Pavasaris 2016

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 11 Bal 2016 10:42

Graham Thomas pas mane peržiemojo vidutiniškai, pagenėjau iki pusės, kai kurias šakas iš vis išpjoviau. Bet jis tikrai nėra labai jau atsparus šalčiams. Vienas po 7m. buvo visiškai iššąlęs. Šiemet žiemą atlaikė pusėtinai, bet ir auga pas mane jis prie pat namo sienos, galėtų geriau peržiemoti, taip šiltai augdamas. Lepūnėlis.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 12 Bal 2016 08:21

Kiek po purškimo variu turi nelyti? Iš anksto dėkoju (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 12 Bal 2016 09:12

Paskaičiau bendras rekomendacijas - turėtų nelyti 6 valandas.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Aistė » 13 Bal 2016 14:52

Sveiki rožininkai. Aš po mėnesio nebuvimo Lietuvoje visai išsimušiau iš vėžių. Įpuoliau į sodą, pradėjau nudenginėti, genėti ir pan. Tai net temos neskaičiau. Tik norėjau pasakyti, kad šiemet labai blogai peržiemojo pas mane rožės. Turbūt prasčiausiai iš visų anksčiau buvusių žiemų. Vienas rožynas nugenėtas praktiškai iki žemės, nes šakos buvo juodos juodos. Tai labai nesidžiaugiu tuo pavasariu, ypač kai taip čia šalta Lietuvėlėje :) Toliau labai įdėmiai ir nenagrinėjau kitų rožių. Po truputi ir keliauju su genėjimu, bet laužas senų šakų šiemet bus dvigubai didesnis, o gal net trigubai didesnis, nei pernai, ar užpernai. Ir dengimas buvo kitoks, visada dengdavau tik agro plevele, šiemet turėjau galimybe uždengti eglišakiais, ir ant viršau dėjau tik kelis sluoksnius agro dangos. Daugiau eglišakių mano kiemas nematys :D Labai jau daug darbo ir purvo po jų :)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Elena » 13 Bal 2016 16:03

Mano visos rožės kurios žiemojo po difūzine danga peržiemojo puikiai, net ir pora septintos zonos rožių peržiemojo neblogai, apkarpiau, bet ne iki žemės..Kitos, kurios žiemojo po agro dangos 3 sluoksniais žiemojo neblogai,tik kelios šakos buvo papilkėjusios ir ant kelių krūmų atidengus pasirodė virusiniai nudegimai, kurie ėjo žiedu aplink visą šaką, tas pažeistas šakas iškirpau viską žemiau žiedo, jeigu pažeidimų pabarstyta tik ploteliais taškučių pavidalu, tas šakas patrumpinau bet dar palikau kol išsiaugins pakaitines sveikas šakas, vėliau pažeistąsias iškirpsiu.Kad mano rožės žiemojo be nuostolių,gal turėjo įtakos ankstyvas rožių dengimas esant sausam orui dar prie pliusinės temperatūros, čia mano toks pamąstymas, niekuo nepagrįstas, gal aš ir klystu.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Esmiralda » 13 Bal 2016 19:47

Sveika sugrįžusi, Aiste (handshake) įsivaizduoju - visa pailsėjusi ir įdegusi (sun) Praeis nemažai laiko kol vėl įprasi prie lietuviško oro ;)
O mano visos rožės buvo dengtos eglišakiais ir vienu (kai kur kliuvo du) sluoksniu lutrasilo. Paprasčiausiu būdu, jokių tuneliukų. Dengiau apie gruodžio vidurį, spėjau prieš kalėdines šalnas. Peržiemojo puikiai, neskaitant to kas nušalo dar rudenį. Ir tikrai prastai peržiemojo Graham Thomas, bet iš kitų pasisakymų supratau, kad nėra ko pergyventi - kaip bedengsi - rezultatas toks pats. Pas mane didžiausi nuostoliai dėl pelių (mad) Laikau tai sau gera pamoka, nusipirkau, bet pamiršau vaišes pelėms. Kitą rudenį jau tikrai nepamiršiu. Aišku turbūt pelės aktyvios buvo ir dėl nebūdingai šiltos žiemos.
Bet aš visumoje labai patenkinta savo rožėmis, tokių dar niekad neturėjau. Ir tikrai skauda širdį žiūrint į Tado rožyno nuotraukas ;(

