Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Nijola

Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Standartinė Nijola » 19 Rgs 2010 20:56

Tadas rašė:
Snakstinėdamas po "didijį šiukšlyną" aptikau tokį rožių apdengimo būdą.
Ką jus manote ?
Jo minusai ir pliusai.
http://foto.rambler.ru/users/lusia40/album/

Dengdavom kaip nuotraukose ,tik vietoje pjuvenų lapai.Nieko šią žiemą atlaikė.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis[/quote]

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 19 Rgs 2010 21:05

Labai geras būdas, aš ir pati kažką panašaus šiems metams planavau, nes tas eglišakių reikalas, gyvenant toliau nuo miško, man visai nevilioja. Ir lapus planavau pilti ant jų - mat kaip, kaip sako, great minds think alike
gražiam kieme ir uždengimas gražus :) Tokias gražias groteles po popieriais kiša.
Aš irgi sausus lapus,jei turiu panaudoju dengimui,man patinka,viskas po jais išsilaiko.
Pasakykit ar tikrai negalima iš rudens uždėti mėšlo apie rožes :?: Turiu galvoj biškį vėliau.
Mano galva, kaip naktim nusistovės minusas (kai vidutinė paros t mažiau nei 5 laipsniai), tai mėšlas poveikio jau nebeturės. Manau, kad tada bus galima dengt.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 06 Spa 2010 09:42

Ar kas nors rudenį gnaibo smarkiai į aukštį augančių rožių ūglius???
Sako, kad tai sustabdo augimą, skatina medėjimą ir tokiu būdu padeda pasiruošti žiemai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 06 Spa 2010 10:00

Man viską nugnaibo stirnos - ir ūglius, ir lapus, ir pumpurus. Ačiū joms :mrgreen:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 06 Spa 2010 11:10

Hm... tokie gnaibytojai tikrai nusipelno atskiro padėkojimo :roll: Užuojauta!

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 06 Spa 2010 19:08

Rūta rašė:Ar kas nors rudenį gnaibo smarkiai į aukštį augančių rožių ūglius???
Sako, kad tai sustabdo augimą, skatina medėjimą ir tokiu būdu padeda pasiruošti žiemai.
Aš visada galvojau ir galvoju, kad gnaibymas ir genėjimas tik skatina augimą |( bet kad stabdytų augimą nežinau |(
Aš patebėjau tik vieną kad dabar rožės turi labai daug aklų ūglių, vat čia buvo mintis kodėl? ir ką su jais daryti? anksčiau to nepastebėjau, gal prasčiausiai - nepastebėjau |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 06 Spa 2010 21:30

Nijole rašė: Aš patebėjau tik vieną kad dabar rožės turi labai daug aklų ūglių, vat čia buvo mintis kodėl? ir ką su jais daryti? anksčiau to nepastebėjau, gal prasčiausiai - nepastebėjau |(
Nieko nedaryt. O ką tu su jais norėtum daryt? Pavasarį patrumpinsi (jei žieme nepatrumpins ;) ), galėsi įšaknydint

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 07 Spa 2010 06:32

Na aš taip ir maniau, kad iš to gnaibymo jokio tolko |( Na maždaug, jeigu nugnybi pačią viršūnėlę, sustoja augimas. Sustot gal ir sustoja, bet ar tai neskatina šoninių šakelių augimo... Žodžiu, kaime dariau eksperimentą - dalį 'Angelos' ūglių nugnaibiau, dalį palikau. Pažiūrėsim, kas iš to bus :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Spa 2010 07:11

Jei bus pakankamai šiltas oras, tai pradės augti šononiai ūgliai. Bet jei tos, mūsų taip vis dar tikimos šilumos nebus, tai taip viskas ir liks, be naujo paaugimo. Aš savo rožių jau kuris laikas nebekarpau, o taip norėtusi :) . Netvarkingai kažkaip viskas atrodo. Jaučiu tik pačius nuvytusius žiedus nukarpysiu :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 07 Spa 2010 07:54

Ech.... Kai tokie šalčiai rytais stoja, tai tik apie dengimą niūrios mintys sukasi, ką ten apie karpymą.... :(

