Kas atsitiko rožei?

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Kas atsitiko rožei?

Standartinė Jūratė » 22 Rgs 2010 08:02

Nuo vasaros maždaug vidurio pas William Baffin vis atsirasdavo geltonų be jokių taškų lapų, atrodo džiūdavo kai kurios šakos. dabar jų ypač daug. Drėgmės nemanau, kad galėjo trūkt, nes laisčiau per karšius papildomai, o be to visai netoli augančios kitos rožės tom pačiom sąlygom, niekuo nesiskundė. Šaknų netikrinau, ar kas ten graužiasi, nes krūmas nemažas, nežianau, ar padėtų tas kasinėjimas žemės, gal dar blogiau būtų. Dabar atrodo taip
Paveikslėlis. Iš pradžių galvojau gal kokia liga, tai skabiau visus tokius lapus (kurie dar nebūdavo spėję nukrist), bet kai toliau jų daugėjo, supratau, kad tas skabymas beviltiškas reikalas. Nežinau, ar dar kažką daryt, ar laukt ir žiūrėt, kas bus kitais metais :|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Rgs 2010 08:22

Pas mane šitaip išdžiūvo Hybrid Rugosos :( , taip pat, džiūsta kitos rožės ir jų daug. Beveik neabejoju, kad problema šaknyse - mano atveju tai gali būti karkvabalių lervos, pelės, bei kurmiai. Pernai taip myriojo kelios rožės, dvi iš jų persodinau, vieną Nevadą palikau. Pamatytum šiemet mano ligonę 'Nevadą' - tfu, tfu, tfu, kol kas viskas labai gerai. Aš jau rašiau apie karkvabalių lervas, kurios nuėdė net nežinau kelių rožių augančių vazonuos šaknis - vaizdelis lygiai toks pats: pradžioje pradeda gesti lapai, vėliau ir šakos. Tai mane varo į neviltį :(

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rasa » 22 Rgs 2010 08:35

William Baffin pas mane serga neblogai, nuo pat pavasario... Jis pas mane jau senokai yra 'mirtininkų' sąraše, neišmetu vien todėl, kad tingiu kasti :?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 22 Rgs 2010 08:40

Mano kelio 'Ritausmos' irgi mirė panašia mirtimi. Gaila, kad tėvai iškasę neapžiūrėjo šaknų - jiems staigiai reikėjo atlaisvint tą plotą, kur stovėjo nudžiūvę krūmeliai. Dar yra tokie bjaurūs kenkėjai kaip kurkliai - irgi ėda šaknis. Mūsų sodyboje tikrai jų yra. Pati vieną mačiau - vežėm žemę į naujajį rožynėlį, staiga sklaidydama žemes žiūriu, kažkas didelis kruta. Žiūriu - nagi koks „žvėris“ - dydis sulig žmogaus nykščiu. Žinoma, jis krito nelygioj kovoj, bet nežinau, ar daugiau to gėrio sau į rožyną neprivežiau. Kol kas toje vietoje nė vienai rožei nieko blogo nesidaro (tfu tfu tfu). Jūrate, o tu tų kurklių pas save nepastebėjai?
Va koks jis pabaisa: http://lt.wikipedia.org/wiki/Paprastasis_kurklys

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Jūratė » 22 Rgs 2010 08:44

ne, kurklių lig šiol nepastebėjau. Bet gal jie tyliai tupi ir dirba savo juodą darbą.... :twisted:

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 22 Rgs 2010 08:47

Rasa rašė:William Baffin pas mane serga neblogai, nuo pat pavasario... Jis pas mane jau senokai yra 'mirtininkų' sąraše, neišmetu vien todėl, kad tingiu kasti :?
Labai keista, nes HMF rašo, kad tai labai atspari ligoms rožė, išlaikiusi įvairius testus :roll:

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rasa » 22 Rgs 2010 09:20

Nu va, o Rudaminos testo neatlaiko :geek: Dabar tai želia sveikesni ūgliai, bet pernykščiai ūgliai būna baisūs jau vasaros pradžioje.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė vilmis » 22 Rgs 2010 12:01

Jūratė rašė:ne, kurklių lig šiol nepastebėjau. Bet gal jie tyliai tupi ir dirba savo juodą darbą.... :twisted:
Kurkliai mėgsta smėliuką, tad gali būti pas jus šių "gražuolių". Dar nereikia pamiršti, kad šaknis mielai graužia grambuolių, sprakšių lervos. Paprastai šio "gėrio" būna senose pievose, vejose ir mūsų pasodintos rožės jiems tampa desertu.
Pabandykit aplink rožę pakasinėti - gal rasit ką nors. Gal yra urvų, kuriais keliauja pelėnai (va šitie tai didžiausi smaguriai ir gurmanai :evil: ).

