Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Gulbe » 06 Vas 2012 15:46

Mano visos, kurios nepersodintos ir ne naujai sodintos - prilenktos, padaryti karkasai agrodangai, tačiau ant tų karkasų ne agro, bet eglišakiai (taip jau gavosi :)), kai kur net labai storai. Ir sniegas. Ai, ir dar visoms ant kojų kompostas. Naujai sodintoms ir persodintoms - kompostas, po kelias šakas ir sniegas. Bet va Knirps kažkaip gavo tik komposto, ir tai ne per daugiausia... :$ Na gal kaip nors... Blogiausia, kad šaltis nesitraukia.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai

Standartinė mamaviete » 06 Vas 2012 16:01

O mane siandien guode zmogus, auginantis vynuoges - uzsalo palaipsniui, su kazkiek sniego... Blogiau butu atodrekiai. Eh, kas belieka - tiketi ir tiketis :D Ir dziaugtis sios dienos siluma! Pas mus kaune- 14 dabar

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė opera » 07 Vas 2012 09:53

Na va, po šios žiemos ir pamatysime, kas yra kas (čia apie rožes). Aš šiemet taip pat "eksperimentuoju". Durpėmis nepyliau visai. O visa kita - panašiai, kaip ir kiekvienais metais: senovinės visai nedengtos, angliškos pirmametės - eglišakiais, senesnės angliškos ir vijoklinės - agroplėvele, visos kitos - eglišakiais. Žiūrėsim, kas bus. Bet aš optimistė: kas bus, tą krikštysim.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 07 Vas 2012 10:32

" Bet aš optimistė: kas bus, tą krikštysim."

Na, tai ne optimizmas, o realizmas :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Vas 2012 12:22

Man atrodo kiekvienais metais mes ekspermentuojame :D . Po daugelio metų tikrai žinosime visus dengimo nuansus ir smulkmenas :D . Pavydžiui aš galiu pasakyti, kad užmetus paprastai baltą dvisluoksnę agrodangą ant (AH, floribundinių, angliškų) rožių, ją gali žiauriai sumerkti lietus, po to neišdžiuvusi, šlapia ji gai sušalti į ledą iki -13C. Rožėms tai nė motais :) Beje, ji pilnai lietėsi su rožių šakomis.
Šiemet vėl dengta įvairiai: ir tuneliukai (pagrinde), ir juoda agrodanga+sniegas, kitur agrodanga+ sniegas+eglišakiai+ sniegas. Čia jau pamačius prognozėse -28C darbuotasi iš didelės baimės (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Vas 2012 13:03

Vis paskaitau rusų forumą ir iš to ką perskaitau suprantu, kad ir 10 ar net 20 metų dengiant niekada nežinosime koks bus rezultatas. Atrodo viską darysime taip pat, bet rezultatas gali gautis visiškai skirtingas. Niekada nebūna visiškai vienodos nei vasaros, nei rudenys, nei žiemos. O peržiemojimas yra sudėtinės dalys visų metų auginimo , priežiūros, dengimo ir dar daugybės kitų, mums nežinomų, veiksnių suma.
Šiemet taip išėjo, kad savo didžiausią rožyną dengdama neradau trumpų kuolų. Kadangi turėjau per tam tikrą laiką baigti daryti atramas, panaudojau tą ką turėjau (pjaustyti storus kuolus menku, rankiniu pjūklu, tiesiog, neturėjau laiko). Ir dabar turiu didžiulį šiltnamį, kurio šonai taip ir atrodo kaip šiltnamio - jų niekada neužsnigs. Šiltnamio "stogas" uždengtas polietilenu ir užpiltas vandeniu, kuris sušalo į ledą, po to užsnigtas. Kada aš galvoju apie tokį "uždengimą", jis atrodo visiškai beviltiškas šią žiemą. Kitą vertus, jeigu man labai pasiseks ir tas didžiulis (apie 80 ar net 100 m2) uždengtas plotas atiduos tiek šilumos, kad temperatūra jame skirsis nuo lauko temperatūros nors 10 laipsnių, gali būti, kad kai kurios rožės jame net peržiemos daugiau ar mažiau sėkmingai.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 07 Vas 2012 15:24

