Puslapis 13

Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 06:03
DaliaRaimonda
Su pirmąja vasaros diena :) Atrodo, kad šiemet vasara prasidėjo kaip ir dera tikrai vasarai su karščiu ir sausra (xixi) O to lietaus, mūsų rožėms ir ne tik joms, jau tikrai reikia. Pas mane jau prasideda rožių žydėjimas. Nors kol kas jis nėra dar masinis, bet kiekvieną rytą randu prasiskleidusias po kelias naujas rožes. Smagu, kai ryte su kavos puodeliu gali eiti ir apžiūrėti 'kas gi šį rytą naujo' :)

Paveikslėlis

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 06:45
Regina
Kaip gražu, kokie išsiilgti žiedai <3
Pas mane dar niekas nežydi ir šią savaitę, manau, dar niekas nežydės.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 07:08
Esmiralda
Ir aš visus sveikinu su taip laukta vasara (sun) ir žiedais žiedais žiedais (flower) (flower) (flower)
Kaip visada Aisha pirma apsipila iš tolo šviečiančiais žiedais
Paveikslėlis
Bet dar labiau džiugina nors kol kas tik vienas, bet labai prabangus ir svaigiai kvapnus Abraham Darby žiedelis
Paveikslėlis

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 07:13
Regina
Nuostabu <3
Šįvakar ketinu nulėkti į kaimą. Gal ir aš kažką surasiu. Seniau pirmosios pražysdavo Nevada ir M.Hiling, tai būdavo gegužės gale. Dabar, kai jų jau neturiu, pirmoji startuoja Aicha. Bet prieš tris dienas dan nebuvo panašu, kad skleisis. Nors, esant tokiam karščiui, visko gali būti :)

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 07:16
Jūratė
Sveikinu! Och kokie prabangūs tie taip laukti žiedai! <3
Pas mane jau irgi žydi Nevada, Marguerite Hilling, Hansų ir Rosaraie de l‘Hay gyvatvorė, Morden Blush. Yra labai nemažai senovinių, kurioms teliko laukti pora karštų dienų ir irgi parodys savo grožį. Man atrodo, kad šįmet tikrai anksti pradėjo rožės žydėt, nepataikiau, vadinasi, su atostogų laiku :D
Regina, pas tave tiek rožių, kad tikrai rasi kažką jau su žiedais <3

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 13:44
Rudenelis
Ir pas mane, pas mane jau šventė! (dance) (sun) <3 (flower) Robusta nuo vakar apsipylė nuostabiausiais žiedais. Daugybė, dideli ir neapsakomai gražūs. Na koks puikus metas! Išsiskleidė keletas Mme Isaac Pereire žiedų, bet tie pirmieji pas mane kiekvienais metais būna su labai nemaža "žalia akute" vidury, kiti jau bus tikresni. Bet ir šitie gražūs, o kvepia!

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 15:02
Jūratė
Gal kam aktualu - Žalioj stotelėj sakė, kad nuo š.m. birželio 1 d. iš mažmeninės prekybos išims Decį, ne visur jau jo ir yra...

Re: Vasara 2016

Parašytas: 01 Bir 2016 15:27
Esmiralda
Gal grąžins Actarą (xixi) Vistiek ją visi naudoja

Re: Vasara 2016

Parašytas: 02 Bir 2016 05:59
Jūratė
Esmiralda rašė:Gal grąžins Actarą (xixi) Vistiek ją visi naudoja
ne negrąžins :)
Pardavėja sakė, na tai viskas - jokio sisteminio nebeliks, tai kuo purkšt??? :D
Vakar apžiūrėjau rožės - o jau rožinių cikadų! (mad) O jau amarų! (mad) Savaitgalį, jei bus tinkamas oras, gal reiks prisiruošt nupurkšt, tik kuom, kad tiktų tom bestijom ir jos daugiau nesikankintų ant mano rožių... Pafantazuokim, o žalias muilas pribaigtų rožines cikadas?

