Pavasaris 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rūta » 04 Bal 2016 11:01

O mes visą savaitgalį mieste praleidom – intensyviai ruošiamės parodai „Pelenė“ su savo „Filigrania“. Kitą savaitgalį pati paroda, kurioje dalyvausim, taigi į savo sodą galėsim važiuoti tik po dviejų savaičių. Bet kai nieko negali padaryti, tai kam jaudintis :) Nusigenėsim, susitvarkysim kažkaip...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Bal 2016 16:58

Rūta, gal ir gerai, kad po dviejų savaičių genėsite, iš karto matysite ką kirpti, o ką palikti. Antra diena geniu ir angliškas rožynas mane pribloškė. Pažiūrėjus rožės atrodo puikiai. Pradėjau genėti ir kirpau, kirpau, kirpau. Šakų vidurys padžiuvęs, vadinasi kažkokiu momentu gavo šalčio. Dengta tikrai gerai buvo, nejaugi spalio šaltis pasidarbavo |( Dabar angliškas rožynas apgenėtas, bet jaučiu, kad dar kartą, vėliau, reikės su sekatoriumi dar pareiti. Nenorėjau jo padaryti labai kukliu, bet jaučiu teks. Floribundinės rožės geriau atrodo.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Tadas » 04 Bal 2016 19:47

Šeštadieni teko lankytis Burbiškio dvare Anykščių rajone. Ten rožės uždengtos kaip matosi nuotraukoje. Apvyniotos maišais ir uždengtos juoda garo ar vėjo izoliacine medžiaga.Norėjau pačiupint kaip peržiemojo bet pabijojau ,bais daug vaizdo kamerų :)

Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 04 Bal 2016 20:24

Argi čia ne agrodanga, man atrodo statybinių plėvelių nėra plačių? Labai įdomu rezultatai, bet vėlgi, nežinia kokios ten rožės.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 04 Bal 2016 20:31

LoretaA rašė:O remontantinės kokios?
Kathleen Harrop, Alfred Colomb, Blush Noisette, Yolande de Aragon, Ulrich Brunner Fills - pasirodo visokių buvo, toje eilėje dar šiek tiek išliko Prince Napoleon. Nors beveik visos prastai augo ir sirgo, bet, ko gero smarkiai apšalo ne be kurmių ir pelių pagalbos, nors neapgraužtos (mad) .
Čia dar ne visi nuostoliai |( .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2016 05:39

Kathleen Harrop, Blush Noisette - visai neatsparios šalčiui. Tiesa, Blush Noisette neapsikentusi išmečiau. Jau tokia vargana buvo, dar kai atsimindavau kokia fantastiška Sibirkos rožyne, supratau, kad jai pas mane ne vieta. Ulrich Brunner Fills nors ir ne iš pačių mėgiamiausių, sakyčiau auga ir žydi gerai - kartais galiorkoj tai vienintelė žydinti rožė, nes praktiškai be žiedų nebūna ir priedo didelė.
Kurias nedengiau eksperimento dėka, rezultatų dar reikės palaukti. Išoriškai atrodo neblogai, bet nežinia ar jos gyvos. Vakar purškiau rožes ir tos nedengtos man nepasirodė labai gyvos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 05 Bal 2016 06:50

Jei prastai augo ir sirgo, tai nieko keisto, kad galiausiai žiemos neištvėrė. O jei dar ir pelės su kurmiais šaknis patvarkė :( ... Virginija, gamta padėjo išpildyti slaptą Jūsų norą ;)
Iš paminėtų auginu tik Yolande de Aragon - visada prastokai žiemoja ir auga tik šiaip sau. Aš savo senovinių nedengtų kol kas nejudinsiu, gal kai kurios pasirodys visai gyvos :?
Burbiškių rožės dengtos difuzine danga. Šiemet ir aš dengiau tokia pačia. Pločių gal įvairių būna.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 05 Bal 2016 07:31

Kiek ieškojau platesnės difuzinės, visos kurios buvo -1,50 cm. Turiu mintį šią vasarą išsinešti siuvimo mašiną į kiemą ir pabandyti susiūti, gautųsi trys metrai plotis, ko ir reikia..Vakar irgi nusipurškiau rožes, diena buvo fantastiška, termometras rodė 20,4.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Egidija » 05 Bal 2016 12:57

Laba. O cia kuom purskiat,championu? Pas mane tik miniatiuriniai pumpureliai,laukiu kol jie sprogs. Dabar tik esu zemes pasklaidziusi,negyvas sakas apkarpiusi,uzmetusi dar po kelias eglisakes nuo saules. Savaitgali purksiu pagal tai,kokio dydzio pumpurai bus. Man dar rupi paklausti,jei per giliai rudeni pasodinau kelis naujus krumus,tai juos pakelti reikia naujai persodinant ar yra koks budas tik kokiomis sakemis kilsteleti? Bijau baltas sjakneles pazeisti. Labai atsiprasau,bet is telefono rasant neturiu lietuvisku raidziu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 05 Bal 2016 13:58