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 08 Spa 2010 07:40

Kaip gaila pasalusiu roziu..... kai saule kyla, atrodo galetu susildyti apserknijusius ziedus, bet deja.....
:)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 08 Spa 2010 08:16

Rūta rašė:Ech.... Kai tokie šalčiai rytais stoja, tai tik apie dengimą niūrios mintys sukasi, ką ten apie karpymą.... :(
kokį dengimą, dar mintys apie sodinimą turi suktis :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 12 Spa 2010 13:09

Sodinimas sodinimu, bet ir apie dengimą mintys neišvengiamai sukas... Mano „firminis“ būdas nepraėjo šios žiemos patikrinimo - reikia galvoti kažką kita ;) Manau, vienintelis būdas išsaugoti rožes tokią šaltą žiemą - lenkt prie žemės. Bet kokiu būdu tada dengt? Apvyniojus agrodanga ar ne? Ar plikus stiebus apipilt durpėm? Tuos „sausiuosius-orinius“ namelius statyt, kaip rusai stato, jaučiu man kantrybės pritrūktų, be to, rožės turi būti atitinkamai susodintos, kad galima būtų „optam“ uždengt. Ką manot?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 12 Spa 2010 13:54

Aš dengsiu taip, kaip ir iki šiol - durpės, eglišakiai, agrodanga. Kažkaip kitaip apdengt nemažai rožių neturiu nei laiko, nei jėgų, nei galimybių. Po šios žiemos nusprendžiau, kad kuo daugiau durpių - tuo geriau. Bent jau neiššals, atžels ir žydės (kad ir vėliau). Aišku, kalbu apie pakartotinai žydinčias. Senovinėms, žydinčioms vieną kartą, tas netaikytina. Todėl stengiuosi sodint arba nedengiamas, arba pakartotinai žydinčias senovines. Šį pavasarį sodintos išaugo gana nemažos, bet lanksčiomšakom. Gal bandyt prilenkt?
O štai taip ruoštis žiemai man padeda stirnos ir zuikiai (devil) Rusai sako, kad reikia išskint visus lapus, tada rožės geriau žiemoja, tai žvėreliai labai stengiasi ;)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 12 Spa 2010 16:36

Siaubas :( Gal repelentai padėtų. Reikia pas Sigitą klausti - ji tepė. Įdomu koks rezultatas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 12 Spa 2010 19:17

Ką ir sakyti – stengiasi žvėreliai (mad)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Spa 2010 19:22

O man dabar klausimas iškilo. Jūs dengiate agrodanga. Tai kaip būna su atlydžiais ir lietumis? Juk ji praleidžia drėgmę.

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Sigita » 12 Spa 2010 19:31

koala rašė:Siaubas :( Gal repelentai padėtų. Reikia pas Sigitą klausti - ji tepė. Įdomu koks rezultatas.
Pažįstamas vaizdas ;( Tik lapus ryja vos kelių mano rožių, matyt, nevienodai skanios, bet kone visų, net tankiadyglių erškėčių, šakų galus nukando. (devil) Laimė, kad bent iš vidurio šakos neatsikanda. Nežinau, ar repelentai padėjo, ar stirnos kurį laiką nesilankė, bet naujos puotos požymių nepastebėjau, nors erškėčių ir nenutepiau, rankų pagailo. Bet ką tik pasodintas savaitgalį reikės nutepti profilaktiškai, blogiau nebus. Beje, paragavo net vasarą pasodinto šeivamedžio, tikiuosi, kvapas nepatiko.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 12 Spa 2010 19:44

DaliaRaimonda rašė:O man dabar klausimas iškilo. Jūs dengiate agrodanga. Tai kaip būna su atlydžiais ir lietumis? Juk ji praleidžia drėgmę.
Jeigu agrodanga ištempta - ji nepraleidžia lietaus, jeigu uždėta laisvai (pvz. ant žemės ar durpių kaupo) tada praleidžia. Aš pernai dariau rėmus ir ant viršaus agrodangą tempiau - tai per atlydžius (porą kartų) važiavau į kaimą ir sėmiau vandenį su sniego košę nuo tos agrodangos (bijojau, kad gali nuo svorio ir vandens suplyšti). Jeigu pavyktų padaryti su geru nuolydžiu, tai vanduo pats nubėgtų.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 12 Spa 2010 20:21

