Rūdys

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rūdys

Standartinė Gema » 28 Geg 2015 15:36

Bent jau varpinių javų atveju rašoma, kad geltonosios rūdys puola, kai vėsūs, lietingi orai, tankūs pasėliai, gausiai patręšta azotu ir pan. Gal ir rožių rūdžių priežastys analogiškos, ypač pertręšimas?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rūdys

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Geg 2015 19:14

Ačiū visoms už paguodą :) . Rožių nekerpu, pradžioje, kai pamačiau bandžiau kelis lapus nuskinti, bet apsidairiusi pamačiau, kad tai beviltiška. Beje, rūdys kitokios nei būdavo ant Souvenir du dr Jamain. Pas "daktarą" jos smulkios, o čia kokio milimetro taškai. Tokie kaip ant kriaušių (hit) Ryt įmesiu nuotrauką.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Rūdys

Standartinė lelijele » 28 Geg 2015 21:47

Pas mus kaimo bobutės nuo miltligių rūdžių ir kitų grybelių naudoja išrūgas. Jų kaime netrūksta tai tiesiog mirko šluotelę į kibirą ir krapija. Padeda.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2015 05:29

Rūdys nėra pertręšimo pasekmė. Tiesiog vienos rožės joms atsparios, kitos linkusios sirgti. Netgi katalogose yra pažymima, kokioms ligoms konkreti rožės veislė yra neatspari.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 29 Geg 2015 05:47

Pas mane, ko gero, labai rūgšti.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rūdys

Standartinė Platelių rožė » 29 Geg 2015 07:07

O man pasirodė, kad visa esmė sugižusio pieno bakterijose, nes kitaip būtų galima purkšti paprastu pienu ar rūgusiu. "Thus the sourness is NOT part of the treatment, but rather how effective the bacteria in spoiled milk in fighting against rust-fungi." Taigi rūgštumas NĖRA gydymo dalis, bet svarbiau kaip efektyviai sugižusio pieno bakterija veikia rūdžių grybą.

Taip pat skaičiau , kad paprastas pienas skiedžiamas vandeniu santykiu 50 : 50 tinka paprastai miltligei gydyti, bet tik šiai ligai. Rūdys dauginasi normalioj ar lengvai rūgščioj terpėj. Todėl patariama apibarstyti pelenais ( PH 11 ) arba net purkšti acto - vandens mišiniu ( acto PH 2 - 3 ), bet čia jau labai reikia atitaikyti , kad tas PH pakankamai žemas būtų. Esmė tame kaip pakeisti pačio lapo PH , kad būtų nepalanki rūdims daugintis. Čia jau kitoks gydymas.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rūdys

Standartinė Gema » 29 Geg 2015 08:03

Tikrai, Platelių rože, Jūs teisi. Štai ką reiškia, visai pažodžiui, užmesti į tekstą tik vieną akį! Ir dar kai mažas telefono langelis. Tą žinutę ištryniau, kad neklaidintų.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rūdys

Standartinė Elena » 05 Bir 2015 12:47

Neseniai,prieš nepilną savaitę, ir aš pastebėjau, kad dvi rožės turi oranžinių fistulių. Prieš keletą metų, apsirgus rūdimis, kuo tik nepurškiau, nepadėjo, rožę iškasiau ir sudeginau. Šį kartą kiekvieną fistulę iš abiejų pusių, tepiau (su teptuku) grynu 9 procentų valgomuoju actu. Bijau labai džiaugtis, bet atrodo monstrą pristabdžiau, apdegė pateptos lapų vietos, bet liga jau neplinta ir pačios fistulės pakeitė išvaizdą, neliko gyvybingų kauburėlių. Bet su teptuku ėjau keletą kartų. Dar taip mažai praėjo laiko, tad sunku spręsti, ar rūdys neatsinaujins.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2015 13:17

Tiesą sakant, nežinau ar tai padės. Koks skirtumas ar lapą nuskinti ar jį tepti tol kol rūdys taps negyvybingos? Juk netepėt visų lapų. Kokia garantija, kad jos neatsiras ant neteptų lapų.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rūdys

Standartinė Elena » 05 Bir 2015 17:16

Garantijos jokios.Tepiau net ne visą lapą, o tik pažeista vietą, tai dar lieka funkcionuoti nepažeista lapo dalis, o kai skiname visus, nors nedaug pažeistus lapus, rožė gal likti ir be lapų, kas dalinai sutrikdo rožės augimą.Šiandien naujų židinių neatsirado, nors žinau, kad tai nieko nesako. Taip norėtųsi tikėti, kad tų užkrėstų lapų nebebus tiek daug.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 07 Bir 2015 20:39

Nusišnekėsiu, bet man tokia mintis šovė, o jei nupurkšt koka kola? (stupid) :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 08 Bir 2015 05:25

Esu purškus Coca cola nuo amarų - man nepatiko. Rožės labai greitai susirgo kažkuo ir lapai buvo baisūs. Gal ir ne nuo Coca colos, bet po jos lapai lieka lipnūs ir atrodo baisokai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 09 Bir 2015 06:38