Nijola

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Nijola » 23 Rgs 2010 07:20

Šiuo metų laiku galima iškasti rožę ir patikrinti jos šaknis, ar kas jas graužia ar liga, ruduo sodinimo persodinimo metas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Jūratė » 23 Rgs 2010 07:37

na kai koja apgis, taip ir padarysiu. Ačiū visiem už patarimus!!! Labai nenoriu jos prarast :|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 23 Rgs 2010 08:00

Nijole rašė:Šiuo metų laiku galima iškasti rožę ir patikrinti jos šaknis, ar kas jas graužia ar liga, ruduo sodinimo persodinimo metas.
Mano 'Violette' tokias šakas užaugino ir dabar džiūsta, o žydi tai tik vieną kartą - išrausiu, teks šakas nurėžt :( Žinoma, geriau, negu ji visai išdžiūs :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 25 Geg 2011 11:26

Prašau pagalbos. Kas šiai rožytei? Miltligė, ar ten voratinkaliai? Miltligei lyg ankstoka?.. |( Rožytė ne mano, draugė prašo patarimo, o aš bijau suklysti... Nuotraukos atsidarius dar labiau išsididina, galima gan smulkiai įžiūrėti.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2011 11:57

Reikėtų ir kitos lapų pusės nuotraukų. Iš pirmos nuotraukos, tai atrodo, kad tikrai miltligė, bet pažiūrėjusi į kitas dvi, jau suabejojau :? Taip pat, gerai būtų gauti papildomos informacijos: kur auginama rožė - lauke ar kambaryje, kokia veislė ir ar buvo purkšta profilaktiškai ir kuo?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 25 Geg 2011 12:00

Va šito tai nežinau, bandysiu išklausti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Regina » 25 Geg 2011 12:11

Pirmoj nuotraukoj panašu į miltligę.
O gal reikėtų patikrint, ar tai ne erkutė - ypač, jei rožė augo kambary. Sunkiai įžiūriu net pasididinus.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2011 12:19

Būtent, atsivertus pirmą nuotrauką taip ir atrodo, bet miltligė, kiek teko matyti pas save, eina nuo viršaus į apačią, o čia atvirkščiai. Ir jeigu rožė auginama kambaryje, tai erkės ir gana užleistos.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Tadas » 25 Geg 2011 13:06

Manau komplektas ,miltligė ir parazitas.Vieni lapai pradžia kaip erkutės,o kiti kaip miltligės,bet nepačiupinus naturoje......

Nijola

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Nijola » 25 Geg 2011 13:21

aš pritarčiau Tado nuomonei kad abi problemos gali būti.
dėl miltligės nežinau dėl kokių priežasčių miltligė taip anksti ant rožių puola, bet kaimynas buvo atėjęs klausė ką daryti ir kas nutiko, pasirodo miltligė, bet kaip Loreta sako nuo viršūnių ji prasideda |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 25 Geg 2011 14:00

Štai ir lapų apačios foto.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Sako, kad erkučių pažeidimus lyg ir pažįsta, voratinkliukų nematyt. Sako, be gal tai tik pradžia. Deja, fotografavo po lietaus, nelabai matyti. Sako, kad turi miniatiūrines (3) vazonuose per žiemą vėsioje šviesioje patalpoje, tik atšilus išnešė laukan.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2011 14:34

Tai tikrai gali būti abi problemos. Lietus gerai, dar lapų apačias labai gerai reikia nupurkšti, o nuo miltligės Topas ar Topazas padeda. Tik deja ši ligai nelabai išgydoma, jeigu rožė linkusi sirgti tai ir sirgs, tik atrodis pusiau su bėda, jei bus nuolat gydoma. Jeigu draugė turi raugintų karvės srutų , gerai yra nulieti skiediniu, nes su purkštuvu jomis nelabai nupurkši. Dar reiktų kalio trąšomis patręšti ar medžio pelenais apibarstyti. Aišku ne viską iš karto pilti - patręšti tik nemaišytų prie bet kurios pasirinktos priemonės :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 25 Geg 2011 14:38

Gerai, taip ir pasakysiu. Ačiū jums visiems :* Kaip gerai, kad yra su kuo pasitarti :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė vilmis » 26 Geg 2011 10:24

Man rodos įžvelgiu tripsus (Thysanoptera) lapų apačioje. Pernai šitie nenaudėliai sunaikino mano fuksijas (niekuo nepurkškiau, nes nieko neturėjau). Požymiai tai labai panašūs.

Timka

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Timka » 10 Bir 2011 10:50

Gal kas pasakytų, kas darosi manajai rožei "Bijou des Prairies"? Sukrovė labai daug pumpurų, tačiau jau kokia savaitė vis pastebiu, jog vienas iš trijų pumpurų nugeltonuoja ir nukrenta. :( Šiandien štai kiek nuo jos nurinkau nugeltonavusių pumpurų. ;( Tik šitai vienintelei rožei taip darosi ir kaip pati rožė vadinasi bijau, kad kol jai reiks žydėti, nubyrės visi pumpurai. Gal jai ko trūksta? Nors gavo trąšų kaip ir visos, ir purškiama, ir laistoma kaip visos kitos.
bijou2.JPG
bijou2.JPG (86.96 KiB) Peržiūrėta 30093 karus(ų)
bijou.JPG
bijou.JPG (76.75 KiB) Peržiūrėta 30093 karus(ų)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 10 Bir 2011 11:15

Jeigu nėra skylučių ant žiedkočio, tai gal tiesiog, ji per daug pumpurų užmezgė ir kaip gandrai, tų kurių nepajėgia išmaitinti, atsikrato. Jeigu tik vienas iš trijų - nieko tragiško. :) Yra ir pas mane tokių - nesuku dėl to galvos. Kažkada mačiau šią rožę gyvai - pumpurų ji augina nesuskaičiuojamą galybę :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rūta » 10 Bir 2011 11:53

Pritariu Koalai, rožė nepajėgia visų išmaitinti. Taip ir mano kambarinė rožė elgiasi, ir viena balkone. Nieko tokio, tai rožės savireguliacijos mechanizmas - o ir žiedai bus didesni. Juk kai kur net patariam išskinti kai kuriuos pumpurus, kai jų būna labai daug. Jei masiškai visi pumpurai kristų, tai jau būtų blogai...

Skelbti atsakymą

Grįžti į