Puslapis 11

Apie vabalus bendrai

Parašytas: 24 Kov 2017 20:03
Gema
Radau patarimų sodininkams. Įdomu ar tai galioja ir rožėms?

1. Vaismedžius nuo rauplių tikslinga purkšti 5-7% karbamido tirpalu. Tokiu būdu šakos apvalomos nuo erkių, amarų ir blakučių kiaušinių. – Vario tirpalo juk irgi būna pirkti su karbamidu? Gal tuos parazitus ir ant rožių taip pat veikia?

2. 1-2 m. sodo galima užsėti nektariniais augalais (facelijomis, grikiais, krapais, raudonėliu, jonažole, mairūnu ar pasodinti morkų, petražolių sėklojų). Tokiu būdu priviliojami entomofagai, kurie naikina erkes, amarus ir kitus sodo kenkėjus. – Tik nežinau, kas tie sėklojai ir kaip galima sodinti morkas (?)

3. Prieš vaismedžių žydėjimą, ryte arba vakare, kai vabzdžiai neaktyvūs, vaismedžius arba jų šakas purtyti, prieš tai po medžiais patiesus polietileno plėvelę. Purtoma 3-4 kartus kas 3-5 dienos. Tokiu būdu nupurtomi žiedgraužių, lapinukų, cigarsukių vabalai. Nupurtyti kenkėjai sunaikinami. – Kažin ar nuo rožių krūmų irgi šitaip nusipurtytų?

4. Vaismedžiams sužydus anksčiau minėtu būdu purtomi obuoliniai pjūkleliai. – O rožių pjūkleliai?

5. Obelims baigiant žydėti, obuoliniams vaisėdžiams ir lapsukiams gaudyti, kabinamos feromoninės gaudyklės arba vaisėdžių ir lapsukių drugius galima privilioti kvapiaisiais jaukais. Juodos duonos pluta užpilama šiltu vandeniu, įdedama cukraus, mielių, razinų. Kai pradeda rūgti, išpilstoma į pusės litro talpos stiklainius ir iškabinama medžių lajose. Viename medyje turėtu būti 1-2 stiklainiai. Naudojant feromonines gaudykles ar kvapiuosius jaukus 2-3 m. iš eilės vaisėdžių ir lapsukių pažeistų vaisių pastebimai sumažėja – Gal rožių krūmuose galima prikabinėti mažų buteliukų? Nesimatytų |(

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 25 Kov 2017 05:44
Esmiralda
Morkas Nijolė vienais metais sodino tarp rožių dėl žiedynų gražumo, bet turbūt nei viena nepražydo, nes jos šuniukai labai mėgsta morkas, visas susirado :)
O sodino pernykštes morkas. Reikės pabandyti (like)
Sėklojai - gal tos antrametės šaknys, kurios išleidžia žiedynus ir brandina sėklas. Petražolės antrais metais irgi lapelių menkai teužaugina, būna beveik vien žiedynai.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 25 Kov 2017 06:06
Esmiralda
Kiekvieną pavasarį stengiuosi nupurkšti sodo augalus RINKINYS VAISMEŽDIŲ PAVASARINIAM-RUDENINIAM PURŠKIMUI
http://www.emolus.lt/lt/musu_prekes/aug ... _purskimui" onclick="window.open(this.href);return false;
Šiemet tikiuosi nupurkšti juo ir rožes. Gal dar ne per vėlu, nors kai kurios rožės jau pradeda sprogti. Teks turbūt purkšti neišgenėtas rožes, nes kol išgeniu - pasidaro per vėlu vario preparatams ir tuo labiau stipriai karbamido dozei.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 28 Kov 2017 21:45
lelijele
Tikrai sėklojai antrametės daržovės kurios žydi ir užaugina sėklas.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 29 Geg 2017 19:43
Artūras
Sveiki,
pasidalinsiu šios dienos neigiama patirtimi... Bežiūrinėdamas naujai augančius rožių ūglius ir beieškodamas juose pumpurų užuomazgas, pastebėjau, kad kai kurių uglių galiukai pajuodę. Pradžioj masčiau, kad jie turbūt buvo pažeisti per pavasarines šalnas ir dėl to pajuodo, tačiau nugnybus tą galiuką pastebėjau, kad viduj yra nedidelė lervutė. Pradėjau atidžiau apžiūrinėti visus krūmus ir beveik kiekviename !(tiek senuose, tiek naujuose krūmuose) radau tokius pažeidimus. Taip laukiau naujų rožių žiedų, tačiau pusę ūglių teko iškirpti net su pumpurais.
Visi požymiai panašūs į pjūklelio. Ankščiau maniau, kad pas mane jo net nėra.. tačiau matau, kad klydau.
Ar įmanoma dar kažkaip gelbėtis nuo šito parazito, ar tai daryti jau per vėlu? Prieš porą dienų purškiau visus krumūs nuo kenkėjų ir ligų turėtom rusiškom priemonėm(хорус + алатар). Tačiau jei gerai suprantu, reikia kažko panašaus į Aktarą ir viduj tų kirminų jau nepasieksi... O gal yra kokių kitų veiksmingų būdų šioje kovoje? :(