Miniatiurinius pumpurėlius ir reikia purkšti (kas apskritai ne prieš purškimą) "čempionu"". Nes kai paaugs nusidažys visam sezonui - negražu. Man "Čempionas" negražus, todėl purškiu kalcionotos sodos + vario mikroelementinės trąšos tirpalu. Žymiai mažiau nusidažo, sakyčiau net visai nenusidažo - matosi tik kol purški, o koks veiksmingumas - dievai žino.
Šakelės kilstelėti būdas paprastas - atkasi ir ištrauki. Kitą sezona jos nusikirps visai. O šiaip žiūrint kiek per gyliai ir žiūrint kokios grupės (ne veislės) rožės - AH nemėgsta per didelio įgilinimo.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 05 Bal 2016 14:31

Rudenį nenupurškiau vario sulfatu, tai tą padariau dabar. Gal vėliau dar nupurkšiu pumpurams sprogstant campion, rašo, kad geriausiai šiuo fungicidu purkšti prieš pumpurų brinkimą, žadu nusižengti rekomendacijom kaip bus, taip bus.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Bal 2016 16:40

Elena, nieko baisaus nebus :) . O rašo, kad purkšti prieš pumpurų brinkimą, vien todėl, kad paskiau niekas nesiskustų dėl pamėlynavusių lapų (xixi) Ir aš tik dabar juo purkšiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 05 Bal 2016 18:14

Pernai pavasarį purškiau burgundijos mišiniu, rudenį nepurškiau niekuo - nemažai infekcinio nudegimo žymių ant visų modernių rožių. Bet būdavo taip pat ir purškiant su Čempionu. Šiandien Ermitaže vėl nusipirkau burgundijos mišinį.
Kaip pas jus žiemoja Marysa, Giardina, Alba Meidiland? Nukirpau visas šakas iki žemės... prie pat žemės gyvos.
Kažin Mme Issac Pereira jau dabar kasti lauk (gyvybės net prie pat žemės nematyt, šakos rudai juodos) ar dar palaukt? Kaip ir niekas neveja, naujos geležinės rožės į jos vietą neturiu...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2016 05:15

Marysa reikia išmokt dengti - du sezonus mokiausi, pavasarį kirpdama iki žemės, dabar žiemoja labai gerai. Ji nėra atspari šalčiui. Rudenį, kai dar nėra šalčių virš -5C, apsuku apačią apie 10-15 centimetrų h, nemaža pala ar keliomis agroplėvelės. Pakaišioju tarp šakų ir neplonai, kad visai nesimatytų žemės. Vėliau prilenkiu ir uždengiu apatiniu sluoksniu agroplėvelės, kad susidarytų apie 60 gr storio sluoksnis iš kelių plonų. Tam tiks 4 sluoksniai pačios ploniausios (15 ar 17 gr storio) agroplėvelė. Ir galiausiai uždengiu 1 sluoksniu 60 gr ar dviem sluoksniai 30 gr storio agroplėvele. Tiesa, prieš dengiant paskutinį sluoksnį, užmetu susirietusį tvoros tinklą, kad agroplėvelė negulėtų ant šakų. Pavasarį kai nudengiu, kojas nuvynioju labai vėlai, kai lauke jau pakankmai šilta. Šiemet nuvyniojau tik šį savaitgalį - balandžio 3d.
Neišsigask, tik atrodo labai sudėtinga kai parašyta, iš tikro, kai dengi, viskas labai paprasta. Beje, pas draugę Marysa taip pat nušalo iki žemės, bet nėra ko pergyventi, ji labai greitai atauga :)
Kitų rožių neauginu ir nieko apie jas nežinau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 06 Bal 2016 06:44

Jūratė rašė:Kažin Mme Issac Pereira jau dabar kasti lauk (gyvybės net prie pat žemės nematyt, šakos rudai juodos) ar dar palaukt? Kaip ir niekas neveja, naujos geležinės rožės į jos vietą neturiu...
Kai iškasi šią rožę (kada nors), būtinai pakeisk žemes. Visur apie tai rašo, bet aš nekreipiau dėmesio, ai , galvojau - teorijos. Dabar matau, kad į tą pačią vietą pasodinta kita rožė auga blogai.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 06 Bal 2016 06:54

Alba Meidilan pas mane žiemoja labai gerai, niekad kruopščiai nedengiau, dengiu paskutinę,kas lieka tuom ir užmetu, nė karto neapšalo.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 06 Bal 2016 13:01

Oho kaip kruopščiai reikia dengti Marysą! O ji tokia graži ir atrodė paprasta auginti, net galvojau graži iš jos gyvatvorė būtų. Maniškė auga šalia namo, uždengta buvo vienodai ir kartu su visomis - eglišakiai ir lutrasilas, tik lutrasilo gavo dvigubą sluoksnį, ir žalia iki galiukų.
Pas mane užtat 3vnt Queen of Sweden ir 3vnt Princess Alexandra of Kent nukirptos palei žemę, nes pelės jas sudorojo visiškai. Matyt labai skanios karališkos veislės (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 06 Bal 2016 13:13

