rugelda
Moonlight
Pirmosios dvi aukščiausios, tai bus antram plane, o paskutinės dvi į priekį. Šitas mini rožynas bus atviram plote, į šonus galės šakos svirt kiek nori, gal tik G.G. ir A., jei labai norės į viršų augt, galėsiu padaryt atramas.
Gal turit kokių pastabų...
Nepasakyčiau kad Moonlight žemesnė už pirmas dvi.Išsaugota žiemą išaugo virš 2m. Tik ją reik lenkti į šonus kad žydėtu ne tik viršūnėse.

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 16 Rgs 2010 18:30

vilmis rašė:Turiu klausimą (ko gero Nijolei, bet gal kas nors irgi žino) - kaip su stiebinės New Dawn ir kitų gana atsparių šalčiui veislių žiemojimu? Jei auginama kaip vijoklis/krūmas apšalo, tai ar įmanoma išsaugoti apvyniojus tik skiepo vietą? Nes įsivaizduoju, kad po kelių metų būtų nelabai įmanoma prilenkti prie žemės arba visą vainiką apvynioti :roll: ar klystu?
Ir kokio pločio vainiko tikėtis? Nes jei pasodinsiu prie tako tai nesinori, kad po kelių metų šakos "užkabinėtų" praeinant.
Stiebinė New Dawn po praėjusios žiemos neišgyveno ji nušalo, tikra tiesa jos prilenkti jau nebuvo galima. Praėjusios vasaros gale jos vainikas užėmė apie 1,2m pločio . Noriu paminėti kad -26 nedengta atlaiko bet tie -26 būdavo tik kelias dienas. Kai būdavo tokios žiemos kaip praėjusi aš nepamenu ir tada rožių neturėjau. Darau išvada -26 gali išgyventi - 30 nelabai, gal gerai apkutulota- nežinau.
Nuo tako praėjimo sodinčiau apie metrą atstumu. Vilmantai bet pas tave suvalkijoje ko gero šilčiau negu Vilniuje ?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 16 Rgs 2010 18:50

Kad sniegas Suvalkijoje nutirpsta anksčiau tai tiesa (Vilnius pusnyse, o mano kaime žolė žaliuoja), o dėl laipsnių nežinau - termometro nėra (bet bus kai grįšiu).
Na jei tokia siaura reiškias tinka. Dėkui.

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 16 Rgs 2010 19:14

vilmis rašė:Kad sniegas Suvalkijoje nutirpsta anksčiau tai tiesa (Vilnius pusnyse, o mano kaime žolė žaliuoja), o dėl laipsnių nežinau - termometro nėra (bet bus kai grįšiu).
Na jei tokia siaura reiškias tinka. Dėkui.
aš norėjau pasakyti kad nuo rožės vidurio į visas puses po metrą diametras būtų du metrai, spindulys metras :roll: :ugeek:

Nijola

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Nijola » 16 Rgs 2010 20:19

:o :o :o nu gi iškur tokios mintys :lol: mes labai garsiai nerėkėm RSF kad kuriam naują rožininkų buveinę, nes būtų mus užblokavę :lol: bet užuominas kaip matau supratot teisingai :mrgreen: :geek: :ugeek:
Sveikinimai prisijungusiems ;)

Nu žali borteliai plastikiniai tai mano ;) :mrgreen: nu bet aš jų nekeisiu aš rožes persodinsiu kitaip

Vilmantui - aš pamastyčiau apie vie tik žalią sodą žiedai birželyje kitas laikotarpis tik žalias, akcentai gali būti takai vazonai suolas - žalia ramybė.
Senovinės rožės, žydi birželyje liepos pradžia, susodintos su daugiamečiais kurie žydi liepa rugpjūtis, kita dalis pastoviai žydinčios rožės.
jei tai kažkaip dėstytūsi į juostą tai daryčiau eini birželis - birželis liepa rugpjūtis ruduo ir vėl birželis/ birželis rožės liepa daugiamečiai ---- ar pagauni mintį , gaunasi etapai, bet čia reik gero apmastymo :oops: :?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 16 Rgs 2010 20:30