Sutinku su Koala, kad eksperimentuosime amžinai :) Juolab, kad jokių tikslių žiemos prognozių niekada nesulauksime. Juokinga, bet ir aš šiemet rožes uždengiau menkiau nei pernai, ilgas ruduo nuteikė pernelyg optimistiškai :) Ir visada atsiranda dar kokių nors ypatingų aplinkybių. Belieka tikėtis, kad išgelbės purus sniegas, tik jo mažiau nei pernai.
Pavasaris ne už kalnų, tuoj bus ir rezultatai... :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 07 Vas 2012 17:04

Mano rožės išvis nedengtos, stiebinės net neprilenktos, o šianakt kaip dėjo tai nepagailėjo -17C (drunk) Namai sudega, o žmonės atsistato tad nėr ko labai pergyventi ;) Naujų rožių sodinimas labai smagus procesas :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Vas 2012 19:47

Kokie žodžiai! :D Taip, galima sodinti naujas, bet aš ir vėl tas pačias sodinčiau :) . Tikriausiai aš be fantazijos (xixi)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 07 Vas 2012 20:12

Sakydamas "naujas" neturėjau omenyje visiškai kitas veisles - kai kurios rožės žiedų grožiu taip pavergia, kad niekas nesvarbu (nei ligos, nei jautrumas šalčiui) ir be jų sode būtų tuštoka. Pvz. aš iki ausų įsimylėjęs Perle Angevine :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 07 Vas 2012 20:48

Tiesiog fantastiška reklama :D

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Aivė » 07 Vas 2012 21:22

Gulbe rašė:Mano visos, kurios nepersodintos ir ne naujai sodintos - prilenktos, padaryti karkasai agrodangai, tačiau ant tų karkasų ne agro, bet eglišakiai (taip jau gavosi :)), kai kur net labai storai. Ir sniegas. Ai, ir dar visoms ant kojų kompostas. Naujai sodintoms ir persodintoms - kompostas, po kelias šakas ir sniegas. Bet va Knirps kažkaip gavo tik komposto, ir tai ne per daugiausia... :$ Na gal kaip nors... Blogiausia, kad šaltis nesitraukia.
Knirps buvo ne tik pirma rožė, bet pirmas pasodintas augalas prie namų... :D Tais metais greitai užšalo iki -20 ir be sniego :B
Tik po kurio laiko užmečiau kelias eglišakes ir atsisveikinau, bet ji nenušalo nei šakelės ir gausiai žydėjo <3
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė opera » 07 Vas 2012 21:34

antosė rašė:" Bet aš optimistė: kas bus, tą krikštysim."

Na, tai ne optimizmas, o realizmas :)
Man tai - optimizmas. Tikiuosi geriausio, bet pasiruošus viskam.
Bet galiu būti ir realistė.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 08 Vas 2012 17:59

Šian sode lankiausi,na kaip rožių nepažiūrėjus :) Kur pažvelgsi visur juoda :( Pavasari bus labaaa gerai genėti ,nebus minčių ta šakelę palik ar išsaugot :)
Neaišku ar gyvos bus po apkaupimu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 08 Vas 2012 18:32

Labai liūdna :(
O kaip, Tadai, pavyko pažvelgti - juk viskas prišalę ? Ar skylę išpjovėt? Kitaip aš negalėčiau į savo rožes pažiūrėti , nebent kurios nedengtos |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Vas 2012 18:49

Bet ir nedengtos juk po sniegu? Ar tą sniegą prakrapčius toks baisus vaizdelis (hit)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 08 Vas 2012 19:06

Dalia Raimonda, nedengtos tai tikrai ne po sniegu, o stovi stačios. O sniego Utenoje 9 cm, tai krapštyti kaip ir nėra ko, net jeigu rožės ir prilenktos - gal tik žolė uždengta |(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 08 Vas 2012 19:14

Ech, Tadai, nereikėjo žiūrėti, dar būtume pabuvę optimistais pora mėnesių... :(
Ryt patikrinsiu nedengtas, nors ir baisoka.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Vas 2012 19:21

Net 20 pusl. pažiūrėjau, kaip tos rožės pas Tadą buvo dengtos |( .

