Planuojamas Ginos rožynas :)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 19 Kov 2011 18:17

Sveiki visi,
Šiemet nusprendžiau įsirengti rimtesnį rožyną, nes iki šiol tik padrikai sodinau rožes. Planavau jį visą žiemą, bet vis tiek baisiai bijau, kad pridarysiu krūvą klaidų. Pasibraižiau keletą brėžinukų, labiausiai vykusį (mano galva (xixi) ) įkeliu Jūsų teismui.
Balandį (kai tik išeis įšalas) atvyks vyrai ir padarys siaurus, tvarkingus rožyno apvadus iš trinkelių (susitariau su firma). Visi takai (1 m pločio) užsėti žole ir pjaunami žoliapjove.
Rožyne stovės dvi metalinės vienodos pergolės(užsakytos kalviui - daro). Prie kiekvienos sodinsiu po 2 vijoklines rožes. Taip pat ten bus nedidelė poilsio aikštelė (2x2m) su suoliuku (būtinai mėlynu :) ).
Nesu apsistojusi ties kažkuria viena rožių grupe. Manau, kad ten sodinsiu angliškas, įv. krūmines, AH ir net erškėtį (balandį atsiūs iš Sibirkos užsakytą "Conrad Ferdinand Meyer"). Tarp rožių augs daugiametės (nenoriu plikos žemės ir nuplikusių rožių apačių): viendienės, flioksai, vilkdalgiai, rusmenės, lelijos, rasakilos ir kt.
Jei trumpai - noriu romantiško nostalgija dvelkiančio kampelio gerti kavai.
Kaip manot, ar tiks sodinti už suolelio nugaros 2 "Eden Rose" ir "Red Eden Rose" ?
Dabar dėl rožių pergolėms. Šiuo metu galvoju apie "Elfe", "Ilse Krohn Superior", "Alchymist", "Dortmund"(apsiriboju tuo ką galiu gauti Lietuvoje) Gal kas jas auginate ? Kokie būtų atsiliepimai ?
Man norėtųsi romantiškų žiedų (kaip "Eden Rose") arba visai paprastų tuščiavidurių. Nesirinksiu ryškiai ružavos, avietinės, sodriai geltonos, vario, t. violetinės, bordo. Galėtų būti balta-žalsva, balta-rausva, šviesi rožinė, persiko spalva arba švariai raudona (šviesaus kraujo). Ieškau maksimaliai atsparių šalčiui, nes tikrai nenuiminėsiu nuo pergolių ir nelenksiu prie žemės žiemai. Galiu tik užpilti pažemę durpėm ir gal pirmais metais apsukti agrodanga kartu su visa pergole.
Vau u u u , kiek prirašiau...
P.S. Ar rožynui 1,5 m nebus per siaura lysvė ?

Būsiu l. dėkinga už visas pastabas ir patarimus.
Prikabinti failai
_20110319_18172504-1.jpg
_20110319_18172504-1.jpg (17.71 KiB) Peržiūrėta 29104 karus(ų)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Aistė » 19 Kov 2011 18:47

O Jus tik pergolių nedengsit? Ar nedengsit ir visų kitų? Nes jeigu nedengsit ir visų kitų, tai manau rožių sarašą reikėtų gerokai pakoreguoti. Kad ir pavyzdžiui "Eden Rose, nemanau, kad jinai LT išgyventų stačia ir nenušaltų :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 19 Kov 2011 18:58

Nedengsiu tik to, kas augs prie pergolių, o visos kitos - pagal poreikius.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2011 20:10

Tokiu atveju prie pergolių galite sodinti tik rožes, kurios žydi ant pirmamečių ūglių, kitu atveju gali būti taip, kad žiedų nematysit arba matysit kas 2 ar tris metus. Prieš porą metų ir man atrodė, kad yra nedengiamų vijoklinių ar laipiojančių rožių, dabar aš tuo labai smarkiai abejoju.
Ups, pasirodo jus iš Klaipėdos, tada savo pamąstymus atsiimu :)

Nijola

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Nijola » 19 Kov 2011 22:16

Ką tik norėjau priminti, kad Regina turi didelėmis raidėmis užrašyti, kad planuojamas rožynas bus Klaipėdos krašte, ten viskas truputį kitaip :D

