Vasara 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 09 Bir 2016 08:21

Dabar, kai tokia sausra, saulė kepina kaip ant keptuvės, gal būtų truputį rizikinga. Bet rūpestingai, kaip Elena darė, prižiūrint viskas įmanoma :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2016

Standartinė Jūratė » 09 Bir 2016 08:53

Kol karščiai laikėsi tai nejudinau. Vakar perkėliau ir džiaugiausi, kad naktį kažkiek palijo, vis kažkiek drėgmės ore daugiau (kad žemė nuo tiek "lietaus" atsigautų tai neturiu iliuzijų, nors gal kiek pieva mažiau degs). Vidurdienį ji gauna šiek tiek šešėlio nuo raganės, tikiuosi, neiškeps...
Vakar užsukau į Žalios stotelės augalų aikštelę (Ukmergės g.) ir radau raganę, kurios reikėjo! Kažkada jų buvo pasirinkimas ir dar net su nuolaida, bet pražiopsojau tą momentą ir galvojau viskas, jau iki kitų metų neberasiu (mačiau prie Kalvarijų turgaus, o paskui jų ten neliko), ir vakar netikėtai randu ko reikia! (dance). Pirkau "Pink Swing". Ir šiaip ta augalų aikštelė, kiek mačiau viena akim ir tai labai trumpai, paliko gerą įspūdį - nemažai visko ten.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Vasara 2016

Standartinė Egidija » 10 Bir 2016 16:38

Labas vakaras.Jeigu raganė pasodinta šiemet vis dar stovi vietoje,nerodo jokio ūgtelėjimo,kas jai negerai? kitos kelios kažkokį siūliuką išleido,o ši ne,bet ir nedžiūna.Labai dėkoju Rudenėliui už Spirit raganę(čia ne šita),jau ji taip keliasi,kad net atramos reikia <3
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Vasara 2016

Standartinė Esmiralda » 10 Bir 2016 17:27

Jei bijūnai ir jazminai žydėtų visą vasarą - iki rožių nebūčiau priėjusi :)
Pas mane kieme penki jazminai - tai kvepia už kiekvieno kampo ir kambariuose kvepia pro adarus langus <3
Labai graži gėlytė paskutinėj Egidijos nuotraukoj (flower) gal kas žino jos pavadinimą ?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Vasara 2016

Standartinė Gema » 10 Bir 2016 19:41

Merginos, siūlyčiau rašyti "į temą". "Vasara 2016" yra temoje "Rožių priežiūra, ligos, kenkėjai". Iki šiol šiame forume gana tvarkingai buvo rašoma "į temą", nesujaukime jo (flower)

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2016

Standartinė Virginija » 11 Bir 2016 10:46

Esmiralda rašė:Labai graži gėlytė paskutinėj Egidijos nuotraukoj (flower) gal kas žino jos pavadinimą ?
Gvaizdė (armeria).

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: Vasara 2016

Standartinė Gina » 22 Bir 2016 07:15

Didžiosios senovinės rožės vėjo taip nudraskytos ir išvirtusios, kad pradėjau galvoti jog turiu atrasti savo genėjimo būdą joms mano sklype. Jaučiu po žydėjimo ar net ir dabar kirpsiu iki 1-1,5m ir darysiu žemus plačius krūmus ar kažką panašaus. Žinau, atrodo nesąmonė 2,5m rožę versti metrine, bet vistiek vaizdo jokio iš tos didelės. Pas mane labai vėjuota. Ir nors kiekvieną pavasarį rišu prie kuolų ir po to dar žydinčias perrišinėju, vaizdas tragiškas. Pavyzdžiui, didžioji James Mason guli užvirtusi ant aplinkinių augalų 2 m spinduliu su aplamdytų žiedų gniužulais.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Vasara 2016

Standartinė Esmiralda » 22 Bir 2016 07:29

Mano prancūzaitės taip pat guli pievoj išsisklaidžiusios į visas puses. Vis nesugalvoju kitiems metams statyti lankelius ar piramides. Ko gero geriau tvirtinti prie piramdžių, nes liaunos šakelės vistiek išlinks per lankelius iki žemės.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 22 Bir 2016 07:44

