Vasara 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2016

Standartinė Gema » 26 Bir 2016 13:05

Manau, kad japoniukų sezonas baigėsi, nes jau prieš Jonines jų buvo vis mažiau ir mažiau. Pas mane toks antplūdis jau antri metai iš eilės. Skaičiau, kad JAV jie sunaikina ištisus derlius. Negi jie taip puldinės kasmet?!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 27 Bir 2016 13:55

Šįkart beveik nepastebėjau vabalų, sunaikinau tik kokius 2-3 auksavabalius ir viskas. Gal baigėsi jų sezonas, o gal ir jiems per karšta, valgyt nesinori (xixi)
O skruzdžių tai begalės, kur koją statysi - ten skruzdėlynas, bet žiedų negraužia. Ant vienos raganės šaknų skruzdėlyną sukrovė, nudžiovins man raganę.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2016

Standartinė Jūratė » 09 Lie 2016 20:57

Kathleen Harrop stipriai susirgo rūdim ;(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara 2016

Standartinė LoretaA » 11 Lie 2016 05:24

Išmesk, nes turėsi bėdos arba nukirpk iki žemės. Šią vasarą išmečiau tris rožes susirgusias rūdimis. Po vieną kitą taškelį - nekreipiu dėmesio, bet kai visas lapas taškuotas, iškasu ir išmetu.
Turbūt juoksitės, bet pas mane susirgo rūdimis rožės kurios pašalo, o kiek skaičiau, tarytum rūdys bijo šalčio. Vieną žiemą, net specialiai nedengiau Baroną Gironą (neprisimenu kaip rašosi), tai pasavarį ataugo toks rūdėtas, kad net baisu. Dabar aš ji dengiu - šiek tiek serga, bet net nėra ką lyginti su tą vasarą, kai ataugo po žiemos, kurią aš jį nedengiau. Skaičiau forumuose, kad vokiečiai skundžiasi, jog pas juos rožės serga rūdimis, bet jie dažniausiai savo rožių žiemai nedengia, o žiema žiemai nelygu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 11 Lie 2016 06:23

O gal bandyk kirpti iki žemės :? Mano Maxima ataugo sveika.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2016

Standartinė Jūratė » 11 Lie 2016 08:18

Aš Maximos, kai sirgo rūdim, nekirpau iki žemės, tik visą nulapinau iki šviežių lapelių ir nupurškiau Efektorium. Kitais metais nesirgo. Bandysiu tą patį padaryt ir šiai. Tik vakar, kai buvo geras oras, tiesiog apie ją pamiršau... (swearing) (swearing) (swearing)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2016

Standartinė Gema » 11 Lie 2016 09:04

Mano sode praktiškai nėra juodosios dėmėtligės, tik vienas kitas lapelis ant kelių rožių. Gal dar ankst? Ir samaninių lapai būdavo baisiai negražūs (nežinau kokia ten liga), rožei dar nespėjus nužydėti. O kaip pas jus?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Vasara 2016

Standartinė Rudenelis » 11 Lie 2016 09:13

Sausas ir šiltas, su karščio priepuoliais birželis neleido daugintis grybams, bet voratinklinei erkei rojus. Pas mane ant kelių krūmų kruopščiai dirba (bandit) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 11 Lie 2016 09:16

Aš jau mačiau dėmėtligę ant kai kurių rožių, bet tai tikrai dar ne masinis reiškinys. Tiesą sakant, neturiu laiko apžiūrinėti :( Amarų nesimato, žali vabalai vis dar graužia, erkių ir cikadų nemačiau. Gal nėra :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2016

Standartinė Gema » 11 Lie 2016 13:20

Cikados pasidarbavo ant kai kurių senov.rožių kaip reikiant, bet tai buvo vasaros pradžioje.

Indrė
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 28 Bir 2016 09:56

Re: Vasara 2016

Standartinė Indrė » 15 Lie 2016 17:40

Kreipiuosi pagalbos :) po daugiabučio langu mama prieš 10 metų pasodino rožę. Galima sakyti didžiąją laiko dalį ja rūpinosi tik gamta. Ir ji šiai dienai yra gal kokių 2,5 metrų aukščio, turi daug raudonų, didelių, kvepiančių žiedų, ji atrodo jau greičiau kaip medis. Ir dabar kai čia gyvenam, norėtųsi imtis šio grožio priežiūros. Gal reikėtų senas šakas išpjauti, o ant stiebų neleisti augti keliom smulkiom šakelėm? Gal kas galėtų mane pakonsultuoti? Taip pat norėčiau paklausti, gal kas nors galėtų atpažinti jos rūšį? Augalas tikrai įspūdingas, dažnai užsuka žmonės pasiteirauti veislės arba tiesiog puola skinti žiedų. Jei kas nors galės man, o gal tiksliau mūsų rožei, padėti - parašykit laiškuti man indremikute@gmail.com, atsiųsiu nuotraukų. Čia įkelti nepavyksta. Labai laukiu jūsų pagalbos.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Vasara 2016

Standartinė Rudenelis » 16 Lie 2016 07:43

Sveika, Indre (handshake) . Jei Jūsų rožė žydi vieną kartą, o paskui dar būna vienas kitas žiedelis, gali būti, kad tai Flammentanz. Vien dėl to, kad 10 metų ja rūpinosi tik gamta. Ir nieko daug pagalbos jai nereikia, tik, kaip pati sakėt, išpjauti senas, taip pat smulkias šakas, apravėti, supurenti aplink, gal truputėlį patręšti. Šią rožę mačiau daug kur po daugiabučių langais, soduose. Bet jei žmonės klausia kokia tai rožė, gal ji tikrai kitokia :? . "Kaip medis, didelių, kvepiančių žiedų" labai intriguoja ir Flammentanz nelabai tinka. Kaip įkelti nuotraukas galiu parašyti į el. paštą, tik vėliau. Bus iš nuotraukų aiškiau. Reikia?

Indrė
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 28 Bir 2016 09:56

Re: Vasara 2016

Standartinė Indrė » 16 Lie 2016 10:16

Laba diena, Rudenėli, ačiū už atsakymą. Aš taip ir buvau pagalvojusi, kad greičiausiai apie šitą rožę pagalvosit, Flammentaz prie kitos laiptinės auga. Skirtumas, kad mūsų rožės stiebai nėra tokie laibi, žiedaii tinkami pasimerkti, išbūna apie savaitę ir ilgiau pamerktos. Žydi visą vasarą, nuolat yra naujų pumpurų, vienu metu būna gal kokie 15-20 žydinčių žiedų. O nuotraukos, manau, neina įkelti nes per didelė raiška.. Rudenėli, parašykit man laišką, atsiųsiu nuotraukų. :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į