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 19 Kov 2011 22:45

Na, dvi pastarosios žiemos ir Klaipėdoje buvo šaltos: rožės užpiltos tik durpėm, nušalo iki durpių. Visą prarastą aukštį turės atsiauginti iš naujo...
O kas dėl pergolių, nemanau, kad fiziškai įstengčiau kasmet nulupti nuo jų rožes ir guldyti ant žemės. Juolab, kad ir vietos nebus.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rita » 20 Kov 2011 06:49

Aš dėl "Red Eden Rose",man ji nelabai,sunkiai skleidžiasi žiedai,nežinau ji nesulyginama su "Eden Rose",pastaroji nuostabi,gal tik pas mane taip?... :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2011 09:02

Pritariu Ritai dėl Red Eden. Pas mane skleidžiasi pusiau su bėda, bet auga tai labai prastai. Gal čia kokios kitos priežastys, nežinau. Sibirkos rožyne buvo panaši (gyvai nemačiau) Piano, gal ją reiktų sodinti vietoj RE, jeigu panašios reikia?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Jūratė » 20 Kov 2011 09:33

Ilse Krohn Superior aš nusivyliau, bet ji auga Vilniaus raj. , tai gali situacija pas jus ir skirtis.
Jei reikėtų apsodint pergolę, aš savo kiemui rinkčiaus vieną kart žydinčią senovinę rožę, kurią galima būtų lankstant apvyt aplink atramą, o iš kitos pusės raganę, čia kad žydėtų, kai jau kita pusė nežydės. tai rezultatas būtų garantuotas.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rasa » 20 Kov 2011 09:43

Vau, kaip rimtai ruošiamasi rožynui (like) jaučiu, mes čia visi tyliai pavydim, kad rožynas Klaipėdoje :$ visvien žiemos švelnesnės, ir klimatas minkštesnis.
O kodėl už suoliuko nenorite pvz. 'Rosarium Ueterseen'? 'Red Eden Rose' tikrai nekas, 'Eden rose' gražiai žydinčios kažkaip nesu mačiusi Lietuvoje, nors pardavinėjama jau senai (šiuo atveju gal ir klystu |( ), o RU tikrai auga stipriai, žydi gausiai, kvepa nuostabiai. Pas Tadą nuotraukose yra puikus egzempliorius.
O ant pergolių gerai tiktų kas nors iš šviesesnių, pvz. 'New Dawn'. Kažkur čia forume yra anonsinis Sibirkos sąrašas ateinančam rudeniui (tai nereiškia, kad jos visos bus, tačiau galima apie jas pagalvoti). Mano nuomone, gana įdomi yra 'Christina Helene'. Ji gana atspari šalčiui, 'Lykefund' sėjinukas (nors dengti visvien reiktų), labai lanksčiais stiebais, kuriuos lengva formuoti). Žiedynai dvispalviai, skleidžiasi gelsvi, po to tampa balti, skaniai kvepia. Gražūs lapai. Yra tikimybė, kad prie jūros ji išaugtų į gražų augalą.
Nors kaip suprantu rožinė spalva nesvarstoma, visgi rekomenduočiau kanadietišką 'John Cabot' . Ji tikrai šalčiui ganėtinai atspari. Internete galima rasti jos nutraukų, kur ji auginama kaip vijoklis. Manau, švelnesniame klimate (lyginant su Vilniumi) galėtų būti gana gražus augalas.
Tačiau kokią rožę pergolėi bepasirinktumėte, visvien siūlyčiau sodinti ir raganes - geriausiai Viticella grupės veisles. Nes su rožėm bus visko - tikrai bus žiemų, kai jos apšals ir nebus žiedų. O tinkamai parinkta raganė per sezoną gali užaugti 3-4 metrus, genima iki pat žemės (taigi nereiks jos painioti iš rožės šakų). Spalvos nuo baltos, šv.melsvos iki beveik juodai violetinių. Taip pat bordo.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Aistė » 20 Kov 2011 10:36

Tikrai, kad mintyse supavydėjau, kad rožynas kuriamas toli nuo Vilniaus (xixi) Bet baltai supavydėjau :D
Įkelsiu kelias nuotraukas į skyrelį prie Eden Rose, ko kelių minučių, bent jau man jinia tikrai gražiai žydėjo. Bet ar tai gražiausia rožė suabejočiau. Aišku jinia nėra prasčiausia, bet yra žymiai gražesnių, (ypač jeigu teisingai supratau) rožių bus nedaug, o daug tos pačios rušies |(
Nuotraukos nebus pačios pačiausios, bet bent jau matysite.

