Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 10 Vas 2012 19:40

O pas mus jau vėl šąla smarkiai.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 10 Vas 2012 20:01

Pas mus irgi (devil) šiandien ryte apie 9 buvo -26, dabar jau -22, spėju, kad šals dar.
Šiandien apžiūrėjau, tai kažkoks laukinis gyvūnas suplėšė vieną mano tuneliukų, vieną galą išdraskė, matomai gyvena ten |( Aš jį vėl apkamšiau, bet atrodo, kad jau išdraskyta vėl. (party)

Timka

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Timka » 10 Vas 2012 21:28

Šalta ir aplink Panevėžį - ryte buvo -24, o dabar jau -23, tai aišku, dar daugiau paspaus. :( Na gal nebeilgai dar paspirgins. Saulutė šildo dieną (sun) ir tirpsta sniegas nuo juodos plėvelės, kuria apdengtos kelios rožės, tai vis tenka pašiupeliuoti ant viršaus, kad taip nekaitintu. Žada dar sniego, kas man patinka, svarbu, kad nešaltų. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 12 Vas 2012 14:36

Kadangi niekas iš gyvenančių prie rožių nepasakoja kaip jos atrodo po šalčių, nuvykau ir pati pažiūrėjau ;) . Maniau bus žymiai blogiau. 'Orpheline de Juillet' tik prilenkta, kyšo žalia nugara - apkasiau, kad nedegtų. 'Cottage Maid' taip pat "dengta" - truputį tamsesnė nugara, bet jos ir šakos iš prigimties žymiai tamsesnės.
'New Dawn' - juoda (palikau tik prilenktą, nes jau kelinti metai nei gyva nei mirusi). Rosa sancta - žalios šakos voliojasi ant sniego. Fimbriata - atsikirpau galiuką, atrodo sveikas. 'Gloire de France' (tokiu pavadinimu pirkta), arba 'Blus Damask' (tokį pavadinimą nustatė Nijolė) - nei prilenkta, nei dengta žalia kaip agurkėlis. Aišku, 'Nevadom' ir 'Marguerite Hilling' chana. Kas po apdengimais - nežiūrėjau, be abejonės bus daug nušalusių, nes ant kai kurių uždengimų nei kruopelytės sniego. Kita vertus, dabar, man atrodo |( , jau žinau koks turi būti uždengimas, kad ant jo laikytųsi ir 3 centimetrai sniego. Jis turi būti perpjauto išilgai cepelino formos - negali būti stačių sienelių, visas uždengimas turi sklandžiai prasidėti ir sklandžiai nusileisti. Kur yra tokie uždengimai, viskas padengta nors ir nestoru, bet lygiu, gražiu sniego sluoksniu. Taigi, vis tenka mokytis ir mokytis iš savo klaidų.
Beje, pasiėmiau fotiką ir norėjau parodyti kaip reikia ir kaip negalima dengti, bet ... pamiršau įsidėti elementą :$ (xixi)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Dausa » 12 Vas 2012 17:26

Aš gyvenu prie savo kelių rožių, bet jų netikrinu, nes kitaip uždengtos. Tik prieš baisiuosius šalčius ant AH dar užvožiau plastikinius kibirus, tai visai nebesimato.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 12 Vas 2012 21:03

Koala, ir aš gyvenu prie rožių, bet tai nėra kaip jų pasižiūrėti |( visos po tuneliukais, vienintelė nedengta yra Ritausma, tačiau ar jinai nušalo ar ne galėsiu pasakyti, tik tada kai jinai pradės sprogti, nes jos šakos ir taip tamsios :) :) Ai dar viena, kurios nemyliu ir net pavadinimo nežinau tai jinai net neprilenkta ir žalia virš sniego apkaupimo, bet manau, kad tikrai nušalusi :$

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Vas 2012 07:37

Raukšlėtalapio erškėčio hibridų neminėjau, nes tikrai nėra kaip nustatyti jų gyvybingumo laipsnio. O tuneliukai, kurie prie namo, pas mane visi pliki, taigi aišku, kad rožės juose nušalusios - nereikia ir žiūrėti.
Tiesa, nepaminėjau,visų žaliuojančių nusikirpau gabaliuką - mediena balta :) Manau yra vilties, kad ne visai sušalusios.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 13 Vas 2012 08:01

Aš gyvenu šalia savųjų - bet atvirai sakant, nenoriu nervuotis... :( O kaip jūs vertintumėte agro dangos vs. eglišakius dengimą, jei nėra sniego? Vienodai blogai? Aš suprantu, kad eglišakiais uždengti šimtus rožių neįmanoma (turbūt) , tačiau jei kiekis nedidelis, kirtimas arti, o žiema besniegė - ką rinktumėtės? Toks retorinis klausimas :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 13 Vas 2012 08:24

