Rūdys

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 04:50

Tyliai sove mintis,gal as juos nudeginau su tiek chemikalu rusiu,bet tie lapai paliko tokie kaip popieriniai ir pradzioje nebuvo chemikalu?o purskiau ne is karto visus ir su savaites ar keliu pertraukomis?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 25 Rgp 2015 06:55

Labai sunku spręsti iš nuotraukų, daugelio ligų požymiai gana panašūs. Pasididinau nuotraukas, bet vis tiek neįžiūrėjau nieko panašaus į rūdis. Ar vasaros pradžioj buvo stambūs oranžiniai taškai, burbuliukai? Ar dabar lapų apačia atrodo kaip apibarstyta oranžiniu smėliu? Jei matėt kriaušių rūdis, tai vaizdas ir ant rožių panašus.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rūdys

Standartinė nijea » 25 Rgp 2015 09:36

Egidija, į rūdis ir man nepanašu... kiek įžiūrėjau, ypač paskutinėj foto man matosi, kad tai voratinklinės erkutės darbas. Ji naikinama akaricidais (pvz. NeemAzal). Mano balkone augančias rožes (jei nespėju laiku susodinti į nuolatines vietas) įpusėjus vasarai dažniausiai pradeda pulti...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 25 Rgp 2015 09:44

man ir į rūdis nepanašu.. Pritariu, kad tai voratinklinė erkutė, pas mane ji irgi siautėja :(

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Rūdys

Standartinė Arijana » 25 Rgp 2015 15:47

Man irgi atrodo voratinklinė erkutė, paskutinėje foto lyg matosi smulkus voratinkliukas apatinėje lapų pusėje. Pas mane šįmet pirmą kartą siautėja, apsikrėtė net šiltnamyje auganti vynuogė. Ar kartais neauginate brugmasijos (durnaropės, angelų trimitai)-ji gali būti šaltinis. Mano kaimynai sodininkai, per tvorą pasiguodžiau dėl to parazito, sako ieškok šaltinio, išsikalbėjom, sako-"mesk tik greičiau, graži tai graži, bet ligų šaltinis!" Ir iš tikro- trečius metus ją turiu, visą laiką kova su ta erkute, bet kitų augalų nekabino, o šįmet labai karšta ir labai sausa, tai išplėtė savo valdas kaipmat. Reikia purkšti akaricidais.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 17:00

Neturiu durnaropes,pas mane is zydinciu geliu tik 40 krumu roziu 13 levandu 80 gyvatvoreles daigeliu rutu,likusiu is 180, bei du gvazdikeliai,ir viskas (xixi)... as megaujuosi rozemis <3 ,jas sodinu,dar zadu persodinti kai kurias,pirkti nauju, jau simta kartu vaiksciojau ir ieskojau geresniu vietu kur persodinsiu t.y. megaujuosi procesu...kai jis susiformuos,rozes suras sau vietas,vat tada uzsiimsiu daugiameciu geliu derinimu prie ju...dabar teturiu dekoratyvaus cesnako seklu,bet dar nesugalvojau kada jas seti...nusipirkau nemesalio...aciu labai,jau lekiu isbandyti purksti...
Paskutinį kartą redagavo Egidija 25 Rgp 2015 19:27, redaguota 1 kartą(us).

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 19:26

ka tik pabaigiau purksti nemezaliu...ar reikia pakartoti po savaites, ar ansciau?
prirasiau ,kad neturiu daugiau geliu,bet turiu visokiu lapu,lapuociu,viszaliu augaliu ir radau viena eglute mazgine kazkokia,gal joje erkute veisiasi?

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Virginija » 25 Rgp 2015 20:20

Pasigailėkit Jūs tų vargšių rožių - vasara jau baigiasi...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 23 Rgp 2016 09:21

Įdomu, kaip laikosi sirgusios rūdimis rožės?
Pamenu, kad pernai actu gydė Elė, ir Jūratės rožės sirgo. Kaip jos dabar jaučiasi?
Aš sekmadienį vėl iki žemės nupjoviau "Maximą". Pirmoj vasaros pusėj viskas buvo gerai, o dabar ir vėl lapai buvo geltonai apipudruoti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 23 Rgp 2016 10:06

Yra ir pas mane rūdim sergančių - Maxima turi tokių lapų, bet jos nebeskabiau (nėra taip siaubingai daug kaip kažkuriais metais), tik nupurškiau. O Kathleen Harrop buvo gan stipriai nurudavus, tai nuskabėm lapus iki pat viršūnėlių ir nupurškiau. Ataugę lapai senesni keletą taškelių turi, o švieži dar ne. Sukrovė pumpurus ant šakų galų...
Kažkuriais metais mačiau rūdžių (nedaug) ant Complicatos, bet jai nieko nedariau. Mane šįmet labiau neramina gan išplitus tikroji miltligė (pirmi metai su tokia liga).. :|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 23 Rgp 2016 11:29

Rožės pas mane miltlige neserga. Dar neserga. Kiti augalai "miltuoti".
Rožės serga dėmėtlige, kai kurios gana stipriai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 23 Rgp 2016 11:42

Dėmėtlige manęs jau neišgąsdinsi :D , kai kurios rožės visiškai be lapų. Miltligė stipriam alui nepasiduoda :), reiks purkšt su kokia nors chemija.
O va rūdim pas mane kasmet serga tankiažiedžiai katilėliai - visų lapų vidinės pusės būna nusėtos rudų taškų. Kažkada nukarpiau katilėlių visą žalią masę iki žemės (juos taip ir reikia nukarpyti, kad gražiai atželtų lapai, o ne styrotų nužydėję šiukšlynai). Dabar gražiai atžėlė, bet rudų taškų vis tiek labai daug. Galvoju, o negali būti, kad tos rūdys persiduoda rožėm? ar čia visai kitokios rūdys? kaip kad pavyzdžiui kriaušių rūdys...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 23 Rgp 2016 11:47

Ir mano katilėliai būna visada oranžiniai. Kažkur girdėjau, gal Rasa kažkada sakė, kad tai kitokios rūdys.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 23 Rgp 2016 12:34

Ir mano katilėliai jau antra vasara serga rūdimis, vienoj vietoj, kiti sveiki. Rožė, prie kurios auga nesveikieji, švarutėlė.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rūdys

Standartinė nijea » 20 Rgp 2017 10:33

Panašu, kad su nauja rože atsisiunčiau ir rūdis :( kol kas ji dar vazonėlyje, bet kita kartu atkeliavus (irgi kelianti įtarimų, kad serga) jau nuolatinėj vietoj... kas susidūrėte su rūdimis - ant kiek tai pavojinga kitom rožėm, ar pavojus užsikrėsti tik visai šalia augančioms, ar suserga ir per atstumą pasodintos? gal kam pavyko visiškai išsigydyti nuo jų - kaip? Kol kas tik nuskabiau visus lapelius su kuriais atvažiavo (liko tik nauji ūgliukai) gausiai pavaišinau (paliejau ir nupurškiau) Kalio salietros tirpalu, nes esu girdėjus, kad rūdims labai nepatinka kalis...
Prikabinti failai
IMG_1167_500.jpg
IMG_1165_500.jpg
Paskutinį kartą redagavo nijea 21 Rgp 2017 16:45, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 21 Rgp 2017 05:38

Vienintelė veiksminga kova - iškasti ir sudeginti. Kuo greičiau - tuo geriau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 21 Rgp 2017 06:36

Pritariu Loretai. Savo Maximą iki žemės pjoviau du kartus, purškiau net žemę Efektorium. O kai tik išlenda iš po žemių, tai ir vėl serga.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 21 Rgp 2017 07:14

Iš kart ir kuo greičiau sunaikinti. Aš pirmą rožę, kuri susirgo rūdim, ne iš kart sunaikinau, dar kelias savaites pabuvo, to užteko, kad užkrėstų šalia linkusią į rūdis Alba Maximą (rūdys ant pastarosios pasirodė vėliau), o paskui ir dar kitur židinys atsirado.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rūdys