Aš taip ir supratau. Ką reiškia New dawn kibumas žinau (tenka karts nuo karto čia Danijoje susidurti) tad nenorėčiau dar ir Lietuvoje jos "priekabes kęsti" :lol: Planuoju sodinti su atsarga - 1,3 m nuo tako.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 17 Rgs 2010 06:27

vilmis rašė:Man kaip beplanuojančiam nemažą rožyną šis pastebėjimas atrodo vertingas. Ir dabar susimąsčiau kaip padaryti, kad vienoje dalyje pasodintos vieną kartą žydinčios ir kitoje kartojančios rožės sietųsi :roll:
Vilmantai, jei kalba eina apie 'gryną' rožyną, t.y. vien tik rožės, susieti jas būtų gana sudėtinga - jos žydi tada, kada žydi, na, nebent daryti vienalytį bordiūrą iš to paties augalo, pvz. levandos, katžolės, ar pan.
O darant maišytą rožyną, susieti abi rožių grupes nesudėtinga - reikia naudoti krūmus ir daugiamečius žolinius augalus. Maišytuose gėlynuose lapija yra nemažiau svarbi nei žiedai. Mažai augalų žydi ištisą vasarą, bent nedidelę pertrauką visvienturi daryt. Gražūs lapai tuomet užpildo tuščius tarpus, pridengia nuplikusius rožių stiebus, saugo dirvą nuo išdžiuvimo.
Yra nemažai krūmų iki 2m aukščio, spalvinga, sveika lapija, kurie sudarytų gražų foną rožėms, be to, įmanomi įdomūs deriniai, pvz. tarp tamsialapių krūmų (pūsleniai, pūkeniai, raugerškiai) ir bordinių rožių. Kai kurios rožės ir šiaip turi spalvingus naujus ūglius, kurie gražiai susišauktų su tamsiais krūmų lapais.
O daugiamečių žolinių augalų, tinkančių maišytiems rožynams yra šimtai. Klasikinis asortimentas - šalavijai, levandos, katžolės, kraujažolės, katilėliai, rusmenės. Be estetinės funkcijos, jie dar pritraukia naudingus vabzdžius, ir pristabdo kenkėjų bei grybinių ligų plitimą. Tačiau norint vientiso, ramaus vaizdo vertėtų apsiriboti 5-10-15 augalų rūšių/veislių (priklausomai nuo rožyno dydžio) - tuomet mažiau spalvų kratinio gausis, besikartojančios tų pačių augalų grupės gražiai sumegz visą gėlyną. Vizualiai gėlyne 5 grupės po 3 vienodus augalus visuomet atrodys geriau nei 15 skirtingų augalų (nebent daugiamečių kolekcionavimas yra pasiekęs ligos stadiją :roll: bet ir tada geriau būtų juos kolekcionuoti atskirame gėlyne). Kuo didesnis gėlynas, tuo didesnės turėtų būti ir daugiamečių grupelės- jei rožynas užima ne metrus, o arus, tai daugiamečius geriau sodinti būtų po 5-7-9, priklausomai nuo paties augalo dydžio (kai kurie iš jų patys užima po kvadratinį metrą).
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė vilmis » 17 Rgs 2010 14:30

Rožynas būtų ne vie tik rožės, bet ir kiti augalai. Aišku rožės pagrindas. Numatomas plotas - apie 1,5 aro. O tokiame plote 15 augalų rūšių ne per mažai? :lol:
Noras kolekcionuoti gyvas, bet nenoras turėti dar vieną "kratinį" jį numarina. Tad ir sprendžiu dilemą kaip geriau.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 17 Rgs 2010 15:50

vilmis rašė:Rožynas būtų ne vie tik rožės, bet ir kiti augalai. Aišku rožės pagrindas. Numatomas plotas - apie 1,5 aro. O tokiame plote 15 augalų rūšių ne per mažai? :lol:
Noras kolekcionuoti gyvas, bet nenoras turėti dar vieną "kratinį" jį numarina. Tad ir sprendžiu dilemą kaip geriau.
Na, tokiam plotui 15 rūšių gal ir mažoka, bet 20 visai realistiška. Grubiais paskaičiavimais, jei bendras rožyno plotas 1,5a, o rožėms skirta, sakykim, 50 proc. ploto, gaunasi 75 kv.m. kitiems augalams. Imant vidurkį 5-6 augalai į kv.m, viso būtų apie 400 augalų :geek: 20 rūšių/veislių po 20vnt. sakyčiau, labai normalu. Čia, aišku, labai jau grubūs skaičiavimai (kai kurių daugiamečių ir 1 į kv.m yra sočiai :), kitų ir 8-9 gerai būtų), tačiau ką noriu pasakyti - jei per visą rožyną bus naudojamos tos pačios rūšies/veislės augalas grupėmis po 3-5 vnt. , vaizdas bus gerokai vientisesnis.