Kažkada, kai turėjau tik kokias penkias rožes (tai buvo nežinomos AH, Leonardo da Vinci, Flamentanz ir Concerto94) ir neturėjau jokio supratimo apie jų priežiūrą, dengdavau jas tik eglišakiais be jokių agrodangų. Gyvos iki šiol. Sunku pasakyt, ar būtų išgyvenę tokiom sąlygom kitos rožės. Kai kurioms tikrai užtektų tokio uždengimo

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Vas 2012 08:58

Gulbe rašė: O kaip jūs vertintumėte agro dangos vs. eglišakius dengimą, jei nėra sniego? Vienodai blogai? Aš suprantu, kad eglišakiais uždengti šimtus rožių neįmanoma (turbūt) , tačiau jei kiekis nedidelis, kirtimas arti, o žiema besniegė - ką rinktumėtės? Toks retorinis klausimas :)
Aš vertinčiau teigiamai. Eglių šakos neleis agrodangai liestis prie rožių šakų. Susidarys oro tarpai ir tai yra gerai dengiant. Pas mane keletas rožių buvo dengta truputį kita tvarka: agrodanga juoda (ten žiemą saulės nedaug) tada eglių šakos ir sniegas. Žiūrėsim kokie rezultatai bus pavasarį. Dabar tikrai nėra kaip apžiūrėti rožes. Visi tuneliukai, kaip Koala vadina perpjauto cepelino formos, apsnigti. Kitos rožės taip pat po agrodangos, eglių šakų ir sniego sluoksniais, nesinori vien dėl smalsumo kasti. Bet ir aš manau nuostolių neišvengsiu. Skylės buvusios tuneliukuose tik po kelių dienų buvo uždengtos eglišakiais. Šaltis, nors ne tas didysis, tikriausiai bus spėjės savo blogą darbą padaryti :(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 13 Vas 2012 11:35

Aš šiemet padariau išvada, kad geriau siauri, tuneliukai negu platūs. 1 todėl, kad apsninga ir nenukrenta sniegas. 2, platūs tuneliukai pas mane buvo taip apsnigti, kad visi sukrito, reiškiasi aš juos prastai padariau |( reikėjo labiau sutvirtinti 3. siaurus paprasčiau apkasti sniegu :D

Kelios nuotraukos iš vakarykštės fotosesijos

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

o čia ta "žalioji" Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Vas 2012 11:57

Žaliąjai nukirpk galiuką ir pamatysi kokia mediena.
Neturi jokios reikšmės kokio pločio tuneliukai, nors ir 5 metrų. Tiesą sakant kuo platesnis tuo geriau. Siauras dažniausiai turi stačius šonus, jeigu sniego nedaug - jie lieka pliki. Taip pat reikia, kad galas (tuneliuko pabaiga) būtų padarytas su nuolydžiu, o ne nuleistas statmenai - kas nuotraukoje ir matyti - jo nedidelis sniego kiekis niekada neuždengs. Šiek tiek tuneliukai "sėda", tai naturalu, bet rožių žiemojimui tas neturi jokios įtakos, jeigu viduje yra padarytos atramos ir sniegas nepriploja rožių šakų.
Prie namo esančių tunelių sniegas neuždengia, arba labai menkas jo kiekis greitai nutirpsta esant net ir tokiam šalčiui kaip šiemet, taip pat apie namą paprastai siautėjai vėjo sukūriai, vadinasi reikia dėti daugiau sluoksnių agrodangos su oro sluoksniais tarp jų.
Šia "išmintimi (xixi) " pasinaudosiu, deja, tik kitais metais. Aišku, gyvenat prie rožių galima jas apkasti ir labai nesukti galvos kokius tuos tunelius daryti :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Vas 2012 13:28

Jei statūs ir aukšti šonai, tai nelabai ir apsikas.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 13 Vas 2012 13:29

koala rašė:Žaliąjai nukirpk galiuką ir pamatysi kokia mediena.
Neturi jokios reikšmės kokio pločio tuneliukai, nors ir 5 metrų. Tiesą sakant kuo platesnis tuo geriau. Siauras dažniausiai turi stačius šonus, jeigu sniego nedaug - jie lieka pliki. Taip pat reikia, kad galas (tuneliuko pabaiga) būtų padarytas su nuolydžiu, o ne nuleistas statmenai - kas nuotraukoje ir matyti - jo nedidelis sniego kiekis niekada neuždengs. Šiek tiek tuneliukai "sėda", tai naturalu, bet rožių žiemojimui tas neturi jokios įtakos, jeigu viduje yra padarytos atramos ir sniegas nepriploja rožių šakų.
Prie namo esančių tunelių sniegas neuždengia, arba labai menkas jo kiekis greitai nutirpsta esant net ir tokiam šalčiui kaip šiemet, taip pat apie namą paprastai siautėjai vėjo sukūriai, vadinasi reikia dėti daugiau sluoksnių agrodangos su oro sluoksniais tarp jų.
Šia "išmintimi (xixi) " pasinaudosiu, deja, tik kitais metais. Aišku, gyvenat prie rožių galima jas apkasti ir labai nesukti galvos kokius tuos tunelius daryti :)
Nukirpau, balta mediena, tai reiškiasi gerai ar ne :? Kiek suprantu gerai :?

