Re: 2018 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 07 Geg 2018 10:51

Pas mane be stirnų dar viena bėda - baisiausia sausra, netgi kai aplink trankėsi perkūnai, kažkur lijo net su ledukais, ant mano sodo tik keli lašeliai tepataikė. Gėlynuose žemė kaip cementas.
Šiandien mačiau jau pjūklelius ant rožių, tai nervai neatlaikė - nupurškiau.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 25 Geg 2018 06:42

Ar čia tik man atrodo, kad šis pavasaris pašėlęs lekia skuba šuoliais ? (dance) (dance) (dance)
Kai pamačiau liepas apsipylusias didžiuliais žiedynlapiais - taip ir norėjosi sušukti - stop stop stop, dar tik gegužė, leiskit pavasariu pasidžiaugti!
Bent jau mano rožės po smarkaus genėjimo dar nežydi :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Jūratė » 25 Geg 2018 09:33

Mes jau vakar praėjom valgyti savo trešnes. Taip anksti niekad nebūdavo, sunokdavo maždaug pirmą birželio dekadą.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 25 Geg 2018 09:47

Lygiai tą patį pagalvojau apie liepas :) . Man atrodo, kad jau vasara. Turėsim ją ilgą? Viskas šiemet kažkaip kitaip, susipynė žydėjimas. Niekad nepastebėjau katžolių, žydinčių kartu su tulpėmis, tiesa, vėlyvosiomis. Katžolių krūmai išsiplėtė viską po savim spausdami. Jau keli rožių žiedai atsiveria. Neapsakomai gražūs tie pirmieji, o kvapas! Taip, rožės, kurios nugenėtos negailint, žydės žymiai vėliau. Trešnių anūkėlei taip pat vakar keletą skyniau jau :) . Paskui dar ir pati pasirinko kur pasiekė, nesvarbu, kad žalios spalvos :D .

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LadyIndre » 25 Geg 2018 09:52

Katžolės visos žydi ir nieko nelaukia, astilbės ir rožės jau jau jau ir žydės. Kaip viskas greitai. Ir braškių jau radau prisirpusių. Stebiuosi dėl liepų. Mano darbo vietoj Veterinarijos akademijoj, kieme jų daug ir tikrai tuoj žydės. (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 25 Geg 2018 12:05

Apie liepas visos tą patį pagalvojom :) Iki šiol dar neteko matyti gegužės mėsesį žydinčių liepų.
Galima sakyti, kad šiemet pavasario ir nebuvo - iš karto vasara (sun) Gamta padovanojo papildomą vasaros mėnesį. Belieka tikėtis, kad vasara nebus trumpa. Bet daug pavasarinių darbų nespėjau padaryti.
O pas mus nudžiūvo dvi didžiulės trešnės :( Pražydo, nužydėjo ir neišleido nei vieno lapelio. Ar čia kokia degligė, ar šaknys rudenį vandenyje paskendo :? Vis dar nenupjovėm, bet juk neatgis medis be lapų... Viena veigelė nesužaliavo, kita išsigandus bando žydėti, bet labai liūdnai. O keisčiausia, kad žiemos neištvėrė snaputis "Patricija' ir guboja numirė.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 25 Geg 2018 19:11

Man kiekvienais metais raudonlapis pukenis žūva. Šiemet trečias neišleido lapelių. Kad nors vieną turėti,nusipirkau,kad ir 12 eur kainavo.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 28 Geg 2018 13:27

Sveiki, kaip jūsų rožės? Mano gležnosios anglės ir senovines jau nori pasiduot. Nors ir laistau, per karšta joms. Žiedai keipsta. Laikosi tik tvirtesnės. Chippandale, Lions rose ..

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 28 Geg 2018 17:45

Pakalnute, kiek metų Jūsų rožėms? Ir kuo reiškiasi tas žiedų nukeipimas? Šiaip rožės nėra tokios jau lepios ir gležnutės :) Gal jūsiškės labai kaitrioj vietoj auga? Pas mus yra toks karštas pietinis kampas, kur visi augalai leipsta per karščius, tai jei pasodinčiau ten rožių – būtų visai blogai...