Tik ką pasižiūrėjau, kad mes neturim temutės su Eden Rose rože. Pabandysiu kažką parašyti ir sukurti, tik va nežinau kuriame tiksliai skyrelyje kurti (drunk)

Nijola

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Nijola » 20 Kov 2011 11:10

aistejukas rašė:Tikrai, kad mintyse supavydėjau, kad rožynas kuriamas toli nuo Vilniaus (xixi) Bet baltai supavydėjau :D
Įkelsiu kelias nuotraukas į skyrelį prie Eden Rose, ko kelių minučių, bent jau man jinia tikrai gražiai žydėjo. Bet ar tai gražiausia rožė suabejočiau. Aišku jinia nėra prasčiausia, bet yra žymiai gražesnių, (ypač jeigu teisingai supratau) rožių bus nedaug, o daug tos pačios rušies |(
Nuotraukos nebus pačios pačiausios, bet bent jau matysite.

Tik ką pasižiūrėjau, kad mes neturim temutės su Eden Rose rože. Pabandysiu kažką parašyti ir sukurti, tik va nežinau kuriame tiksliai skyrelyje kurti (drunk)
apie Eden Rose 88 parašius reiktų įdėti į skyrelį Large-flowered Climber viewforum.php?f=46" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 20 Kov 2011 12:23

Ačiū visoms atsiliepusioms.
Jūrate, o kokie būtų priekaištai Ilse Krohn Superior ? Ji visai balta ar kreminė ?
Ar Rosarium Uetersen galėtų augti už suoliuko ? Galvoju gal ji labai svirs ir jai reikės tvirtos papildomos atramos. Ar jos žiedų spalva ir forma derėtų su Eden Rose ?
Ir dar svarbiausia: ką manot apie rožyno matmenis (1,5 m normalu ar mažai ?).

Nijola

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Nijola » 20 Kov 2011 13:12

Gina rašė:Ačiū visoms atsiliepusioms.
Jūrate, o kokie būtų priekaištai Ilse Krohn Superior ? Ji visai balta ar kreminė ?
Ar Rosarium Uetersen galėtų augti už suoliuko ? Galvoju gal ji labai svirs ir jai reikės tvirtos papildomos atramos. Ar jos žiedų spalva ir forma derėtų su Eden Rose ?
Ir dar svarbiausia: ką manot apie rožyno matmenis (1,5 m normalu ar mažai ?).
Mano nuomone 1,5m pločio lysvėje sodinant rožę per vidurį tai tik viena ir telpa, jei dar iš krašto pasodinsi daugemečių kaip apvadą nelebai daug ką ir pasodinsi.
Jei nori daugiau prie rožių talpinti daugiamečių, manau reik min.2m pločio. Bet tada kinta viso rožyno proporcijos :$ O rytuose ta lysvė 11m ar apienama iš visų šonų, ar ji šliejasi prie kažko sienos tvoros?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2011 13:16

Gina rašė:Na, dvi pastarosios žiemos ir Klaipėdoje buvo šaltos: rožės užpiltos tik durpėm, nušalo iki durpių. Visą prarastą aukštį turės atsiauginti iš naujo...
O kas dėl pergolių, nemanau, kad fiziškai įstengčiau kasmet nulupti nuo jų rožes ir guldyti ant žemės. Juolab, kad ir vietos nebus.
Svarbiausia pasiruošti tam morališkai, tada įstengsite ir fiziškai :) Kodėl galvojate, kad nebus vietos jas nulenkti? Jeigu ten augs rožės, tai prilenkėt mažesnes, ant viršaus aukštesnes. Galima rožes dengti ir lenkiant jas ant pievutės, kai atidengsit, rasit, kad pievutė po žiemos liks gražiai žalia :) Kitą vertus, kaip sako Rasa, nepaprastai gražu raganės ... tik aš kol kas nemoku, o ir nesiryžtų jų auginti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Regina » 20 Kov 2011 13:35

