Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 17 Sau 2012 08:16

Tas pelių siaubas tokį taką išmynė - matomai nepailsdamas marširuoja pirmyn - atgal (xixi).
Po tokiais apklotais rožės ir - 30 atlaikys (like) , žinoma, jeigu ant viršaus bus nors 5 cm sniego. Labai kruopščiai ir tvarkingai padaryta. Stebėčiausi, jeigu nors viena šakelė nušaltų :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 17 Sau 2012 08:30

Tai jau tikrai - taip stropiai apkūtotoms rožėms jokie šalčiai nebaisūs.
Kai pamatau, kaip žmonės kruopščiai, storai, gražiai savo rožes dengia, tai man pačiai norisi slėptis po savo rožių dangalais ir tylėt :D ... Bet aš vis dar optimistiškai tikiuosi, kad visa žiema bus tokia, kaip dabar (sun)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 17 Sau 2012 08:32

Taigis taigis, jei bus sniego pakankamai, kai šalčiai spaus. O gal ir nespaus... :)

Beje, net ir užsmaigstyti namukai - geras prieglobstis prisiglaudusiems katinams - užtikrinta apsauga :D Šis pelių siaubas tai vietinis, naminis, bet tame šiltnamuke prie namo pamatų įsikūręs ir priklydęs katinas, išlenda ir miaukia, mamos valgyt prašo. Priglaust į namus jau nebėr kur - ir taip keturi, rudenį vieną mažutį rudeninuką taip pat išmestą naujai priglaudėm. Iš keturių katinų trys priglaustinukai, o dar ne namuose prisiglaudę... Žodžiu, pelių siaubų netrūksta :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 17 Sau 2012 08:34

Regina rašė:Bet aš vis dar optimistiškai tikiuosi, kad visa žiema bus tokia, kaip dabar (sun)
Taip Regina, čia su apdengimu mat niekada nežinai - išloši ar praloši, kaip loterijoj (nors loterijoj dažniausiai praloši (xixi) ). Dengei, vargai, o gal ir nereikėtų viso šito, bet juk iš anksto nieko negali žinoti :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 17 Sau 2012 12:14

Nuostabiai padirbeta, Rūta (like) . Nekeista , kad ten katinukai glaudziasi, ten ir koks pavarges zmogelis gali prigult :D

Audrone
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 12 Rgp 2011 18:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Audrone » 21 Sau 2012 21:05

Fantastiška. (like)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 22 Sau 2012 17:15

Pasiklausiau prognozių - šalčiai artinasi... |( Rožės tai mano po storu eglišakių ir sniego sluoksniu, o ir daugiau -15 kol kas nežada, bet va taip išėjo, kad levandom eglišakių pritūko :$ ... Jei teisingai supratau iš Rasos, tai levandoms riba yra - 25 ? ... Jei dabar bandyčiau jas gelbėti - tai nukasti sniegą, dėti eglišakius (eisiu į paiešką prie konteinerių, dar mačiau Kalėdų eglučių :$ (xixi) ) ir vėl užkasti sniegą? Na taip buvau įsitikinusi, kad šiemet šalčių nebus... Galvą galėjau guldyti, o dabar... Reikia suktis iš padėties.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rasa » 22 Sau 2012 17:26

Sunku yra tiksliai paskyti, kiek tų laipsnių jau galas levandoms. Daug priklauso nuo dirvos drgėmės prieš užšalant, sniego sluoksnio storio, ir t.t. Bet taip, -25C ir daugiau levandoms jau gali būti negerai. O sniego sluoksnis dabar tai geras :) - pati geriausia danga. Taigi aš nenukasinėčiau to sniego, ant viršaus dar užmesčiau eglišakių, jei yra, ar ko nors panašaus, ir tikėčiaus, kad dar pasnigs :)
Aš taip vakar pridengiau lysvę jaunų miskantų, dėl visako. O naudojau visokių sudžiūvusių stambių daugiamečių stiebus, kurių pas mane sočiai - tai šiandien džiaugiuosi krintančiu sniegu :) Tikėkimės, kad nebus taip blogai
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 22 Sau 2012 19:03

Ačiū, Rasa,
tikėkimės :) dar nuo pievelės galiu sniego ant jų užkast, kad visai nebesimatytų iš po sniego, ir tų eglišakių paieškot, taip pikta ant savęs, kad patingėjau iki girinkijos kirtatvietės pavažiuot (devil)

medlieva
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 10 Gru 2010 23:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė medlieva » 24 Sau 2012 07:43

