Kas atsitiko rožei?

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rudenelis » 06 Bir 2019 08:47

Aš nebuvau girdėjusi, kad šaltas vanduo gerai, vis tik stresas. Bet tikriausiai stresas ir miltligės sukėlėjui :) . Reikės vakarines maudynes bent jau linkusioms sirgti perkelti į rytines.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 06 Bir 2019 09:04

Aš nusipirkau elementarų purkštuką, pajungi žarną ir jis purškia vandenį gana toli ir aukštai 5 - 6 metrus, paskui atgal grįždamas apspjaudo mažiau ir žemai. Visai nieko. Nepilną ratą be 15 ar 20 laipsnių padaro. Tik pačiai reiktų mažesnio galingumo, aš pirkau dideliems sodams. Kainuoja iki 20 eurų. Dar papildomai reiktų nusipirkti apkabą ir suveržti žarnos su purkštuku sujungimo vietą, nes kitaip nuo didelio spaudimo nusimaus.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Rudenelis » 06 Bir 2019 10:43

Tikrai geras daiktas, kaimynė turi. Reiks apžiūrėt iš arčiau visus tuos jungimus. Jau prognozėmis ir lietaus pažadais netikiu :) .

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Vilma_K » 06 Bir 2019 21:07

Sveikos, as irgi su savo bedomis. Daug metu auginu rozes, bet tokio atvejo dar neturejau. Staiga nurudo visi mano rozynai. Man i grybine liga nepanasu. Ar gali buti nuo amaru ar nuo situ persvieciamu kirmelyciu, kaip nuotraukoj gerai matosi? Bet tu kirmelyciu nera labai daug, o rozes beveik visos tokiais lapais. Pirmasyk gyvenime tokias kirmelaites matau. Ka galvojat?
Siemet apskritai kenkeju daugiau nei visada. Truko ir mano kantrybe, siandien nupurskiau insekticidu, kol dar masiskai nesuzydejo rozes ir lavandos.
Prikabinti failai
20190604_210502.jpg
20190604_210413.jpg
20190604_210347.jpg
20190604_210329.jpg

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė LoretaA » 07 Bir 2019 06:01

Ko gero išgraužta :? Matomai ir tie nedaug gerą apetitą turi. Į grybinę ligą tikrai nepanašu.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė AgneK » 29 Spa 2021 18:58

Sveiki! 🙂
Prasau pagalbos.. Gal galite pasakyti kokia cia liga? Didzioji dauguma roziu sitaip susirgo rudeniop (violetiniai raudonos demes ant stiebu, susiraito lapai ir nukrenta, stiebai nesumedeja, tokie guminiai tampa). Vasara visos 3 kartus purkstos fungicidais. Galvojau, kad deglige. Bet pranarsius google radau, kad tai gali buti miltlige (Downy mildew) . Jokiu miltiniu apnasu ant lapu nera, kas ir kelia klausimu, ziedai nupuva, nesiskleidzia.
Ir kaip gydyti? 🤔 Kiek suprantu jei deglige, tai sakas iskirpti reikia. O jei miltlige? Tas sakas naikinti ar uztenka tik apdorojimo fungicidais? 🤔
Labai lauksiu jusu patarimu 🙏
Prikabinti failai
IMG_20211010_134427.jpg
IMG_20211010_133450.jpg
IMG_20211010_133445.jpg

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Paukštukas » 11 Sau 2022 18:27

Aišku, jau gerokai laiko praėjo nuo klausimo🙂 Aš tokių dalykų tiesiog iš niekur, t.y. ant sveikų stiebų vasaros metu nesu mačiusi. Taip atrodo pašąlę, saulės nudeginti rožių stiebai, jei pavasarį būna nenugenėti iki sveikos vietos. Visada kerpu žemiau visokių dėmių. Dar būna, kad pavasario saulė išdžiovina stiebus, jie lyg pavytę, tarsi miltingi viduje. Juos taip pat kerpu iki sveikos vietos. Pasitaiko, kad iš "peržiemojusio" krūmo lieka vos ne kelmelis. Bet, patręšus, paliejus humistar ar pan. preparatais visada krūmai vėl atauga. Jei pagailiu, tai pastebėjau, kad rožės augina daug aklų ūglių, greičiau suserga, mažiau žydi.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė AgneK » 17 Kov 2022 12:56

Aciu, Paukstuk, uz atsakyma :)
Tai vat tame ir keistumas, kad tai buvo naujai isauge stiebai, o ir atsitiko rugpjuti. Tada daug lijo, salta buvo, turbut tai ir itakojo ligu atsiradima |(

Vartotojo avataras
bisonas
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 29 Bir 2020 08:42

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė bisonas » 26 Lap 2023 13:30

AgneK rašė:
29 Spa 2021 18:58
Sveiki! 🙂lankava
Prasau pagalbos.. Gal galite pasakyti kokia cia liga? Didzioji dauguma roziu sitaip susirgo rudeniop (violetiniai raudonos demes ant stiebu, susiraito lapai ir nukrenta, stiebai nesumedeja, tokie guminiai tampa). Vasara visos 3 kartus purkstos fungicidais. Galvojau, kad deglige. Bet pranarsius google radau, kad tai gali buti miltlige (Downy mildew) . Jokiu miltiniu apnasu ant lapu nera, kas ir kelia klausimu, ziedai nupuva, nesiskleidzia.
Ir kaip gydyti? 🤔 Kiek suprantu jei deglige, tai sakas iskirpti reikia. O jei miltlige? Tas sakas naikinti ar uztenka tik apdorojimo fungicidais? 🤔
Labai lauksiu jusu patarimu 🙏
Sveiki,

man atrodo, kad jūsų rožės serga miltlige.

Miltligė dažniausiai pasireiškia vėlai rudenį arba anksti pavasarį, kai oras yra drėgnas ir šiltas. Liga gali būti platinama lietingu oru arba per užkrėstų augalų lietimąsi.

Norint gydyti miltligę, rekomenduojama naudoti fungicidus, skirtus rožėms. Fungicidus reikia purkšti ant augalų, kai tik pastebėsite ligos požymius. Purškimą reikia pakartoti kas 7-10 dienų, kol liga bus visiškai sunaikinta.

Jei liga yra labai išplitusi, gali tekti nupjauti sergančius lapus ir stiebus. Nupjautus lapus ir stiebus reikia sunaikinti, kad liga neplistų į kitus augalus.

Štai keletas patarimų, kaip išvengti miltligės:

- Sodinkite rožes gerai vėdinamose vietose.
- Reguliariai laistykite rožes, kad dirva būtų drėgna, bet ne šlapia.
- Nuimkite nukritusius lapus ir stiebus.
- Purkškite rožes fungicidais profilaktikai, ypač vėlai rudenį ir anksti pavasarį.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kas atsitiko rožei?

Standartinė Jūratė » 01 Gru 2023 10:32

Na mano praktikoje rožės miltlige susirgo vasarą, bet būtent po lietingo periodo. Sunku įsivaizduoti šiltą orą vėlai rudenį ar anksti pavasarį, kaip rašot...
Kelis sykius purškiau stipriu bambaliniu alum, bet nepadėjo, nes buvo labai išplitę ir jau pažengę. Tiesiog nukarpiau visus lapus, o aluje labiau maudžiau nei purškiau. Kitais metais liga nesikartojo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į