Dar klausimas – kaip laistot? Rožes patartina laistyti retai, bet gausiai. Didesnėms rožėms – maždaug po kibirą vandens. Mat jei laistysim dažnai ir po truputį, tai jos prisitaikys rinkti tik paviršinį vandenį, taip susiformuos savo šaknų sistemą ir dėl to bus visai nepakančios sausroms, nemokės iš giliau vandens pasiimti, tiksliau nelabai turės kuo. Gal ir be reikalo visa tai pasakoju, gal visa tai žinot, bet taip iš kalbos išėjo :)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 28 Geg 2018 20:20

Manosioms trečia vasara, o Mme Isaac Pereire, pavyzdžiui, tik antra. Aukštis jos kokie du metrai, pilna pumpurų, Pradėjo skleistis, tai žiedas minkštutis, kaip skuduriukas, Atleisk man, Viešpatie, kad taip išsireiškiau apie rožes. Laistau tai gausiai, iš šlangos. Ape rožes yra tokie pažemėjimai, tai lieju į tas duobes kol susigeria kokius tris kartus, dar iš viršaus dušą padarau. Pietvakarinis kampas ten, atokaita, galima sakyt. Gaila, kad taip mano angliškosios greitai peržydės, bet dar yra kitų :D Crown Princess Margaret tai jau pilnai žydi, kitos angliškosios tik pradeda.Ryt poryt irgi pilnai žydės. Smagumėlis. :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 28 Geg 2018 21:38

:O :O :O Pakalnute, antrametė Mme Isaac Pereira dviejų metrų aukščio ?! Tada aš visai nemoku rožių auginti ...ir kiek tokių dvimetrinių šakų ji turi? Gal tame ir problema, kad rožės viršuje gerokai daugiau negu po žeme ? |(
O tas karštis tikrai labai vargina visus. Net nesuprantu ar man su uosle kas negerai, ar nuo sausros ir karščio tikrai kur kas silpnesnis kvapas tiek besiskleidžiančių bijūnų, tiek rožių. Pas mane tik keletas rožių žiedų. Ir labai tuo džiaugiuosi, tegul tik jos neskuba, tegul leidžia pažydėti bijūnams, jazminams. Labai keista matyti rožes žydint kartu su tulpėm, šito tikrai nesitikėjau pamatyti (xixi)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 29 Geg 2018 06:14

Tokia ilgesnė tik viena šaka, o dar dvi man iki veido, bet pilnos šoninių šakelių su žiedais. (flower) Padariau iš trijų pagaliukų tokį trikampį ir parišau pavasarį. Dar iš apačios eina naujos šakelės . Ji mano favoritė dėl nuostabiausio kvapo. Beuostydama ją ir Mme Knorr , seku laikrodį, kad į darbą nepavėluot. (xixi) . Ritausma irgi jau praskleidė kelis žiedus. Realiai nežydi tik AH ir poliantinės . Enna Harkness irgi dar neskuba. Antra vasara bus jai pas mane. Pernai tik du žiedus parodė, o šiemet gausiai žydės. Irgi labai patinka dėl spalvos ir kad ilgai laikosi žiedai. Dutchess de Montabello rasiu jau prsiskleidusią, kai grįšiu iš darbo. Anksti šiemet viskas. Antroji banga bus ilgesnė ir gausesnė, tikėkimės. Mes jau laistom ir jaunus medelius, ne tik gėles. Taip laukiau to žydėjimo, tai dabar patenkinta <3 . Geros darbo dienos :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Jūratė » 30 Geg 2018 06:32

Jau buvau pamiršus apie vabalus
Paveikslėlis
Cinamoninis erškėtis visada pražysta vienas iš pirmųjų (nuotrauka daryta prieš porą dienų)
Paveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 30 Geg 2018 07:50

Apie cinamoninį erškėtį negirdėjau! Jis cinamonu ir kvepia? :?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Jūratė » 30 Geg 2018 11:26

Gema rašė:Apie cinamoninį erškėtį negirdėjau! Jis cinamonu ir kvepia? :?
http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.46690.2" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Man tai ne... :) nors šiaip tai laaabai kvapnus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 30 Geg 2018 13:03

Gema rašė:Apie cinamoninį erškėtį negirdėjau! Jis cinamonu ir kvepia? :?
Gal cinamonionio erškėčio kraujo turi 'Therese Bugnet' – jau taip aiškiai aiškiai ir stipriai cinamonu kvepia :)

Pakalnute, o iš kur įsigijot savąją 'Pereirą', man toks įspūdis, kad iš skirtingų augintojų jos truputį skiriasi.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 30 Geg 2018 16:01

Rūta, mano Pereira iš Sibirkos, sodinta 2016 rudenį. Nė kiek negenėjau, žiemai paguldžiau ir gerai viskas buvo. Dėl karščių minkšti, suglebę žiedai dabar, ryte kiek atsigavus būna per naktį. Na, bet čia pas visus turbūt taip.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 31 Geg 2018 06:24

pakalnute rašė:Rūta, mano Pereira iš Sibirkos, sodinta 2016 rudenį. Nė kiek negenėjau, žiemai paguldžiau ir gerai viskas buvo. Dėl karščių minkšti, suglebę žiedai dabar, ryte kiek atsigavus būna per naktį. Na, bet čia pas visus turbūt taip.
Ne pas visus :)))) Pas mane žydi tik raukšlėtalapiai, spinossisima, po vieną žiedą išskleidė Mary Rose, Crocus Rose, Winchester Cathedral ir du - viena Austino rožė, kurios vardą turiu pasitikslinti. Rožės auga sodo pusiau pavėsy, o sode mikroklimatas kaip tropikuose - žolėje drėgmės pakanka, o viršuje - bent kelias valandas paunksmė. Vienoj vietoj medžių nėra, bet sulūžo vėjapjovė ir kol kas žolė nenupjauta, tai ten rožės išvis kaifuoja!

