Rūdys

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 25 Bir 2014 10:38

Ačiū :) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 07 Rgs 2014 09:39

Netoli Suvenyro augusi Alba Maxima irgi serga rūdim ;(
nuskabysim lapus ir nupurkšiu padidinta doze efektoriaus. Ar kas bandėt Amistar? Kažkur perskaičiau, kad padeda nuo rūdžių.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 08 Rgs 2014 19:41

Pamiršau parašyti - neliek ašarų (no) . Mano galva tik šiemet tavo Alba Maxima serga rūdimis. Jeigu nukarpysi ar apskinsi lapus, žiemai nupurkši, kitais metais rūdžių turbūt nebus. Pas mane net "Uetersener Klosterrose" turėjo lapų su rūdimis, kurių nenuskyniau, nes žiema artinosi (taip atrodė). Po žiemos nukritusius lapus sugrėbiau ir nieko - šiemet sveika. Tos, kurios nelinkusios sirgti rūdimis, tos ir nesirgs. Žodžiu, labai nepergyvenk, jeigu išmetei ligos šaltinį, turėtų būti viskas gerai. Aišku, karts nuo karto, bent jau šiemet, reikės apžiūrėti netoliese augusias rožes.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 08 Rgs 2014 19:56

Ačiū, Loreta :* Taip, ligos židinį išmečiau :( Vakar Maximos stagarus ir netoliese augusias rožes nupurškiau šiek tiek stipresne koncentracija Efektoriaus su Candit. Rudenį būtinai reikės purkšt viską Čempionu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rūdys

Standartinė Rūta » 10 Rgs 2014 10:54

„Balticagro“ agronomas konsultantas, pamenu, sakė, kad „Candit“ bent jau iš jų platinamų vienintelis turėtų padėti nuo rūdžių.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 10 Rgs 2014 12:00

Nepadeda - išbandyta.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rūdys

Standartinė Rūta » 10 Rgs 2014 13:07

Vadinasi, lieka jau tik „mechaninės“ priemonės... :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 10 Rgs 2014 16:17

Rūta rašė:Vadinasi, lieka jau tik „mechaninės“ priemonės... :(
laužas

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Rūdys

Standartinė Janina » 10 Rgs 2014 16:25

Jūratė rašė:
Rūta rašė:Vadinasi, lieka jau tik „mechaninės“ priemonės... :(
laužas
Kam taip "stipriai"? Gal dar pagalvoti prieš atliekant tokį veiksmą.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 10 Rgs 2014 20:21

Albos Maxima į laužą nemesiu, ji man labai miela ir brangi. O užsikrėtė ji nuo židinio, kurį panaikinus, tikėtina, gal toliau bėdų išvengsiu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rūdys

Standartinė Rūta » 11 Rgs 2014 07:55

Mechaninės priemonės yra ne tik laužas, o ir lapelių su užkratu skabymas, apie kurį kalba Loreta.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 11 Rgs 2014 09:46

Nuo Souvenir du Dr. Jamain buvau nuskabius visus lapus išskyrus pačius jauniausius ant šakų galiukų (aplink buvau surinkus visus nukritusius). Nepadėjo :(
Nuo Alba Maxima nuskynėm visus alei vieno lapus. Žiūrėsim...

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rūdys

Standartinė Platelių rožė » 26 Geg 2015 06:52

Vakar radau kelis rūdžių pažeistus lapus ant Souvenir du Dr. Jamain, išskyniau ir išpurškiau variu + k. soda pakartotinai. Jei nebūčiau parišinėjusi šalia augančios rožės , net nebūčiau tų lapelių su rūdim pastebėjusi. Pernai Jamainas taip pat sirgo. Apžiūrėjau gyvatvorę , pernai ten rūdžių turėjo Antony Waterer, buvau nupjovusi iki žemės penkis krūmelius, ant ataugusių ūglių ligos jau nebebuvo. Tai va ,apžiūrėjau viena jau užsikrėtusi . Kol kas tik ligos pradžia , kažin kaip pavyks apsisaugoti šiemet. Jei kas sužinojo ar rado internete dar kokių priemonių kaip kovoti su rūdim pasidalinkit.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rūdys

Standartinė Gema » 26 Geg 2015 08:00

Kai kas yra siūloma rusiškoj nuorodoj, kurią įdėjo Nijolė pačioj pirmoj šios temos žinutėj.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rūdys

Standartinė Platelių rožė » 26 Geg 2015 09:06

Kaip tik neseniai nupurškėm su Šultzo trąšom ir amino rūgštim (ekologiška priemonė augalam stiprinti) , toj nuorodoj buvo paminėtas tręšimas per lapus superfosfatu ir kalio salietra. Reikės atidžiau stebėti ir skinti pažeistus lapus.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rūdys

Standartinė Platelių rožė » 27 Geg 2015 14:42

Ieškojau fungicido prieš rūdis ir radau vieną įrašą užsienietiškam forume anglų kalba. Čia rašo žmogus baigęs chemijos studijas koledže. Man pasirodė įdomi ir vertinga informacija, būtinai išbandysiu praktiškai juo labiau , kad daug nekainuos.

Idedu tekstą anglų kalba. Gal kas geriau mokantis anglų kalbą išvers viską, o aš parašysiu tik receptą ( jei suklydau pataisykit :) )

Prieš rūdžių grybą veiksmingai kovoja sugižusio pieno bakterijos . Rūgštus pienas turi visai kitokias bakterijas ir jos rūdžių nepaveiks. Taip pat pienas turėtų būti ne liesas, o riebesnis, nes riebalų rūgštys maitina sugižusio pieno bakterijas. Prieš tai rašęs forumo dalyvis pieną skiedė vandeniu . Santykis 1 : 8

Rūdys nemėgsta labai rūgščios ir labai šarmingos terpės, todėl galima barstyti pelenais žemę ir patį augalą.