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 29 Geg 2017 20:38
Gema
Artūrai, matyt, teks laukti kitų metų. Jokia chemija nepasieks tų lervų stiebo viduje, žala jau padaryta.

Čia rasite apie tuos niekadėjus - http://www.rozes.lt/lt/roziu-prieziura/ ... ogija.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Kažkodėl forume apie pjūklelius dažnai kalbame, bet atskiros temos jiems nėra, tai sunku ir rasti :) Būna pavasario ir vasaros temose, bet teks daug skaityti. Man rodos, ir šį pavasarį aiškinta.

Gal kas nors iš labiau patyrusių skirtumėt pjūkleliui atskirą temelę?

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 29 Geg 2017 21:04
Ieva
Nupurškiau rožes žaliuoju muilu. Ar padės išvengti pjūklelio? Tiesa, nuo pjūklelio niekada nesu purškusi. Jokių cheminių priemonių stengiuosi nenaudoti. Nors pjūklelis kartais pasidarbuoja :( O aš tada gailiuosi, kad nenupurškiau. Ir dabar svarstau: o gal nupurkšti? Gal šiaurės Lietuvoje dar jis neskraidė?

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 29 Geg 2017 22:14
Esmiralda
Kai prieš 10 dienų purškiau rožes, nuo Alchymisto pakilo visas debesis pjūklelių, virš 10 tai tikrai. Išsigandau kad būsiu pavėlavusi, bet tfu tfu tfu, lygtais apsigyniau. Nežinau ar ilgas jų skraidymo periodas, bet jei pas Jus ūgeliai pažeisti - reiškia šiemet savo darbą jau padarė (devil) Jei rožės pakartotinai žydinčios, netruks atsiauginti naujus pumpurėlius. O jei vieną kartą žydinčios - belieka apgailestauti :( ir džiaugtis tuo kas liko. Nuo visko nepavyksta apsaugoti - tai stirnos, tai kiškiai, kenkėjai, ligos, kažkas nukenčia, bet kažkas visada lieka kuom galim pasigrožėti. Tik būtinai nuskabykit pažeistas viršūnėles ir sudeginkit.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 30 Geg 2017 05:43
Artūras
Ačiū, Gema, Esmiralda, kitais metais reikės purkšti gegužės pradžioje... Tik gal kažkur praleidau, Ar Lietuvoj yra pirkti kokių sisteminių insekticidų? Decio ir Acatros , kaip supratau, taip lengvai jau nenusipirksi? Ar nuo jų padės ir kontaktiniai, jei spėsime su purškimu?

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 30 Geg 2017 06:43
Esmiralda
Artūrai, parašiau Jums AŽ dėl priemonių įsigijimo.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 30 Geg 2017 08:59
Gema
Išskyrus vario sulfatą chemija nė kartu nesu purškusi jau šešti metai. Visada truputis žiedų lieka ir man ;)

