2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Artūras » 14 Bir 2018 11:18

Šiek tiek apie pjūklelį.. Pas mane šiais metais pjūklelio nebuvo pažeista nė viena rožė. Purškiau tik vieną kartą Aktara pavasarį. Pernai gi pjūklelis sunaikino daugiau nei pusę pirmojo žydėjimo pumpurų. Gal ir keistai skamba, bet man atrodo pjūklelio šiais metais neturėjau dėl to, kad pernai sunaikinau VISUS pažeistus pumpurus su kirminais viduje. Taigi logiška, kad nebuvo išsiritusių pjūklelių ir šiemet jų populiacija buvo sumažėjusi. Aišku, neišnaikinau visų aplink skraidančių vabzdžių, bet matyt šiais metais jie skraidė kur nors toli aplink :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 14 Bir 2018 11:54

Artūrai, o kada jūs purškėt – kurį mėnesį ir apie kurią datą?

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Artūras » 14 Bir 2018 12:06

Tikslios datos nepasakysiu, bet kažkur pirmom gegužės dienom :) kadangi pavasaris buvo ankstyvas, tai galvojau, kad pavėlavau... bet pjūklelio netgi nemačiau šiemet :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 14 Bir 2018 12:13

Seniai įtariau, kad gegužės vidury jau vėlu purkšt nuo pjūklelio. Teisingai padarėt, o vėliau – jau suvėluota :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 14 Bir 2018 12:25

Taip, dabar jau nėra prasmės purkšti nuo pjūklelio. Ir nors šiemet viskas pas visus anksčiau, pas mane jis dar visai neseniai skraidė - kaskart randu vis daugiau pažeistų ūglių.
Netiesa, kad amarai nedaro žalos. taip, nedaro, jeigu jų yra normalus kiekis, toks, koks būna kasmet. Bet pas mane šiemet jų yra nenormaliai daug ir vis daugėja. Visos šakos beveik nuo apačios iki pat viršaus apkibusios keliais sluoksniais. Pumpurai nesivysto, nauji lapeliai neturi jėgų augti. Kai nubrauki, tai viršūnėlė nulinksta. Jei būtų tik amarai, tai purkščiau žaliu muilu. Kaip jau rašiau - yra visokių kitokių graužiančių ir čiulpiančių, todėl pasižiūrėsiu, ką dar turiu pas save nuo senų laikų prieš kenkėjus. Nenufotografavau, kaip atrodo rožės su rudais lapų džiuvėsėliais - graudus vaizdas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 14 Bir 2018 12:49

Regina, žinom, kaip atrodo, kiekvienas jų turim ar turėjom... Tikrai graudus. Beje, tas muilas su aliejum padeda ir nuo kitų bjaurybių :)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė pakalnute » 14 Bir 2018 17:11

Savo augintinėms skiriu nemažai laiko. Daugiausia jo praleidžiu bežiūrėdama į jas. Tai ir galvoju, jei vieni sugeba auginti gražias rožes, kodėl man nepasistengus. Norėčiau išmokti gražiai gėlininkauti, bet matyt dar kažkas turi pas mane galvoj tinkamai susivartyti. Pasakymas, kad neaugint rožių - man netinka. Aš jas jau turiu pasisodinus. Darau šiokį tokį progresą, jaučiu pažangą. Viskas į gerą pusę ir ačiū visoms už patarimus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gema » 15 Bir 2018 05:29

Pjūklelį mačiau ir vėliau, nei jam priklauso, bet man ypatingos žalos nepridarė. Negaliu atsiginti bronzinukų, tų mažųjų: Ėda žiedus, įsitaiso jau besiskleidžiančiuose pumpuruose, dauguma išsiskleidę šviesių žiedų jau būna su skylėmis. Jie aktyviai skraidydavo tik kai pradėdavo žydėti Aicha, jos žiedų nematydavau. O dabar rožės paankstino ir pataikė į jų apsiskraidymo metą.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Esmiralda » 15 Bir 2018 06:34

Gema, mes turbūt papuolam į tą patį regioną, nes pas mane tas pats - bronzinukų po kelis tupi ant beveik kiekvieno besiskleidžiančio žiedo, skylėti net pumpurai (devil) Jie turbūt žino, kad šiemet neturiu kada karpyti peržydėjusių žiedų, tai viską švariai sutvarko (xixi)

Pakalnute, nepergyvenkite dėl savo rožių. Viskas bus su jomis gerai. Man prireikė keturių ( ar jau penkių ? |( ) metų, ir pagaliau supratau, kad svarbiausia - genėjimas! Nereikia norėti, kad jauna rožė būtų didelė, nereikia jos pertręšti, kad labai gausiai žydėtų. Aš irgi norėjau, kad mano tik ką pasodintos rožės būtų kaip kitų rožininkų soduose (xixi) Šį pavasarį jas visas gan smarkiai išgenėjau, palikau žemutes, net graudu pačiai buvo, kad jos tokios mažutės niekada nebuvo. Bet dabar jos tokios tankios ir jau beveik pasiekė praeito rudens lygį. Šiemet daugumos dar nė karto nepatręšiau ir nepalaisčiau, nes daugybė kitų reikalų. Ir kol kas jos tokios gražios kaip niekada. Aišku, dar bus matyti vėliau. Tikiuosi visgi patręšti ir palieti, jei taip ir nepalis normaliai, nes panašu kad kol kas lietaus debesys aplenkė mano kaimą.
Ir jei taip mylite rožes - sodinkite jų daugiau, tada visada užteks žiedų ;)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gema » 15 Bir 2018 08:36