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 13 Bal 2016 19:57

Nieko keisto, kad prastai peržiemoja nedengtos rožės, bet kai dengtos? |( Labai gaila. O eglišakiai, manau, čia ne prie ko. Nebent prie "purvo".
Elena, man taip pat atrodo, kad pradėti dengti rožes geriau dar prieš šalčius. Tik praeitą rudenį šalčiai mus aplenkė, nes buvo labai ankstyvi. Aš turiu galvoj tas dideles spalio pradžios šalnas, kai viskas dar žaliavo, rožės žydėjo. Pas mane taip pat geri žiemojimo rezultatai, net Eulalia Berrigde visa sveikutėlė, kas nelabai jai būdinga :) .Tik infekcinis nudegimas palietė kai kuriuos jaunuosius rožių stiebus. Yra papilkėjusiu vidumi, bet čia smulkmenos.Tie jaunikliai dar visą spalį, lapkritį galėjo tvirtėt, o ir po uždengimais dar laisvai nokt. Bet man svarbiausia - vijoklinės, labai džiaugiuosi, kad jos ir po žiemos liko vijoklinės :) . Ir jei nebūtų jokių nudegimų, tada gaila būtų sveikas šakas pjaut, o dabar truputėlį prasiretino, pasitrumpino.
Vakar, šiandien lietus labai viską atgaivino, vaikščiojau ir grožėjausi ne tik pavasariniais žiedais. Dabar man gražiausia - žaluma.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Virginija » 13 Bal 2016 20:07

Štai kaip yra su rožėm - apie ką jau, o apie mylimą Eulalia Berridge tikrai pasakyčiau, kad ji visada gerai žiemoja :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 13 Bal 2016 20:25

O mano Eulalia Berridge visada poprasčiai žiemoja, nors dengiu normaliai. Iš trijų krūmų vienas visada prasčiausiai žiemodavo, o šiemet jau visai nusižiemojo, mesiu lauk.
Gaila tavo rožių, Aiste :( Bet ataugs :) O eglišakiai ar pušų šakos, mano manymu, labai gera danga, kad tik jų būtų. Bet pavasarį didelį šiukšlymą reikia sutvarkyti. O jei dar nėra galimybės vietoj sudeginti, tai visai vargas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2016 05:03

Esmiralda rašė: Ir tikrai prastai peržiemojo Graham Thomas, bet iš kitų pasisakymų supratau, kad nėra ko pergyventi - kaip bedengsi - rezultatas toks pats.
Nesutinku (no) Ir ne tik kalbant apie Graham Thomas. Visas rožes galima išsaugoti, tik reikia atrasti kiekvienai rožei tinkamą būdą. Dažniausiai dengiame visas vienodai, o rožės, kaip ir žmonės, skirtingos. Turėtume atsižvelgti į kiekvienos "charakterį". Atradimai užtrunka, kartais 3 ar net dar daugiau sezonų.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bal 2016 07:34

Tikrai yra paprasčiau uždengti visas rožes vienodai, bet tik ilgametė patirtis parodo, kaip turime tomis rožėmis pasirūpinti žiemą. Žinoma, tai kad mokomės iš savo klaidų (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Regina » 14 Bal 2016 07:45

