Apie rožių ligas

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Apie rožių ligas

Standartinė pakalnute » 10 Rgp 2017 04:55

Aš purškiu pavasarį, kol nėra lapų ir rudenį, kai nurenku lapus. Vasarą purškiu, kai pradeda lįsti vienas kitas geltonas lapelis. Šiemet purškiau pirmą kartą rugpjūčio pradžioj, prieš savaitę. Efektoriaus neturiu. Turiu topas ir Previkūro, bet jie nežinau ar padeda nuo dėmėtligės, tai ir nepurškiu jais.
Šiemet mano rožytės, galima sakyti ,mažokai serga. Daug jų yra tik pirma vasara pas mane, dar turi atsparumo iš anksčiau. Be to, birželis buvo lietingas ir joms užteko drėgmės. Kiek aš pastebėjau, jei joms trūksta drėgmės, yra karšti orai, tai jos serga labiau pas mane. Tai šiemet gerai užtręšiau. Per tris kartus iki šiol. Palyginus su ankstesniais metais, atrodo gana patenkintos :) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Esmiralda » 10 Rgp 2017 07:03

Atsiprašau, kad tokia nesupratinga, bet taip ir nesupratau kuom purškiate vasarą. Prieš savaitę kuom purškėte, Pakalnute?

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: Apie rožių ligas

Standartinė pakalnute » 10 Rgp 2017 10:36

Purškiu vario sulfatu. Man pasirodė geriau nei pienas , skiestas vandeniu. Jei turėčiau efektoriaus, purkščiau juo.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Egidija » 10 Rgp 2017 18:09

labas,turiu dvi rožytes stiebines,sergančias miltlige.vakar pasidariau, iš interneto paskaičiusi, 40 g skysto žalio(gal reikįjo ne žalio?) muilo,4 gramai vario sulfato ir 1 ltr vandens,...sutraukė mėlyną varškę,užkišo purkštuvą...nesupratau,vanduo per šiltas,ne tokio muilo reikėjo,gal neišplautas purkštuvas liko? eisiu kitką galvoti... (smoke)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 11 Rgp 2017 10:45

Labai įdomiai, Egidija, Jums gaunasi. Gal pirma reiktų GERAI paskaityti kam naudojamas "Žaliasis muilas". Tai nėra fungicidas, tai insekticidas, t.y. nuo čiulpiančių, graužiančių gyvių. Dar juo galima dezinfekuoti ir skalbti. Nuo seno mūsų močiūtės ir mamos kaip fungicidą, t.y. nuo grybinių ligų, naudodavo ūkišką muilą. Negražiai pasakysiu, bet ... pripuolat ir paskubom padarot bile ką |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Regina » 11 Rgp 2017 11:35

Egidija, aš nesupratau, ar Jūs naudojot tiesiog žalios spalvos muilą, jei klausiat, ar nereikėjo kitokio? Žaliasis - tai ne tiesiog žalias skystas muilas.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Egidija » 17 Rgp 2017 19:21

sveikos. Buvo parašyta 40 g.muilo ir viskas...ar ūkinio,ar kokio,neparašyta,tad sumąsčiau,kad ir žaliasis skystas tiks...nieko,pasikeisiu purkštuvą... ;)

ONTĖ
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 22 Lie 2017 21:38

Re: Apie rožių ligas

Standartinė ONTĖ » 18 Rgp 2017 13:51

Tik gegužės mėn. rožes du kartus nupurškiau ir palaisčiau previkiūru. Toliau visą ūkį: daržoves, vaismedžius ir rožes purškiau vienodu tirpalu. Arba užraugtom mielėm, arba skiestu pienu su jodu, kas 10 dienų. Šiandien galiu pasakyti, kad rezultatai puikūs. Kodėl taip dariau? Vienam kartui pasigamindavai tirpalo 5 litrus ir jį reikėdavo sunaudoti. Pradėdavau nuo šiltnamio, po to rožės (24 krūmeliai), bulvės, trešnės, vyšnios. Viena vyšnaitė Molodiožnaja pernai šiuo laikotarpiu jau buvo belikusi su keliais lapeliais, šiemet ant jos nerasi nė vieno geltono lapelio. O kaip rožytės? Šiuo metu ant kai kurių krūmelių tik krūmelio apačioje, viduryje, prie žemės yra pažeistų lapelių, kur nepavyko gerai užpurkšti. Viso atlikau 7 purškimus, neskaitant purškimų previkiūru.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 21 Rgp 2017 05:43

Mažam ūkelyje galima tuo užsiimti. Rašau mažam, nes 5 litrai skyčio yra labai mažai. O kaip Jus purkštumėte 7 kartus, neskaitant purškimo previcur -u, jeigu iš viso viskam reiktų sunaudoti kokius 7 kibirus skysčio?