Esmiralda rašė:Gema, mes turbūt papuolam į tą patį regioną, nes pas mane tas pats - bronzinukų po kelis tupi ant beveik kiekvieno besiskleidžiančio žiedo, skylėti net pumpurai (devil) Jie turbūt žino, kad šiemet neturiu kada karpyti peržydėjusių žiedų, tai viską švariai sutvarko (xixi)

Pakalnute, nepergyvenkite dėl savo rožių. Viskas bus su jomis gerai. Man prireikė keturių ( ar jau penkių ? |( ) metų, ir pagaliau supratau, kad svarbiausia - genėjimas! Nereikia norėti, kad jauna rožė būtų didelė, nereikia jos pertręšti, kad labai gausiai žydėtų. Aš irgi norėjau, kad mano tik ką pasodintos rožės būtų kaip kitų rožininkų soduose (xixi)
Labai pritariu!

O dėl bronzinukų - man įdomu tai, kad gamta ir rožės grafiko nesilaiko, o bronzinukai laikosi - atėjo jų metas ir jie dirba savo darbą (xixi) :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė LoretaA » 15 Bir 2018 09:39

Vakar buvau Kauno botanikos sode - labai patiko <3 . Kai turėsiu laiko padarysiu reportažą. Bet dabar ne apie tai.
Norėjau pažiūrėti kaip žydi (žydėjo) galicos. Ir jos iš tiesų žydėjo. Kai kurios labai gausiai, kai kurios normaliai, tik vieną krūmą mačiau tokį kaip pas save - labai gražus, vešlus, status ir beveik be žiedų. Dabar neprisimenu ar mačiau šios, beveik nežydinčios rožės pavadinimą, reikės dar nuotraukose pažiūrėti. Taigi genėjimas čia tikrai ne prie ko. Gal prie ko dengimas - Kaune jos nedengiamos, bet Nijolė, atrodo, taip pat nedengia |( .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gema » 15 Bir 2018 10:39

Gal ne visuose regionuose galima nedengti galikų. Pvz., užpernai neuždengiau savo 'vyriausios' ir pačios didžiausios galikos Hippolyte, sodintos 2012 m., maniau, užsigrūdinusi, stipri, sveika. Ir ką - nušalo iki pagrindų. Poskiepis yra, dar neiškasu, bet jokių atžalų neužsiaugina, gal iki rudens ką nors užaugins, bet, regis, jai amen. Taip kad reikia žiūrėti pagal savo sąlygas ir net kurioj vietoj pasodinta kad ir tame pačiame sode. Kiemuose, prie namų vienoks mikroklimatas, sodybose kitoks, o dar nuo Kauno į Vakarus keliais laipsniais šilčiau nei Vilniuje, o net Karėnuose (Bot sode) pora laipsnių šalčiau nei Vilniuje, bet ten parkas, aukšti seni medžiai ir t.t. ir pan.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė LoretaA » 15 Bir 2018 10:48

Gema, aš ne apie tai rašau - dengti ar nedengti. Rašau, kad pas mane, Esmiraldą, Rūtą, Nijolę prancūzinės rožės žydėjo menkai arba labai menkai. Ir temos pavadinimas yra apie žydėjimą, o ne apie dengimą ;). Ir gal būt tas nedengimas leido gallicom truputį pašalti ir suformuoti žiedus. Kai tuo tarpu pas mus, po dangalais, joms buvo per šilta.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gema » 15 Bir 2018 12:30

Supratau. Užsikabinau už paskutinio sakinio ir nukrypau į kitą temą :)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gina » 16 Bir 2018 06:34

Nesuprantu kam tas aliejus į muilą. Visada purškiu tik silpnu muilo skiediniu(tik amarus, kai jau visai užknisa0, rezultatai puikūs.
Daugiau niekuo niekada nepurškiu. Žinau, daug kas , tiksliau beveik visos, su tuo nesutiks. Bet pamatytumėt kaip rožės žydi be jokios chemijos, o pas mane jų tikrai ne viena. Baikit nuodytis. Pirmas svarbus dalykas, atsirinkti veisles nelinkusias sirgti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 16 Bir 2018 10:01

Gina, o kodėl nesutiks? :D Taip, esu visiškai įsitikinusi, kad rožes įmanoma auginti be chemijos, tik tai nėra taip paprasta. Chemija – greitas sprendimas, bet ilgalaikiškai tai nėra gėris, o tiksliau rožių sveikatai yra blogis. Čia kaip greitasis maistas – jei miršti iš bado, gerai ir hamburgeris, bet jei nuolat jais misi...