Hi caitsgrden: I took microbiology, organic chemistry, and biochemistry in college .. What works in SPOILED MILK is http://www.ask.com/food/kind-bacteria-s ... 38215ddef3" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
"Paenibacillus is the spore-forming bacterium that is found in spoiled milk. It is responsible for spoiling milk and causes curdling as well. Paenibacillus also contributes to off flavors in a variety of other foods."
From Straw: that particular bacteria in spoiled milk COMPETES against the fungi that cause rust. The bacteria in sour milk is DIFFERENT from the bacteria in spoiled milk (used for spraying rust). The bacteria in sour milk is from CULTIVATED STRAND, such as "BUTTERMILK is the fermentation of milk by a culture lactic acid-producing Streptococcus lactis plus Leuconostoc citrovorum which converts lactic acid to aldehydes and ketones which gives it its flavor and aroma. "
Thus the sourness is NOT part of the treatment, but rather how effective the bacteria in spoiled milk in fighting against rust-fungi. I really don't like to spray any wet solution, since it only encourages fungi growth. Rust, like most fungi, needs water to germinate and grow. The most effective method, documented is to INCREASE THE SURFACE pH, such as scatter a THIN-LAYER on wood-ash on the ground, or dusting with wood-ash (pH over 11). However, there's danger of wood-ash burning one's eyes, so the milk-solution is safer method. Fungi DOES NOT like it dry, and DOES NOT like high pH, or very low pH like vinegar (pH 2 to 3) or corn meal (pH 4). Fungi like rust likes it WET and neutral to slightly acidic.
Jim is right, whole milk is more effective since the fatty acids nourish the bacteria which multiply when the milk is spoiled. Fat-free milk might not work as well.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 28 Geg 2015 05:45

Ačiū labai, būtinai ieškosiu kaime karvės pieno, nes esu įsitikinusi - parduotuvinis neveiks. Šiemet labai anksti pasirodė rūdys - manau dėl šiltos žiemos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 28 Geg 2015 06:26

Gal tikrai kas nors galėtų išversti?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rūdys

Standartinė Gema » 28 Geg 2015 06:32

Išversčiau, bet nemoku persikelti teksto iš telefono į kompą. Be to Platelių rožė esmę parašė, liko plonybės kas ir kaip ten vyksta.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 28 Geg 2015 06:55

Tai koks tas sugižęs pienas turi būti? Aš įsivaizduoju,kad sugižęs - tai jau pradėjęs rūgti, jau ne saldus, bet dar ir nesurūgęs. Pas mus sugižusiu tokį vadindavo. Bet jei pradeda rūgti, tai bakterijos jau rūgštaus pieno dirba. Kur ta riba?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rūdys

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Geg 2015 08:04

Regina, manau, kad būtent toks ir turi būti, juk surūgusiu nelabai papurkši, kad ir atskiestu. Pas mane taip pat visose (beveik!) rožėse yra rudžių (hit) (hit) (hit) Aš tikrai esu šoke. Pavasarį išpjovėme kriaušes, nes jos amžinai sirgo. Tai dabar viskas peršoko ant rožių. Kažkas tragiško. Bandysiu purkšti "Baikalu", kol pieno kaimiško gausiu.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rūdys

Standartinė Platelių rožė » 28 Geg 2015 08:06

Sugižęs pienas kai pasikeičia kvapas ir skonis , kurio jau i kavą nepiltumėt . Tuomet piene ir būna šių bakterijų.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rūdys

Standartinė Platelių rožė » 28 Geg 2015 08:15

Tikrai užjaučiu DaliaRaimonda, labai liūdna, o mes galvojom , kad pas mus rūdys dėl labai vėsaus ir gana drėgno gegužės mėnesio. Vakar vakare apibarsčiau pelenais per sietelį ir rožes ir žemę aplink jas. Pas mus dar plinta kažkoks dėmėtumas žaibo greičiu . Įdėsiu į kitą temą foto, gal padėsit atpažinti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 28 Geg 2015 08:21

Tikrai, DaliaRaimonda, baisu, jei visas rožes rūdys puola, kur gi nebus šokas (hit) Užjaučiu.
Bet kažkada Mindaugas man sakė, kad kriaušių rūdys - tai visai kitas grybas, jis rožių nepuola.

O dėmėtumas, kai toks netikęs oras - šalta, drėgna - visai nieko keisto. Aš jo jau tikiuosi, bet tikrai nelaukiu (no) Prieš savaitę rožės dar buvo sveikos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 28 Geg 2015 08:35

Mes, gyvenatys kur žiemos yra palyginti šaltos, nesame "pratę" prie rūdžių, o štai šiltesniame klimate jos yra dažnas rožių palydovas ir apie tai sodininkai gan ramiai diskutuoja. "Daktaras" Jamainas (šiemet ir kitos) pas mane kiekvienais metais serga rūdimis ir visai neatrodo nei nusistekenęs, nei nelaimingas. Jeigu ateinati žiema bus šaltesnė, visai galimas daliktas, kad rūdžių, Dalia Raimonda, pas tave neliks. Aišku, šiandien tau šokas, bet siūlau į tai pažiūrėti ramiai, nestresuoti ir nepult kirpti rožių iki žemės.

Skelbti atsakymą

Grįžti į