Šią žiemą bandysiu durpėmis ir agro . Bandysiu lenkt prie žemės apryšęs virvele,nes senovinės išaugo laba didelės .Gaila būtu jei apšaltu. Jau šiais metais kai žydėjo nedidelės ,vien žo kupetos žiedų buvo. Žinoma jei pavyks uždengt bendrai,su laiku striuka. Na tada žinosiu kokios atlaiko mūsų krašto speigus :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 12 Spa 2010 20:32

Nesinori pasiduoti išankstinei panikai, nors aplink tiek daug kalbama apie galimus ekstremalius šalčius (no) Koala, gal pasikartosiu, bet kokio storio agrodanga pernai šiltinai rožes?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Spa 2010 06:42

Kur buvo tempiama ant rėmų, tai 0,17 - t.y. pati ploniausia (nes ji pigiausia) 3 sluoksnius. Tikrai labai gerai visos rožės peržiemojo. Šiemet gal pirksiu "Latrusil" (jeigu gerai parašiau) vokiečių firmos 0,23 - 8 metrų pločio. Perlenkčiau pusiau ir išeitų ant dviem eilėm susodintų rožių užmesti. Bėda tik, kad pas mane rožės ratu susodintos, na bet agrodanga ne skarda galima klostes padaryti. Bet jos tiek reikia, kad plaukai šiaušiasi paskaičiavus. Rožės tai mano didelės |(

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 07:04

pernai rudenį pasodintos angliškos iš Sibirkos ir Zimbelarijos buvo tik užpiltos kaupais purios žemės, jokių eglišakių neturėjau ir nedėjau. Išlindę kambliukai styrojo, visai aklinai nebuvau užpylus. Per žiemą šiek tiek pasikoregavo, t.y. pamažėjo keliais cm, bet nieko daugiau baisiau neatsitiko
Va dabar sunkiau bus sugalvot, kaip jas jau paaugusias išlaikyt per žiemą. Greičiausiai bandysiu kiek įmanoma šakas lenkt prie žemės ir tada užpilt žemėm ar pan. ir kokiais keliais sluoksniais agroplėvelės užklot...
Su lenkimu, mano nuomonė gal biski bus skeptiška |( ne dėl to, kad tai blogas žiemojimo būdas tikrai ne, Bet aš neįsivaizduoju kaip palenkti (yes) man geriausias dengimo būdas tai pirmo posto nuotraukose.
Lenkti didelę rožę reik palaipsniui, pratinant lenkti, jei staigiai palenksi nuluš, pašalus lengti negalima (no) lenkimui reik vietos. Vien tik žemėmis užpylus negerai, žemės sudrėgsta ir kartais dar gaunasi blogiau nebu geriau, turi būti sausas dengimas (jis turi ir išlikti) tada kaip sakė KOala,tikrai veiksmingas dengimas.
Pasvarstau taip, ir mano atvėju atkrenta rožių dengimas lenkiant (no) (no) (smoke)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 13 Spa 2010 07:14

kai kurios pernai stačios apsuktos agroplėvele sėkmingai nušąlo, o kai kurios ir nedengtos išžiemojo fantastiškai. Kažkodėl manau, kad jei bus tokia žiema kaip pernykštė, tai stačių rožių dengimas nuo šalčio neapsaugos, apsaugot gali tik nuo ankstyvos saulės. Aš turiu tos šampinjonų žemės, o ji labai sausa puri, tai planuoju rožes apipilti ja. Kaip ten bus su tais lenkimais nežinau... Gal šį penktadienį reiks pabandyt aukščiausių šakas palenkt, pažiūrėsim, lenksis kas ar jos man parodys (ass)

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 13 Spa 2010 07:21

...užpakaliukas visai tavo gražus (makeup) (smoke)
Aš senovinių rožių nedengsiu, angliškas visgi patrumpinsiu ir tada dengsiu durpėmis ir agro, kaip ir anksčiau. Tiesa trumpinsiu tada kada dengsiu ;)

Užrakinta

Grįžti į