Rūdys

Moderatorius: DaliaRaimonda

Re: Rūdys

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 04:50

Tyliai sove mintis,gal as juos nudeginau su tiek chemikalu rusiu,bet tie lapai paliko tokie kaip popieriniai ir pradzioje nebuvo chemikalu?o purskiau ne is karto visus ir su savaites ar keliu pertraukomis?
Egidija

Standartinė Regina » 25 Rgp 2015 06:55

Labai sunku spręsti iš nuotraukų, daugelio ligų požymiai gana panašūs. Pasididinau nuotraukas, bet vis tiek neįžiūrėjau nieko panašaus į rūdis. Ar vasaros pradžioj buvo stambūs oranžiniai taškai, burbuliukai? Ar dabar lapų apačia atrodo kaip apibarstyta oranžiniu smėliu? Jei matėt kriaušių rūdis, tai vaizdas ir ant rožių panašus.
Vartotojo avataras
Regina

Standartinė nijea » 25 Rgp 2015 09:36

Egidija, į rūdis ir man nepanašu... kiek įžiūrėjau, ypač paskutinėj foto man matosi, kad tai voratinklinės erkutės darbas. Ji naikinama akaricidais (pvz. NeemAzal). Mano balkone augančias rožes (jei nespėju laiku susodinti į nuolatines vietas) įpusėjus vasarai dažniausiai pradeda pulti...
Vartotojo avataras
nijea

Standartinė Jūratė » 25 Rgp 2015 09:44

man ir į rūdis nepanašu.. Pritariu, kad tai voratinklinė erkutė, pas mane ji irgi siautėja :(
Vartotojo avataras
Jūratė

Standartinė Arijana » 25 Rgp 2015 15:47

Man irgi atrodo voratinklinė erkutė, paskutinėje foto lyg matosi smulkus voratinkliukas apatinėje lapų pusėje. Pas mane šįmet pirmą kartą siautėja, apsikrėtė net šiltnamyje auganti vynuogė. Ar kartais neauginate brugmasijos (durnaropės, angelų trimitai)-ji gali būti šaltinis. Mano kaimynai sodininkai, per tvorą pasiguodžiau dėl to parazito, sako ieškok šaltinio, išsikalbėjom, sako-"mesk tik greičiau, graži tai graži, bet ligų šaltinis!" Ir iš tikro- trečius metus ją turiu, visą laiką kova su ta erkute, bet kitų augalų nekabino, o šįmet labai karšta ir labai sausa, tai išplėtė savo valdas kaipmat. Reikia purkšti akaricidais.
Vartotojo avataras
Arijana

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 17:00

Neturiu durnaropes,pas mane is zydinciu geliu tik 40 krumu roziu 13 levandu 80 gyvatvoreles daigeliu rutu,likusiu is 180, bei du gvazdikeliai,ir viskas (xixi)... as megaujuosi rozemis <3 ,jas sodinu,dar zadu persodinti kai kurias,pirkti nauju, jau simta kartu vaiksciojau ir ieskojau geresniu vietu kur persodinsiu t.y. megaujuosi procesu...kai jis susiformuos,rozes suras sau vietas,vat tada uzsiimsiu daugiameciu geliu derinimu prie ju...dabar teturiu dekoratyvaus cesnako seklu,bet dar nesugalvojau kada jas seti...nusipirkau nemesalio...aciu labai,jau lekiu isbandyti purksti...
Paskutinį kartą redagavo Egidija 25 Rgp 2015 19:27. Iš viso redaguota 1 kartą.
Egidija

Standartinė Egidija » 25 Rgp 2015 19:26

ka tik pabaigiau purksti nemezaliu...ar reikia pakartoti po savaites, ar ansciau?
prirasiau ,kad neturiu daugiau geliu,bet turiu visokiu lapu,lapuociu,viszaliu augaliu ir radau viena eglute mazgine kazkokia,gal joje erkute veisiasi?
Egidija

Standartinė Virginija » 25 Rgp 2015 20:20

Pasigailėkit Jūs tų vargšių rožių - vasara jau baigiasi...
Virginija

Standartinė Regina » 23 Rgp 2016 09:21

Įdomu, kaip laikosi sirgusios rūdimis rožės?
Pamenu, kad pernai actu gydė Elė, ir Jūratės rožės sirgo. Kaip jos dabar jaučiasi?
Aš sekmadienį vėl iki žemės nupjoviau "Maximą". Pirmoj vasaros pusėj viskas buvo gerai, o dabar ir vėl lapai buvo geltonai apipudruoti.
Vartotojo avataras
Regina

Standartinė Jūratė » 23 Rgp 2016 10:06

Yra ir pas mane rūdim sergančių - Maxima turi tokių lapų, bet jos nebeskabiau (nėra taip siaubingai daug kaip kažkuriais metais), tik nupurškiau. O Kathleen Harrop buvo gan stipriai nurudavus, tai nuskabėm lapus iki pat viršūnėlių ir nupurškiau. Ataugę lapai senesni keletą taškelių turi, o švieži dar ne. Sukrovė pumpurus ant šakų galų...
Kažkuriais metais mačiau rūdžių (nedaug) ant Complicatos, bet jai nieko nedariau. Mane šįmet labiau neramina gan išplitus tikroji miltligė (pirmi metai su tokia liga).. :|
Vartotojo avataras
Jūratė

Standartinė Regina » 23 Rgp 2016 11:29

Rožės pas mane miltlige neserga. Dar neserga. Kiti augalai "miltuoti".
Rožės serga dėmėtlige, kai kurios gana stipriai.
Vartotojo avataras
Regina

Standartinė Jūratė » 23 Rgp 2016 11:42

Dėmėtlige manęs jau neišgąsdinsi :D , kai kurios rožės visiškai be lapų. Miltligė stipriam alui nepasiduoda :), reiks purkšt su kokia nors chemija.
O va rūdim pas mane kasmet serga tankiažiedžiai katilėliai - visų lapų vidinės pusės būna nusėtos rudų taškų. Kažkada nukarpiau katilėlių visą žalią masę iki žemės (juos taip ir reikia nukarpyti, kad gražiai atželtų lapai, o ne styrotų nužydėję šiukšlynai). Dabar gražiai atžėlė, bet rudų taškų vis tiek labai daug. Galvoju, o negali būti, kad tos rūdys persiduoda rožėm? ar čia visai kitokios rūdys? kaip kad pavyzdžiui kriaušių rūdys...
Vartotojo avataras
Jūratė

Standartinė Regina » 23 Rgp 2016 11:47

Ir mano katilėliai būna visada oranžiniai. Kažkur girdėjau, gal Rasa kažkada sakė, kad tai kitokios rūdys.
Vartotojo avataras
Regina

Standartinė Rudenelis » 23 Rgp 2016 12:34

Ir mano katilėliai jau antra vasara serga rūdimis, vienoj vietoj, kiti sveiki. Rožė, prie kurios auga nesveikieji, švarutėlė.
Rudenelis

Ankstesnis

Grįžti į Rožių ligos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: LadyIndre ir 1 svečias