Mano "Maxima" alba visa rūdžiuota. Nuskyniau kibirą lapų nuo dviejų krūmų, nepagailėjau ir kai kurių šakelių. Jei būtų tik lapai, tai bala nematė, bet židiniais nusėtos ir jaunos šakelės. Nupurkšti nepavyko dėl vėjų, tai nors lapus nuskabiau. Ko gero, pasielgsiu labai dratiškai - leisiu žydėti, pasigrožėsiu, o paskui nupjausiu iki šaknų.
Keistas dalykas - užpernai nesmarkiai sirgo, pernai nemačiau nė vieno pažeisto lapo, o šiemet net akis gelia bežiūrint į oranžiniais spuogais nusėtus lapus :(

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rūdys

Standartinė Elena » 09 Bir 2015 07:20

ant vienos rožės rūdžių kuris laikas neatsinaujina, o kitai rožei buvo atsiradę keli nauji židiniai, "apdeginau" fistules šį kartą su skirtu orkaitėms valyti skysčiu. Nėra padėtis tragiška, visos viršutinės šakos nepažeistos, lapai sveiki, bėda "pirmame aukšte", vis tik nemažai apdegintų plėtmais lapų. Kol kas tepliosiu, man gaila skinti dėl mažo rūdžių taškelio visą lapą. Prieš porą dienų visą rožę apibarsčiau durpių briketų pelenais, jei nepadės, tai nors bus patrešta.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 09 Bir 2015 07:27

mano Alba Maxima irgi serga (antri metai iš eilės), kai užsikrėtė nuo Daktaro, pastarasis jau sunaikintas, o liga liko. Nupurkšti irgi niekaip nepritaikau laiko (swearing) . Vakar prabėgdama paskabiau lapus, bet žinau, kad tai neveikia... Ir purškimai efektorium neveikia, paieškosiu, gal dar rasiu pelenų, reiks pabandyt pabarstyt ant krūmo. Kažkaip visos priemonės man atrodo nepatikimos prie šitos ligos :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 09 Bir 2015 07:31

Pabandykit Platelių rožės, surastą ir rekomenduotą sugižusį pieną. Aš išbandžiau. Vieną kartą tikrai buvo sugižes, o kitą kartą labai lengvai surūgęs, bet skonis kaip sugižusio todėl ir purškiau - man atrodo geriau ir aplinka nenuodijama.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 16 Bir 2015 13:10

Apžiūrėjau, kad mano agrastai ir serbentai taip pat šiemet baisiai rūdžiuoti. Internetas sako, kad grybas lyg ir ne tas pats, kaip rožių. Bala nematė tų uogų, bet krūmai auga visai šalia rožių, giminė tai ta pati, labai nenorėčiau, kad ir jos užsikrėstų :(

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rūdys

Standartinė Elena » 16 Bir 2015 14:10

Šiandien apžiūrėjau problemines (turėjusias rūdžių ) rožes, naujų ligos pažeistų lapų neradau. Tfiu, tfiu, tfiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 16 Bir 2015 14:31

O aš radau rudžių ant Complicatos, ne daug, bet yra keletas lapų...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 26 Lie 2015 20:47

Alba Maxima prieš ir po egzekucijos. Kažkodėl nenufotografavau didžiulių rūdžių sankaupų ant šakelių, atrodo kaip oranžinės uogos.

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 26 Lie 2015 21:07

Nesupratau - nupjovei visai?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rūdys

Standartinė LoretaA » 27 Lie 2015 05:08

Taigi matosi, kad nieko nėra - vadinasi nupjovė visai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rūdys

Standartinė Jūratė » 27 Lie 2015 07:11

Tai šiandien kompiuterio ekrane aiškiau jau matau, o telefone žiūrėjau žiūrėjau ir nesupratau...
Regina, ar purškei ją nuo rūdžių kuo nors? Birželio pradžioj rašei, kad nebuvo galimybių, o vėliau?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rūdys

Standartinė Regina » 27 Lie 2015 09:29

Taip, Jūrate, nupjoviau abu krūmus iki pat žemės. Atžels. Dar žemę aplink reikėtų nupurkšti.
Purškiau net du kartus. Neatsimenu, ar abu kartus Effektorium, ar antrą Canditu. Ir lapus, kaip man tada atrodė, visus išskyniau. Bet paskui labai gausiai atsirado ant šakelių, o dabar nebuvo nė vieno sveiko lapo.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 04:43

labas rytas,kakinausi visa vasara,rijau informacija,isbandziau Topaz,Previcur,Infinito,Score...apkreciau turbut visas savo rozes beskabydama lapus ir nesiplaudama ranku po kiekvienos,net nezinau kokia roze turi zidini...ikeliu nuotrauku keliu krumu,bet turbut visi tokie,ar cia rudys?jei taip,ar man visas rozes nukirpti iki zemes? ;(

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į