Aš sodinu tankiai, tai mano panašaus pločio lysvėse dvi rožės laisvai telpa, o jei sodinu šachmatiškai - tai ir trys. Ir visai man neatrodo tanku. O rožės nemažos, angliškos. Bet tai mano asmeninė nuomonė ir visai nebūtina ja vadovautis :)
O kodėl gi negalėtų R.Uetersen augt už suoliuko? Aišku, kad galėtų. Jei gerai augs - tai ir svirs :) Galima juk paremt, parišt. Pas mane neužauga tokia didelė, kad reikėtų labai tvirtos atramos. Spalva su Eden Rose derės, o žiedų forma visiškai kitokia. Nelabai kreipiu į tai dėmesį, tai man atrodo, kad tinka :D

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 20 Kov 2011 14:35

Vakarinėje pusėje už ilgosios lysvės (11,5 m) pasodinta jaunų pušu juosta. Tarp jos ir rožyno dar liks apie 2-2,5 m tarpas vaikščioti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rūta » 20 Kov 2011 16:54

Man atrodo, kad 1,5 m tokiam prašmatniam rožynui kokį jūs planuojate, yra kiek mažoka. Remiuosi Rasos pamokomis, kad jei rožės sodinamos su daugiamečiais ir norime kuplaus lysvės vaizdo, tada lysvės plotis turi būti ne mažiau kaip 2 metrai. Cituoju: „Kad mišri lysvė gražiai atrodytų, ji turi būti „gili“. Taigi netaupykite vietos. Optimalus lysvės plotis – 3 metrai. Apskaičiuodami lysvės plotį galite remtis tradicine formule: lysvės plotis turėtų būti lygus dviems aukščiams aukščiausio jūsų pasirinkto augalo. Vadinasi, jei aukščiausias sodinamas augalas yra 1 m, tai lysvės plotis turėtų būti bent 2 m.“

Rinktis pergolėms siūlyčiau rožes liaunesniais stiebais (rambler tipo). 'Ilse Krohn Superior' stiebai labai tvirti, o kaip žinia, geriau, kai laipiojančių rožių stiebus galime formuoti kiek horizontaliai, tada susidaro daugiau šoninių šakučių, ant kurių formuojasi žiedai. Jei rožės šakos tokios tvirtos, kad negalime sukti aplink atramą, tada žydės tik viršuje, o juk, tikriausiai norisi, kad žydėtų visa arka :) Iš laipiojančių man dar labai patinka 'Awakening', nors pati neturiu, ir laipiojantis 'Iceberg'. Jų stiebai liauni, bet, manau, nedengiant jų napavyktų išsaugoti nė Klaipėdos krašte. Bėda ta, kad rambleriai, kurių galbūt pagal zoną jau ir galėtume nedengti, paprastai žydi tik vieną kartą (Rasos paminėta 'Christine Helene' - graži išimtis :)), o juk grožio norisi visą sezoną... Bet jei galvojate apie 'Alchymist', gal žydėjimas vieną kartą jums ne problema?

Dėl 'Rosarium Uetersen'. Tai graži, sveika, rožė, tik kažin ar pavyktų išsaugoti nedengiant. Be to, ji gana ryškios rožinės spalvos (nors ir truputį su lašišiniu atspalviu), pas mane nekvepia ar kvapia labai silpnai. Prie suoliuko, žinoma, reikia sodinti tokią rožę, kuri visom prasmėm susuktų galvą :) Tačiau pasižiūrėkit ir įsiklausykit, ką sako kiti augintojai apie pasirinktą rožę, nes kad ir kaip jums gali labai patikti, bet jei ji linkusi sirgti ar neišskleidžia žiedų, manau, matomiausioj vietoj rizikuoti neverta :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė DaliaRaimonda » 20 Kov 2011 18:25

Labai smagu kurti :) .Bet ir galvos sukimo nemažai gaunasi. Bet jei jau pasiryžote- tai tikrai sukursite sau mielą rožyną :) . O dabar apie rožes. Raudoną "Piano" aš auginu. Atspari viskam rožė. Bet ji, kaip ir "Red Eden" nėra kraujo raudonumo. Tos pačios spalvos dar ir "Red Leonardo da Vinci". Aš pati jos neturiu, bet atsilepimai apie ją labai geri :) . Dar yra panaši "Nadia Renaissance".
"Piano"
PaveikslėlisPaveikslėlis
"Red Eden" (tikrai labai sunkiai skleidžiasi)
PaveikslėlisPaveikslėlis
O "Eden Rose" man atrodo paprasčiausiai labai fotogeniška :D . Nėra ji tokia jau nepaprastai graži, kad atrodo nuotraukose :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
O dėl pergolių rinkčiausi aš vien tik raganes. Galima po dvi skirtingų spalvų susodinti, nepaprastai gražiai atrodo. Arba sodinti vieną kart žydinčias rožes ir tikrai atsparias šalčiams.
Ir dar klausimas... atsisėdus ant suolelio jūs sėdėsite nugara į pietus ir veidu į šiaurę... ar ten bus stalelis ir suolas? Mat, man atrodo maloniau sėdėti veidu į saulę...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2011 18:44