Mano kai kurios senovinės taip pat visiškai priplotos prie žemės. Net nematau, ar žydi. Bet jos vargšės šiemet nebuvo nei paremtos, nei pririštos.
Žemesni, platūs krūmai taip pat labai gražu, bet vis tiek reikės ir paremti, ir pririšti. Net storos šakos, kai pradeda žydėti, nuo vėjo ir lietaus nulinksta. O pavyzdžiui prancūzinės, nors ir nebūna labai aukštos, bet jų šakos labai liaunos, lanksčios ir nuo žiedų svorio gula ant žemės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara 2016

Standartinė LoretaA » 22 Bir 2016 08:56

Iš visų senovinių, tik vienintelė alba "Celestial" stovi neparišta ir neparemta ir atrodo nuostabiai. Labai ją myliu, žinoma, ne vien už tai :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Vasara 2016

Standartinė Alinda » 22 Bir 2016 12:10

Ir man dabar aktualu-ką daryti su senovinėm rožėm? Po karščių,kai nulijo tie smarkūs lietūs,žydėjimas galima sakyti ir baigėsi.Liko tik žiedlapių košė.Na ,dar vienas kitas pavienis žiedelis.Manau,svarbu dar ir tai,kad rožės labai jaunos,tik antra vasara. Tai ką dabar daryti? Nukarpyti peržydėjusius ,permirkusius žiedus? O kaip su genėjimu?Ar dabar ir reikėtų išpjauti tas silpnas ,nereikalingas šakas ?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Vasara 2016

Standartinė Elena » 22 Bir 2016 13:00

Nukarpykit nužydėjusius žiedus ir patręškit kalio ir superfosfato trąšomis, gal dar galima ir azoto, bet nepadauginkit, mano galva tai viskas ką reikia padaryti dabar.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 22 Bir 2016 13:25

Niekada nekarpau peržydėjusių senovinių. Aš nekarpau todėl, kad neturiu tam laiko, o pavyzdžiui Loreta nekarpo todėl, kad rudenį rožės subrandins gražias uogytes.
Jei nepatinka dabartinis nelabai estetiškas vaizdas - nukarpykit. Tikriausiai nieko blogo, jei pašalinsit menkavertes šakeles. Dėl tręšimo - nežinau :? Kažkur girdėjau, kad senovines apskritai nebūtina tręšti arba tręšti nedaug. Bet kalis šaknims stiprinti tikriausiai nepamaišytų.

O aš galvoju, ar nebūtų blogai, jei dabar išpjaučiau tas senas, nelabai geras šakas? Turiu minty, kad pjaučiau visą krūmą iki žemės, tikėdamasi, kad jis dar išleis naujas šakas. Ar realu, kad jos spės išaugti ir iki žiemos pakankamai sumedėti?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Vasara 2016

Standartinė Elena » 22 Bir 2016 14:43

Ar realu, kad jos spės išaugti ir iki žiemos pakankamai sumedėti?

Jau birželio pabaiga, jeigu ir užsiaugins, mano galva tikrai nespės sumedėti. Kaip suprantu rožės tokioje fazėje kada mąsto, auginti naujas šakas, ar neauginti, o kol sumąstys gali ateiti ir liepos pabaiga. Va ir paskaičiuokim... bijant rizikuoti, aš palikčiau kaip yra. Jeigu jos jau augina naujas šakas, tada galima genėti, visos maisto medžiagos keliaus į naujas šakas, ir iki rudens turėtų spėti užaugti, o iki kol pradės šalti turėtų spėti baigti sumedėti, čia tik mano nuomonė, o Jūs Regina galvokit, kaip pasielgti,

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Vasara 2016

Standartinė Paukštukas » 22 Bir 2016 22:24

Diskusija paskatino atsiversti užrašus iš vieno paskutiniųjų LRD organizuotų seminarų. Ten Mindaugas Ryla iš "Sibirkos rožyno" minėjo, kad pagrindinis tręšimas (azoto, fosforo ir kalio turinčiomis trąšomis) ant antrametės medienos žydinčioms rožėms, taigi, daugumai senovinių, geriausias rudenį (reikia rinktis rudenį ar pavasarį). Papildomi tręšimai geriausia gegužės pabaigoje ir pumpuruojantis (birželį). Tuomet pakanka azotu, jei dirva sunki. Ir dar, pamenu, lyg ir Nijolė iš savo praktikos pasakojo, kad senovines vieną kartą žydinčias rožes geriausia genėti iš karto po žydėjimo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 23 Bir 2016 07:04

