Apie rožių ligas

Moderatorius: DaliaRaimonda

Re: Apie rožių ligas

Standartinė pakalnute » 10 Rgp 2017 04:55

Aš purškiu pavasarį, kol nėra lapų ir rudenį, kai nurenku lapus. Vasarą purškiu, kai pradeda lįsti vienas kitas geltonas lapelis. Šiemet purškiau pirmą kartą rugpjūčio pradžioj, prieš savaitę. Efektoriaus neturiu. Turiu topas ir Previkūro, bet jie nežinau ar padeda nuo dėmėtligės, tai ir nepurškiu jais.
Šiemet mano rožytės, galima sakyti ,mažokai serga. Daug jų yra tik pirma vasara pas mane, dar turi atsparumo iš anksčiau. Be to, birželis buvo lietingas ir joms užteko drėgmės. Kiek aš pastebėjau, jei joms trūksta drėgmės, yra karšti orai, tai jos serga labiau pas mane. Tai šiemet gerai užtręšiau. Per tris kartus iki šiol. Palyginus su ankstesniais metais, atrodo gana patenkintos :) .
pakalnute

Standartinė Esmiralda » 10 Rgp 2017 07:03

Atsiprašau, kad tokia nesupratinga, bet taip ir nesupratau kuom purškiate vasarą. Prieš savaitę kuom purškėte, Pakalnute?
Esmiralda

Standartinė pakalnute » 10 Rgp 2017 10:36

Purškiu vario sulfatu. Man pasirodė geriau nei pienas , skiestas vandeniu. Jei turėčiau efektoriaus, purkščiau juo.
pakalnute

Standartinė Egidija » 10 Rgp 2017 18:09

labas,turiu dvi rožytes stiebines,sergančias miltlige.vakar pasidariau, iš interneto paskaičiusi, 40 g skysto žalio(gal reikįjo ne žalio?) muilo,4 gramai vario sulfato ir 1 ltr vandens,...sutraukė mėlyną varškę,užkišo purkštuvą...nesupratau,vanduo per šiltas,ne tokio muilo reikėjo,gal neišplautas purkštuvas liko? eisiu kitką galvoti... (smoke)
Egidija

Standartinė LoretaA » 11 Rgp 2017 10:45

Labai įdomiai, Egidija, Jums gaunasi. Gal pirma reiktų GERAI paskaityti kam naudojamas "Žaliasis muilas". Tai nėra fungicidas, tai insekticidas, t.y. nuo čiulpiančių, graužiančių gyvių. Dar juo galima dezinfekuoti ir skalbti. Nuo seno mūsų močiūtės ir mamos kaip fungicidą, t.y. nuo grybinių ligų, naudodavo ūkišką muilą. Negražiai pasakysiu, bet ... pripuolat ir paskubom padarot bile ką |(
Vartotojo avataras
LoretaA

Standartinė Regina » 11 Rgp 2017 11:35

Egidija, aš nesupratau, ar Jūs naudojot tiesiog žalios spalvos muilą, jei klausiat, ar nereikėjo kitokio? Žaliasis - tai ne tiesiog žalias skystas muilas.
Vartotojo avataras
Regina

Standartinė Egidija » 17 Rgp 2017 19:21

sveikos. Buvo parašyta 40 g.muilo ir viskas...ar ūkinio,ar kokio,neparašyta,tad sumąsčiau,kad ir žaliasis skystas tiks...nieko,pasikeisiu purkštuvą... ;)
Egidija

Standartinė ONTĖ » 18 Rgp 2017 13:51

Tik gegužės mėn. rožes du kartus nupurškiau ir palaisčiau previkiūru. Toliau visą ūkį: daržoves, vaismedžius ir rožes purškiau vienodu tirpalu. Arba užraugtom mielėm, arba skiestu pienu su jodu, kas 10 dienų. Šiandien galiu pasakyti, kad rezultatai puikūs. Kodėl taip dariau? Vienam kartui pasigamindavai tirpalo 5 litrus ir jį reikėdavo sunaudoti. Pradėdavau nuo šiltnamio, po to rožės (24 krūmeliai), bulvės, trešnės, vyšnios. Viena vyšnaitė Molodiožnaja pernai šiuo laikotarpiu jau buvo belikusi su keliais lapeliais, šiemet ant jos nerasi nė vieno geltono lapelio. O kaip rožytės? Šiuo metu ant kai kurių krūmelių tik krūmelio apačioje, viduryje, prie žemės yra pažeistų lapelių, kur nepavyko gerai užpurkšti. Viso atlikau 7 purškimus, neskaitant purškimų previkiūru.
ONTĖ

Ankstesnis

Grįžti į Rožių ligos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias