Pavasaris 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2016 16:38

Dalia Raimonda, jeigu tik vos patamsėjęs, ne visai rudas, nereikėjo kirpti - nieko joms neatsitiktų. Kam taip viską iki žemės :(

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 08 Bal 2016 05:41

DaliaRaimonda rašė:Kaip ne keista, bet po daugelio metų mano genėjimo įrankiu šiemet tapo ilgosios genėjimo žirklės, skirtos obelims genėti (hit) Labai daug rožių genėjau iki žemės ar beveik iki žemės. Atrodo, kad rožės peržiemojo puikiai- pradėjo sprogti, bet pakirpus šaką jos vidurys rudas (hit) (hit) Tai karpiau, kol bus (xixi) ne rudas. Auginsime šakas iš naujo (smoke) (smoke) (smoke)
Aš pernai buvau pradėjusi taip kirpti: jei tik rudas viduriukas - čekšt. Gerai, kad paskambinau Loretai, ji mane sustabdė. Jei tas rudas viduriukas palyginti mažas, tą šaką tikrai galima tik pagenėti įprastai ir palikti iki kitų metų.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 08 Bal 2016 08:02

Aš mačiau kirpdama du skirtingus rudumus: vienas, kai nukirptos šakos rudas pats viduriukas, kitas, kai visas pjūvis visas vos rusvas. Iš viršaus labai gražus, žalias stiebas, o vidus va toks rusvas. Taip atrodo jauni pernykščiai stiebai. Ką kirpau, ką palikau. Visko gali būti, kad turėsiu dar apkarpyt.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Nijola » 08 Bal 2016 10:10

noriu įsiterpti :D
rašo Dalia R. kad nukarpė rožes -nugenėjo beveik iki žemės, nes kerpant šakos parudavę, mano nuomone ji pasielgė gerai, nors pati dažnai tokių šakų palieku nes visada vis labai gaila,
bet mano pastebėjimai, tokios šakos sprogsta ir dažniau augina aklus ūgliu, iš vieno pumpuro augina tris šakeles ir daugiau, žiedai kartais būna mažesni ir visokių susisukusių pasitaiko.
Tai mano manymu tos šakos buvo pašalusios, bet dar gyvybingos ir jos sprogsta lyg ir auga, bet rezultatas ne visada būna džiugus.
Aš save lygiai taip pat auklėju - mažiau gailesčio, rožės atauga ir stipresnės atauga ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 08 Bal 2016 10:26

Gal ir gerai, bet tuomet visą savo rožyną turėčiau sulyginti su žeme |( , nes visiškai baltų nėra nei vienos nuokarpos ir nepamenu, ar aplamai kada nors buvo.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 09 Bal 2016 08:46

Argi įmanoma užtikrinti tobulą rožių sveikatą! :)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 09 Bal 2016 10:34

Aš nesugebu, o ir norint nepavyktų, turiu rožių, kurios tiesiog "mėgsta" sirgti. Tikriausiai prieš įsigyjant reikėjo pasidomėti apie rožių atsparumą ligoms, ir pirkti tik pačias atspariausias, gal tada ir būtų įmanoma.. bet anksčiau pirkome nepagalvoję, bi tik žiedas gražus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 09 Bal 2016 18:48

Atsiprašau, Elena, kad ne iki galo suformulavau savo mintį. Aš turėjau minty šakų su rudais viduriukais genėjimą. Man labiau patinka Loretos požiūris. Visvien tokių šakų atsiras, ar tu pjausi iki žemės ar ne.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 09 Bal 2016 19:51

Gema rašė:Atsiprašau, Elena, kad ne iki galo suformulavau savo mintį. Aš turėjau minty šakų su rudais viduriukais genėjimą. Man labiau patinka Loretos požiūris. Visvien tokių šakų atsiras, ar tu pjausi iki žemės ar ne.
Man atrodo, kad tokių šakų pas mane atsirado tik pastaraisiais metais. Dažniausiai pjaunu, betgi gaila, tai ne visada iki galo, nieko gero nebūna, kartais tiesiog nesprogsta. O dar, kai palieki, man atrodo, kad menkesni nauji ūgliai būna.
Bet šiemet itin daug šakų buvo visai rusvos pjūvyje, manau, visgi sušalo, tokios ir Flamentanz buvo šakos, kai kurios juodos, o kitos lyg ir žalios. Keista tai, kad ji vienąkart žydinti ir ūgliai turėjo būt subrendę. Įprastai daugiausia šakų tekdavo išgenėti dėl infekcinio nudegimo, o šįkart - visokių. Gal ir persistengiau, bet gana daug rožių nugenėjau iki žemės, taip anksčiau nėra buvę, išskyrus nugraužtas pelių.
Žodžiu, mūsų klimatas, bent jau mano sode, darosi vis netinkamesnis rožių auginimui.

Beje, aš įsitikinusi, kad sausra čia labai prisidėjo. Ir, deja, turiu pasakyti, kad dabar pas mane jau irgi pernelyg sausa gėlynuose.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Bal 2016 08:32

Truputį išvykusi iš Lietuvos buvau į Čekiją, kur jau nuostabiai žydi magnolijos, forsitijos, narcizai ir raktažolės. Ten pavasaris jau pilnai įsibėgėjęs, nors mano viešnagės metų pliaupė žiaurus lietus ir dangų buvo užkloję sunkūs juodi debesys. O kas liečia tas rudas iš vidaus šakas, tai esu pastebėjusi, kad jos tik prasprogę vis tiek nudžiūna. Kas kita, kai rudas mažas viduriukas yra šakos viduryje (tokį turi senos šakos) ir apie toki Loreta minėjo, tai tokias šakas galima dar metams palikti, jos tikrai sprogsta normaliai, gal žiedai, kaip jūs ir pastebėjote, būna mažesni. Tokias šakas aš palieku ir geniu tik sekančiais metais. Bet matomai dabar senas šakas jau atėjo laikas genėti, o jaunos pašalę. Tai ir pagenėjau (xixi) , nieko- ataugs. Visa laime, kad mano rožes visos žydi ant pirmamečių šakų :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Tadas » 10 Bal 2016 14:58

Po žiemos atrodė taip,prieš genėjimą. Šiandiena.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Gal desetkas nereikėjo ir genėti :) Dviem pirštais išsikėlė :)
Paveikslėlis Paveikslėlis

Dabar liko taip, lauksim rezultatų.
Paveikslėlis Paveikslėlis

Viena galiu pasakyti,Botzaris ir dvi iš Petrovičiaus atlaikė žiemą be jokių nuostolių. :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Bal 2016 15:34

Žiauriai (hit) Tadai ar dengėte žiemai rožes ar palikote pačiai gamtai tuo pasirūpinti. Pas mane vaizdas geresnis, nors, kai kuriose vietose atrodo panašiai :?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Tadas » 10 Bal 2016 15:58

DaliaRaimonda rašė:Žiauriai (hit) Tadai ar dengėte žiemai rožes ar palikote pačiai gamtai tuo pasirūpinti. Pas mane vaizdas geresnis, nors, kai kuriose vietose atrodo panašiai :?
Palikau gamtai pasirupinti. Nors keturios buvo dengtos ,tai iš jų tik flammentanz ir louis odier puikiai atrodo, o rosarium uetersen pusėtinai , Uetersener Klosterrose leisgyvė.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2016 05:08

Tadas rašė: Gal desetkas nereikėjo ir genėti :) Dviem pirštais išsikėlė :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Kurių nedengtų neliko, yra kaip yra - mes dažnai tikimės, kad žiema bus švelni, bet šios - košmaras :(
Uetersener Klosterrose reikia dengti kruopščiai. Kas man patinka, kad ir kaip šiltai ją beuždengsi - per daug nebūna, gali būti tik per mažai. Su kitom per šiltas dengimas nepasiteisina, pavasarį randi supelyjusias ar sušutusias, ar kitaip nusibaigusias dėl per šilto uždengimo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 11 Bal 2016 06:56

O, Tadai! Priešpaskutinėj nuotraukoj vaizdelis kaip pradedant kurti naują rožyną, labai gaila :( Bet bus proga atsinaujinti ;) Žinoma, nieko keisto, jei rožės nebuvo dengtos. Ir pas mane tokių keletas yra.
Visiškai pritariu Loretai, kad per daug uždengti yra taip pat blogai, kaip ir visai nedengti dengiamų rožių. Šiemet tuo aš įsitikinau. Niekada nebūdavo pašutusių, papuvusių rožių, kai dengiau 2-3 sluoksniais 17-likinės agrodangos, o ant viršaus užmesdavau (arba ne) polietileno. Žiemodavo puikiai, nei nušaldavo, nei sušusdavo. Šiemet nusprendžiau palepinti - sluoksnis draiskaliukų, 3 sluoksniai plonos dangos, ant viršaus difuzinė arba lutrasilas. Rezultatas prastas. Be to, kol taip klosčiau angliškas, senovinės liko nedengtos. Kai kurias pjoviau iki žemės. Po žeme, atrodo, gyvastis yra.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 11 Bal 2016 06:57

Kokie Jūs bebūtumėt pirmieji, senieji, KITIEJI rožininkai optimistai, mane vis tiek liūdina tokie vaizdai po žiemos (devil) . Žinoma, genėti nebuvo sunku, ta prasme - šienauji ir tiek. O tos kur dviem pirštais išsikėlė, suprantu kažkieno nuvalgytom šaknim?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 11 Bal 2016 07:07

Rudenėli, liūdina ir mus tokie vaizdai ir savuose, ir svetimuose rožynuose. Šiuo atveju (kai lieka neuždengtos rožės) galima kaltinti tik save. Ir ne taip jau ir lengva ramia dūšia pjauti krūmą išauginusį kokį pusšimtį ar dar daugiau dvimetrinių šakų :( Aš jau sau pasižadėjau rudenį kuo anksčiau uždengti.
Tiesa, ir man įdomu, kodėl tie negyvi krūmai taip lengvai išsirovė?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2016 07:47

Regina, jos juk nugraužtos - Tadas parašė aukščiau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 11 Bal 2016 08:13

Kažkaip nesupratau, kad jos nugraužtos.
dar noriu pakalbėti apie Gr.Thomas. Ar tik pas mane ji tokia netikus? Turiu dvi ir abi kasmet žiemoja ypatingai blogai, kasmet pjaunu iki žemės, nes palei žemę arba būna žievė sutrūkus arba visai juoda. Šiemet Loretos patarta kojas papildomai apkūtojau - rezultatas tas pats.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2016 08:17

Mano peržiemojo kaip visada: nesumedėjusios šakos nušalo, kitos - gerai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2016 08:21

Regina rašė:Kažkaip nesupratau, kad jos nugraužtos.
Parašė, bet ne čia, o Facebook-e.
Man viskas susimaišė - paskaičiau ten ir kažkaip atrodė, kad čia.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 11 Bal 2016 09:10

Šiemet Robusta peržiemojo visa, net stebiuosi :) Tiesa, šakos gal tik kokios 3 buvo, bet jų tik galiukus patrumpinau.
Nugenėjau beveik visas rožes. Jei gamta bus palanki, tai kitą svaitgalį baigsiu ir nupurkšiu. O tuomet imsiuosi gėlynų (dance)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2016 09:31

Na tu ir spartuolė (bravo) . Aš net nežinau kiek man dar liko, nes kaip niekad genėju tas, kurias labiausiai reikia.
Vakar "Alchymist-a" tvirtinau porą valandų, bet ir tai dar reiks padirbėti, nes padariau tik tiek, kad šaka į šaką nesidaužytų ir, kad galėčiau prieiti prie kitų rožių, kurias jis užklojo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 11 Bal 2016 09:45

Loreta, mano rožės trigubai mažesnės už taviškes, todėl taip greit dirbu :D Liko viena nepilna eilė senovinių prie eglių. Per pusdienį turėčiau įveikti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 11 Bal 2016 10:26

"Nepribedniaisia" :) , kaip sakydavo rusai - pakankami didelės ir tavo rožės, o jau tos likusios prie eglučių - iš vis gigantės. Kai kurios prancūzinės pas mane, dar tik vos vos kruta arba ne - žiūrint kur auga ir kokios veislės.
O taip norėčiau paravėti ...

Skelbti atsakymą

Grįžti į