Paukštukas rašė:Ir dar, pamenu, lyg ir Nijolė iš savo praktikos pasakojo, kad senovines vieną kartą žydinčias rožes geriausia genėti iš karto po žydėjimo.
Mano atveju kalba eina ne apie paprastą genėjimą, bet apie visų šakų nupjovimą iki žemės. Manau, kad paliksiu taip, kaip yra. Nupjausiu pavasarį.
Vakar bandžiau informacijai nufotografuoti, kaip atrodo tokia skurstanti La Ville Bruxeles, bet nelabai pavyko. Visos maždaug 2 m šakos išsprogusios tik pačiose viršūnėse, nėra nei vieno žiedo. Naujų atžalų neišleido.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara 2016

Standartinė LoretaA » 23 Bir 2016 08:01

La Ville Bruxeles pas tave parišta ar guli ant žemės? Jeigu parišta, gal dėl to tik galuose išsprogo. Suprantu, kad jos pašalusios.
Su rožėmis niekada negali būti tikras kaip jos elgsis nugenėtos. Nepamenu kokią, gal Petite de Hollande nugenėjau - apatines šakas patrumpinau, viršutines palikau ilgesnes, gerokai išretinau ir išėjo visiškas fiasko - išsprogo tik šakų galuose, bet žydėjo. Atrodė keistai - kaip liūto uodegos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 23 Bir 2016 08:41

Neparišta ji, bet stovi stačia. Labai geras palyginimas - šakos, kaip liūto uodegos (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara 2016

Standartinė LoretaA » 23 Bir 2016 08:54

Acha, vidinasi gali būti dėl to, kad stovi stačia. Dabar jau, aišku, šaukštai po pietų, bet jeigu būtum pavyniojusi, ko gero, būtų ir žemiau išsprogę. Mes jau kažkur ražėm, kad senovines geriausia parišinėti, kai prieš tai šakos gulėdamos laisvai išsprogsta per visą ilgį, nes kitaip gali ir likti tik galuose. La Ville Bruxeles, nežinau kaip pas tave, pas mane nėra vešli rožė. Kol nusprendė, kad verta gyventi, mažiausiai trys ar keturi metai praėjo, o ir dabar nėra nei labai tanki, nei klestinti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Vasara 2016

Standartinė Regina » 23 Bir 2016 09:05

Ne, ne dėl to, kad stačia. Seniau irgi stačia būdavo ir normaliai sprogo. Man aišku, kad ji pašalusi. Tik neaišku, kaip su ja elgtis. Yra ir daugiau tokių. Kitos guli visai horizontaliai ant žemės, bet irgi išsprogę tik galuose.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara 2016

Standartinė LoretaA » 23 Bir 2016 09:38

Nežinau kaip Tau elgis, aš savo OHL iškasiau motininį augalą, palikau tik pasidauginusią. Atsibodo - kiekvienais metais išsprogdavo kai kitos rožės jau beveik žydėdavo. Nežinau kas iš to bus - matysim kitais metais.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2016

Standartinė Jūratė » 26 Bir 2016 04:54

Va kas dar ėda mano rožių pumpurus (mad)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Vasara 2016

Standartinė Paukštukas » 26 Bir 2016 08:09

Šiemet ir pas mane jų - ordos. Ir dar tokių mažų juodų vabaliukų, panašių į avietinį straubliuką, tik be "snapelio" ir blizgesnių. (hit)

Virginija
Pranešimai: 1459
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara 2016

Standartinė Virginija » 26 Bir 2016 09:06

Mano sode šiomis dienomis svaigina tokie kvapai... <3 . Dar niekada taip stipriai nesijautė toks neapsakomas mišinys - rožės ir jazminai.. Turbūt dėl to, kad taip karšta ir sausa. Fisherman' s friend rožės aromatas - tiesiog egzotiška puokštė <3.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Vasara 2016

Standartinė Elena » 26 Bir 2016 11:38

Vakar buvo karšta kaip pirtyje-36,4. šiandien ne ką lengviau iškentėti -34,3. Ir vakar, ir šiandien, kiek galiu tąsau laistyklę, kiek pajėgiu laistau, nes mano rožynų žemė atvirsta į pelenus.Vabalų antpuolis išsisėmė, gal ir su mano pagalbą (ėjau rinkti kai tik turėjau laiko), o mažų skruzdelyčių yra apipultos kelios rožės , matomai mėgstamiausios, nieko joms nedarau, nes nemasiškas reiškinys.

Skelbti atsakymą

Grįžti į