Na ir aš nesitikėjau, kad žiema bus (xixi) .Rožės uždengtos eglišakiais, apsnigtos. Bet kai žada tokius šalčius atrodo, kad reiktų dar agrplėvelės, kaip kad buvo čia kalbėta ant viršaus.Tai kaip dabar daryti? Nukasti sniegą, uždėti agroplėvelę ir vel apkasti? (xixi). Ar tiesiog užversti dar sniego?Manau, kad vis dėlto laimėjo tie kas normaliai uždengė anksčiau ir laukė žiemos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 24 Sau 2012 08:29

Jeigu neauginate arbatinių ir kininių rožių, prilenktoms ir eglišakiais uždengtoms bei apsnigtoms rožėms, tikrai, nieko nenutiks :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 24 Sau 2012 09:07

medlieva rašė: Bet kai žada tokius šalčius...
Kokius šalčius? -20 :) su tiek sniego tai baika :)
Koala labai gerai parašė, kam gali pakenkt. Labai džiaugiuos, kai tiek sninga ir vis dar žada daugiau sniego, miegu ramiai ;) (rožes tik prilenkiau ir uždengiau eglišakiais, vienos jų gavo daugiau, kitos - mažiau)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rasa » 24 Sau 2012 09:39

Šiandien jau skaičiau žada -24C (:|
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 24 Sau 2012 09:47

Duok Dieve, kad žemiau nebekristų...
Nerimauju dar ir dėl 2 šiemet rudenį pasodintų iš pažiūros silpnčių Souvenir de la Malmaison krūmelių - ant jų tik kompostas ir sniegas, gal tomis šaltomis naktimis užmesti storo audinio gabalą? :? Panašiai "uždengta" ir naujokė, irgi rudenį sodinta Mme Isaac Pereire, tik ji gavo kokį trejetą eglišakių dar.
Viskas - pasimokiau, daugaiu niekada (no) (no) (no) nepasižiūrėsiu pro pirštus į rožių bei kitų lepesnių augalų dengimą. Žiema yra žiema, nesvarbu, kada ji ateina, - lapkrity ar sausio pabaigoje .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rita » 24 Sau 2012 10:13

Gulbe,susinervavau nenusakomai,nebegaliu net dirbti,nors visi vos nestovi už nugaros,kaip reikia darbo rezultatų :D Rašau.Nesuprantu,ko čia aimanuoti,dar nėra to šalčio tokio,kokį prognozuoja,reikia greičiau veikti,man širdį skauda,kad galima rizikuoti tokiomis rožėmis,kaip Sauvenir de la Malmaison ir Mme Jsaak Pereire,šitokios gražuolės <3 Taigi taip nesunku paimti kuo greičiau ir apdengti šiltai,senukuose visko pilna,nebent tos rožės tolybėje kokioje |( Oi kaip man gaila,negaliu,atsiprašau,kad pabariau,juk čia tikrai ne mano reikalas :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 24 Sau 2012 10:21

Mes jau šimtus kartų rašėm apie rudenį pasodintas rožes :) Jeigu jos pasodintos teisingai, t.y. skiepo vieta įgilinta 5-10cm ir ant viršaus padarytas tinkamo dydžio kurmiarausis, tokios rožės niekada neiššals. Tokių rožių neklostau nei agrodanga, nei elišakiais. Labiausiai nukenčia jau užaugusių rožių ilgos šakos, jeigu jos nedengtos.
Skudurai nešildo, šilumą sulaiko: oro tarpas, skuduras ant to skuduro sniego sluoksnis :) Ir visai nesvarbu ar tas skuduras storas ar plonytis, toks kaip agrodanga - rezultatas tas pats.
Ir dar vienas dalykas - šiemet sninga ant šiltos žemės, šiap tai nėra labai gerai daug kam, išskyrus ko gero rožėms - jos dar nespėjo sušalti ir bus uždengtos sniegu. Dažnas atvejis, kai sulaukiam - 15 ar dar daugiau ant plikutėlės žemės, tada kas jau buvo nušalę, deja, neatsigauna uždengus pavėluotam sniegui.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 24 Sau 2012 10:23

Rita rašė:Gulbe,susinervavau nenusakomai,nebegaliu net dirbti,nors visi vos nestovi už nugaros,kaip reikia darbo rezultatų :D Rašau.Nesuprantu,ko čia aimanuoti,dar nėra to šalčio tokio,kokį prognozuoja,reikia greičiau veikti,man širdį skauda,kad galima rizikuoti tokiomis rožėmis,kaip Sauvenir de la Malmaison ir Mme Jsaak Pereire,šitokios gražuolės <3 Taigi taip nesunku paimti kuo greičiau ir apdengti šiltai,senukuose visko pilna,nebent tos rožės tolybėje kokioje |( Oi kaip man gaila,negaliu,atsiprašau,kad pabariau,juk čia tikrai ne mano reikalas :)
Ačiū, Rita, už pabarimą, taip man ir reikia :$ , rožės tai šalia, jokių bėdų. Tik kai pernai pirkau iš Sibirkos pirmą kartą rožes, mane instruktavo, kad rudenį pasodintų rožių dengti nereikia, - būtent - tik apkaupti, tai aš taip ir su šiemetinėm naujokėm pasielgiau. Pernai mano angliškosios taip tik apkauptos išgyveno be jokių problemų, bet vakar labai daug skaičiau apie Souvenir'ą ir suėmė nerimas: gal jai, kad ir tik rudenį sodintai, reikia didesnio dengimo? Bet tik jai, išskirtinei, nes šiaip Sibirkos nurodymais tikrai pasitikiu. Kaip Jūs manot. ką patartumėt?

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gulbe » 24 Sau 2012 10:26

Taip, Koala, Jūs teisi, ir aš neapmiršau, bet va, tiek info prisiskaičius apie šią gražuolę lepūnėlę, išsigandau tų artėjančių šalčių, ir tiek. Tad siusiimsiu, ir tikėsiuosi, kad jie kaip atėjo staiga, taip staiga ir išeis.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 24 Sau 2012 10:34

Gulbe rašė:Duok Dieve, kad žemiau nebekristų...
Nerimauju dar ir dėl 2 šiemet rudenį pasodintų iš pažiūros silpnčių Souvenir de la Malmaison krūmelių - ant jų tik kompostas ir sniegas, gal tomis šaltomis naktimis užmesti storo audinio gabalą? :? Panašiai "uždengta" ir naujokė, irgi rudenį sodinta Mme Iesaac Pereir, tik ji gavo kokį trejetą eglišakių dar.
Viskas - pasimokiau, daugaiu niekada (no) (no) (no) nepasižiūrėsiu pro pirštus į rožių bei kitų lepesnių augalų dengimą. Žiema yra žiema, nesvarbu, kada ji ateina, - lapkrity ar sausio pabaigoje .
Šias dvi rožes reik rimčiau dengt, bent jau pas mane jos apšala. Čia jau kai krūmas būna.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 27 Sau 2012 08:56

Atėjo normali žiema, bet lengviau ant širdies.

Forume neaptikau minint (o RS forumo dar nespėjau perskaityti) Minesotos rožių dengimo metodo (Minnesota tip). Tikriausiai apie jį žinote?

Aš apie rožes dar nieko neišmanau. Rudenį man patarė (internete nieko apie tai nešiekojau ir šito forumo nežinojau) rožes paguldyti, apkasti žemėm ir apdėti eglišakėm. Žinoma, padariau tai per anskti, per tą ilgą rudenį ir šiltą žiemos pradžią jos gal ir sušuto po žemėm. Labai dėl to nervinausi. O paskiau netyčia internete radau, kad tai yra Minesotos metodos.

Minesotos valstija yra 4 zonoj. Aprašymą susiradau Minesotos universiteto puslapyje - http://www.extension.umn.edu/yardandgar ... mntip.html" onclick="window.open(this.href);return false; Viskas labai aiškiai nupiešta ir smulkiai aiškiai parašyta, kaip ir būdinga vakariečiams. O tokie aprašymai iki elementarių smulkmenų labia tinka tokiems neišmanėliams kaip aš, ir lietuviškuose tekstuose to visada pasigendu.

Tame tekste rašo (tiem, kas nemokate angliškai), kad spalio antroj pusėj, likus dviem dienom iki rožės palenkimo, aplink augalą gerai palaistyti, kad būtų lengviau dirbti. Jokiu būdu negenėti (apie lapus nieko nerašo). Likus dienai iki lenkimo apipurkšti ramybės periodu kalkių ir sieros tirpalu (???). Dar kitą dieną iškasti tranšėją ()pradėti iš toliau ir kasti rožės link) tokio pločio, kad lengvai tilptų rožė perrištom šakom; šakėmis supurenti žemę aplink kaklelį, iš žemių išlaisvinti šaknis (lenkiant jos išsikelia - matosi piešinyje), užberti 5-10 cm žemių sluoksniu, paskui 50 cm lapų ar kitokios dangos sluoksniu. Pavasarį, maždaug po balandžio pirmos (o pas mus?), nuimti lapus ir, pašalui išeinant, pamažu nuimti žemes. Apie blandžio vidurį ją pakelti ir kad neišdžiūtų į stiebus įšvirkšti vandens (syringe water into canes???), gerai nupurkšti fungicidais ir insekticidais, ir gerai palaistyti.