Regina, pas tave, tikriausiai, panašiai?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 31 Geg 2018 06:54

Gema rašė:
pakalnute rašė:Rūta, mano Pereira iš Sibirkos, sodinta 2016 rudenį. Nė kiek negenėjau, žiemai paguldžiau ir gerai viskas buvo. Dėl karščių minkšti, suglebę žiedai dabar, ryte kiek atsigavus būna per naktį. Na, bet čia pas visus turbūt taip.
Ne pas visus :)))) Pas mane žydi tik raukšlėtalapiai, spinossisima, po vieną žiedą išskleidė Mary Rose, Crocus Rose, Winchester Cathedral ir du - viena Austino rožė, kurios vardą turiu pasitikslinti. Rožės auga sodo pusiau pavėsy, o sode mikroklimatas kaip tropikuose - žolėje drėgmės pakanka, o viršuje - bent kelias valandas paunksmė. Vienoj vietoj medžių nėra, bet sulūžo vėjapjovė ir kol kas žolė nenupjauta, tai ten rožės išvis kaifuoja!

Regina, pas tave, tikriausiai, panašiai?
Nežinau, ar kaifuoja, nuo sekmadienio nemačiau :)
Sekmadienį, išskyrus po porą žiedų pas Aicha, Hansa ir vieną nežinomą seną Maximinę, dar niekas nežydėjo. Kur buvo laistyta prieš dvi savaites, tai žemė dar drėgna. Bandžiau purenti senovines, augančias prie eglių, ten žemė kaip pelenai. Taip ir palikau kokių 30 nenuravėtų, nesupurentų, nelaistytų ir netręštų. Eilinį kartą, jau nežinau kelintą, genėjau. Kirpau iki nenuėsto ūglio - tai kai kurių rožių beveik ir nesimato. Kol ataugs, tai žydės beveik įprastu laiku :D Pasimatė pjūklelio veiklos rezultatai - nemažai sugadintų ūglių. Bet paėmus rožių kiekį, o dar ir palyginus su žvėrių padaryta žala, tai galima sakyti, kad visai nedaug. Daug amarų. Kai kurios rožės jiems labai patinka, o gal prie tų daugiau skruzdėlių gyvena :? Ant kai kurių nėra nei vieno amaro. Turėjau du buteliukus Aphisol, tai labiausiai apkibusias šakas papurškiau. Geras daiktas nuo amarų, bet labai brangus. Turint mažai rožių galima naudoti. Tai trąšos, skirtos nuo kenkėjų nusilpusiems augalams atgaivinti, bet amarai jo labai bijo.
Nežinau, kas man nutiko, bet skirtingai, nei kasmet, karštligiškai nelaukiu žiedų. Gal todėl, kad pagal mano daugiametį vietinį gamtinį kalendorių jiems dar ne laikas :? (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 31 Geg 2018 07:57

LadyIndre rašė:Katžolės visos žydi ir nieko nelaukia, astilbės ir rožės jau jau jau ir žydės. Kaip viskas greitai. Ir braškių jau radau prisirpusių. Stebiuosi dėl liepų. Mano darbo vietoj Veterinarijos akademijoj, kieme jų daug ir tikrai tuoj žydės. (xixi)
Labai įdomu su tuo žydėjimu. Vienais metais, pamenu, mūsų Baltajame sodelyje žydėjo ir putinas, ir jazminas, ir rožės vienu metu. Buvo neapsakomai gražu. Paskui daug metų tokio sutapimo nebuvo, o šiemet, panašu, kad viskas žydi vienu metu... Taigi metai kasmet vis kitokie, džiaukimės žiedais :) Svarbu, kad nebūtų tokių gamtos nemalonumų kaip ilgalaikės sausros, ilgalaikės liūtys, uraganai ir t. t. Žinoma, lietaus jau labai norėtųsi...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 31 Geg 2018 08:06