Tačiau tuo pačiu nepeikiu ir rožyno 'cottage garden' stiliumi, tuo labiau, kad kaip suprantu, rožynas būtų kaimo sodyboje. Jie taip ir būdavo sodinami - parsitempiant iš kažkur po gabalėlį vieno ar kito augalo, leidžiant jiems sėtis. Vaizdas gautus padrikesnis, tačiau tikrai nebūtinai prastesnis. Vienu žodžiu, viską lemia paties sodintojo (t.y. tavo) stilius ir skonis.

(nu o po to galėsi viską užmulčiuoti nupjauta žole :lol: )
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė vilmis » 17 Rgs 2010 16:12

Stiliaus supratimas kinta laikui bėgant. Sodinau daug skirtingų augalų - tiesiog vadovavausi kolekcininko instinktu. Bet visada buvo jausmas, kad kažko trūksta, kažkas ne taip. Tad dabar norėčiau konkretumo (jei taip galima pasakyti). Įsijunkit ir kiti į diskusiją - man geriau kuo daugiau nuomonių :ugeek:

Kaip suprantu rožės į tuos "20" neįeina? :D

O jei sodinu grupelėmis panašius augalus: Pvz. vienoje vietoje 3 Rosa alba Maxima, kitoje Rosa alba Suaveolens (iš pirmo žvilgsnio jos labai panašios). Ar nenusižengčiau principui "tokių pačių kompozicijos elementų atkartojimas"?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 17 Rgs 2010 16:27

Nea, rožės į tuos 20 x 20 neįeina 8-)

Rožes tokiame plote idealiu atveju irgi reikėtų grupelėmis sodinti. Bet... spėju, rožes, norėsi kolecionuoti :lol: va šitoje vietoje tie besikartojantys žoliniai augalai ir sujungtų rožes, ypač jei rožes sugrupuoti pagal panašumą, kaip tas pavyzdys, kur davei. Tuomet žoliniai augalai, gal vienos ar kelių rūšių augalų bordiūras ir būtų tie apjungiantys elementai, suteikiantys visam rožynui bendrumo vaizdą, o rožes galėtum sodinti įvairesnes, na, nebent yra tokių jau mylimų, kad ir po tris norėsi sodinti. Be abejo, tokia grupelė ypač gerai atrodytų
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 17 Rgs 2010 20:20

Štai sukurpiau tokį rožyno savo giminaitei planelį. Atsiprašau, kad truputį neišlaikiau proporcijų, na ir šiaip, kad taip nedailu ir mėgėjiška viskas, bet gal bent suprantama. Ten dešiniajame kampe Willam Shakespeare (nelabai matosi užrašo). Nusprendžiau viduryje nieko nesodinti, tebūna ten veja, o rožės išdėstyt daugmaž pakraščiais.

Paveikslėlis

Kritikuokit, prašau :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 18 Rgs 2010 09:51

Kažkodėl manua, kad tarpas tarp "Darcey Bussell" ir "Strawberry hill" sudarys neišbaigtumo įspūdį.. Nežinau matmenų bet tai man atrodo kaip viena rožių grupė su "tarpu", bet ne dvi :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 20 Rgs 2010 09:38

Galbūt galbūt... Tada nereikėtų palikt tarpo, ar taip supratau?
O daugiau komentarų nėra? :mrgreen:

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 10 Spa 2010 13:49

Turiu klausimą :) Kurios rožės (tiek senovinės, tiek modernios) augina daugiausia erškėtuogių? Gal pastebėjot, kurios linkusios megzti vaisius (aišku jei neišskabot nužydėjusių žiedų) - prašau pasidalinkit patirtimi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 10 Spa 2010 19:08

'Gipsy Boy' , 'Complicata', 'Golden Wings', nežinoma - gauta dovanu iš Arijanos (3 vnt.) :D , 'Alain Blanchard', 'Conditorum', 'Tuscany Superb' , 'Violacea' ...

