Puslapis 16

Pavasaris 2019

Parašytas: 15 Vas 2019 07:46
Regina
Esmiralda, dar tik vasario vidurys :D :D :D Užmiršai, kur mes gyvenam (xixi)
Mintyse regiu senas ir naujas rožes, svajoju apie pavasarį ir apie sodinimą, bet apie genėjimą - neeee (no)

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 15 Vas 2019 08:21
Esmiralda
Man aišku ramiau kol rožės po dangom dėl stirnų. Bet kai šilta - gali įsisukti pelės, ir taip pat pridaryti bėdos daugiau nei stirnos. O šalčių, bent jau didelių, tikrai nebesitikiu.
Mano daugiabučio kieme nedengtos rožės visos žalios iki galiukų.

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 15 Vas 2019 08:38
Rudenelis
Norėjau pažiūrėti kaip laikosi rožės, bet negalėjau. Dengimų viršus , šonai seniai šviečia, o apačia ir galai lede. Aš tik bijau, kad nebūtų apšutę, nes žemė po dengimais net nebuvo įšalusi, o yra dengimų, kurie apkasti sniegu nuo takų . Reikės kasti ir išvežti kažkur, nes žiemos nematyt.
O iki kalendorinio pavasario liko tik pora savaitėlių (like) .

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 15 Vas 2019 17:09
Gema
Šiandien mano kraštuose +13C :)

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 15 Vas 2019 17:35
Esmiralda
Kaip smagu, Gema <3
O kada planuoji grįžti į mūsų kraštus?
Labai tikiuosi, kad ir pas mus rytoj bus žadėta saulė ir +7 (sun)

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 15 Vas 2019 19:02
Gema
Planuoju grįžti balandžio pradžioje nusidengti rožių :)

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 15 Vas 2019 21:44
Esmiralda
Tuo metu jau gal ir tulpės Tavo sode žydės (flower) (flower) (flower)

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 16 Vas 2019 06:57
Gema
Gal :)

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 17 Vas 2019 14:35
Artūras
Rudenelis rašė:Aš tik bijau, kad nebūtų apšutę, nes žemė po dengimais net nebuvo įšalusi.
Šiandien buvau nuvažiavęs į sodą apsižiūrėti... Įšalo tikrai jokio nėra, sniegas dar kai kur guli, bet po dangom žvilgtelėti nesukelia jokių problemų -metaliniai smaigai išsitraukia kaip per sviestą...
Tikėjausi, kad šiais metais rožės peržiemos idealiai, nes didelių šalčių taip ir nebuvo... Bet, tiesa sakant, atidaręs porą dangų, labai nusivyliau... :(
Labai daug rudų šakų (kai kur net visi krūmai parudavę). Tikėtina, kad visgi iššuto... Vieną Teasing Georgia krūmą iškasė kurmiai, tai šakos visos išsausėjusios, net nežinau ar atsigaus. Labai nuliūdino Mme Isaac Pereire (antroj nuotraukoj)- pernai jaunas krūmas net nežydėjo, o šiemet visiškai juodas...
Pirmoj nuotraukoj Ghislaine de Feligonde... Tas rudas visas šakas, kaip suprantu, reikės irgi išpjauti? :?
Po kitom dangom net nežiūrėjau, kad negadinti sau nuotaikos...

Bet kokiu atveju, pavasaris jau labai arti ir vien tai labai pakelia nuotaiką :)


Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 17 Vas 2019 15:43
pakalnute
Oh, Artūrai, kai pamačiau Tavo rožyčių foto. iškart šokau į batus ir ėjau rimčiau pažiūrėt po savo dangalais.
Jau anksčiau buvau žvilgtelėjus, bet vaizdas negąsdino, tai buvau rami.
Daugelio dangų šonus atkėliau ir palikau pusiau atidengtas. Neiššuto , atrodo, niekas, bet jau ryt pakelsiu visas dangas ir vėdinsiu, kad palei žemę cirkuliuotų oras. Keistas laikotarpis, nei žiema, nei pavasaris. Pumpuriukai pabrinkę, tai turbūt reikės ir variu purkšt jau netrukus.
Gal Pereiros sodinukas silpnesnis buvo, kad taip pajuodo. Reikia tikėtis, kad dar nepraradai jos...

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 17 Vas 2019 17:00
Gema
Suprantu, Artūrai, kaip turėjai nuliūsti. Gerai, kad negaliu pasižiūrėti :) Kaip bus parvažiavus taip bus :))))

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 17 Vas 2019 18:43
Regina
Ir aš buvau nuvažiavus pažiūrėti. Sniego daug, įšalo nėra visiškai. Nieko nekilnojau, daugelyje vietų net neįmanoma to padaryti, nes dar dangos po sniegu. Kai kur kuoliukai išsitraukę, dangos plaikstosi - gavosi troks savaiminis vėdinimasis :) Įkišau nosį - viskas gerai :)
Artūrai, su Ghislaine viskas gerai - pas mane ji kasmet tokia nusirausvinus būna. Nebent aš nuotraukoj ne taip įžiūriu. O Pereire tai tikrai matosi juodos šakos. Gal ne visos?