Regina rašė:
Gema rašė:Daug amarų. Kai kurios rožės jiems labai patinka, o gal prie tų daugiau skruzdėlių gyvena :? Ant kai kurių nėra nei vieno amaro. Turėjau du buteliukus Aphisol, tai labiausiai apkibusias šakas papurškiau. Geras daiktas nuo amarų, bet labai brangus. Turint mažai rožių galima naudoti. Tai trąšos, skirtos nuo kenkėjų nusilpusiems augalams atgaivinti, bet amarai jo labai bijo.
Regina, o nebandei purkšti žalio kalio muilu + augalinis aliejus? Tai labai pigu – iš vieno kibirėlio to muilo (1 kg) ir aliejaus pusantros stiklinės (kokio pigaus, bet natūralaus) išeina 30 litrų purškiamo tirpalo. Ir mums tikrai veiksmingas. Kažkada bandžiau su „Apisoliu“ purškinėti, bet būtent ir išeina purškinėjimas, nes norint normaliau nupurkšti reikia neįsivaizduojamų kiekių, o jis tikrai nepigus ir tas butelėlis pasiutiškai greitai baigiasi. Tai ir išeina toks pakrapijimas, ant vienos šakos amarai gavo galą, o ant kitos tarpsta... Su tuo mano aliejiniu purškalu kaip pavarai per rožyną iki šlapumo, tai maža jiems nepasirodo.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 31 Geg 2018 08:11

Regina rašė:Nežinau, kas man nutiko, bet skirtingai, nei kasmet, karštligiškai nelaukiu žiedų. Gal todėl, kad pagal mano daugiametį vietinį gamtinį kalendorių jiems dar ne laikas
Man lygiai tas pats nutiko (yes) :D

O mano trešnės "nunoko" per dvi dienas. Suvedė varnėnai savo vaikus, puota begalinė. Ko nedariau, ir dengiau tinklu, ir diskelių, blizgučių prikabinėjau, pusę sekmadienio po medžiu pratūnojau, o uogų neliko. Kiek suskynė vaikai, tiek tegavom, o kurias palikom dar kiek paraudonuoti, tai tiek ir tematėm. Bet jau nebijantys nieko padarėliai- rankom ploju po medžiu, o jis skuba nugriebt ir tik tada skrenda. Arba kai medelį stipriai supurtai. Nepaliko nė vienos uogelės.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 31 Geg 2018 08:19

Rudenelis rašė:
O mano trešnės "nunoko" per dvi dienas. Suvedė varnėnai savo vaikus, puota begalinė. Ko nedariau, ir dengiau tinklu, ir diskelių, blizgučių prikabinėjau, pusę sekmadienio po medžiu pratūnojau, o uogų neliko. Kiek suskynė vaikai, tiek tegavom, o kurias palikom dar kiek paraudonuoti, tai tiek ir tematėm. Bet jau nebijantys nieko padarėliai- rankom ploju po medžiu, o jis skuba nugriebt ir tik tada skrenda. Arba kai medelį stipriai supurtai. Nepaliko nė vienos uogelės.
Nors ir žinome, kad skiriasi mūsų vietovės, visvien negaliu atsistebėti: mano uogos dar žalios žalutėlės, o varnėniukai dar cypsi inkiluose, niekas iš jaunimo dar neskraido!

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 31 Geg 2018 08:36

Čia mano labai ankstyva trešnių veislė, kitos taip pat net nemano rausti. O varnėnai tai būriu lėkė, kad jauniklių buvo sprendžiau iš to, kad skindamas uogą vos nuo šakos nenukrisdavo traukdamas. o jau triukšmas! Zyliukai taip pat namus palikdavo birželio pirmosiomis dienomis, šiemet anksčiau.
Gema, ir rožių jau pas mane nemažai žydėt pradėjo. Ne visos, ne masiškai, bet jau. Niekaip man nesiriša eiliškumas :) . Būdavo scylės, tulpės- narcizai, paskui vilkdalgiai, bijūnai, galiausiai rožės. Viskas susimaišė, o paskutinės tulpės ne nužydėjo, o nudžiuvo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Jūratė » 31 Geg 2018 08:55

Pas mane visad sutapdavo bijūnų ir rožių žydėjimas (taip netyčia susodintos veislės, kurios vienu metu žydi). Taip ir šįmet. Ir jazminai kartu su rožėm pas mane žydėdavo. Kol kas jo žiedų dar nemačiau. Bet rožių žydėjimo pradžią jau skelbiu atidarytą. Pikas bus, matyt, po savaitės ar 10 dienų.
Ir mes turime tokią ankstyvą trešnę, kaimynei su mažu vaikučiu nunešiau pririnkus bliūdelį, o sau rinkt palikau, kad kitom dienom nusirinksim, kai dukra iš paskaitų grįš. Varnėnai buvo greitesni :) rado ir kaip pro tinklą pralyst, ir blizgančių cd neišsigando :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į