Any comments (kaip sakytų anglai/amerikonai)?

Man atrodo, kad mano vienkiemis ir yra 4 zonoj, užuovėjos beveik nulis, po truputį ją kuriu. Uyčio, t.y. kaime daug šilčiau, yra daug aukštų medžių, viskas anksčiau pražysta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2012 09:38

Kodėl reikalingi tokie drąstiški dengimo metodai, juk negyvename Sibire |( Rožės puikiausia žiemoja apdengus rusišku metodu - nei apkaupinėti niekuo nereikia. Kam tie lapai, kam purenti žemę šakėm, kam rauti rožes - užmuškit, nesuprantu :? Kiek dabar už lango šalčio - 40 ar -12 ? Nesuprantu darbo dėl darbo (no)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rasa » 27 Sau 2012 09:48

Apie tokį metodą senai senai esame jau diskutavę, gal Rojaus sodų forume. be abejo, tai įmanoma ir pas mus. Bet mano akimis, tai metodas su savo minusais.
Pirmiausia - tai kur ta rožė turi augti, kad šalia užtektų vietos išrausti grioviui? nes šalia rožės bus arba gėlynas su kitais augalais, arba veja. Reiškias sodinant tokią rožę, turi numatyti vietą grioviui - o kaip ta vieta atrodys vasarą? griovio gi nepaliksi.. Sutinku, turint vieną ar dvi kažkokias super duper mylimas vijoklines rožes tai galėtų būti realus būdas išsaugoti jų šakas kitam sezonui, bet neįsivaizduoju, kaip 'apiforminti' aplinką aplinkui, kad vasarą būtų gražu.
Dar vienas dalykas - Minesotoje žiema rimta :) Amerikos Midwest t.y. kai jau užsninga ir užsąla, tai iki pavasario taip ir bus. O su mūsų žiemomis gali gautis taip, kad pakavojus tą rožę, ji pusę žiemos gali baloj stovėti. Ką tada daryti?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 27 Sau 2012 10:31

Pusė Minnesotos papuola į 3b, 3a zonas, laimei, Lietuvos klimatas švelnesnis, tai galim auginti daugiau rožių. Šiuo būdu pas mus tinka dengti stiebines rožes, bet ir čia yra niuansų, apie kuriuos rašo Rasa. Pernai taip dengiau, tačiau jau sodindama buvau numačiusi tokį dengimą , šaknų neiškasiau, tik iš vienos pusės kiek pakėliau. Ir viskas buvo labai gerai. Deja, rožės stiebas per vasarą sutvirtėjo, o ir aš buvau neatsargi, tai rudenį tik trekštelėjo...ir nebeturiu stiebinių rožių :)
Tiesa, nepaminėjau, kad tranšėjų nekasiau, tiesiog paguldžiusi apippyliau žemėm ir tada uždengiau.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 27 Sau 2012 10:53

Mano rožės buvo darže (statybos prie namo), tai buvo paprasta, bet supranu, kad tai normaliai sibirietiškai žiemai, kokiai aš ir ruošiausi:))) Dar turiu menką viltį, kad maniškėms nieko neatsitiks, kad pavasarį rasiu bent truputį gyvybės.

Žinoma, tam turi tikti rožės aplinka.

Man prieš daug metų pasakojo apie vieną žmogų kažkur Lietuvoje, kurio rožės neįtikėtinai gausiai žydėdavo, ir jis būtent taip darydavo, net šaknis iškeldavo.

Bet jeigu jau aptarinėjote ir mums netinka, tai neverta tęsti diskusijos:) Man tik šiaip magėjo išsiaiškinti.

Na, bet tuneliukai, apie kuriuos skaičiau, irgi nieko sau darbelis..... per mus čia tokie viesulai prasiaučia, kad jokie kuoliukai nepadėtų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2012 11:01

Žydi rožės ir rusišku metodu dengiant :) ir tikrai gausiai. Dengiant tuneliukais tikrai ne toks ir didelis darbas, lyginat su griovio kasimu, purenimu aplink, po to prilenkimu, užpylimu kalno žemių, lapų. Viskas pariklauso nuo dengiamų rožių skaičiaus. Kalbant apie vėjus, tai tvirtinant kuolais laiko gerai, jeigu nededamas ant viršaus polietilenas - agrodangos vėjas nekelia.

Užrakinta

Grįžti į