Kaip gaila kilmingųjų rožių :( Pelėms nesvarbu, ar tai karalienė, ar princesė, ar kokia visai nekilminga panelė. Kaip ir zuikiams bei stirnoms.
Nors šią žiemą visiškai nepadėjau nuodų, bet pelės man nieko nesugraužė. Nors po vienu krūmu, beje tai buvo Queen of Sweden, radau susuktą lizdą iš agrodangos. Labai daug rožių sugadino rudenį zuikiai. Tada užpurškiau sodo tepalu, bet dabar matau, kad vis tiek tas šakas reikia pjauti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2016 04:56

Esmiralda rašė:Oho kaip kruopščiai reikia dengti Marysą! O ji tokia graži ir atrodė paprasta auginti, net galvojau graži iš jos gyvatvorė būtų. Maniškė auga šalia namo, uždengta buvo vienodai ir kartu su visomis - eglišakiai ir lutrasilas, tik lutrasilo gavo dvigubą sluoksnį, ir žalia iki galiukų.
(xixi)
Dažniausiai jos galiukai ir ne tik būna žali, bet suskilinėja tą vieta iš kur kojos dygsta, todėl aš ją taip dengiu.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 07 Bal 2016 05:58

Jos dar negenėjau, reikės atidžiau apžiūrėti.
Vakar išgenėjau pelių nuniokotus gėlynus, gražesnius pasilikau desertui.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 07 Bal 2016 10:24

Kalbant apie Marysą, pasakykit ar labai ją išgenit? Jau pernai atrodė labai pilnas krūmas, bet nieko nepjoviau, o šiemet kaip šepetys. Žiemojimu ligi šiol nesiskundžiau. Jau rudenį buvo su pabrinkusiais pumpurais, peržiem prabudėjo, o dabar jau lapeliai skleistis pradeda. Lapelius jau leidžia ir Ballerina, Ghislaine de Feligonde, Paul Crampel - visos smulkialapės.
Įsivaizduoju kaip gaila pelių nugraužtų ar iššalusių rožių. Popini, lenki, klostai ir - še tau. Iki skiepo pjoviau tik Kent, nei iš šio, nei iš to ruda po žiemos, nors augo tarp Gartnerfreude ir The Fairy, dengtos visos kartu. Tikriausiai katinas pridirbo, pasidarė landą prie jos, "kupstus" rikiavo peržiem po dangom :D .
Pas mane pagrindinė bėda - infekcinis nudegimas, tos rudos dėmės, suryjančios gražiausią stiebą. Viską išgenėjau, bet žinau, kad reiks kartoti, vėliau dar atsiranda naujai apdžiūvusių šakelių. Rudenį niekuo nepurškiau, tik pelenais barsčiau, tai dabar apdorojau vario sulfatu.
Ir dar padariau kažkokį kerepėtą savo didžiajam rambleriui. Išgenėjau, parišau, pakabinau. Jau toks didelis darbas, susiplėšiau, susibraižiau, spyglių prisivariau, kad nežinau kurio piršto neskauda. Bet gera. Su Flammentaz jau buvo lengva palyginus.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2016 10:50

"Marysa" išgeniu maždaug pusiau to kas yra - vis tiek vasarą atrodo per daug šakų (ypač kai reikia peržydėjusias kekes iškarpyti). Šiemet aš ją labai sumažinau, nes atsirado (bijau, kad bet kada vėl gali dingti), rožė pasodinta už jos. Vos pora šakelių, bet pastačiau minimalią atramą, gal nors kokio matomo žydėjimo sulauksiu, nes būdavo viena kekė besivoliojanti ant žemės. Ji vadinasi "Violette". Turėtų būti tokia galinga rožė, o pas mane :( ...

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 07 Bal 2016 12:11

Violette - o kad ji susutiprėtų- ir Marysa turėtų būti puikus reginys. Jūsų Marysa kiek žinau buvo labai didelė, tai aišku ne tik retinot, bet ir trumpinot. Dėl savosios irgi aiškiau - mesiu visus smulkesnius stiebus, tai tikriausiai ir gausis kad pusė išsipjaus. Buvau labai skūpi perteklinių šakų išpjovimui, bet šiemet jau kažkaip prisiverčiau, daug pjoviau, retinau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 07 Bal 2016 13:18

Aha, svajoju ir aš apie vaizdą - mažiausiai jau kokie 5 metai (xixi) .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Bal 2016 16:22

Kaip ne keista, bet po daugelio metų mano genėjimo įrankiu šiemet tapo ilgosios genėjimo žirklės, skirtos obelims genėti (hit) Labai daug rožių genėjau iki žemės ar beveik iki žemės. Atrodo, kad rožės peržiemojo puikiai- pradėjo sprogti, bet pakirpus šaką jos vidurys rudas (hit) (hit) Tai karpiau, kol bus (xixi) ne rudas. Auginsime šakas iš naujo (smoke) (smoke) (smoke)

Skelbti atsakymą

Grįžti į