Veidu į saulę malonu sėdėti kol tos saulės nedaug. Mano nuomone maloniausia sėdėti, kai ant tavęs krenta išsklaidyta saulės šviesa - t.y. po medžiu :) Gal verta pasodinti kokį greitai augantį vidutinio dydžio medelį ažūrine lapija: katalpą, žagrenį (reikėtų paieškoti veislės neplintančios atžalomis), gal šermukšnį :? Na, jau čia aš turbūt į lankas :D

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 21 Kov 2011 08:35

Suolelis stovės taip, kad sėdima bus veidu į rytus, nugara į vakarus. Noriu už jo pasodinti tris stipriai kvepiančias,vos vos žiedus svarinančias , švelnias, romantiškas rožes (daug noriu,tiesa (xixi) ).
Dėl raganių prie pergolių jūs visos absoliučiai teisios, tikrai jos ten bus. Vis dėl to aš surizikuosiu sodinti rožes su raganėm ir jei po keleto metų beviltiškų pastangų (išsaugoti rožes per žiemą nenušalusias)nuleisiu rankas - liks tik raganės...
P.S. dar kartą ačiū visoms rašančioms.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Aistė » 21 Kov 2011 09:57

Aš pagalovjau, o kaip Jums rožė "Super Exselsa"? Jos stiebai labai lankstūs, užteks nukabinti ir jau guli ant žemės :) Manau labai tiktų pergolei.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Gina » 21 Kov 2011 10:41

Super Excelsa |( -man kažkaip nelabai. Nepatinka tos žiedų šluotos galuose, l.platus krūmas ir ž. spalva-nemėgstu tokių "ciklameninių". Bet lankstūs, liauni stiebai - sutinku, didelis pliusas.
Ar kas nors vis tik auginate Elfe ???????? Kiek mačiau jos žiedus internete - l. gražūs.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė vilmis » 21 Kov 2011 11:59

Nepavydėkit jūs Reginai - Klaipėda yra Lietuvoje ir klimatas, kad ir švelnesnis, bet vis tiek ne subtropikai :P

Manau, kad idėja derinti rožes su raganėmis yra labai gera - raganės padengs pergolę ir ji nebus "tuščia".
Dėl gilių lysvių: 2 m lysvė yra labai platu jei priėjimas tik iš vieno šono (Kaip prieit ir ravėti, išskinti nužydėjusius žiedus ar nupurkšti rožes?), o jei iš abiejų tai viskas gerai.
Viendienės manau nėra tinkamos kaimynės rožėms, geriau varpiniai augalai jeigu norisi linijiškų lapų. Be to viendienių ir lelijų žiedai panašių formų - susilies ir negražiai atrodys.
Flioksai - jei neryškūs tai gražu, jei ryškūs tai.. (drunk) (skonio reikalas).
Tokiam dideliame rožyne būtų gražu nedideli medeliai - pvz. baltažiedės robinijos "Umraculifera" (Robinia pseudoaccacia). Jas kiekvieną pavasarį reikia nugenėti ir vasarą užauga gražūs metro nesiekiantys rutuliukai ant stiebo.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Planuojamas Ginos rožynas :)

Standartinė Rasa » 21 Kov 2011 12:24

vilmis rašė:Viendienės manau nėra tinkamos kaimynės rožėms, geriau varpiniai augalai jeigu norisi linijiškų lapų. Be to viendienių ir lelijų žiedai panašių formų - susilies ir negražiai atrodys.
Hmmm.. gal galima būtų detaliau? :) ir kodėl gi jos netinka? tie patys poreikiai dirvožemiui, saulei, drėgmei (kai tuo tarpu varpiniams dažnai reikia mažiau drėgmės ir ne tokios derlingos žemės) O lyginant su lelijomis, viendienės žydi ilgiau
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į