Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Lap 2010 10:04

Savaitgalis buvo darbingas. Uždengėm visas rožes, kurioms buvo pastatyti tuneliukai – ant „kojų“ pylėm durpių, dėjom eglišakių nedaug ir tai daugiau pelėms atbaidyti – nepatinka jų snukučiams eglių spygliai :) Ant viršaus dvigubas „Lutrasil Frostselect 30“ agrodangos sluoksnis. Koala, didžiulis dėkui už kablių idėją ir nuotraukas :) (flower) Mano tėčiui labai patiko tokia paprasta ir kartu veiksminga technika. Taip ir apraišiojom su virvėm ir kabliais. Galus prispaudėm plytgaliais – tam atvejui, jei būtų atodrėkis ir prireiktų vėdinti. Laipiojančioms namelių jau nebuvom spėję pastatyti, tai apdengėm agrodanga ir eglišakiais. Pasisekė šiais metais – tėtis rado didelės eglės išvartą, audros išgriautą. Baigėm darbus jau visiškoj tamsoj, tiksliau paskutinę valandą jau tamsoj dirbom, bet sako, žmogaus akis per 20 minučių visai prisitaiko prie nakties režimo :)
Pasipasakokit, kaip kitiems sekėsi, ką nuveikėt :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 29 Lap 2010 10:35

Užpyliau naujai pasodintas ir kitaip nedengtas rožes durpėm, apsukau nuo vėjo pergaminu nedengiamas rožes, apsukau nuo saulės agrodanga kukmedžius, puskiparisius, užpyliau durpėmis kelis jautrius šalčiui augalus ir apsukau arba pergaminu arba agrodanga, pastačiau tvoreles apie obelis ir šilauoges nuo zuikiu. Gaila, kad tinklą buvom sunaudoję rožėms, tai obelims teko plastikinis tinklas - netyčia radau :D ir neaukšta dekoratyvinė tvorelė, kur trūko įdėjau pergamino lopą. Žodžiu, subjaurojau visai gražiai, po pasnigimo, atrodantį sodą (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Lap 2010 10:52

Mūsų sodyba irgi keistai atrodo su tais šiltnamiukais. Žmonės pravažiuodami žiūri - ką ten tie bepročiai „ant žiemos“ ten renčia :D Bet šiaip jie visai dailūs - susilies su sniegu, bus kaip pusnys. Tiesa, Koala, kaip ir sakei - žemė buvo įšalusi tik per kokį centimetrą ar pusantro (ypač kur žolė ir truputis sniego) - tai visai gerai kabliai įsismeigė. Nors tiesa, kur buvo plyna žemė, ten jau didesnis įšalas. Taip buvo geltonajame rožynėlyje, o kadangi ten ir taip daug akmenukų, molio duženų, tai visai nesisekė kablių įsmeigti - teko ilgus vinis į žemę kalti |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 29 Lap 2010 11:52

mano rožės irgi šiek tiek buvo apsnigtos, bet šeštadienį pyliau juodžemį (kuris buvo padrėkęs :| ) ir ant viršaus klojau dvigubą agroplėvelę. Tą sniegelį, kuris buvo apklojęs rožių lapus palikau, taip kad jis gavosi po plėvele (kaip ten bus dėl drėgmės pertekliaus - nežinau, gal blogai, o gal ir 'pranisiot' :D . Buvau prisigaminus iš storos vielos kablius smeigt į žemę ir tvirtint virvę, bet žemė buvo įšalus ir tos vielos niekaip nepavyko įkalt, taip kad pasiėmiau vinis, kokius radau garaže, tai buvo 10 cm ilgio, ir prikaliau plėvelės kraštus prie žemės kartu užkabinant ir virvę. Vyras juokėsi, kad visa apylinkė skambėjo nuo kalimo, o man jau gerokai skambėjo plaktukas ir galvoj... :D Gerai, kad dukra padėjo, nes ilgi gabalai plėvelės buvo taršomi vėjo (nors šiaip atrodė, kad jo ir nelabai buvo) ir vienai sugraibyt būtų sunku buvę, o dviese tik švyst švyst ir sutvarkėm :)
Viską baigiau jau sekmadienį temstant... Kai kurios rožės užsidengė trigubu sluoksniu, nes taip plėvelė susilankstė. O keletas, kurias reikėjo uždengt, liko tik prilenktos ir su užpiltom žemėm - pritrūkau dangos :| . Labiausiai gaila Elfe (6 zona), teks jai vėl kaip ir šįmet šakas iš naujo augintis... Kanadietes palikau visai tokias kaip stovi, net žemių nepyliau. Senovinėms, prie kurių rašoma "reikia minimaliai pridengti", užpyliau tik ant kojų žemių, plėvelės nedėjau. Iš viso sunaudojau 35 metrus 3 m pločio plėvelės :)
Ta plėvelė tai tikrai daugiau nuo vėjo, nei nuo šalčio. Gana plonas sluoksnis gavosi, o ir tarpo kaip pas Koala, tarp rožės ir 'šiltnamio' viršaus nėra, pačių rožių šakos laiko plėvelę. Bet gal bus kiek naudos iš jos...
Pernai dengiau visas rožes stačias, tai kiek ten tos plėvelės bebuvo, vis tiek nušąlančios nušąlo (vienintelė gerokai apkūtota Elfe nenušąlo, o supelijo (swearing) ), dabar eksperimentas toks - gal ir mažiau plėvelės sluoksnių, bet rožės prilenktos prie žemės. Žiūrėsim, kas gausis ;)

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 29 Lap 2010 13:40

Aš vakar taip pat baigiau darbą rožyne, jau kaip uždengiau taip ir bus, nieko nebepakeisiu. Šiais metais rudeninio sodinimo, persodintas rožes užpyliau tik durpėmis. Nedengiamų rožių nedengiau, angliškas prilenkiau uždengiau. Yra pas mane AH rožių, nedaug, bet yra tai su jomis, kaip čia švelniau pasakyti - gaidys :D aš jas nugenėjau ir užpyliau durpėmis. Jų neprilenksi, tegu neužpyks AH rožių gerbėjai, bet - norės gyvens, o jei ne - vietą atlaisvins kitoms :D
Pasėtas rožes su vazonais užkasiau lysvėje, taip lauks pavasario. Vazonuose augančios rožės jau garaže, užpiltos durpėmis ir užkutuloti vazonai įvairiais nenešiojamais drabužiais.
Viskas aš rožyno sesoną uždariau :( lieko tik keli smulkūs darbeliai.


„Įkvepiu tave, rože, lyg visas gyvenimas būtum, ir jaučiuos esąs draugas tobulas šitokiai pat draugužei“ (R. M. Rilke) :) <3

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė zebenkstiejka » 29 Lap 2010 13:44

Aš darkartą peržiūrėjau tuos websad filmukus. Man keista, kad jie nededa ten jokių eglišakių, nei durpių net neužpila ant kojų.. o rezultatas puikus (kitam filmuke rodo, kaip peržiemojo- puikiai :| ). O aš gaunasi kad labai persistengiau- ir durpių ir eglišakių nepagailėjau :? ar nesušus dabar galvoju :D Atrodo, Koala dengė būtent taip kaip filmukuose, kiek nuotraukose mačiau. Labai įdomu kokie pas ką bus rezultatai, jau laukiu pavasario. Įdomumo dėlei, kad nebūtų vien tik spėlionės, įsižiemojus matuosiu temperatūrą- tuose namukuose, t.y. oro tarpo po agrodanga, ir po pačiais eglišakiais prie rožių; taip pat ir prie rožių, dengtų tik eglišakiais, bei lyginsiu su lauko temperatūra. Nu man labai įdomu, antkiek ten šilčiau gaunasi.. |( (xixi) Draugas sakė parūpins kažkokių termometrų, su ilga kaip adata, kurį galima kyštelti ir parodo temperatūrą, kad nereiktų nieko dangstyt ir vėdint. Va būtų gerai kad kas darė be jokių durpių, irgi pamatuotų :) Negi tik Koala taip dengė rožes?
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 29 Lap 2010 13:58

Taip dengiau todėl, kad visą laika lyjo, kad užpilt durpes reikia, kad būtų sausa ir be to: per daug tų rožių pas mane - nespėčiau (xixi) Kelias rožes truputį apkosčiau sena susiraukšlėjusia agrodanga (labai džiaugiausi, kad susiraukšlėjusi - sako, geriau šilumą sulaiko, negu išprosyta). Kita vertus, nužvelgiau sekmadienį tą savo lauką su rožėmis ir man kažkodėl atrodo, kad tai ką dariau šias metais žymiai geriau, negu, kad buvo praeitais ar užpraeitais. Dabar šiluma kyla iš žemės (zebenkstiejka, kasei žemę, matei kaip kyla garas)ir gal neišvės taip staiga, kaip staiga atšalo |( Be to praeitais metais, jeigu kas atsimena, taip pat staiga atšalo iki -19. Atsimenu kaip šąlo mano plikos rankos, kai vyniojau kiekvieną rožę atskirai. Lygiai sėkmingai galėjau tik užpilti durpėmis ir daugiau nieko nedaryti, nes visą žemės šilumą išgaravo ir rožių nešildė.
Nors ką gali žinoti, gal bus šnipštas kaip ir visada :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Lap 2010 14:03

Manau, sušutimas grėstų, jei dengtum kokiom nors nekvėpuojančiom medžiagom. O dabar neturėtų. Aš pyliau durpių, o eglišakių daugiau simboliškai - kaip rašiau nuo pelių. Patys rusai kartais daro apkaupimus, kartais ne - dar ginčijasi, kas geriau. Vakare gal įkelsiu kelias nuotraukas. Temperatūrų matavimai būtų labai įdomu :) Svarbu, kad tai pavyktų padaryti nesuardant mikroklimato :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Lap 2010 14:08

koala rašė:Nors ką gali žinoti, gal bus šnipštas kaip ir visada :?
Ne ne, šnipštas tai jau neturėtų būti... (no) Kai čia sniegą buvo numatę, paprašiau mamos, kad ko nors užmestų ant rožių, kad neprisnigtų į namelių vidų. Ji užmetė tai senų maišų, tai senų antklodžių. Ir ką jūs manot? Ten, kur buvo kas užmesta, žemė net visai neįšalus buvo. Teisingai sakoma, kad svarbiausias šilumos šaltinis yra žemė. Iš dalies dėl to dėjau ant žemės eglišakių, nes jos neleidžia žemei greitai atšalti, šiaip girdėjau nuomonę, kad eglišakės labai gerais šilumos izoliatorius. Ar pasiteisins, bus matyt pavasarį.

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 29 Lap 2010 14:15

Aš ne visai taip kaip Koala dengiau, lenkiau, pyliau durpes ir be lankų ant viso rožių ploto dėjau sorą agro plėvelę. Kokio storio plėvelė nepasakysiu, nes senai pirkta, bet ji daug storesnė negu dabar parduodamos. Agro plėvelę tvirtinau virve su pagamintais iš vielos kableis.
Vijoklius apvyniojau storai, turėjau taip pat nuo seno nežinau kas tai, gal penkių milimetrų vilnoniu pluoštu, nežinau kaip žiemos, tikiuosi kad gerai :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Lap 2010 19:47

Iš tikro bus labai įdomu pažiūrėti kaip peržiemos taip dengtos mūsų rožės. Atrodo, kad eksperimentai bus įvairus. Pas mane padėtis iš vis keista. Pyliau durpes, po to dengiau 2x 17 mg. (dviguba) danga. Tą dangą užsnigo šlapiu sniegu ir viskas apšalo (taip tik naujajame rožyne nutiko). Dabar ant tos apsnigtos plonai ir apledėjusios, kai kur, dangos dėjau lankus ir vėl agrodangą 30 mg. kai kur iš kraštų ji gavosi dviguba. O ant tos dangos dar pakavimo politilenas su oro pagalvytėmis. Politilenas keletą cm. iki žemės nesiekia. Vijoklinės prilenktos prie žemės ir uždengtos agro danga. Kiek sluoksnių tai net nežinau. Reikės dar ant jų pergamino ryt užmesti, nes sniego Kaune tik šiek tiek pabarstė.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 30 Lap 2010 09:20

DaliaRaimonda rašė:Man liko ant dviejų rožynų dar po vieną sluoksnį dangos užmesti. Bet taip šiandien šalta ir taip vėjas pučia, kad neaišku, gal ryt reikės eiti pas kaimynus ir susirinkti savo rožių užtiesalus :D . Atrodo gerai pritvirtinau, bet ... ryte bus aišku ar tikrai gerai |(
O kaip tvirtinai?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Lap 2010 16:42

Nusipirkau baisiai ilgų ir storų vinių ir kaliau juos kiaurai per agrodangą į žemę. Tada tvirtinau pakuojamą politinenio dangą (su oro pagalvėlėmis) su virvėmis ir kabinau apsukdama 2x ant tų vinių. Na, nieko :) . Tokį vakar vakare baisų vėją atlaikė, tad manau daugiau tokio vėjo ir nebebus. Pas mane kieme kaip Kėdainiuose- vien šiltnamiai :D (dance) (dance) :D . Ryt įkelsiu nuotraukas ir parodysiu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 01 Gru 2010 11:57

Aha, nuotraukos – geras daiktas. Aš jau kelintas vakaras saviškių vis neprikabinu :$

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 02 Gru 2010 09:01

mes taip pasiruošėm žiemot. Nuotraukos darytos tą pačią dengimo dieną, praeitą sekmadienį. Pirmoje nuotraukoje matosi fragmentas angliško rožyno.
Buvo panaudota ir naujai pirkta, ir pernykštė agro danga, tai kur nauja - gražu, šviečia baltumas iš toli :D, o kur jau padėvėta, tai grožio jokio, bet , įtariu, kad rožės dėl to nesupyks :D Kaip dengiau, buvau parašius anksčiau, bet ir iš nuotraukų matosi, kad pakankamai skystai - labai įdomu laukt rezultatų pavasarį... :B
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 02 Gru 2010 10:13

Kol kas ekstremalių šalčių nebuvo ir dar žemė pakankamai šilta, taigi manau, kad viskas joms bus gerai - juk nestyro nei viena šakelė :)
Žiūriu pro langą ir džiaugiuosi - krenta lengvas kaip pūkas sniegas, kuris šiltais patalais užklos mūsų rožes. Labai gerai, kad neprivertė sniego iš karto po teigiamos temperatūros. Pirmiausia pašalo, bet tikrai nebaisiai - t.y. ne iki -30, o dabar apklos jau sutrauktą gruodo žemę :) Man atrodo, viskas turėtų būti labai gerai :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 02 Gru 2010 12:28

Išties kol kas viskas, regis, normaliai vyksta. Atšalo laiku, gerai, kad šiluma gruodį jau nebesilaikė. Mūsų rožės gražiai apklostytos, pamigdytos... |) Tik viena man širdį neramina. Kai atvažiavau šeštadienį vėlai vakare, rožės buvo tarsi truputį apledėjusios - juk buvo lietus, o paskui staigiai šalo , tai truputis vandens užsiliko tarp prilenktų rožių šakelių. Vaizdelis, tiksliau truputį traškančių nuo ledo rožių jausmas, visai nepatiko. Tikiuosi, tas veiksnys neturės neigiamos įtakos jų žiemojimui |(

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė zebenkstiejka » 02 Gru 2010 13:48

Hm, o aš jas biski "traškančias nuo ledo" tai palenkinėjau kaip tik. Šiaip nelabai galima turbūt taip daryt, bet nebuvo jau kur dingt :P Pirma atsargiai pabandžiau, palanksčiau ar nelūžta, nes bijojau kad bus "trakšt" (xixi) bet kaip nekeista, jos visai elastingai lankstėsi, gal dar nebaisiai buvo sušalusios. Viskas buvo spėta tik tik, kai dengėm dar pagaliai į žemę smigo, o sekančią dieną kastuvo iš žemės nebegalėjau išlupt- gruodas sutraukė galutinai :)
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Gru 2010 21:27

Aš irgi nerimauju dėl to suledėjimo. Bet pas mane situacija kiek kitokia. Uždengiau agrodanga ir ant jos užlijo, užsnigo ir apledėjo :( . O ką padariau, kad rožės nesušaltų per žiemą, kaip ir žadėjau rodau.
Pradžioje genėjau AH ir šiek tiek floribundines rožes. Užbarsčiau pelenų (nes jau per daug jų buvo prisikaupę) ir dar durpių užpyliau. Bet neperdaug. Tada angliškas ir senovines prilenkinėjau. Galiu pasakyti, kad jos labai lengvai tam pasidavė. Buvo tokie baisiai stori du stiebai pas angliškas rožes, kurie tikrai nepasidavė jokiam judesiui, aš juos patrumpinau, tiek kiek man reikėjo ir net nelenkiau jų. Ant jų klojau agrodangą 2x 17 mg. O tada viską užlijo, užsnigo ir apledėjo.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Dar prieš tą apledėjimą susmeigiau specialius kuoliukus (pirkau "Senukuose") ir ant viršaus nutiesiau medinį "stuburą". Viską tvirtinau plastikiniais užsifiksuojančiais dirželiais. Tada karpiau 6mm. storio vielą ir dariau "šonkaulius". Angliškas rožynas gan platus 3m., tai šonkaulius dvigubinau (smeigiau dvi vielas greta viena kitos), kad nuo sniego nesulinktų. Tas vielas taip pat sutvirtinau plastikiniais dirželiais. Ir dar tiesiau virvę tarp šonkaulių, kad sniegas nenulenktų dangos ir nesigautų įdubimai.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
O tada jau dengiau agrodanga ir politilenu su oro pagalvėlėms. Agrodangą tvirtinau prie žemės ilgais vinimis. Tada uždėjusi polietileną rišau virve ir ją tvirtinau prie vinių apsukdama du kart. Dabar keli pastebėjimai palengvinantys darbą. Kadangi rožynai platesni, o danga per siaura, tai dangą sudurinėjau popieriaus susegėjais. Darbas labai greitas, atsinešiau į kambarį ir sau ramiausiai užlenkusi apie 1.5 cm. suseginėjau. Kitas labai geras dalykėlis irgi iš raštinių prekių. Taip pat popieriaus suspaudėjas. Jis padėjo prilaikyti agrodangą prie šonkaulių, kad nenupūstų vėjas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
O čia bendras šiltnamiukų vaizdas.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Angliškas seniau sodintas rožes dengiau be šiltnamiukių, nes jos susodintos vienoje eilėje.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 02 Gru 2010 21:36

bet gi ir kruopštumas tų mūsų rožininkių :) Šaunuolė, Dalia Raimonda (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Gru 2010 07:35

Tiesiog ne rožininkai, o išradingųjų klubas :) . Labai liuks - ypač kur du sluoksniai gavosi (like)
Tik norėčiau pastebėti, kad ant angliškų per daug polietileno - reikės pavasarį kaip galima anksčiau pakelti nuo apačios, ar net visai nuimti (yes)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 03 Gru 2010 08:50