Taip, tuneliuku galus reikėjo daryti plokštesnius (yes) jeigu visas tuneliukas būtų plokštesni, tada ir sniegas geriau laikytųsi, gyveni ir mokaisi žmogau. Na kitąmet dengsim truputuką kitaip, jeigu bus ką dengti |( Dabar jau laukiam pavasario bus matyti kas gavosi iš mano tokio dengimo (smoke) Na nors atšilo lauke, o ir saulutė po truputi pradeda šildyti (sun)

Dėl tunelių prie namų pritariu 100proc. Visus papildomai apkasinėjau sniegu, nes ta pusė kur yra arčiau namo, praktiškai visada atitirpsta, arba sniegą iš ten išpučia sniegas.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 13 Vas 2012 13:32

Kaip pavydziu tiems, kas gyvena prie savo roziu! :) Vis daugiau galimybiu jomis pasirupinti

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Vas 2012 13:39

Balta mediena reiškia gerai :)

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė kukushka » 14 Vas 2012 12:38

Hm hm, mano rožės prie namų, bet šiemet jos pas mane apdengtos tik ...sniegu. Gruodį, sausį vis žiūrėjau į termometrą ir laukiau -5 laipsnių vidutinės temperatūros, bet pirmiau sulaukiau sniego. Tiesa, rankos niežtėjo prieš sniegą, tai apmulčiavau arbatines hibridines, floribundines, ramblerį ir senovines. O visos anglės liko be apkaupimo. Bent jau po sniego patalais, to netrūksta.
(Komposto specialiai rožėms apkasti toną nusipirkau, ir stovi dabar maišai jo rūsyje, pavasario laukia (stupid) )

Hipotetinis klausimas, ar yra prasmės pavasariop apkaupti jei nutirptų sniegas? Ar geriau eglišakiai ir agroplėvės nuo saulės?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 14 Vas 2012 13:05

Kaupti nėra prasmės ir labai abejoju ar bus ką nuo saulės dangstyti po tokių šalčių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 14 Vas 2012 13:32

aš esu truputį kitokios nuomonės nei Vilmis... Praeita ir užpraeita žiemos juk nebuvo švelnesnės kaip ši, mano atveju kaip tik atvirkščiai. Bet labiausia pasm mane rožės nukentėdavo ne nuo šalčio, o nuo pavasarinės saulės. Kaip ten tas reikalas vadinasi, kai šaka saulės nusvilinta šaka išmėtoma violetinėm dėmėm, jos progresuoja, o galiausiai tenka kirpti visą šaką? :(
Apkaupimas, manau, bereikalingas šiuo atveju, tačiau jei turit eglišakių, aš juos tikrai užkločiau ant rožių, blogiausiu atveju, jei galit, užmeskit agroplėvelės, tik lengvai, 'apkūtot' labai nereikia, tegul ventiliuojasi.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 14 Vas 2012 13:38

Manau, kad vargiai galima lyginti praeitas žiemas su šia. Bet...tikėkimės :)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 14 Vas 2012 13:40

Nudegimas, berods vadinasi.
Rožės rožėms nelygu, bet pas Kukushką berods angliškos, AH ir floribundinės.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rasa » 14 Vas 2012 13:52

pritariu Jūratei - kompostas jau jokios nauds neduos, o štai agroplėvelė tikrai pamačyti gali. Kai kurios veslės ne tik kad apdega šakas, bet jos dar ir susprogsta (ta prasme, plyšta mediena), pvz. Leonardo da Vinci labai mėgsta tai daryti
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 14 Vas 2012 14:10

antosė rašė:Manau, kad vargiai galima lyginti praeitas žiemas su šia. Bet...tikėkimės :)
Sakot, šita - "pikčiausia"?... (:|

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Vas 2012 18:07

Aš manau, kad kai nudengsime rožes tada ir pamatysime, koks tas žiemos pyktis buvo. Bet ar apdega rožių šakos kai nebūna sniego?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 14 Vas 2012 18:11

Gulbe rašė:
antosė rašė:Manau, kad vargiai galima lyginti praeitas žiemas su šia. Bet...tikėkimės :)
Sakot, šita - "pikčiausia"?... (:|
Buvo gerokai daugiau sniego ir mažiau šalčio.

Šiandien pabandžiau nulaužti nedengtos Platelių rožės šakelę, nenusilaužė, žievė žalia, maloniai nustebino :)

Užrakinta

Grįžti į