Skruzdėlės

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Skruzdėlės

Standartinė lelijele » 11 Bir 2014 21:39

Skambina man šiandien Gema ir prašo pagalbos. Jos rožių pumpurus graužia skruzdėlės. Man neteko tokio dalyko matyt tai negaliu jai nieko patart. Gal kas susidūrėte su panašia bėda ir galėtumėte patart kaip tas skruzdėles atbaidyt ar sunaikint. Aš linkusi manyt, kad ten žiedgraužio darbas, o skruzdės dėl amarų kursuoja.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Skruzdėlės

Standartinė LoretaA » 12 Bir 2014 05:08

Skruzdėlių turiu pilną sodą, bet jos negraužia žiedų, o štai kaip rašo Mindaugas iš "Sibirkos rožyno" (buvau parašiusi iš Rojaus sodų (stupid) :$ ) Grikinukas (sodinis grambuoliukas) (Phyllopertha horticola)", darbuojasi iš peties. Vakar pas mane buvo svečių, tai jau net nereikėjo man aiškintis, kodėl taip greitai byra rožių žiedlapiai - patys man pasakė "kiek daug vabalų". Priemonių nuo jų praktiškai nėra. Jeigu skruzdėlės ir ropinėja žiedais, tikrai nieko blogo neatsitiks, gal tik atrodo nekaip, o grikinukai pradeda nuo išorinės žiedo pusės ir graužiasi kiaurai, žiedlapiai krenta net nespėję prasiskleisti.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Skruzdėlės

Standartinė Dausa » 12 Bir 2014 07:29

Gal ir gali skruzdėlės griaužti. Dabar ritasi jų perai ir reikia daug maisto. Jeigu daugiau nieko ,,įkandamo" neranda, o minkščiausios rožių dalys pumpurai, gal ir verda iš jų kokią košę. Arba bando prasigriaužti iki sultingo viduriuko, dabar drėgmės trūksta.
Kartais vabzdžiai gali stebinti, kaip ant asfalto augus, pernai sekiau kamanę, griaužiančią moliūgo žiedą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Skruzdėlės

Standartinė LoretaA » 12 Bir 2014 07:41

Mat kaip būna :?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Skruzdėlės

Standartinė lelijele » 12 Bir 2014 15:47

Ačiū už patarimus. Perduosiu Gemai, kad dar paieškotų Kitos priežasties.Grambuoliukų pas ją apstu.

Skelbti atsakymą

Grįžti į