Re: Vasara 2016

Parašytas: 02 Bir 2016 07:56
Esmiralda
Ir pas mane jau praėjo Actaros poveikis, vėl pradėjo rastis amarų. Tai džiaugiuosi - žiedai bus tinkami uostymui , ragavimui ir kitokiam naudojimui :)
O ant nepurkštų rožių pilna cikadų, nėra sveiko lapelio (devil)
Darže pelynas nuo apačios iki viršaus aplipęs juodais amarais. Būdavo tik viršūnėlėse, o šiemet viskas juoda. Išmaudžiau juos žaliam muile - ir pačios nagai gerai atmirko (xixi) O iš pelyno turėtų būti gaminamos priemonės prieš kenkėjus |(

Re: Vasara 2016

Parašytas: 02 Bir 2016 13:47
Regina
Ir pas mane pražydo :) Vakar žydėjo Aicha ir visi trys Terese Bugnet krūmai.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 02 Bir 2016 21:27
Ignas
Pas mane pirmoji pražydo R. centifolia var. parvifolia, po to Ritausma, 'Duchesse de Montebello', šiandien jau dauguma po truputi skleidžiasi.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 06 Bir 2016 04:43
Esmiralda
Šįryt pas mus buvo tik 2 laipsniai (no)
Tikiuosi pas Gemą Sibire minuso nebuvo...
Pas mane nemažai tokių keistų žiedų, kurių nemačiau nei pernai, nei užpernai - kažin tai dėl buvusių karščių, drėgmės trūkumo ar dėl kenkėjų ?
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Re: Vasara 2016

Parašytas: 06 Bir 2016 11:19
DaliaRaimonda
Manau, kad tai nuo karščio. Seniau taip pas mane elgdavosi Astrid Grafin von Hardenberg , dabar ją persodinus į dalinį pavėsį pradėjo žydėti normaliai. Esmiralda, išskink tuos negražius žiedus, tegul vietoje jų auga nauji, gražūs :)

Re: Vasara 2016

Parašytas: 06 Bir 2016 12:59
Esmiralda
Ačiū, turbūt taip ir bus, nes būtent prie pietinės namo sienos jų daugiau

Re: Vasara 2016

Parašytas: 06 Bir 2016 15:12
Gema
Esmiralda rašė:Šįryt pas mus buvo tik 2 laipsniai (no)
Tikiuosi pas Gemą Sibire minuso nebuvo...
Ant žolės buvo šerkšnas.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 06 Bir 2016 19:39
Regina
Esmiralda, nežinau, ar tai nuo karščio, ar tai kokių kenkėjų darbas, bet pas mane kasmet daugiau ar mažiau būna tokių deformuotų pirmųjų žiedų. Gal ir vėliau tokių būna, bet kai jau žiedų daug, tai tokių tiesiog nepastebiu. Jei gerai įžiūriu - tai čia tie vadinamieji "aplydyti pumpurai"? Tiesą sakant, aš abejoju, kad tai nuo karščio. Šiemet tikrai buvo karšta, bet ne visada būna tokie karščiai, o tokių žiedų būna visada. Gal kokie temperatūrų svyravimai ankstyvose pumpurų formavimosi stadijose pakenkia. Be to, man rodos, kad kai kurios rožės labiau linkusios išauginti tokius nepilnaverčius žiedus. Pavyzdžiui mano Falstaff visi trys krūmai kasmet turi tokių pumpurų.
Teisingai DaliaRaimonda sako - juos reikia išskinti.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 07 Bir 2016 06:40
Elena
Yra ir pas mane tokių žiedų, aš vis galvojau, kad dėl drėgmės trūkumo, neišskinu, nėra daug, tai vaizdas nenukenčia. Nervina visai kita blogybė, vabalai tiesiog šienauja žiedpumpurius ir purškimas čia nepadeda, labai gaila, kai kas antras žiedas krenta pagraužtas. Šalia esantis miškelis aišku labai smagu, bet už tai pilnas visokių alkanų vabalų,gaunasi skaudus mokestis gamtai.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 07 Bir 2016 06:54
DaliaRaimonda
Nesu ir aš 100% įsitikinusi, kad tai nuo karščio. Bet tikrai ir Falstaff taip pat kartais tokius žiedus skleidžia, bet jis pas mane auga lyg ir drėgniau |( Matomai reikia dar daugiau stebėti, kad padarytum galutinę išvadą.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 08 Bir 2016 10:03
Esmiralda
Kadangi mano sodyboj kaip ir pas Reginą Molėtų rajone nelijo nei lašo jau turbūt kokį mėnesį, pradėjau laistyti. Laisčiau vieną kartą tik rožes aplink namą, kurioms sausiausia - šaltu vandeniu iš gręžinio paleidusi silpna srovele per ilgą šlangą, taip vanduo ir apšyla kol nubėga, tik labai ilgai trunka - kiekvienai rožei apie pusvalandį. Kitą kartą laisčiau su purkštukais šiltu vandeniu iš prūdo, išsimaudė rožės ir kitos gėlės su visais lapais. O kaip kiti laistot? Ar labai kenkia šaltas vanduo ir laistymas iš viršaus? Nusipirkau dar rimtesnius laistymui iš viršaus prietaisus, tik nežinau ar galima iš gręžinio, ar tik iš prūdo šiltas tinka augalams?