Standartinė nijea » 21 Rgp 2017 08:46

supratau, kad ta kur vazonėlyje pavojaus kitom rožėm nekelia ir galėsiu gal dar pažaisti su ja (tuo labiau, kad jos taip seniai norėjau ir tebenoriu), bet bėda kad kita iš karto gavus buvo pasodinta nuolatinėj vietoj ir jau auga gal 2 -3 savaites, tiesa pas ją rūdys su klaustuku - jei ir yra tai labai maži taškeliai, kuriuos sunkiai įžiūrėjau. Sakykit, jei tektų ir ją rauti, tikriausiai rudenį dar negalėčiau į tą vietą sodinti sveikos rožės, kaip manot po kiek laiko sena vieta nebekeltų pavojaus kitai rožei?
p.s. dar radau, kad veiksminga priemonė nuo rūdžių, kurio net receptūrą gamintojai slepia, yra FOLICUR, bet jis tik profesionaliam naudojimui (devil)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rūdys

Standartinė nijea » 21 Rgp 2017 09:14

Regina rašė:Pritariu Loretai. Savo Maximą iki žemės pjoviau du kartus, purškiau net žemę Efektorium. O kai tik išlenda iš po žemių, tai ir vėl serga.
o ji užkrėtė daugiau rožių? ar kitų arti nebuvo?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Rūdys

Standartinė Rudenelis » 21 Rgp 2017 09:19

Ar tai yra tikrai tai?

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pati beveik neabejoju, kad taip. Perskaičiau viską nuo pirmo temos puslapio ir tik vieno nesupratau - ar išnyko šita bjaurastis iš jūsų rožynų, ar taip ir gyvena tai stipriau, tai mažiau išlysdama? Jau nesu tokia kategoriška, kad katilėlis neužkrečiamas ir gailiuosi, kad anksčiau jo nesunaikinau. Kito jokio šaltinio užkratui nėra. Pirmieji susirgo tie lapeliai, kurie buvo anksti susprogę ir pažeisti gegužės šalčio, tokie kažkokie truputį deformuoti ir mažesni. Dabar atsiranda ir ant jaunesnių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 21 Rgp 2017 09:35

nijea rašė:
Regina rašė:Pritariu Loretai. Savo Maximą iki žemės pjoviau du kartus, purškiau net žemę Efektorium. O kai tik išlenda iš po žemių, tai ir vėl serga.
o ji užkrėtė daugiau rožių? ar kitų arti nebuvo?
Arti rožių nebuvo, tai ji nieko daugiau neužkrėtė. Bet man išvis nesuprantama, iš kur tos rūdys atsirado, nes ta Maxima augo nuo amžių amžinųjų.

Dėl sergančių katilėlių. Mano katilėliai taip pat kasmet serga, bet nei viena rožė nuo jų neužsikrėtė (tfu, tfu, tfu). Kažkur skaičiau, o gal Mindaugas kažkada sakė, kad rožių rūdis sukelia kitas grybas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 21 Rgp 2017 10:30

Mano irgi katilėliai kartais serga, bet nuo jų rožės neužsikrečia (bent jau man taip atrodo).
nijea rašė:supratau, kad ta kur vazonėlyje pavojaus kitom rožėm nekelia ir galėsiu gal dar pažaisti su ja (tuo labiau, kad jos taip seniai norėjau ir tebenoriu), bet bėda kad kita iš karto gavus buvo pasodinta nuolatinėj vietoj ir jau auga gal 2 -3 savaites
Iš kur nusprendėte, kad ta vazone pavojaus nekelia, jei rašote, kad ji serganti rūdim? sudeginti abi rožes kuo greičiau, jei jos serga rūdim ir tik šviežiai atkeliavo, koks skirtumas ar ji vazone, ar jau dvi-3 savaitės žemėje. Ir bandyti tikėtis, kad jos dar nieko nespėjo užkrėsti...

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rūdys

Standartinė nijea » 21 Rgp 2017 10:44

Atsiprašau nepaminėjau - vazonas pas mane namuose balkone, o visos rožės gyvena kaime...
Jūrate, o į išrautųjų vietą jūs sodinote kitas rožes?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 21 Rgp 2017 12:18

Sodinau, tik gal ne iš kart.

Skelbti atsakymą

Grįžti į