Labai gera mintis su tais spaustukais popieriui (like)
Tik truputį abejoju ar tas didysis šiltnamis atlaikys sniego svorį tose vietose, kur rėmai sujungti virvėmis. Abejoju dėl to, kad pernai mes panašiai darėm tradicinį vasarinį šiltnamį, jis buvo laikinas, rėmai gan retai, tai sugalvojau paraišiot virvėmis. Kai prasidėdavo lietūs, bėgdavau ir ir gelbėdavau plėvelę išpilynėdama vandenį nuo stogo, nes pasidarydavo didžiuliai ežerai (kol vieną dieną plėvelė neatlaikius suplyšo), tos virvės nepadėdavo... :$
Bet gal su sniegu kitaip bus, gal nebus tokio svorio nei nuo lietaus ir viskas bus gerai ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Gru 2010 08:58

Jeigu bus tik sniegas - viskas bus gerai. Sniegas pasiskirsto tolygiai, jis nesukrentą į tuos padalintus virvėmis ir viela kvadratus, tada ežerai nesusidaro . Aš jau rašiau apie tai, kad nesusidarytų ežerai reikia po apačia dėti tvoros tinklą, arba nuolydis turi būti visai kitas: ne puslankiai, o trikampiai. Jeigu nėra polietileno, ežerai taip pat nesusidaro - tik balutės :) Bet užtai vanduo sunkiasi pro agrodangą. Praeitais metais dariau šilnamius praktiškai visai be jokio nuolydžio ir nebuvo suskirstyta "šonkauliais", sniego buvo - turbūt dar atsimenam, ir tai agrodanga neplyšo. Tik pavasariop atvažiavusi nukasiau sniegą - apie 0,5 metro, o vėliau dar porą kartų sėmiau vandenį. Agrodanga atlaikė šiuos išbandymus :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 03 Gru 2010 17:44

Šaunuolė Dalia Raimonda, labai gražiai rožytės apdengtos (bravo)

Na aš tokio išsamaus reportažo nepateiksiu, parodysiu tik kelias nuotraukas, Ir tos ne kaži kokios kokybės - mat jau vakarėjant fotografuota.

Iš pradžių viskas atrodė taip - viskas apsnigta ir suledėję. Visa laimė, kad mama ant rožių buvo kažko užmetus, kad į būsimų namelių vidų neprisnigtų.
Paveikslėlis

Tai plačiausio rožyno dengimo fragmentai. Rožės apkauptos durpėmis, eglišakiai daugiau kaip profilaktika nuo pelių ir gal truputį žemei šildyti (yes) Kita profilaktika nuo pelių - kur ne kur šviečianti ryškiai mėlyna pasta nuo pelių. Kadangi šis rožynas labai platus, prireikė tinklelio. Ant jo jau be problemų atsigulė agrodanga ir ant „viršugalvio“ celofanas. Jis kitoms konstrukcijoms suteikė daugiau tvirtumo. Be to, nereiks jaudintis per atlydžius ir neplanuotus lietus, kurių mums visiems nelinkiu. Celofanas ėjo tik ant viršaus, o šonai liko be jo. Tik šiame rožyne dar į vidų dėjom agrodangos, o kitiems ir taip gerai :)

Paveikslėlis Paveikslėlis

O čia likusių „namelių“ statybos vaizdeliai. Čia tinkliukų jau nebedėjom, atrodė ir taip pakankamai tvirta. Juos dėjom tik ant mažiausių namelių kelioms pavienėms rožėms - tai buvo sukryžiuoti vielos lankai ir tinklelis. Tik nė vieno tokio nenufotografavau.... Antroje nuotraukoje žemas namelis tik iš vieno skersinio (tokius darėm nedidelėms rožių grupėms). Galai prispausti plytgaliais, kad esant reikalui galima būtų pravėdinti.

PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

O čia mūsų padėjėjas, kuris iš pradžių stebėjo, o paskui aktyviai įsitraukė į darbus :)
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 03 Gru 2010 19:11

Bet jau padėjėjo tas gražumas <3 Kaip norėčiau tokį paniurkyt :)

Užrakinta

Grįžti į