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Gina » 21 Rgp 2017 20:34

Loreta, jūs iš tiesų tieeek purškiat ???? :O :O :O Koks tada tvyro kvapas sode, iškart po purškimo ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2017 05:18

Gina, argi aš taip parašiau, kad tiek purškiu? Paklausiau, ką reiktų daryti, jeigu visam sodui ir daržui reikia apie 7 kibirų skysčio, o Ontė, kaip supratau, visą ūkį nupurškė 9 kartus, įskaitant purškimą previcur. Sodą viso labo purškiu 3 kartus ir tam sunaudoju apie 4 kibirus skysčių vienu metu. Bet niekada nepurškių jokių daržovių, vaiskrūmių ar dekoratyvinių krūmų. Purškių rožes ir slyvas. Šiemet slyvų nepurškiau, nes žiedai nušalo ir vaisių nebuvo.
Visada purškiu vėlai vakare ir kai nebūna apsoliučiai jokio vėjo. Baigiu naktį - vėlyvą pavasarį ir vasarą naktys šviesios, galima dirbti ir naktimis. Ūkininkai, deja, purškia vidury dienos ir su vėjeliu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Jūratė » 22 Rgp 2017 06:58

aš ir pagalvojau, kad Loreta sunaudoja 7 kibirus skysčio (kam tada tokį pavyzdį naudotų :) ), ir iš kart pagalvojau, kad aš per mažai apipurškiu rožes, nes sunaudoju per kartą ~10 litrų. Mano purkštuvas jau visiškai sugedo, labai nepatogu dirbti - kol pumpuoji, tol purškia, tik nustoji ir iš kart nustoja purkšti :( Teks įsigyt naują.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2017 07:09

Tai ne pavyzdys, o nuostaba, kad purškia viską. Tuomet primečiau kiek man viskam reiktų skysčio ir svarbiausia, kiek tiems skyčiams išpurkšti reiktų laiko, kurio visiškai nėra. O pati priemonė - mielės ir pienas tikrai geros ir kalba čia ne apie jas. Ir aš gal taip daryčiau, jeigu turėčiau kada ;)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Esmiralda » 22 Rgp 2017 10:55

Apie purškimą mielėmis pirmą kartą girdžiu. Kaip tai daroma ir kokiu tikslu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 22 Rgp 2017 11:18

Mielės ištirpinamos su cukrumi šiltame vandenyje, pastatoma šiltai ir laukiama kol "išsibraidys" vis pamaišant. Po to skiedžiama vandeniu ir purškiama. Purškiama nuo grybinių ligų.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Esmiralda » 22 Rgp 2017 17:24

Ech, tik pasvajot galiu, kad taip kada nors padarysiu ...
Labai tikiuosi, kad pavyks iš rudens bent vario preparatais nupurkšti.

remkai989
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 01 Bir 2020 14:16

Re: Apie rožių ligas

Standartinė remkai989 » 17 Lie 2020 08:07

Ar įmanoma atgaivinti sodintas vazone balkone rožias? Lapelių kraštai pačiam viršuj pradeda rusti, gal saulės trūksta?

Vartotojo avataras
bisonas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 29 Bir 2020 08:42

Re: Apie rožių ligas

Standartinė bisonas » 24 Sau 2024 15:12

remkai989 rašė:
17 Lie 2020 08:07
Ar įmanoma atgaivinti sodintas vazone balkone rožias? Lapelių kraštai pačiam viršuj pradeda rusti, gal saulės trūksta? dantų protezavimas
Taip, įmanoma. Gali būti dėl keletas priežasčių:

- Saulės trūkumas: rožės yra saulę mėgstantys augalai ir joms reikia bent 6 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Jei jūsų balkonas yra pavėsingoje vietoje, rožėms gali trūkti saulės.
- Vandens trūkumas: rožės yra mėgstančios drėgmę augalai ir joms reikia reguliariai laistyti. Jei rožes laistote per retai, jos gali pradėti dusti.
- Trąšų trūkumas: rožės yra daug maisto medžiagų reikalaujanti augalai ir joms reikia reguliariai tręšti. Jei rožes netręšiate, jos gali pradėti dusti.

Norėdama atgaivinti rožes, galite pabandyti padaryti šiuos dalykus:

- Pajudinti rožes į saulėtesnę vietą. Jei įmanoma, perkelkite rožes į vietą, kur jos gaus bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną.
- Reguliariai laistyti rožes. Laistykite rožes, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžiūsta.
- Tręšti rožes. Tręškite rožes kas 2-4 savaites, naudodami specialias rožėms skirtas trąšas.

Jei atliksite šiuos veiksmus, rožės turėtų pradėti atsigauti. Jei pagerės oro sąlygos, rožės turėtų pradėti žydėti.

Štai keletas papildomų patarimų, kaip prižiūrėti rožes balkone:

- Rožėms reikia gerai drenuoto dirvožemio. Jei jūsų balkone dirvožemis yra sunkus ir nepralaidus vandeniui, galite pridėti šiek tiek smėlio ar perlito, kad pagerintumėte drenažą.
- Rožėms reikia genėjimo. Genėkite rožes pavasarį, kad jos būtų sveikos ir žydėtų gausiai.
- Apsauga nuo kenkėjų ir ligų. Rožės yra jautrios kenkėjams ir ligoms. Reguliariai tikrinkite rožes, ar ant jų nėra kenkėjų ar ligų požymių. Jei pastebėsite kenkėjus ar ligas, nedelsdami imkitės priemonių.

Skelbti atsakymą

Grįžti į