Re: Vasara 2016

Parašytas: 08 Bir 2016 11:04
Jūratė
Neturiu prūdo, jei laistau tai tik iš gręžinio. Ir beveik visada laistau tik su šlanga konkrečiai gėlyną palei žemę, su purkštuvu man nepasiteisino...

Re: Vasara 2016

Parašytas: 08 Bir 2016 11:47
LoretaA
Laisčiau visus augalus visą praėjusią savaitę vandeniu iš vandentiekio, nes nuprendžiau geriau šaltas vanduo nei jokio. Nors, nelabai ir šaltas jis buvo - kol per 100 metrų atbėgdavo - sušildavo. Jau rašiau, kad sugrežiojau žarnos galą, maždaug 2 ar 3 metrus ir išėjo toks kaip ir kapiliarinis laistymas. Tik reikia žiūrėti kaip tą sugrežiotą galą padėti, kad jo pati pabaiga būtų žemiau ar bent lygiai. Kitaip per priekines skylutes bėgs vanduo, o nuo pusiaujo - ne. Taip žymiai daugiau iš karto galima palaistyti, juo labiau jeigu augalai, ne tik rožės, pvz. pakraščiuose, yra pasodinti eilute. Taip pat, tokią žarną galima pavingiuoti kaip reikia. Atsuku čiaupą, kad labai smarkiai nebėtų, sakyčiau netgi lėtokai padarau. Laiko užima vis kilnoti žarną, bet vis mažiau ir be abejo legviau, nei su kibirais lakstyti.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 08 Bir 2016 12:10
DaliaRaimonda
Pas mane nepamenu net kada lijo. Kažkur Kaune jei ir lyja, tai tik ne Raudondvaryje (xixi) Laistau jau senokai, tiesiai iš artezinio gręžinio. Vanduo šaltas, bet tegul rožės grūdinasi, žiemą ne taip šalta bus |( . Iš tikro tai nėra gerai tas šaltas vanduo, bet kito varianto neturiu.

Re: Vasara 2016

Parašytas: 08 Bir 2016 14:59
Jūratė
Labai reik patarimo... apie gegužės vidurį pasodinau vamzdelinę rožytę, bet dabar matau, kad labai ne vietoj. Ar galiu dabar persodint, ar laukti rudens? Vakar gausiai suliejau ją ir galvojau šiandien kasti ir perkelti, bet dar noriu atsiklausti Jūsų - kokia patirtis šiuo klausimu? ačiū :)

Re: Vasara 2016

Parašytas: 09 Bir 2016 08:15
Elena
Kažkuriais metais vasarai įpusėjus, važiuodama pro Kauną sugalvojau užsukti pas Virbickus nusipirkti keletą pirmamečių "vamzdelinių" rožių, klausiu ar turi, sako kaip tik tokių yra kokių aš norėjau, susimokėjau, tada sako paėjėkim,galvojau, kad bus vazonuose, ir ką jūs manote nuėjo į laukus, iškasė iš dirvos, kaip supratau, buvo neperseniausiai pasodinę, nes šaknys dar tebebuvo vamzdžio tipo gniužule,neiškedentos- prigijo visos, bet laisčiau kiekvieną dieną.