Taip, kiekviena rožė su savo charakteriu, vienos labiau įnoringos, kitos sukalbamesnės. Tikriausiai galima eksperimentuojant prisitaikyti prie kiekvienos rožės. Bet jei visos žiemos būtų vienodos. Pas mus gi žiema - kaip loterija. Šiemet angliškas ir kitas modernias dengiau kaip niekad kruopščiai ir šiltai. Ir ką gi? Pilna papuvusių, supelijusių, sušutusių šakų. Niekada pas mane nėra to buvę, kai dengdavau gerokai ploniau. Žinoma, galit sakyti, kad reikėjo pašalinti visus lapus - ir tai būtų tiesa. Bet visada dengdavau su visais lapais ir nebūdavao dėl to jokių bėdų. taigi, darau išvadą, kad uždengiau per šiltai, o Tomui dar ir kojas papildomai apkūtojau. Šakos sultingos, žalutėlės kaip rūtos, o apačia juoda. Tai ko jis dar iš manęs nori? Kad "grielkę" prie kojų pastatyčiau?
O pavyzdžiui Bremer Stadtmusikanten jau antrus metus pjaunu iki žemės. Visa juodutėlė, tik pati apačia vos žalia. O juk buvo tikrai gerai uždengta. Puikiai atauga, tai tiek to, nors pernai jau norėjau mesti lauk. Kokio storio patalų jai reikėtų?
Anksčiau minėta Eulalia Berridge labai gerai žiemojo po Commandant Beaurepaire (xixi), o kita dengta normaliai - tik šiaip sau.
Iki žemės nupjoviau R. de Rescht ir Jacques Cartier - jos žiemojo nedengtos. Tikėjausi, kad galėtų taip žiemoti. Apie kitas senovines parašysiu vėliau. Dar nebaigiau genėti, tai galutiniai rezultatai neaiškūs.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Bal 2016 08:13

Ši žiema tikrai labai keista buvo. Atrodė, kad ir didelių šalčių nebuvo, bet šakas prarado daugelis uždengtų rožių. Aš asmeniškai antrą žiemą ant savo rožių nedėjau polietileno. Galvojau, kad storas Liutrasilis apsaugos rožes ir be jo. Be to atrodė, kad ši žiema tikrai bus šiltesnė, nei buvusios. Dabar, kitai žiemai, jau nieko negalvosiu, o dengsiu viskuo (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2016 08:48

Iš patirties, kuo žemesnis tuneliukas, tuo šalčiau (ploniau) galima ir net reikia dengti - kitaip per daug apdengtos rožės sušus, supus ar supelys, ypač, jeigu su lapais. Kuo aukštesnis, žinoma ne iki begalybės (xixi), ir didesnis, tuo mažiau įtakos turi apklojimo storumas - galima ir ploniau ir storiau - žiemoja žymiai patikimiau. Čia nekalbu, kai dengiamos pavienės rožės, pastarosios dažniausiai žiemoja blogai, nebent jos ir taip pakankamai atsparios.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Aistė » 14 Bal 2016 09:17

Smagu grįžti namo, tik oras gelėtų palepinti. Niekados negalvojau, kad taip pasiilgsiu saulės. Nes mėnesi jos buvo sočiai, kad atrodė jau ir pabodo.. Bet va dabar jau savaitė namie, o saulės dar nemačiau. Tad supratau, kad nuo jos ir nuotaika labai priklauso. Dabar tik norisi į lova su knyga įsirangyti (xixi) (xixi)

AI, ataugs tos rožės, kur jos dėsis (xixi) neataugs, tai pas Dovile su MIindaugu teks važiuoti. Vis atsinaujinsiu. Labiausiai gaila, tai Abrahamo. Didelis krūmas buvo.Ir šiaip bendro vaizdo gaila. Na bet aš rožes sodinu giliai, tai labai tikiuosi iš apačios atžels. Man svarbiausia, kad atrodo visos New Down +- sveikos. Kiek žiūrėjau (smoke) , Tiesa dar nepradėjau genėti... |( (xixi) Bet jos dar miega, pagal mane. Net nesiruošia auginti pumpuriukų, tai nenoriu labai skubėti genėti. Krūmai dideli, noriu vienu kartu nugenėti, kad vėliau nebereikėtų brautis.. o dėl dengimo, aš manau turbūt pavėlavau uždengiau. Nes uždengiau jau beveik prieš pačius šalčius. Ir dar vienas įtarimas toks, kad joms labai trūko drėgmės. Nors ir stengiausi rudeniop palaistyti, bet nemanau, kad užteko, todėl yra daug ne tik pašalusių juodų, bet ir sudžiuvusių nemažas kalnas.