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 14 Lap 2010 14:14

Jūratė rašė:....patarkit prašau, ar gali augti rožės ant neperdidžiausio alpinariumo kalnelio? pas žmogų ten augo alpinariumo augalai, bet nepatiko, o aš čia nuolat kvaršinu galvą apie rožes :$ , tai sako, sodinam ant to kalnelio... noriu pasiūlyt kažką iš senovinių, nes AH jai nepatinka :) , Charles de Mills jau keliaus dovanų, bet reik dar kažko į kompaniją...
Kas galėtų tikt ant tokio "pjedestalo" ? kažkaip įsivaizduoju, kad tokios ten augančios rožės šakos turėtų svirti, linkti, o ne stačiai augti... gal aš klystų? Turiu per mažai patirties, kad galėčiau dalint patarimus senovinių srityje :(
o gal vis tik geriau būtų angliškos??? |(
Nijole rašė:Labas,
ant kalnelio alpinariumo išvis nesiūlyčiau senovinių, nepyk Jūrate, didelis krūmas ant šašo- alpinariumo, gali kvailai atrodyti, siūlyk poliantines, mini rožes, šliaužiančias, o šalimais alpinariumo kaip atsvarą reiktų didelio varpinio augalo ir Charles de Mills. Angliškas sodinkit kitoje vietoje, mano tokia nuomonė.
Man tokia idėja galvon toptelėjo: ant kalnelio sodinti Aspirin-Rose (turi Sibirka. Švedai giria, kad labai atspari ir sveika rožė), tarpuose levandų, šlaitelyje vieną kitą šiloką Matrona (raudonais lapais), o šalia "alpinariumo" Charles de Mills, melvenę (Molinia) ir kadagį Hibernica (Juniperum communis).

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 14 Lap 2010 20:34

Labai įdomus variantas, Vilmi :) Ačiū už mintis (ir patvarkymus ;) )
Tik su kadagiu aš jau neprasidėsiu :$ , šeimininkė puikiai įvaldžius spygliuočių auginimo meną, ten aš šiuo atveju ne patarėja :$ :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 13 Vas 2011 11:09

Kordes internetinėje rožių parduotuvėje galite rasti ir rožių pritaikymo pavyzdžių. Pvz.: floribundinės rožės, daugiametės gėlės ir budlėja:
http://www.gartenrosen.de/gartenrosen/b ... -beetrosen

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Virginija » 13 Vas 2011 13:42

Budlėjos man labai patinka ir žiedai tinka prie rožių. Bet sodindami neužmirškit, kad budlėjos platūs krūmai, o pasodintos geroj žemėj prie rožių pasidaro tokios, kad rožių nebesimato :)
Man teko jas iškelti, bet galbūt tiktų užpakaliniame plane arba didesniu atstumu.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Vas 2011 08:55

Vilmi, ačiū už puikią nuorodą :) . Kaip tik sugalvojau užbaigti ir sujungti kai kurias sklypo apželdinimo vietas. Žinoma atsirado vietos kelioms rožėms (flower) (flower) .
Kaip tik niekaip nesugalvojau, ką prie budlėjos pasodinti. Rožės tikrai tiktų, bet Antose, kokį jūsų manymu atstumą reikėtų išlaikyti? 2m. skaičiuojant nuo rožės (rožės plotis 1m.) ir budlėjos centrų?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rūta » 14 Vas 2011 08:57

Budlėjos gražios, bet skaičiau, kad - ypač baltos - nužydėjusios atrodo labai negražiai - nurunda žiedai. Norėjau įtaisyti į baltąjį gėlyną, bet pabijojau... Gal mano nuogąstavimai nepagrįsti?... |(

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 14 Vas 2011 09:34

Baltų, ypač augančių saulėtoje vietoje, žiedynai greit nuruduoja. Tiksliau visų budlėjų žiedai neilgai žydi, bet balti geriausiai matosi. Jei auga truputį šešėlingoje vietoje tai žydi ilgiau (bet krūmas ir pražysta truputį vėliau). Žodžiu amžina dilema ir problema :D
O gal tu baltojo gėlyno centrui ar pakraščiams ieškai sumedėjusio? Gal tiktų koks nors baltai margalapis.

Skelbti atsakymą

Grįžti į