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 31 Geg 2017 08:50
DaliaRaimonda
Šiemet bus pirmi metai, kai pjūklelio visiškai išvengiau savo rožyne :) Kai rožynas buvo jaunas, ką tik pasodintas, pjūklelis darbuodavosi 'iš peties'. Tad, du metus gegužės pradžioje, kai rožės atrodė, kad tuoj, tuoj formuos žiedus purškiau "Actara'. Vėlesniais metais neturėjau kada nupurkšti. Tai pasitaikydavo tikrai nemažai pjūklelio pažeistų rožių. Bet tuomet eidavau su žirklėmis vos ne kas vakarą ir karpydavau pradėjusias vysti rožių viršūnes. Ir taip kelis metus. Pjūklelio rožyne vis mažėjo. Šiemet tik viena rožės viršūnė buvo pažeista pjūklelio. Daugiau nebemačiau. Rožės su nemažais pumpurais, tad belieka laukti žiedų ir žinoma, vis dar neprarasti budrumo, gal dar kur kokią vėlesnę jų 'škadą' kažkur pamatysiu.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 31 Geg 2017 10:20
Gema
Šiemet amarus gal tik du kartus nuo rožių nubraukiau. Bet užtat kiek vikšrų!!!!! Nespėjau apsidairyti, o jau vienos kitos rožės ir lapeliai, ir kai kurie ūgliukai apgraužti.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 31 Geg 2017 11:49
Regina
Manau, kad šiemet viskas bus vėliau. Viskas vėliau sprogo, vėliau žydėjo ir žydi, gal ir kenkėjai vėliau išlįs. Pernai šituo metu šakos linko nuo amarų, buvo pilna riebių kirminų ir pjūklelis jau buvo padaręs savo juodą darbą. O šiemet amarus dar tik ant vienos rožės pastebėjau. Tiesa, atidžiai jų netikrinau, bet eilinį kartą genėdama (gal jau ketvirtą kartą :( ) tikrai būčiau pamačius. Jei yra ant vienos, tai po savaitės bus ir ant kitų. Susuktų lapų mačiau nemažai, vadinasi, po savaitės atvažiavus rasiu daug kirminų. Tikriausiai ir pjūklelio darbus pamatysiu po savaitės. Vakare karkvabaliai skraidė, bet negausiai, gal ne visi dar atsibudo, nes kasdama duobę iškasiau porą apsimiegojusių vabalų.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 31 Geg 2017 18:30
DaliaRaimonda
Man susidarė toks įspūdis, kad aplamai vabalų šiemet mažiau. Karkvabalių labai negausiai šiemet buvo, gal mano šunys jų populiaciją stipriai sumažino (xixi) Pernai jų skraidymo metu tai buvo pagrindinis mano šuniukų maistas (xixi) nieko nereikėjo tik gyvų karkvabalių (xixi) Galėtų ir bronzinukus taip ėsti (xixi) O skruzdėlės su amarais turėtų vėliau pasirodyti, daugiau orams atšilus.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 01 Bir 2017 07:08
Esmiralda
O pas mane karkvabalių buvo neįtikėtina gausybė ne praeitą, o užpraeitą savaitgalį. Saulei leidžiantis kai pradėdavo savo skrydžius, negalėjom nosies į lauką kokią valandą iškišti, atsitrenkdavo į namo sienas, langus, lietvamzdžius - atrodydavo kad karas prasidėjo ir mus bombarduoja. Dabar jau jų žymiai sumažėjo. Reikės didesnį šunį įsigyti, mūsų mažylė nespėja visų išgaudyti (xixi)

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 01 Bir 2017 08:06
DaliaRaimonda
Kad mano didelis šuo karkvabalius ėstų, tai gal visame Raudondvaryje, kur gyvenu jų nebūtų (xixi) Deje, jie jam neskanūs. Tik mano Tibeto trejerės juos ėda. Pernai jų buvo labai daug, šiemet buvo, bet mažai. Gal nuo metų priklauso.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 01 Bir 2017 08:25
Esmiralda
Girdėjau, kad karkvabalių ciklas - 4 metai, anksčiau tik kas 4 metus jų būdavo labai gausiai. Pas mus jau kasmet jų nesuskaičiuojamos daugybės, gal dėl to kad turime daug didžiulių klevų, kuriuos jie itin mėgsta.

Re: Apie vabalus bendrai

Parašytas: 02 Bir 2017 13:05
Aistė
Pas mane jau amarų invazija buvo. Nupurškiau. Pakolkas pjūklelio padarinių nepaspebėjau. Gal pavyko apsisaugoti.