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 19 Vas 2019 12:55
Rudenelis
Artūrai, ar tik nebus kaltas geležies sulfatas? Lyg ir rašei kažkada, kad rudenį juo purški. Aš Mme Isaac Pereire taip nupurškiau juo, nes pastebėjau rūdis, tai atrodo gana nesimpatiškai, visos žaizdelės ir įbrėžimai juodi, lapų likučiai taip pat. Daugiau nepurškiau niekuo nė vienos rožės, nes nespėjau, tai visos, kiek galėjau apžiūrėti, žalutėlės. Taip pat ir Ghishlaine de Feligonde.

Re: Šiokiadieniai_1

Parašytas: 19 Vas 2019 19:07
Artūras
Rudenelis rašė:Artūrai, ar tik nebus kaltas geležies sulfatas?
O kaip jis gali būti kaltas? :? Suprantu, kad gali pakisti spalva ir panašiai, bet nemanau, kad nuo jo rožė galėtų žūti. Tada kokia gi būtų nauda iš jo....
Regina man davė vilties, kad ne viskas jau taip bus ir blogai :) aišku, situacija praaiškės, kai bus atidengtos visos dangos. Gal nepasisekė tik Periere, nes labai jos norėjau :)

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 19 Vas 2019 19:35
pakalnute
Aš iš rudens visas rožes iki vienos purškiau geležies sulfatu . Pirmą kartą taip dariau. Pavasarį purkšiu variu. Pernai nelabai sveikos buvo mano rožės. Ypač vargau su miltlige. Šiemet bandysiu rimčiau užsiimt prevencija. Patinka man , kai rožės būna rubuiliukės, bet kaip tai pasiekt?

Man pernai skurdo trys rožių sodinukai, kol visai sunyko. Vaizdas buvo panašus. Tai bėdą nurašiau silpnam sodinukui.

Užsisakiau skiepijimo peilį per internetą, tai imsiuos miklinti ranką, nes norisi ir gražių naujų batų, rankinių, ne tik gražių naujų rožių :D .

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 21 Vas 2019 12:20
Jūratė
Aš nedengiau nei vienos rožės, yra keli praradimai: Souvenir de Malmaison Cl. juodos šakos, Falstaff juodos šakos, Gertrude Jekyll irgi atrodo juoda. Daugiau labai juodų nemačiau, gal ką dar atrasiu. O šiaip tai vaizdas labai gražus, kol kas atrodo, kad žiemos kaip nebūta :)

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 21 Vas 2019 21:02
Arijana
Artūrai,aš baisios tragedijos pirmoje nuotraukoje nematau-neblogai išsilaikiusi man atrodo.Antroje nuotraukoje-tai jau kaput greičiausiai.

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 26 Vas 2019 12:25
Jūratė
Pradėjau po truputį dairytis trąšų, radau tokį, mano galva, visai neblogą variantą
https://www.emolus.lt/sodas-ir-laisvala ... -10kg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ką galvojate?

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 01 Kov 2019 09:26
Regina
Tai jau ir pavasaris (dance) Su tuo visus ir sveikinu (sun) (flower)
Vakar buvau nulėkus į kaimą apsidairyti. Sniego nei žymės, įšalo nėra ir nebuvo, kurmiai darbuojasi išsijuosę (bandit)
Baisus vėjas, kuoliukai ištraukti, dangos plaikstosi kaip vėliavos. Kai kuriuos apklotus paploninau, kelias senovines atidengiau.
Turiu pasakyti, kad pelės žiemojo puikiai (mad) Modernių rožių netikrinau, o senovinių žydėjimas bus kuklus.

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 04 Kov 2019 15:27
pakalnute
Neaiškus man šis pavasaris... Kur buvo kelios rožės prilenktos ir prisegtos su metalinėm kabėm, bet nedengtos, tai atlaisvinau. Tos kabės kai kur tai nelabai laisvai, bet išsitraukė. Po dangalais tai viskas jaukiai atrodo, bet dar neatidengiau, nes nėra kaip šlapių dangalų džiovint, tai kenčiu kartu su rožytėm. Kaip jūs visi gyvuojat? Ar jau pasispyrėt į priekį su darbais? :) Jei ryt bus toks oras kaip šiandien +7, tai gal reiks persodint vieną kitą rožę. Tiems darbams tai oras pats tas turbūt.