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 08 Vas 2012 20:53

Rožės buvo prilenktos ir trim keturiais sluoksniais agro. Sniego nedaug ,tos kurios nedengiamos pas mane ,kišo šakos virš sniego.Kaip nekeista Zaigos virš sniego juodos. Smalsumas buvo toks kad praplėšiau agro ir pažiurėjau (aišku paskiau uždengiau)anglių eile visa be išimties juoda. Seka išvada kad ir kitos tas pats.Nes visos dengtos vienodai. Bet tai nereiškia kad pas visas(us)taip yra.Kaimynas kuris gyvena sode sakė kad -37 buvo. O šiltnamyje Adamas po kartoninėm dėžėm ir agro , nieko. Svarbiausia kad skiepo vieta nebūtu pašalusi. Pavasaris parodys viską. :)

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Fotografuota 2012 01 14

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 09 Vas 2012 08:58

siaubas, Tadai :( Turbūt pas jus buvo pati šalčiausia vieta visoj Lietuvoj :( Ar visas buvot žemėm apkaupę?

Man kol kas mistika, kaip turi atrodyti nušalusi šaka. Anksčiau būdavo labai aišku - ji juoda, bet šią žiemą supratau, kad ji nebūtinai bus juoda (bent jau kol yra šaltis). O nustebino mane mano turima viena vienintelė AH rožę "Landora", aš jos rudenį negenėjau ir net neprilenkiau prie žemės (nelabai ją myliu :$ ), užverčiau kibirą žemės ir taip palikau. Praeitą savaitgalį (per tuos šalčius) nuėjau pasižiūrėt, kaip ji atrodo - šakos (turi jas net dvi :D) buvo žalios žalutėlės, lapeliai prisilietus byrėdavo iš kart, o pabandžius nulaužt viršūnę, šaka lūžo akimirksniu. Tiesą pasakius, tikėjausi juodų šakų, nes juokinga būtų tikėtis, kad ji tokį šaltį atlaikytų. Tai va kaip būna, šakos žalios, nors iš tikrųjų jos visos jau seniausiai nušalusios... :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 09 Vas 2012 09:32

Lygiai taip atrodo, t.y. jos yra žalios, "Kosmos" rožės nušalusios šakos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 09 Vas 2012 09:57

Na ką gi, labai liūdna. Dabar tik belieka tikėtis, kad nušalo tik šakos, kad atžels iš po žemės.
Nebuvau savo kaime nuo tada, kai uždengiau. Nežinau, kiek to sniego. Viliuosi, kad pakankamai ir neuždengtos rožės neguli nuogos |(
Nežinau, kokia žemiausia temperatūra buvo, bet spėju galėjo būt panašiai kaip pas Tadą :(
Jau ne taip labai ir laukiu pavasario... Turbūt daugeliui iš mūsų teks patirt nemažą stresą

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Vas 2012 12:30

Žiauru... Bet aš dar daugiau laukiu pavasario, kad pamatyti visas rožes. Jau net nesvarbu kokios jos bus... juk nieko nebepakeisime, bet baisiai įdomu.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 10 Vas 2012 19:05

Greičiau tik tas pavasaris tegul ateina :) Kas verks, o kas per kairį petį nusispjaus ir eis naujų duobių kasti :D Nieko nepakeisi - reik mąstyti toliau.

Užrakinta

Grįžti į