Beje, Eulalia Berridge peržiemojo puikiausiai. :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2016 09:30

Keista, kad New Dawn miega :? Pas mane jau nemiega - aš jas genėjau praėjusį savaitgalį. Šiemet geniu pagal išsprogimo laipsnį - New Dawn jau atėjo eilė.
Pas mane "miega", viena, žiemą nedengta, o tik prilenkta ir su tinklu nuo saulės, iš turimų dviejų "Reine des Violettes". Įtariu, kad jau amžinuoju miegu bus užmigusi, bent jau viršutinė dalis.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Jūratė » 14 Bal 2016 10:04

Reine de Violettes pas mane dvi auga pietinėje pusėje, žiemojo kažkiek prilenktos, bet niekuo neuždengtos (pritrūkau dangos), dar dar tikrai miega, bet neatrodo mirtinai juodos ar rudos, gal tik miega?.. |( Ten pat auganti Tour de Malakoff žiemojo taip pat, gyva iki šakų galiukų. Jacques Cartier, Leopold Ritter žiemojo nedengtos, nukirpta iki žemės; Laguna žiemojo nedengta, dar negenėjau, nes neaišku kiek - ar viską iki žemės, ar kažkiek galėsiu palikt. O vat nežinau dar ką daryti, kol kas nejudinu, nors vaizdas labai liūdnas su Himmelsauge ir Henri Martin (irgi žiemojo nedengtos). Labai gražiai peržiemojo nedengta Gipsy Boy, kitais metais gal irgi nedengsiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2016 10:38

Reine de Violettes ne juoda - žalia, bet negyva. Čiupinėjau praeidama, nes prie įvažiavimo, laužiau šakeles - tikrai nieko gyvo nėra. Leopold Ritter specialiai palikau nedengtą ir neprilenktą, nes nusprendžiau išrauti - juoda. O štai Henri Martin visai šalia prilenktas su tinklu - peržiemojęs, man atrodo, labai gerai - dar negenėjau, tai netiksli informacija.
Būt labai įdomu susisteminti žiemojimo rezultatus, kai jau bus viskas aišku, į atskirą temą. Kas, kur, kaip dengtas - nedengtas, peržiemojo :) . Bet dar reikia palaukti kol visi turėsim rezultatus.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Rudenelis » 14 Bal 2016 10:42

Pas mane iš 3 New Dawn ( visos skirtingose vietose) viena skleidžia lapelius, viena su 1,5 cm pumpurais, trečia galima sakyti miega, tikrai gyva, bet neskuba.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 14 Bal 2016 10:55

Naktį bus šalčio iki -6°C. Esu tikra, kad pas mane tiek ir bus, jei ne daugiau. Tikiuosi, kad New Dawn nieko nenutiks aukštai virš žemės, nors ji dar miega.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2016 11:01

O kas čia tiek šalčio prognuozuoja? - 1 matau, bet - 6 ne.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 14 Bal 2016 11:12

Galvonaitė šįryt sakė. Ryt naktį irgi bus, bet gal tik iki -1°C, plikledis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pavasaris 2016

Standartinė LoretaA » 14 Bal 2016 11:40

Jeigu ir bus, rožėms nieko tragiško, o štai slyvoms, vyšnioms - nelabai.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Aistė » 14 Bal 2016 14:38

Gal mano New Down visos jau amžinuoju miegu miega, kad neskuba pabusti...reikės raitotis rankoves ir eiti knibinėti |(

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2016

Standartinė Gema » 14 Bal 2016 17:18

LoretaA rašė:Jeigu ir bus, rožėms nieko tragiško, o štai slyvoms, vyšnioms - nelabai.

Pas mane jos dar nežydi ir, rodos, nelabai ir skuba.

Skelbti atsakymą

Grįžti į