Re: Jau beveik pavasaris 2019

Parašytas: 04 Kov 2019 22:41
Gema
Lelijėlė man rašė, kad mūsų Utenos-Zarasų pakampėj užvakar buvo -9 ir vėl prisnigo. Nejaugi Lietuva tokia skirtinga!!!!! Maniau, būdama toli seksiu forumą ir bus aišku kada ką nudengti ir genėti, bet paaiškėjo, kad niekas neaišku.

Įdomu, ar ir šįmet rožių žiedus bus galima fotografuoti birželio 2 d.? Pasižiūrėjau pernykštes rožių nuotraukas. Gal turite kokių minčių? |(

Aš turiu iš anksto planuoti savo keliones į LT, tiesiog privalau pataikyti į rožių žydėjimą, bet kaip tą padaryti? |(

Pavasaris 2019

Parašytas: 05 Kov 2019 08:53
LoretaA
Oi, Gema, net gyvenant Lietuvoje ir matant savo sodą sunku nuspėti kada gi tos rožės žydės (xixi) . O jau iš tolių, tai visai niekas neaišku. Bent jau turi "šnipą" šalia savo sodo, kuris perduoda informaciją. Pati žinai, kartais būna pumpurai sukrauti ir atrodo jau spalva matosi, o žydėjimo kaip nėr, taip nėr. Viskas priklauso nuo saulės ir šilumos. Pernai buvo neeiliniai metai, manau dviejų panašių iš eilės vasarų nebus ir birželio 2 dieną rožės Utenos krašte dar nežydės :? Bet tai tik mano nuomonė (sun)

Re: Pavasaris 2019

Parašytas: 06 Kov 2019 11:25
Nijola
Vakar lijo, šiandiena saulė ir minusas, praėjusį rudenį neuždengiau rožių, žiemojo su dangomis tik Alchimistas ir CL Iceberg ir tai pastarąjį tik silpnai dengiau, nes galvoju gal jam gana pas mani augti, pasodinau šalimais kitą rožę (xixi) na matysim kas čia gausis .
Noriu pasakyti kad šiai dienai visos rožės atrodo gerai, sprendžiant iš išvaizdos joms nebuvo sunki žiema. O vat pavasaris - šuoliais lekiantis |( baisu kad visko nesugadintų. Tokie temperatūrų šuoliai kenkia kai kurių veislių rožių šakoms/kamienams gali skilinėti šakų žievė.
Ir dar įdomu kaip elgsis damaskai ir galikos, nes dažnai pavasarinė saulė padžiovina šakas, stebėkim- šį pavasarį. Įšalo smarkaus nebuvo (taip sako pati nekasinėjau žemės) tai gal iš šaknų gaus pakankamai drėgmės ir nebus masinio džiuvimo kaip praėjusį pavasarį.

Re: Pavasaris 2019

Parašytas: 10 Kov 2019 13:31
Artūras
Per pastaruosius savaitgalius jau buvau palindęs po visom dangom. Bendroj sumoj, rožės peržiemojo neblogai. Mme Isaac Pereire, kurią rodžiau prieš tai, pasirodo buvo vienintelė, kuri po žiemos išėjo juoda. Visos kitos laikosi tikrai neblogai, tik va ant kai kurių matosi tokios juodos dėmės tose vietose, kur augo lapai... Kaip manot, ar čia geležies sulfato pasekmės ar jau kažkas panašaus į infekcinį nudegimą ir reikės pavasarį pjauti? :?

Paveikslėlis

Beje, labai nustebino po viena danga jau žydintis krokai, tad pavasaris su kiekviena diena jaučiasi vis labiau (dance)

Paveikslėlis

Re: Pavasaris 2019

Parašytas: 10 Kov 2019 15:44
pakalnute
Aš rudenį purškiau geležies sulfatu ir pas mane taip pat yra tokių vietelių. Manau, kad čia nuo to purškalo. Aš bandysiu nekirpt. Kiek internete skaičiau, tai turėtų žydėjimui neturėt įtakos. Dar žadu įsigyt kokio balzamo žaizdoms gydyt ir tada tas vietas pabandyt išoperuot ir paskui patept, kad užgytų. Bet čia tikrai nuo geležies sulfato. Yra kelios storos šakos pažeistos, tai gaila būtų jas kirpt, Gal bandysiu palepint tas šakas.

Dėl Jūsų Pereiros, tai bus silpnas sodinukas kaltas. Taip skaičiau, kad jei vangiai auga, nesivysto, tai reiškia nedirba šaknų sistema. Aš iš Sibirkos pirkau ir mano Pereirai bus trečia vasara. Tai ji gerok virš dviejų metrų buvo rudenį. Ją auginu kaip laipiojančią.

Aš dar neatidengiau visų. Tik kelias. Vidury savaitės bandysiu daugiau atidengt . Truputį dvejoju, tai delsiu.