Aliejus reikalingas tam, kad padengtų amarų kūnelius nekvėpuojančia plėvele, o jie kvėpuoja per odą. Todėl sutrinka jų kvėpavimas ir jie žūva. Vien muilas irgi neblogai, bet su aliejum nepalyginamai efektyviau. Purkšdavom ir mes tik su muilu, bet rezultatas nebūdavo itin geras. Bet čia kiekvieno pasirinkimo, skonio ir patirties reikalas ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Jūratė » 16 Bir 2018 11:37

Aš ir jau lyg minėjau, kad mano tos pačios veislės galikos žydėjo tik tos, kurios buvo nedengtos, tos, kurios pakliuvo po dangom turėjo tik kelis žiedus. Violacea visai nežydėjo (du krūmai turėjo 2 žiedus, kuriuos pamačiau jau peržydėjus...).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 21 Bir 2018 08:52

Buvau vakar savo kaime. Nesuprantu, ar aš per daug noriu, ar tikrai visai nėra į ką žiūrėti :? Gražiai žydi Flamentanz, Eden R.. Leonardo da Vinci, Crocus r., bet pastaroji šiemet visai maža. Vienas kitas žiedas yra ir ant kitų. Amarai nustipo, tikiuosi, kad ir visų rūšių pjūkleliai nusibaigė. Bet kanopiniai sėkmingai darbuojasi toliau. Dabar ryja tik pumpurus ir pačias viršūnėles.
Krūmai neauga, naujų šakų neleidžia. Teasing Georgija tikriausiai taip pat pelėnai bus šaknis apgraužę - visada buvęs didžiausias krūmas stovi varganas, neturi nei vieno pumpuro. Gertrude Jekyll pernai pirmą kartą užaugo labai graži, šiemet tikėjausi daugybės žiedų - buvo keli mažučiai, dabar tas šakas reikės išpjaut, bet naujų tai nėra. Tikriausiai irgi apgraužta. Auga jos toje pačioje pelėnų veiklos teritorijoje.
Siaubingai sausa, negelbsti net kassavaitinis laistymas. O tas vėjas dar labiau džiovina ir viską ant šono guldo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 27 Bir 2018 09:01

Gema rašė:
O dėl bronzinukų - man įdomu tai, kad gamta ir rožės grafiko nesilaiko, o bronzinukai laikosi - atėjo jų metas ir jie dirba savo darbą (xixi) :D
Gema, tikra tiesa, bronzinukai savo grafiko laikosi. Pas mane kaip tik dabar - panašiai tuo pačiu metu, kaip ir kasmet - žiedų viduriukuose po smaragdą. Nepasakyčiau, kad labai gausiai, bet yra. O tų mažų rudų dar nepastebėjau, nors žiedlapiai apgraužti.

Kitas įdomus dalykas. Kasmet veronikos būdavo apniktos juodų amarų, gal nuo jų būdavo tokios užskurdusios. O šiemet švarutėlės ir labai gražios :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Jūratė » 27 Bir 2018 10:20

Pas mane veronikos juodais nuo amarų stiebeliais

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rudenelis » 27 Bir 2018 11:43

Mano bronzinukai grafiko nesilaiko. Kai tik prasiskleidė pirmas žiedas, taip ir pasirodė. Taip iki dabar, tik daug mažiau. Grikinukų taip pat buvo daug, dabar beveik nėra. Juodieji amarai užpuolė zundas, gaisrenas ir vaistutį.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Esmiralda » 27 Bir 2018 12:05

Pas mane taip pat - kai tik atsiranda ką graužti, iš karto visi ir supuola (devil)
Jau laukiu pakartotinio žydėjimo, jis kažkoks ramesnis, mažiau kenkėjų, mažiau skubėjimo, kad viskas sužydėjo iš karto ir tuoj tuoj pasibaigs ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 09 Lie 2018 13:12

Taip šiemet žydėjo Platelių rožė, kuri žiemojo nedengta. Niekada nedengiu, visada gausiai žydi.

Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gema » 09 Lie 2018 14:07

Pas mane Platelių rožė žiemojo nedengta ir visa apšąlo!!! Ir taip 'pavarė' į šonus, kad visa velėna aplink ją tankiai priaugo atžalų. Iškelsiu į laukinį pievos pakraštį, bet atžalas dar tikriausiai ilgai teks šienauti. Be to, žiedai bijo lietaus, labai netvarkinga kai nužydi - nusivyliau, net nežinau ar kur kitur ją kelsiu.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Virginija » 09 Lie 2018 18:45

Pas mane taip pat Platelių rožė apšalo ir nežydėjo :( . Bet šiaip ji man labai graži. O štai Minette tai tikrai labai bijo lietaus, bet šiemet buvo puiki.

Skelbti atsakymą

Grįžti į